Hlavička moc hluboko v malé pánvi, máte zkušenost?

veronikadob
13. pro 2012

Ahoj máte prosím někdo zkušenosti s tím, že by miminko bylo moc sestouplé dole, mělo hlavičku moc hlbuoko v malé pánvi a tím tlačilo?? Jsem teď 32+2, cervikometrii mám 30mm (v 30tt) tj. v normě, hrdlo uzavřené, mám dráždivou dělohu, někdy tvrdne skoro pořád jindy celý den vůbec. Gynekolog mě straší porodem, ležím hlavou dolů....nevím co si myslet.Díky
Veru

elisabet
13. pro 2012

@veronikadob já měla malou taky dost nízko, od 7měsíce jsem byla otevřená na 1, čípek byl jakž takž, ale přesně ti to už neřeknu.. strašil mě porodem už od 8měsíce.. bříško mi tvrdlo skoro pořád a od 25 do 28tt jsem s tím tvrdnutím byla v nemocnici.. já jsem tedy neležela..chodila jsem i do práce protože jsem "musela" vlastním obchůdek a tak by tam nikdo nebyl. naštěstí jsem jen seděla. chodila jsem na kontrolu každý týden a každou kontrolu mi řekl že se možná vidíme naposledy.. že můžu rodit kdykoli.. později už mi pak i říkal že až to na mě příjde, tak okamžitě jet do porodky, abych pak neporodila cestou.. nakonec jsem bez problémů donosila do 38týdne, možná bych ji nosila i dále ale mimiku se nedařilo moc dobře, začala mi padat na ozvách, tak mě poslal v 37+5 do porodnice na hlídání a v 38+0 jsme se rozhodli s dr že ji raději vyvoláme, aby se něco nepokazilo.. no a nevím jestli díky tomu že bylo miminko tak nízko, tak jsem měla vcelku rychlý porod. neboj, určitě to zvládnete!!!

slundo
13. pro 2012

Porodem mě strašili už od 25. tt a vše dobře dopadlo 🙂 Jen to nepodceňuj a šetři se 🙂

romantika
4. led 2013

take jsem mela a take to caste tuhnuti uz od zaactku tehu i diky tomu ze ja mela dole i placentu. rodila jsem v terminu a v pohode. ikdyz mi museli vyvolavat kvuli praskle vode a neotvirani se. V zaveru jeste zjisitli ze mi ty blany praskly nahore a ne dole, takze praskaly i u porodu, jestli to nebylo tim jak hlavicka tlacila dole a nohy kopali porad nahore. Kdo vi ale vse v poradku. Jen mi mala teda nejspis dost tlacila na mocak a tak mam mirny pokles predni posevni steny coz je jakoby uvolneny mocak. Doporucuji cvicit v tehu na panevni dno pro prevenci.

sarkar
4. led 2013

@veronikadob
@elisabet
@slundo
@romantika
Holky jsem na tom podobně a trochu se bojím předčasného porodu. Nevím sice nic o tom, kde přesně malá leží (jen vím, že už je otočená, ale ještě 27.12. nenaléhala, CS 2-3, víc mi Dr. neřekl. Jenže od středy, 2.1., kdy jsem po svátcích zase naklusala do práce, mě každý den fakt fest tvrdne a bolí břicho. Bříško mám dost malé (v albu), odhad váhy malé byl na konci prosince 2100g, tak si říkám, že asi jak roste tak se mi i dost napíná ta kůže a bolí to možná i z toho důvodu.
Průšvih je, že ještě do příštího pátku musím jezdit do práce...dojíždím vlakem hodinu ráno, hodinu večer, mezitím 8 hodin sezení v práci...Ráno a dopo je to ok, ale po té 14hod. to začíná být utrpení, když dorazím z práce tak sebou vždycky jen plácnu do postele a nejsem schopná vstát. Myslím, že břicho mi už od té středy tvrdne častěji než 10x za den ☹ Přes víkend budu jen ležet, tak snad se to zlepší, ale už teď mám hrůzu z toho, že musím příští týden zvládnout 5 dní v práci za sebou. Bojím se, abych si nějak nevyprovokovala předčasný porod, myslíte, že je to teoreticky možné, že by k tomu mohlo dojít, když se nebudu šetřit? Jinak v práci sedím celý den u PC, fyzicky namáhavé to není, jen sezení tak dlouhou dobu už nezvládám...

romantika
5. led 2013

@sarkar sari tak jdi na nemocenskoku, uz nic neztratis ani plat namaterskou, to se pocita z platu pred nemocenskou. myslim ze uz bys mela odpocivat,mne to taky ke konci tlacilo a prave mi nejvic vadilo sezeni. kdyz reknes dr nejaky dobry duvod nebude mit problem. mne tvrdlo teda porad i vic nez 10krat, ale ja byla na nemocenske. procvicuj to panevni dno pokud najdes silu at to moc nevytaha vazy v panvi.

monyliny
5. led 2013

@sarkar Jak to tak čtu,tak jsi zralá zůstat doma.Mohla by sis určitě vyvolat porod a zřejmě k tomu nemáš daleko.Mám kamarádku,která taky dojížděla v těhotenství do práce a dr. okamžitě,když to zjistil,ji hnal na nemocenskou 😖 Na mateřskou ti to vychází jak-6 nebo 8 týdnů před termínem?

sarkar
5. led 2013

@romantika
@monyliny
Já bych právě potřebovala dojet ten příští týden, jsme takhle domluvení v práci, tak abych jim to nekomplikovala...Jestli nastoupím příští týden, resp. od pondělí 14.1. už budu doma (plus víkend předtím) tak to bude 6 týdnů před TP. Dr. ví, že ještě jezdím do práce, pokaždý se mě ptal, jak mi je, jenže do týhle středy to bylo v pohodě, to až od středy 2.1. se to takhle zhoršilo. Od včerejšího večera jsem v posteli a teď ráno mi přijde, že je to lepší, tvrdnutí jsem zatím nezaznamenala, uvidíme, jak to bude vypadat večer. No ale asi si zajedu k Dr. v pondělí ráno, ať se mrkne, jestli se třeba neotvírám nebo tak něco...

romantika
5. led 2013

@sarkar no vis co, hlavne nezapomen, ze dulezity je prdolka, at si to nevycitas. Komplikace v praci jsou a budou, ale zivot prdolky je jen jeden, tak at se u tebe v pupiku teteli co nejdyl. V praci ti nikdo nevynahradi kdyby se neco stalo.
Ale jestli cekas prvni tak to je normalni, ze si zenska neuvedomuje, ze uz to mimi v brisku na ni visi.
Kasli na to, jestli se necitis. Kamaradka tak sla rodi mesic a pul predem rovnou od pracovniho stolu a z prace ji poslali kytku a hotovo, ale ona je ve strachu protoze to bylo predcasne. Kdyby ses jen trochu necitila tak na to fakt kasli. Ted uz te cekaji jine povinnosti nez myslet na praci ze jim neco zkomplikujes.
Drzim palce!!! Porod mas za chviku tak at vse dopadne na jednicku.

monyliny
5. led 2013

@sarkar Podle mě tě nechá doma,stejně už máš nárok na mateřskou.A na to ,jestli jim budeš něco komplikovat v práci,to neřeš.Jde o zdraví tvé i miminka 😉Pak dej vědět,jak jsi u dr.dopadla 🙂

slundo
5. led 2013

@sarkar být tebou zajdu k dr. a řeknu jí to. Než nastoupíš na MD, dá ti neschopenku .... šetři se, polehávej a nic nedělej. Svět se pro jednou nezblázní 🙂 Já si nikdy nedovedla představit, že by za mě uklidil manžel.....no a jak přišly komplikace, vše bylo jinak. Mimčo jet priorita. přeju Ti hodně štěstí ;)

veronikadob
autor
5. led 2013

Přesně tak jak píšou holky,kvůli týdnu se práce nezblázní a i kdyby... Já jsem chodila do práce do 25tt a to pracuju v nemocnici na směny a pak jsem byla ráda, že jsem doma. Teď už to mám za pár, ale je to pořádně náročný, břicho tvrdne, malý se tlačí dolů, bolí mě močák....Takže odpočívej a užívej si, že je ti třeba i chvíli dobře. Jinak držím palce, ať je vše OK!! 🙂

mersy
5. led 2013

@veronikadob jsem na tom stejně. malý je hodně dole, čípek je zatím v pořádku, ale už od 17tt mám silné tvrdnutí.. teď jsem v 30tt a beru 6 tbt Magnézka denně a musím ležet s nohama nahoře...
takže odpočívej co nejvíc....
někdy ani nemůžu dost dobře sedět, jak mě tlačí a bolí spodek.....

sarkar
6. led 2013

Holky tak jsem překonala ten svůj překvapivě silnej smysl pro povinnost vůči zaměstnavateli (mám fakt super práci a zaměstnavatele, tak asi proto) a domluvila se se šéfovou, že zítra dopo přijdu do práce později a skočím si k Dr. a pokud mě nenechá rovnou doma, tak si prac. dobu zkrátím o cca 2 hodiny denně, takže místo 8 hod. tam budu jen 6. Kdyby se mi nějak přitížilo, tak zůstanu doma...Ale doufám, že to už bude v pohodě, když se budu víc šetřit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru