Hemeroidy v těhotenství, co na to?

miskulle666
8. lis 2013

Prosím o radu co je povoleno užívat na hemeroidy v těhotenství..

amabilis
8. lis 2013

Já myslím, že nejdůležitější je asi úprava stravy. Jinak záleží na rozsahu, jestli to jen bolí nebo i krvácíš, jestli ti vylézají ven... Rozhodně je dobré si pak zadek omýt studenou vodou - žilky se pak zatáhnou. Při kojení se smí Preparation H. Dělají čípky a mast, ale jestli se smí iv těhotenství, to nemám tušení. Na bolest doktor psal mesocain (lokální anestetikum), psal mi ho normálně gynekolog, ale taky to bylo až po porodu. V tom těhotenství je to holt těžké, zas na druhou stranu ty různé gely a masti působí lokálně, tak pokud by to člověk s aplikací nepřeháněl, tak by to snad mělo být dobré.

novynka
8. lis 2013

@miskulle666 někomu stačí jen dubová kůra (např. v gelu), tu pak můžeš vzít i do porodnice na hojení šití ;) jinak jsou různé čípky a myslím, že se většina dá v těhu normálně užívat, stačí se zeptat v lékárně...

miskulle666
autor
9. lis 2013

@amabilis
@novynka moc Vám dekuju,skocim dneska do lékárny 🙂.vlákniny mam denne az az,ale bohužel těmi změnami v těle jsem se tomu nevyhnula :/ budu mít sklon i křečov.zilam,tak jsem na to po porodu zvědavá

amabilis
11. lis 2013

@miskulle666 Taky mám sklon ke křečovým žilám a každé těhotenství mi to zhorší, ale co už, děti jsou přednější 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru