Hlavička se tlačí dolů, 27. týden těh. Máte zkušenost?

bu_bu
12. pro 2008

Ahoj holky, píšu za mou kamarádku...je ve 27tt a včera byla na kontrole a doktor ji sdělil, že hlavička se už nějak tlačí dolů, že musí zpomalit tempo a ležet. Od počátku těhu je na neschopence a hodně se šetří,vůbec žádné procházky, všude ji manža zaveze autem, nic těžkého nedělá, do 16.týdne skoro v kuse ležela.
Je teď z toho dost nešťastná, zrovna před vVánocemi, manža chodí z práce okolo 5-6 hodiny a ona je sama doma. Strašně moc se obává předčasného porodu.Neví,jestli to ležení vůbec pomůže.
Já takové zkušenosti nemám, prosím písněte Vaše zkušenosti. Díky 😉

lusicka
12. kvě 2014

@scvrcek dneska jsem měla náročnou noc, celou jsem nespala, tvrdlo bříško a bolelo, ale nevím jestli to mam přirovnat ke stahum nebo to patřilo k tomu, že jsem 3x byla s průjmem na WC (jestli to tak můžu napsat).Břicho mi tvrdne vždycky když potřebuji na záchod. V noci mě to vykolejilo, že mě polilo po zádech a rozklepaly se mi nohy. A ted za cele ráno nic. Já se tak bojim o tu malou prdelinku

scvrcek
12. kvě 2014

@lusicka tak sjeďte raději k doktorovi, přeci jen je to ještě hrozně moc brzo, každý týden je teď moc důležitej!

lusicka
12. kvě 2014

@scvrcek no ono ted je to uplne v pohodě, nic nebolí, netlačí, netvrdne. Kdyby něco tak jedu. ..máme to trochu z ruky cca 65 km. Malá se hýbe, nespinim tak to bude dobrý. Zítra budu volat na výsledky kultivace tak uvidíme

sylvar
12. kvě 2014

@lusicka no byla jsem taky 14 dní v Motole(tuším ve 28tt)tam jsem chodila fakt jen na wc a do sprchy 😝
pak mě pustili domů a sem tam jsem zašla pomalou procházkou do obchodu,ale ne sama a nikdy jsem nic nenosila...a pak jsme jeli na oslavu kamarádových narozenin, vše super, takovou lesní cestou, asi 50km tam, 50 zpět, skoro jsme tam chtěli přespat, ale ne, jeli jsme domů a jak jsem vlezla do bytu,praskla mi voda(19.5.2007 22h), šla jsem na wc, zdělila to chlapovi a ten šok, co jako budem dělat, že teda jedem a já že ne, že si dám ještě sprchu, že je to v poho a pak že pojedem...do porodky jsme dojeli asi před půlnocí, milion papírů, monitor, vyšetření...trvalo to asi hodinu, dvě...a chlapa poslali domů, že to může být klidně až za dva dny 😕 😕 ale šupli mi pak tabletu, druhou a já lezla po zdi pomalu...pak jsem už prosila sestru, ať něco udělá, že se to nedá...sprcha, míč, nic nepomáhalo, klystýr jsem odmítla, nervama jsem lítala co chvíli a bála se, abych náhodou neporodila 😀 😀 no a pak jsem teda mohla jít na tu rodící postel a tam mi točila monitor, bolesti jako prase, prý jestli mají někomu zavolat, tak že jo, já to nebyla schopná ani vyvolat už...Petr přijel a rodili jsme a všechno dobrý, celou dobu jsem měla zavřený oči, furt jsem pila a nechávala si mazat pusu jelením lůjem 😀 no a 20.5. v 5,20h se narodila Sofinka 😎

lusicka
12. kvě 2014

@sylvar teda tak doufám, že žádný praskání vody u nás ještě nebude, pořád si říkám, kdyby v tu noc bylo něco spatne tak to určite nepřestane a od rána mi ztuhlo bříško tak 2x, ale jen kvůli wc a nebo že letim na velkou. Ty bolesti v podbříšku způsobuje taky magnesko, má prohaneci účinky a když je průjem tak myvam křeče v podbříšku. .... kdyby bylo něco spatne tak to asi nepřestane. Jsem ted v pohodě
A v kolikatem týdnu se narodila Sofinka?

mihis
12. kvě 2014

@lusicka tak se přidávám se stejným problémem. Dnes jsem byla v poradně a malý je prý natlačený hodně dole, čípek naštěstí drží, mám mít klidový režim, ale neschopenku mi nenavrhl (možná i tím, že jsem mu ji na minulé kontrole rozmluvila) 🙂 Tak budu odpočívat po odpolednách a doufám,že ještě aspoň těch 10 týdnů vydržíme.. Jo a ptal se mě, jestli mi neodtéká voda, řekla jsem že ne, ale teď vlastně nevím, jak to mám jako poznat? 😨

lusicka
12. kvě 2014

@mihis no brzy nám začaly problémy, já vlastně celý den lezim a chodim jen na záchod, já už mám zkraceny cipek a otevřena jsem na prst a doufám, že to tak zůstane co nejdyl. Nedokážu si představit, že by už ted měla přijít na svět. Počítám každý den navíc.

mihis
12. kvě 2014

@lusicka Tak to jsi ještě "o krok napřed", já mám čípek ok. Tak držím pěsti, ať zůstaneš co nejdéle 2v1. Ale určitě to bude dobré, hlavně se šetři, i když chápu se dvěma dětma to není tak snadné, já mám "jen" psa a postarat se o něj taky musím, není na výběr 🙂

lusicka
12. kvě 2014

@mihis naštěstí mam děti už větší a úžasného manžela, který se statecne o nás stara a to se vším všudy. Takžeoopravdu jen lezim a chodim čůrat. Všechno mi přinesou, odnesou a já jak latro lezim

mihis
12. kvě 2014

@lusicka To je dobře, maminka se musí hýčkat 🙂 Já mám tu smůlu, že tyto né úplně super informace jsme se dozvěděla dnes a zrovna dnes odjela manžel na 6 týdnů na školení, domů bude jezdit jen na víkendy. Ale mám super tchýni, co bydlí hned vedle a mamku, která bydlí asi 15 km dál, takže to určitě nějak zvládnem a vydržíme aspoň do konce července 🙂

lusicka
12. kvě 2014

@mihis vydržíme ,musíme a když nejsi ještě otevřena tak tím lip nemusíš jen ležet. Já budu zítra volat na kultivaci jestli nemám nějakou bakterii či zánět, aspoň budu vědět co mi způsobilo to otvírání a třeba se to zastaví

mihis
12. kvě 2014

@lusicka jo taky to tak beru, že dokud drží čípek, tak to není tak horké, učím na střední, tak chci vydržet v práci aspoň do konce maturit a učňovských závěrek (půlka června). Tak zítra ti budu držet pěsti, ať slyšíš samé dobré zprávy 🙂

lusicka
12. kvě 2014

@mihis děkuju moc modlím se, aby vse bylo v pořádku a hlavně abych nemusela do nemocnice

mihis
12. kvě 2014

@lusicka určitě to dobře dopadne, budu držet pěsti 😵

lusicka
13. kvě 2014

@mihis moc děkuju, výsledky mame negativní. ..tak snad v patek bude na kontrole vše v pořádku

mihis
13. kvě 2014

@lusicka Super zprávy! Gratuluji 🙂 v pátek to určitě dopadne stejně pozitivně 😉

tinkad29
24. zář 2019

@lusicka zdravím, můžu se zeptat kdy jste nakonec porodila? Mám podobné problémy :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru