Hemeroidy v těhotenství. Máte zkušenost?

kocurek
30. lis 2006

Tehulky, nevim, zda zde uz toto tema nahodou nebylo. MAte nektera s tim zkusenosti? Kamoska je taky tehulka-18tt, v zivote nemela hemeroidy az doted. Kdyz se o tom zminila lekari, rekl ji, ze je to v tehotenstvi uplne normalni, pry hlavicka bobiska tlaci na streva a ty tak reaguji. NAvrhl ji koupit si mast a mazat. Pry to po porodu prejde. ☹

ivuskakop
18. říj 2013

Maminy, v šestinedělí mě začaly trápit potíže s hemeroidy. Zkoušela jsem na to kde to, odvary sice trošilinku pomohly, ale zase mi nic nevyléčily, což mi moc nepomohlo. Nebylo mi dobře, a taky se mi špatně běhalo kolem mimíska. Na mého mužíčka jsem taky byla pěkně potivná a důvod mu neřekla. Kámoška mi poradila přípravek anurex Zabral, holky!!! Opravdu !!! Zadeček už mám v pořádku a vše je tak, jak má být 🙂 😅 😅

leejlaa
22. říj 2013

@ivuskakop A měla jsi vnitřní nebo vnější? Ono asi na ty vnější pomůže jen odstranit operativně že?:(( když už tam je takový ten výrůstek - výhřez, či jak se to jmenuje..

ivuskakop
8. lis 2013

@leejlaa Ahoj, měla jsem částečně i vnitřní, a anurex mi na to opravdu pomohl, přeju ti abys nemusela na operaci, protože to už je opravdu krajní řešení. 😲

tereziea
11. srp 2014

Taky jsem vyzkoušela anurex a už bych do ničeho jiného nešla. Opravdu funguje. Stačilo pár dní mrazit, mrazit a mrazit a hemeroidy jsou fuč.

katy789
4. zář 2014

DOBRY DEN mam prozbyčku čekam mimi mampar t dnu doporodu mam hemerojdy vlekarně mi poradili dubovou mast mislite že by to pohmohlo děkuji moc za radu ☹

dadkaj
22. zář 2014

ahoj mě v tomto problému pomohl v těhotenství a teď i při kojení Hemostop gel. Jsem s ním fakt spokojená. Konečně něco co funguje!

evaamy
17. lis 2014

V třetím trimestru se mi taky udělaly, koupila jsem si za 55 Kč v lékárně gel z dubové kůry. Mazu teprve dva dny, sice ještě nezmizely, ale už aspoň neboli.

lidi
20. lis 2014

Zdravím.. chtěla jsem se zeptat jestli vnitřní hemeroidy nebolí? A jak se zjistí? Již druhý den po stolici na papíře krev a potom již nic. Jsem 25 tt a nebolí mě nic, ani hemeroidy nevylézají, jen když jdu na WC na velkou tak 2x byla na papíře krev a 100% z konečníku (na exkrementu ne). Čím mohu přeléčit?

jahodarka
2. pro 2014

Holky pomoooc! Mam fakt velky zanet hemeroidu. Jsem v 35.tt. Jsou vyhrezle, nemuzu nic, sedet, lezet, chodit, nic!
Existuje neco, co mi pomuze? Jsem ochotna udelat cokoliv! Zadne masticky, dubove kury atd. nepomahaji, uz je to fakt zanicene... V porodnici se mnou asi nic neudelaji, ze? Ja uz to fakt nevydrzim!

jahodarka
2. pro 2014

Fakt nikdo? ☹

krtekk
3. pro 2014

:jahodarka, zkus zavolat doktorovi, určitě ti poradí.
Já jsem v 25 tt a zrovna včera jsem zjistila, že sotva mě přestala pálit žáha, vyhřezl se mi hemoroid.
Tak jsem si dala teplo vanu se solí a ležela jsem, snědla jsem asi 3 jablka a namazala ho bepanthenmastí asi dvakrát.
Dnes mnohem lepší a tak procedůru dnes budu opakovat. Zkus teplou koupel, ale né uplně horkou, to se v těhu nemá.

krassy
9. pro 2014

jahodarka- Já jsem v 34 týdnu, měla jsem chycené průdušky a hemeroid jsem si vykaškala ☹ . Z počátku byl sice menší, šel zatlačit, ale šílená bolest v kuse. Pak se začal zvětškovat, už nejde zatlačit, hned je venku. Používám Faktu mast co mi poradila obvodní, už tolik nebolí, ale je to nepříjemné. Dnes jsem četla v nějaké diskuzi, že je dobrá indulona, atk jsem zkusila, není ta sliznice přesušená, tím pádem o tom tolik nevím. Pozítří jdu na gyndu, tak se na to poptám, páč ho stejně nezatajím ☹ a uvídím co mi řekne.

irenita
18. únor 2015

Ja mela taky po porodu vyhrezle vnejsi hemeroidy,velke asi jako rybizove kulicky a uplne mi zmizely po reflexni masazi nohou,kdy se sikovna pani masérka zamerila primo na bod,ktery souvisi s konečníkem.Jiz druhy den byly dve rybizove kulicky pryc a pak jsem to ještě asi tyden potirala masticnkou procto-glyvenol,která je dostupna v lekarne bez lékařského predpisu. Pokud jste z prahy, vrele doporucuji pani masérku-http://www.joannam.cz. Je uzasna i na odstranovani bolesti patere a skrze reflexni body na chodidlech dokaze i vyléčit ruzne zenske problémy.

gewalaaz
30. čer 2016

Pomáhá mi domácí měsíčková mast a sedět na nahřívací dečce, chce to suché teplo 🙂

micelo
27. črc 2016

(manželovo konto) No zde podlozku bych moc nepoužívala protože hemoroidy vznikaji vlastně špatnou hygienou a to teplo je jen zdokonaluje ale ta mast je v poho .... slisela sem taky o krajky ktere vubec nezabiraj .... skousela sem taky anurex a fine ten fine mi pomohl doporucuji !!!!!!!!!!!!!

gewalaaz
27. črc 2016

Hygiena je základ. Takže pokud vím, že jsem dobre umyta, tak si na ni sednu. A musím říct, že do dvou dnů mám po bolesti. Teď jsem si během těhotenství vylecila hemeroidy podruhé a to bez pomoci lékaře. Jen doufám, že mi to vydrží už do porodu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru