Herpes v nose v tehotenstve. Môže ublížiť bábu?

jaja257
20. srp 2008

Caute babulky,
mam taky problem. Spravil sa mi herpes v nose.Potom sa mi presunul na pery a teraz sa mi roztahuje aj po perach ☹ ☹ ☹ Citala som, ze herpes moze ublizit babu. A teraz mam strasny strach aby sa malinkemu volaco nestalo. ☹
Ak mate niektora skusenosti s herpesom alebo radu ako sa ho zbavit, tak by som bola rada, keby ste mi napisali svoje skusenosti a rady ako sa ho zbavit.

robosek
20. srp 2008

ahoj,já na opary trpím docela dost už od malička.Teď,co jsem těhotná jsem ho měla už 2x.Na rtu.Minulý týden jsem se ptala svého gyndaře a nemůže to uškodit.Na léčbu můžu používat klasické zoviraxy,atd,ale samozřejmě jen mastičky,žádné léky apod.
Ale mně stejně nejlépy vždy zabírala zubní pasta anebo taky vůbec nic... 🙂

jaja257
autor
20. srp 2008

robosek:
Si zlata, normalne si ma potesila, pretoze ja som nasla len same negativne veci ☹
Ja sa na buduci tyzden tiez spytam lekarky a uvidim co mi povie.

robosek
20. srp 2008

no spíše je horší,pokud by se ti ten opar udělal jinde-třeba na stehnech a tak,takže na to bacha...moc se oparu nedotykej a pokud jo,tak si radši umyj ruce,je to hrozně infekční,at si to nerozneseš někam jinam...

sarkal
20. srp 2008

Přesně jak píše robosek na rtu neublíží,ale někde jinde....ublížit může,takže na to pozor! 🙂

jabluncanka
20. srp 2008

Já mám momentálně herpes v nose.U mě tou souvisí s alergií,momentálně asi na seno...

Navíc Jaja,ty už jsi ve 20tt,takže se nic tak hrozného neděje.Pokud jsi mívala herpes i před těhu,pak je na něj tělo zvyklé... 😉

jaja257
autor
20. srp 2008

babulky, snazim sa davat si pozor aby som ho nerozniesla. A predsa sa mi na tej pre rozniesol aj ked som sa nechytala rukami ☹ ☹ ☹

jaja257
autor
20. srp 2008

jabluncanka:mavam herpes od malicka, som nan zvyknuta, vyhodi sa mi tak raz za pol roka ale potom to stoji za to ☹ trva mi to aj mesiac kym sa ho zbavim, naposledy som ho mala v januari a az teraz sa ozval, ze existuje. Inac aj ja som alergig, myslis ze herpes moze byt aj z alergie?

jabluncanka
20. srp 2008

Alergie je zánětlivá reakce organismu na cizorodou bílkovinu(alergen).Doporučuju vysoké dávky Vit.B-forte = tak 3x denně 2 tbl.Co nespotřebuješ,tak vyčuráš.Je to vitamín rozpustný ve vodě,takže přebytek se vyloučí močí... 😉

jaja257
autor
20. srp 2008

jabluncanka: vdaka za radu, skusim co to spravi. Mozno konecne budem mat chvilku pokoj aj od alergie. 🙂

robosek
20. srp 2008

jj,jak píše jablunca,pokud jsi na něj trpěla před těhu,tak to nevadí.Až teda na herpes na jiných částech těla.Já jsem na něj kdysi užívala Béčko,ale stejně mi to nezabralo..... ☹ v podstatě mi nezabírá nic,prostě to musím "přežít" jen tak nebo na to máznu na noc zubní pastu a toť vše...

lukin
20. srp 2008

Já měla v těhotenství opar 2x na rtech. Mazala jsem ho zubní pastou.

jabluncanka
20. srp 2008

Ještě holky na jiné diskuzi radili rozetřít Paralen na kašičku a tím si opar natřít.Prý je to dobré,já to ještě nezkoušela... 😉

jaja257
autor
20. srp 2008

O tej zubnej paste som uz pocula, ale neskusala som ju. Akurat som si s nou natrela herpes a dost to stipe, dufam, ze zaberie 🙂 🙂 Podla mojich skusenosti s herpesom, nezaberalo takmer nic a tak som to vzdy pretrpela ☹ len teraz chcem aby zmizol cim skor, aby sa nemohol prenasat hore dole, kvoli babu, keby slo len o mna, tak mi je fuk ako dlho to trva..... A hadam potom nebudem o nom pocut najblizsie 4 az 6 mesiacov, dufam.......

petua
20. srp 2008

Ahoj holky,

já jsem na opary trpěla jako malá, měla jsem je každou chvíli. Teď ho mívam tak jednou, dvakrát do roka a to vždycky z nějakýho důvodu - když jsem nastydlá a mam třeba zvýšenou teplotu.
Teď jsem ale pár týdnů těhotná a už se mi dělá v pořadí třetí - ty první dva jsem si, frajerka, mazala Vectavirem, a až teď jsem si přečetla v příbaláku, že v těhotenství se s mí používat jen ve vážných případech a vždy po dohodě s lékařem ☹ ☹ ☹ ☹ - jsem si to měla přečíst dřív, já vim, ale koho by to napadlo...
Nemluvil jste o tom někdy někdo s doktorem, hrozí tam nějaký "riziko"?? Selskej rozum mi řiká, že ta minikupička na puse snd nemůže mít na malý žádnej vliv, ale znáte to, bojim se teď všeho.. 😅

jabluncanka
20. srp 2008

Petua,

pokud jsi to mívala,byť 2x do roka,je tělo na ten virus zvyklé.Takže by se nemělo nic dít.Pokud se to nějak výrazně nerozlézá po obličeji.Ono v těhu má člověk holt oslabenou imunitu....

petua
20. srp 2008

Jabluncanka: Já nemyslela jaký riziko je ten opar samotnej, ale to, že jsem to mazala tim Vectavirem, kterej se v těhotenství nemá, víš ☹

jabluncanka
20. srp 2008

Peti,dívala jsem se jak na Vectavir i Zovirax.Oba jsou pro těhotné bez problémů = nevstřebávájí se do krve ani do moče.Léčí jen lokálně...Takže klid... 😉

robosek
20. srp 2008

Petua:já o tom mluvila zrovna minulý týden se svým gyndařem a ptala se na zoviraxy atd, a říkal,že tohle v pohodě můžu používat-nic nehrozí..

robosek
20. srp 2008

jen nesmíš žádné léky,toť vše

petua
20. srp 2008

No, na Vectaviru píšou: Použití přípravku v těhotenství nebo při kojení je možné jen po poradě s lékařem
Na Herpesinu, kterej mi koupil můj drahý, ale ještě jsem ho nepoužila: Těhotné ženy a kojící matky mohou přípravek užívat pouze z vážných důvodů na doporučení lékaře.

Je fakt, že s největší pravděpodobností jsou to ty věty, kterýma se výrobce chrání, "kdyby něco", ale že žádný odůvodněný riziko známý neni, no..
Tak snad je to OK 😉

robosek
20. srp 2008

jj,to mi říkal i můj neurolog (jsem migrenička).Oni tyhle větičky píšou,aby se chránili,kdyby něco...Ale jak říkám,co se týče těchle přípravků na opary,tak bych se toho nebála...určitě to uškodit nemůže

luca76
10. zář 2008

ahoj, já měla herpes v těhu už dvakrát, poprvý asi v 5. týdnu a pak asi v 19 tt. Ptala jsem se ségry (je doktorka) a prý to dítěti nevadí. Možná by to vadilo, kdyby jsi se s herpesem setkala v těhu úplně poprvé za celý život, ale většinou kdo na herpesy trpí, tak je dostane i v těhu a kdo na ně netrpí a nikdy je neměl, tak se mu neudělají. Co bych doporučila na prevenci je každý den si mazat rty tyčinkou Bioderma Photoderm max, sice to stojí asi 260 Kč, ale výborně to vyživuje a hydratuje a mě to pomáhá v prevenci. Taky jsem slyšela, že vyléčení herpesu s mastičkama (vectavir, herpesin atd) trvá stejně dlouho, jak když to necháš být a ničím to nepotíráš (mohu potvrdit). Případně ještě během herpesu papám hodně Riboflavinu - toho of firmy Favea, je nejlepší a beru si asi 5 denně.

luca76
10. zář 2008

petua: neměj strach, taky na to šíleně trpím a spustí mi to cokoli, zima, stres, špatný spaní atd.... pokud to máš celej život, tak to fakt v těhu nevadí ... ale jak jsem psala v předchozím příspěvku, super je ta hydratační tyčinka, nedám na ni dopustit 🙂

b48bara
3. lis 2008

Zdravím všechny, jsem v 8 tt a taky se mi pod nosem udělal opar. Hned mě to vylekalo, protože to může mít vliv na mimi. Na opary jsem trpěla i před těhoten., vzhledem k pracovnímu stresu a v době chřipek nic neobvyklého.
Snad to bude v pořádku.

Tak hodně zdraví ..... 🙂

fifa79
12. lis 2008

b48bara: neboj,pokud jsi už opary měla před těhotenstvím tak se nemusíš bát.Jen pozor, aby se herpes neobjevil jinde na těle ( myslím pásový opar).Já mám v těhotenství opary a afty pořád a můj gynekolog mě ujistil,že to mimi nevadí.Můj typ na rychlou léčbu: několikrát děnně na opar přiložím kapesník s dezinfekcí nebo nějakým alkoholem a držím ho tam tak dlouho než to začne pořádně pálit a pak na něj přilepím COMPEED náplast na opary a tu měním i 3x denně a za tři dny jsem z nejhoršího venku.Pak už jen promazávám jelením lůjem.Nejlepší je s tea tree olejem.Tak hlavu vzhůru.

mia44
29. led 2012

Ahojte,akurat mam v nose hrozny herpes,stale sa mi zvacsuje,nemozem na tu dierku dychat. Som v 17. Tyzdni tehotenstva. Moze to babatku nejak ublizit? Dakujem za radu.

alenavsetin
29. led 2012

Ahojky, nemusíš se vůbec ničeho bát. Trpím na opary snad od malička a během těhotenství zatím 26t jsem měla už 3. Tvoje tělo má už hotové protilátky takže neboj malinké ochrání tvoje tělo samo! Brala jsem herpesin než jsem otěhotněla, ale je to potvora na kterou nic nezabírá, teď jsem to mazala pouze mastičkama na opary aby to tak nebolelo a první se mi objevil hned na začátku těhu tak jsem to konzultovala s doktorem a říkal, že je to v pohodě. Úplně to hoď za hlavu a nestresuj se. Držím pěstičky pa

kacasim
29. únor 2012

Já myslím, že takovýchto diskuzí jsem pročetla už několik a že dokonce někde odpovídal i lékař. Myslím, že tam odpovídali, že je to vpořádku a není potřeba se obávat o dítě. Pokud se bojíte přenosu v rámci obličeje, tak zkuste opar přelepit náplastí. Ranka se uzavře a zabrání přenosu oparu na další místa. (já používám compeed)

kacenkaharris
11. dub 2012

Neviem, ci vam moc pomozem, ale mne na herpes vyborne zabera uzivanie aminokyseliny "lysin", ale neviem, ci sa moze uzivat v tehotenstve. Pokial si vsak pamatam, tak je vela lysinu v quinoi. Taktiez som zistila, ze prebytok inej aminokyseliny (zabudla som meno) sposobuje herpesy a tato amino je napr. v cokolade a kokose. Dost mi pomahal i beta-glukan z vytazku z hlivy ustricovej (zvykli to mat v lekarni).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru