Hemeroidy v těhotenství. Máte zkušenost?

kocurek
30. lis 2006

Tehulky, nevim, zda zde uz toto tema nahodou nebylo. MAte nektera s tim zkusenosti? Kamoska je taky tehulka-18tt, v zivote nemela hemeroidy az doted. Kdyz se o tom zminila lekari, rekl ji, ze je to v tehotenstvi uplne normalni, pry hlavicka bobiska tlaci na streva a ty tak reaguji. NAvrhl ji koupit si mast a mazat. Pry to po porodu prejde. ☹

simicak
16. dub 2009

magisa,ja jen muzu poradit davat led na hemousky at to tak neboli. Ja jak cekala malou,tak jsem mela i 6 kouli na zadku,tak manza chladil mrazenou zeleninou 😀 No a mam porad,dok.mi rekla,ze se toho uz nezbavim,hlavne ze nekrvaci a neboli. Ted cekam kdy to zase zacne bolet.
Segra trpi na hemroidy a ma i vyrustky ve streve a moc problemu a taky ji nic nezabira.Ma prisnou dietu,vse jen varene apod.,nemit zacpu,netlacit kdyz kadis a neutirat si zadek po zachode ale chodit do sprchy. U nas tim trpi i tatka,hold to mame v rodine 😉

magisa
17. dub 2009

simicak - tak to my mame taky v rodine...moje mamina mela a muj bracha uz byl dokonce 2 x na operaci...Vcera mi moje midwife dala nejaky novy krem na vyzkouseni, tak uvidim jestli zabere...vecer jsem byla uz zoufala od bolesti, tak jsem vlezla pod studenou sprchu, ale nic moc nepomohlo ☹ A pry to bude po porodu jeste horsi, no mam se na co tesit 😠 ☹

jituskak
23. dub 2009

dneska jsem "to" objevila... mám šanci, že to zmizí, když to budu třeba mazat?

mousa
15. kvě 2009

Ahoj je tu někdo - udělal se mi asi hemeroid - už asi před týdnem, od úterka mažu mastí Preparation H, tak bolest trochu ustoupila, ale pořád špiní - nejen při stolici, tak vlastně musím pořád nosit vložku - je to normální?

kocicinka
15. kvě 2009

Ahoj, taky mám tento problém. Mám ho asi od půlky těhu. Koupila jsem si na doporučení lékárnice mast Avenoc, nic jiného vhodného pro těhotnou mi nenabídla. Ta mast mi pomohla- ale jen po dobu, co jsem se s ní mazala. Jakmile jsem se mazat přestala, bolest zase nastoupila. Opravdu dobré je místo utírání se osprchovat( já jsem tak navyklá už léta, kvůli hygieně). Moje gynekoložka mi npsala tablety Dertalex, ale já jsem je nebrala a teď mám pocit, jestli jsem neudělala chybu, když tadu čtu, jaké problémy se mohou u porodu vyskytnout. Má cenu je ještě začít brát když mám měsíc do termínu? Nemůžou tomu mimi nějak uškodit? V letáku je jen na doporučení lékaře, tak se bojim.

misule82
17. kvě 2009

kocicinka: já beru detralex skoro od počátku těhu právě na hemoroidy a na křečáky, několik gynekologů mi řeklo, že to je v pohodě, takže je zobu 🙂

krista
11. srp 2009

serenka • Dnes v 18:39
Ahojky všichni 😉
Poraďte co na hemeroidy v těhu, čekám dvojčátka, jsem v 17tt a udělal se mi vnější hemeroid a bolí, když sedím strašně.

oliras
17. čer 2010

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat zda jste měli i vnější hemeroidy nějak mě začínají trapit a rozhodně to není zácpou 🙂 pokud ano co na to komu sjte si řekli případně o mast nebo prášky ? Obvodnímu nebo gynekologovi ?

oliras
18. čer 2010

Tak koukám sem chodí všechny co nemají s tímhle problémem zkušenost to se jen tak nevidí a teda zavidím 😀

lenchitta
30. čer 2010

to oliras: Mám úplně stejný problém. Dneska jdu na gyndu, tak se poptám co s tím. Objevili se mi z ničeho nic, nebolí ani nesvědí. Ach jo 😖

zzzzuuuuzzzziiii
30. čer 2010

Ahoj holky, vcera jsme objevila u konecniku malinkou boulicku, je mekka po smacknuti a neboli... jen je to neprijemne... myslite, ze je to hemeroid??? je to mozne, kdyz jsem teprve v 6 tt???? da se s tim neco delat??? Diky za odpovedi.

wow
4. dub 2011

@danielah dubová kůra gel se smí používat v těhotenství?

wendelinek
27. říj 2011

@sarkabrezen určitě dubová kůra, můžu doporučit, mě ve svých 24 letech se teď objevili, mám jen bolest při stolici, ale hroznou a dubová kůra je nejlepší a jak už to tady někdo psal, tak po stolici studená sprcha, stáhne to cévy 🙂

wendelinek
27. říj 2011

@wow myslím, že ano, je to vše přírodní preparát

wendelinek
27. říj 2011

@magisa mě pomohla studená sprcha po každé stolici a dubová kůra,min. 3x denně a vláknina, abych chodila každý den, jinak s tím mám celkem problém. Jinak nevím, co poradit, mám to poprvé teprve pár měsíců a to nejsem těhotná, tak začínám mít hrůzu, co bude, až otěhotním a po porodě ☹

gabivosy
28. říj 2011

Pro těhulky nebo holky, co mají po porodu doktoři doporučují radši homeopatika. Ségra brala Arniku a Sépiu, pak přidávala ještě nějaký homeopatikum, ale nevzpomínám si, jak se jmenovalo. Ale moc jí to pomohlo! Vím, že když si neví rady, kouká na svethomeopatie.cz, je to web doktorů, kteří dělají i homeopatii, chválí ho, tak to můžeš zkusit..

chikamor
25. led 2012

Ahoj holky, taky přidám své zkušenosti s hemoroidy - objevily se mi z ničeho nic, ale byly to vnitřní, takže mazání a tak mi bylo k ničemu. Když jsem s tim šla k dr. udiveně se na mě díval, že tak mladá, nekuřačka, HA jsem nebrala, porod jsem neměla a ani těhotná jsem nebyla a mám hemoroidy - zjistili jsme, že je to dědičné 😒 takže jsem v duchu poděkovala svým babičkám i mamince 🤐 a hned ten den mi udělal laserovou operaci - bez umrtvení, laserem vypaloval hemoroidy - šílená bolest, fakt už jsem myslela, že to nevydržim a na uklidnění mi bylo řečeno od dr., že pokud vydžím tohle, tak porod pro mě bude hračka 😅 tak jsem to zvládla, i když jsem asi dva dny na tom zadku nemohla sedět, 😅 ale od té doby mám klid. 🙂

blizennec
17. únor 2012

@chikamor bez umrtvení? 😲 🤐 můžu se zeptat, zda to hradila pojišťovna?

veronikaka
25. bře 2012

@blizennec
@chikamor Já jsem asi byla na něčem podobném. Provádí to jeden pan doktor v Havlíčkově Brodě a pojišťovna to nehradí - za 3 návštěvy jsem zaplatila cca. 3000Kč a hodně mi to pomohlo, ale 100 % ne. Jsem opět těhotná a opět to začíná. Pracoval s elektrickými výboji a "upaloval mi" kořínky hemeroidů, které se potom stáhnou a změnčí. Porod je rozhodně horší, ale příjemné to nebylo. Pan doktor mi vysvětlil, že to vzniká změnou hormonů. Nedoporučoval čípky, ale mastičky. Dubová kůra je taky dobrá a hlavně strava (hodně vlákniny).

fangi
13. dub 2012

Holky, hloupá otázka,ale mohla byste mi některá vysvětlit nebo popsat, jak se projevují ty vnitřní hemeroidy, jaké potíže jsou typické, někdo kdo to znáte a měly jste? Mám nějaké potíže, ale nevím, jestli by to mohly hemeroidy být, u doktora jsem byla, ale zatím jsem se moc nedozvědala, neprohlédl mě a čekám na další vyšetření. Děkuju moc ! (Těhotná nejsem, ani po porodu.)

fangi
13. dub 2012

@chikamor Mohla bych se prosím zeptat - jak se ti projevily ty vnitřní hemeroidy, jaké to má příznaky, potíže? Kdyžtak do IP, děkuju moc 😉 (Mám nějaké potíže a možná by to mohly být vnitřní hemeroidy, ale nikdy jsem je neměla, nevím ani jak to vypadá ani jaké to má příznaky - kromě toho, co jsem si přečetla na internetu, taky jsem mladá, nekuřačka, nemám děti...a tápu 🙂 )

fangi
13. dub 2012

@oliras Prosím, viz moje předcházející otázka, děkuju!

chikamor
14. dub 2012

@fangi já ti asi moc nepomůžu, u mě totiž nebyly příznaky téměř žádné, jen krev ve stolici, jinak jsem o tom vůbec nevěděla. K obvoďačce jsem šla s tim, že mám krev ve stolici a ona mě rovnou poslala k odborníkovi.

chikamor
14. dub 2012

@blizennec Ano, bez umrtvení a pojišťovna to nehradila... Už si nepamatuju přesnou částku, ale myslim, že jsem platila kolem 3 tisíc, byla jsem v soukromé ordinaci.

fangi
14. dub 2012

@chikamor Děkuju za odpověd a mohla bys mi napsat, jestli jsi stolici měla normální nebo byla nějaká změna a jestli jsi měla ve stolici jen krev nebo i hleny? A diagnostikovali ti to při jakém vyšetření - při kolonoskopii? Děkuju moc!

pejtho
20. črc 2012

Ahoj holky, ráda bych se vrátila k tomuto trošku citlivějšímu tématu a poprosila o radu.
Po prvním porodu jsem měla trošku potíže-pravděpodobně s hemeroidy, které se projevovali bolestí při stolici a slabým krvácením. V lékárně jsem si koupila dubovou kůru a asi za týden bylo po problému.
Teď jsem znovu těhotná-v 6tém měsíci a objevili se mi ty venkovní hemeroidy-jestli si to myslím správně 🙂
Jedná se o takové malé váčky. Nejdříve byly asi dva nebo tři menší, ničemu nevadily, všimla jsem si jich náhodou. Dneska ráno se mi ale objevil jeden větší, který je už cítit a je to i trošku nepříjemné.
Jak jsem četla v této diskuzi na začátku, je to asi způsobené tlačením hlavičky na spodní partie-je to tedy možné? Nevím, jestli ale na tyto váčky pomůže dubová kůra, kterou jsem používala předtím. Nevíte o nějakém jiném přípravku, který je možné užívat v těhotenství?
Máte některá podobný problém, nebo zkušenost už za sebou, že hemeroidy časem sami zmizí? Nevím, jestli je nutné chodit k lékaři.

berenika39
20. črc 2012

@pejtho ahoj, může se brát detralex, měla jsem to přesně jako píšeš. napsal mi ho gynekolog v těhu, brala jsem ho vždycky při potížích pár dní a ok. akorát se tedy po porodu nic neztratilo, jsem 4 roky po☹. ale nic strašného, jednou dvakrát do roka beru ten detralex. určitě bych to lékaři řekla, ale nic se s tím v těhu nedělá.

pejtho
20. črc 2012

@berenika39 Díky za pomoc-a stačí se tedy poradit s gynekologem a ten předepíše léky? Nebo musím přímo na proktologii?
To jsem zvědavá, jestli mi to taky zůstane. Vzhledem k tomu, že to máme stejně dědičné a já mám dost sedavé zaměstnání se mám asi na co těšit 🙂

r.m
20. črc 2012

ahojky. mně dost pomohla dubová kůra 😉

berenika39
20. črc 2012

@pejtho určitě ted v těhu s gynekologem, to stačí, je to běžné, a oni vědí, jak tomu pomoct, ten detralex je právě v těhu ok a funguje. po porodu asi záleží, jak moc to zlobí a jak moc to zůstane. mě zase vadí ted když jezdíme často a delší cesty na kole, tak se mi to vždycky jakoby rozjede, ale když to podchytím včas, tak je to v pohodě. třeba tě to po porodu opustí úplně🙂, jsi mládě🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru