Hemeroidy v těhotenství. Máte zkušenost?

kocurek
30. lis 2006

Tehulky, nevim, zda zde uz toto tema nahodou nebylo. MAte nektera s tim zkusenosti? Kamoska je taky tehulka-18tt, v zivote nemela hemeroidy az doted. Kdyz se o tom zminila lekari, rekl ji, ze je to v tehotenstvi uplne normalni, pry hlavicka bobiska tlaci na streva a ty tak reaguji. NAvrhl ji koupit si mast a mazat. Pry to po porodu prejde. ☹

brittta
20. črc 2012

@berenika39
@pejtho Holky doporučuju zákrok přístrojem Hemoron na proktologii, tedy dělá se to až po porodu. Mě se to objevilo v 7.měs. těhu a při porodu se to samozřejmě zhoršilo. Po porodu to bylo fakt nepříjemný. Hned druhý tý po porodu jsem byla na tom zákroku, mimochodem nic příjemnýho, ale hned druhý den jsem ani nevěděla, že mě něco takového trápilo, úžasná úleva!!! Nehradí to pojišťovna, zaplatila jsem 3000kč, ale vyplatí se to!
@pejtho Do porodu jsem měla Faktu čípky a mast, ale že by to nějak pomáhalo 😒 ... Chce to vydržet a řešit po porodu, jestli to nepřejde samo 😉

pejtho
20. črc 2012

@berenika39
@r.m
@brittta
Holky díky, dubovou kůru mám, tak zatím vydržím s ní a snad trošku pomůže. Na kontrolu k dr. jdu až 9.8., ale pokud se nebude zhoršovat, tak to do té doby vydržím a pak si řeknu o ten detralex.
O tom zákroku vím-byl na něm právě můj táta, takže pokud mi nezmizí a bude to horší, tak ta finanční částka není až zas tak hrozná 🙂

brittta
20. črc 2012

@pejtho Jo, jde to, navíc v tu chvíli by dal člověk cokoli, aby se toho zbavil...

pejtho
22. črc 2012

@berenika39
@r.m
@brittta
Holky mám ještě takový dotaz, jestli vám to není nepříjemné 🙂 V jakém stádiu jste hemeroidy měli, když jste? Já už mám totiž úplně vylezlý váček který nejde již zastrčit zpět a při pohybu dost trpím. Mám to takto už 3. den a jsem pomalu zoufalá ☹ Nevím, jestli zkoušet ten Detralex, jestli na to zabere a nebo rovnou zajít za proktologem. Ale už mě vyděsila teta, která měla v těhotenství stejný problém a byla s tím v 7.mém měsíci na řezání...to bych sice nerada, ale už jsem smířená v podstatě s čímkoliv.
Také jsem četla, že na ten laserový zákrok se může jen s I. a II. stádiem a to co mám já je již IV. stupeň...tak nevím.

brittta
22. črc 2012

@pejtho No já měla kolem toho 7.-8.měsíce menšího rozsahu, ale vnější tzn. trvale vyhřezlé. Po porodu to byla ještě větší hrůza teď nevím, jestli třetí nebo čtvrtý stupeň. Ten Hemoron ale není laser, ale v podstatě el. proud. Nevím, jak to je v těhotenství, jestli se dá použít. Mě můj gyndař tvrdil, že se to řeší až po porodu do té doby jen lokální léčba. Zkus se na to zeptat na gyndě, nebo si zavolej na proktologii. Úplně tě chápu, že to chceš řešit čím dřív, tím líp. Je to fakt vopruz 😖

r.m
24. črc 2012

@pejtho ahojky, já je měla taky ke konci těhu 8-9.měsíc a pak po porodu, ještě větší ☹ brala jsem na ně čípky a pořád mazala dubovou kúrou, myslim, že jsou i koupele. O řezání jsem nic neslyšela, určitě se ti to ztratí ale musíš to mazat a sprchovat studenou vodou, držim pěstí 😉

pejtho
24. črc 2012

Holky díky za rady. Od včerejška užívám Detralex, mažu mastí Faktu a dubovou kůrou. Bolest už ustupuje, takže jsem schopná se alespoň postarat o dcerku a o domácnost 🙂 Ale jinak se to zatím nezmenšuje, tak doufám, že se to brzy ztratí, abych měla alespoň do porodu jakž takž klid. A po porodu se asi hned objednám na ten laserový zákrok, protože tohle je teda hnus velebnosti 🙂

veronikaka
24. črc 2012

@pejtho Ten přístroj s el.výboji se může používat i v těhotenství, ale osobně si myslím, že po porodu budeš mít stejný potíže. Já jsem osobně na vyříznutí byla a měla jsem z toho strašný strach a nakonec to nebylo tak hrozný...

daasenka85
9. srp 2012

ahoj holky, jsem teprve na konci 8. tt a včera jsem měla tlak na kostrč, ale ne na tu kost, ale spíš na te měkký "záhyb" těsně za konečníkem. vím, že mám vnitřní hemoroidy, byla jsem v květnu na vyšetření střev a žaludku. mohou zlobit i v této podobě? měla jsem k tomu nutkání na WC, ale mívám teď spíš zácpu...

laumat
15. kvě 2013

Ahojky. Jsem 34tt a mám začínající hemeroidy chci se zeptat kterou masticku si koupit v lékárne.aniž bych to řešila s gynekolozkou. Předem díky moc 🙂

leikkka
16. kvě 2013

ja používala po obou porodech avenoc mast a preparatio H čípky a zatahlo se to.

joa.n
21. kvě 2013

@laumat
dubovou kůru - gel
přip. zajít za Dr. - předepíše Detralex - já používala a za pár dní byl problém...
ovšem čekám hemeroidy po porodu.. pak budu uvažovat o laserové operaci.. neboť se mi to opakuje

all85
24. kvě 2013

ahoj holky, mám taky zevní hemoroid, teď už nepomáhá ani mastičkovat ani zatlačovat, prostě už ten tlak na spodek je asi příliš velký, spíš by mě zajímalo, jestli máte zkušenosti při a po porodu, jestli se to tlačením při porodu hodně zhoršilo, jestli ta sliznice nemůže popraskat apod?? díky

evita_ij
24. kvě 2013

@all85 těsně před porodem se to strašně zhoršilo, nemohla jsem skoro ani chodit ani sedět ☹ Detralex trochu pomohl to zklidnit, byl to masakr..... Po porodu taky dlouho nic moc.... a taky se chystám,až dokojím, se toho zbavit.... ☹

cuci25
24. kvě 2013

@all85 asi tě neuklidním, ale já s tím v těhotenství měla problém až ke konci a nic tak strašnýho, ale při porodu to byl teda masakr a hlavně teda po něm ☹ To je moje asi nejhorší vzpomínka na poporodní bolest a to právě ty vyhřezlé hemoroidy ☹ Ani zašití jsem necítila. Sestřičky mi to chodily mazat a zatlačovat, bylo to hrozný...doufám, že se ti to vyhne...

all85
24. kvě 2013

no teda tak doufám, že se objeví i pozitivní zkušenosti.. já se nebojím porodu, ale z tohohle obavy mám, chci rodit do vody, tak třeba to pomůže..

rozalenka
25. kvě 2013

zdravim vsechny....bohuzel se mi taky ted udelaly hemeroidy a hrozne to boli pri sesezni vstavani...no hruza jakykoliv pohyb...sprchuju se 3x denne a mazu ale od bolesti to teda vubec nepomaha☹ a zacinam met sileny strach z toho porodu jak moc se to zhorsi...

cuci25
25. kvě 2013

@all85 podle mě tím tlačením se nemůže stát nic jinýho než tohle ☹ Strašně se kvůli tomu bojím případného druhého porodu 😒

rainyday
25. kvě 2013

@all85
@rozalenka
Holky, dám vám radu, kterou bych bývala byla ráda, kdyby někdo dal mě a mohla jsem se toho zbavit dřív... No teď do porodu s tím už nic moc neuděláte, protože ten tlak tam bude, dokud bude mimi uvnitř... Těsně po porodu to bude asi masakr, ale to bude celkově všechno, takže to přežijete. Ale ihned po porodu si řekněte o předpis na Detralex a začněte okamžitě brát podle příbalového letáku, až doberete celé balení (cca 10 dní) - hemeroidy budou pak splasklé a už nebudou bolet. Pak začněte mazat gelem z dubové kůry dokud nezmizí úplně. Já jsem začala s léčbou později, až tak týden po porodu (než jsem zjistila, co s tím mám vlastně teda dělat...) a tenhle postup mi doporučila moje známá doktorka. Zítra mi končí šestinedělí a už tam vůbec nic nemám... Hlavně ten Detralex na začátku mi za pár dní hrozně ulevil... A to já jsem teda po skoro 4 hodinách tlačení dopadla pekelně a z tohohle se mi chtělo potom fakt nejvíc brečet, protože se to brutálně zvětší a je to fakt mazec... Ale pamatujte - Detralex a Dubová kůra a budete zase v cajku!!! 🙂 Nevěšte hlavu, mají to po porodu opravdu skoro všichni!

ivule13
25. kvě 2013

@all85 Ahoj, v těhotenství se mi udělaly hemeroidy, nic hroznýho. Rodila jsem do vody. Při porodu jsem si vytlačila hemeroid a trvalo snad celé šestinedělí, než se to spravilo (i když už to asi nikdy nebude jak dřív :D. Mazala jsem gelem z dubové kůry, zatlačovala. Možná by pomohlo cvičit na posílení pánevního dna (před i po porodu). Kdyby nebylo hemeroidu, tak ani nevím, že jsem rodila, byla jsem bez šití, jen pár trhlinek 😀 Jinak porod do vody paráda! Akorát mě zaskočil papír, kde jsem musela podepsat rizika porodu do vody. Do vany jsem šla až na druhou dobu porodní. Ve vodě mi zeslábly kontrakce-toť jediný, co mi vadilo, tak jsem musela víc tlačit. Ale příště bych chtěla do vody zase 🙂

cuci25
25. kvě 2013

@rainyday a jak je možný, že mi to nedali v porodnici, když o tom věděli? Jediný co dělali, bylo zatlačování, mazání a čípky o moc lepší to teda nebylo, bolelo to jako čert. Navíc se mi to uplně nezahojilo 😒

rainyday
25. kvě 2013

@cuci25 no mě v porodnici taky nic nedali, a přitom ten detralex se může i při kojení... U mě to vůbec neřešili, prostě na to úplně kašlali, až když jsem je požádala, tak mi nabídli čípky, což jsem jim teda řekla, že se asi pos..., protože já si na to nemůžu ani šáhnout a ještě si tam budu rvát čípky!!! Na to mi řekli, že mám teda smůlu, že mast jim došla a nechali mě bejt... Takže až když jsem byla doma z porodky, tak jsem pak s brekem volala známé doktorce-internistce a ta mi předepsala ten Detralex a ještě mě upozorňovala, že po porodu hlavně žádné čípky a zatlačování, že to nepomůže a akorát se to rozdráždí...

rozalenka
25. kvě 2013

@rainyday aha...dik za radu a detralex se nemuze behem tehu????ze by mi to treba trosku splasklo uz ted????mam to velke asi jako mensi fazolku ale je to strasne jakoby nabehle.....a prijde mi ze se to zacina zvetsovat. za cele tehu jsem pribrala jen 8kg ale vsechno jen a jen do bricha a maly je hodne velky....tak proto to asi tolik tlaci....zatim mazu masti preparation H....dr rekl ze muzu i Faktu...ze je to celkem jedno ale ze to stejne nepomuze....

rainyday
25. kvě 2013

@rozalenka ten Detralex se může i v těhu, ale nevím, jestli ti pomůže, protože stejně to bude pořád nabíhat, jak tam miminko tlačí hlavou... Ale můžeš to zkusit a pak po porodu znovu, nech si ho předepsat od dr. Já to měla to samé, taky už v těhu a to počítej po porodu, že to bude ještě o dost větší, tím tlačením to strašně naběhne... Já jsem po porodu úplně panikařila, protože jsem se bála, že už mi to nezmizí... A celej pobyt v porodnici byl kvůli tomu (teda nejen tomu...) totální psycho. Ale ten Detralex mi fakt hrozně ulevil a nakonec se všechno vyléčilo bez problémů. prostě to k tomu těhotenství patří, no... Hlavně si na mě po porodu vzpomeň, ať zbytečně nepanikaříš, jako jsem panikařila já. Všechno bude zase dobré.

rainyday
25. kvě 2013

@all85
@rozalenka
Jo a holky kupte si nějaký polštář po porodu - takový s tou dírou uprostřed. Na tom jsem seděla celou dobu v porodnici a ještě tak 2 týdny doma... To mi dost pomohlo, jinak bych se neposadila...

rozalenka
26. kvě 2013

@rainyday polstar s dirou uz jsem si usila.....po prvnim porodu mi hodne chybel...ne teda k vuli hemeroidum ale siti...

petardice
26. kvě 2013

@rozalenka Detralex můžeš i v těhotenství, mně se při třetím těhotenství měsíc před porodem (pár dnů před Štědrým dnem!!!) prakticky ze dne na den objevily vnější hemeroidy - velice bolestivé, na Štědrý den už jsem mohla jen chodit nebo ležet na boku, největší boule šla barevně do temně vínové barvy (patrně vlivem krevní sraženiny). 25. jsme měli jet k manželově mámě, ale představa víc jak hodiny a půl v autě mě málem zabila, takže jsem zůstala doma a hned 26. prosince mne manžel zavezl do Motola, kde mi rovnou napsali Detralex. Jinak zněla rada mazat Faktu mastí nebo Dubovou kůrou a ty vnější neustále zatlačovat dovnitř a při zatlačení je "promasírovat". Zní to děsivě, zpočátku jsem s tím měla lehké psychické problémy, ale vždycky jsem si vzpomněla na tu bolest a psychický blok byl odstraněn :D Jinak podotýkám, že celkově jím poměrně zdravě a celé těhotenství jsem dbala na řádný přísun vlákniny a tekutin - jak v podobě vloček, tak ovoce a zeleniny, jenže Terezka byla od začátku hodně nízko a mně by nepomohla ani svěcená voda. Pochopitelně nedošlo k odstranění problému, nicméně už po druhé dávce tablet (první dny jsem brala tuším 3tbl 3x denně) už jsem mohla normálně fungovat a začít si sedat. Překvapivě (možná i díky domu Detralexu) se po porodu nic dramatického nestalo, pak jsem prášky brala ještě asi týden nebo 14 dnů a bylo to v pohodě ;) Jen bych teda moc nepočítala s tím, že se toho zbavíš nadobro, podle mě jakmile se jednou hemeroidy objeví, budou se minimálně jednou za čas objevovat pořád :(

rozalenka
28. kvě 2013

tak su cimdal smutnejsi....sprchuju se 3x denne, mazu a mazu obcas trochu zatlacuju i kdyz to hned jde zpatky...ale muj problem je den odedne vetsi☹ koupila jsem dnes hemogel a tak vyzkousim jeste ten....mam napsany detralex ktery mam hned po porodu zacit uzivat...ale bohuzel nazor vsech...dr. i laiku ze se to do porodu proste vubec nezlepsi....a kdyz tady ctu jak hrozne to bude po porodu...chce se mi totalne brecet a vubec mam chut zacit bojovat za cisare...

all85
25. čer 2013

ahojte, doporučuju navštívit odborníka, aby vám opravdu potvrdil hemeroidy, já jsem si furt myslela, že mám hemeroidy a divila se že mi nic nezabírá (mastičky, sedací koupele apod.), je pravda že mě to až tak nebolelo spíš svědilo a otravovalo zj. ke konci těhotenství, při stolici a po porodu nejvíc (14dní zpět) jsem myslela, že zemřu bídnou smrtí, jelikož sem vytlačila útvar cca 5cm, v porodnici mi všichni potvrzovali, že to je hemeroid, po návštěvě proktologa se však ukázalo, že to je polyp (zmnožená sliznice) takže je jasné, že mi nic moc nezabíralo, v srpnu mě ho zbaví a tak se můj malý snad dočká někdy i sourozence, jinak už bych dost váhala, jelikož porod byl oproti těm bolestem konečníkovým příjemný záčitek.. všem pevné nervy a hlavně zdraví..

kovi_k
20. srp 2013

Ahojte, chtěla bych se jen zeptat, zda se můžou hemoroidy projevovat pouze svěděním? Resp. ze začátku jsem měla bolesti při stolici a po ní trochu i slabé krvácení, tak jsem nasadila dubovou kůru (gel) a od té doby už jsem krvácení neměla a při stolici jen mírně nepříjemný pocit, ale svědění se objevuje stále.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru