Hlavička se tlačí dolů, 27. týden těh. Máte zkušenost?

bu_bu
12. pro 2008

Ahoj holky, píšu za mou kamarádku...je ve 27tt a včera byla na kontrole a doktor ji sdělil, že hlavička se už nějak tlačí dolů, že musí zpomalit tempo a ležet. Od počátku těhu je na neschopence a hodně se šetří,vůbec žádné procházky, všude ji manža zaveze autem, nic těžkého nedělá, do 16.týdne skoro v kuse ležela.
Je teď z toho dost nešťastná, zrovna před vVánocemi, manža chodí z práce okolo 5-6 hodiny a ona je sama doma. Strašně moc se obává předčasného porodu.Neví,jestli to ležení vůbec pomůže.
Já takové zkušenosti nemám, prosím písněte Vaše zkušenosti. Díky 😉

laola
12. pro 2008

Ahoj bu_bu,
ležení má určitě něco do sebe!!! Ať se vyprdne na domácí práce - my jsme taky přežívali v permanentním binci. Ležela jsem od 28tt - do té doby jsem se taky nepředřela - prostě je potřeba si uvědomit, že miminko je přednější než vyuklízenej byt... Teď už zase funguju celkem normálně 😉
A hlavně ať se pokusí zabavit a moc nad tím nepřemýšlet. Držím pěsti 😵

luciejadr
12. pro 2008

ahoj, rada je ležet a nohy nahoru. s tím si není dobré zahrávat. kamarádka to podcenila a rodila ve 30tt.

andykov
12. pro 2008

Holky, já zase četla, že ležení předč.porodu stejně nezabrání, jen šetřící režim... Prostě odpočívat, ale nemusí se jen ležet 😉

campi
12. pro 2008

bu_bu: tohle mi taky rekli. Ze je nejhorsi sezení, hlavička pak tlačí na čípek (když ten není úplně ok, tak je to horší), takze nejlepsi je posedávat, procházky jsou možné. Nic netahat, nelítat po obchodech, neuklízet apod.
At se kamarádka nebojí a odpočívá, bude to dobrý.
Haha - manzel domů kolem 5-6 hodiny, to je luxus, ten můj jezdí v 19-21:00, ráno mizí v půl osmé.

andykov: neco na tom bude, kdyz chce mimčo prijít na svět dřív, tak přijde, ale klidový režim a polehávání má něco do sebe. Jsem presvědčená, že za můj zkrácený čípek v 23tt může (lehký) úklid po malování a poponášení (lehčích) hromádek s věcma. Pak začalo tvrdnout břicho a dost bolet, dr. změřila zkrácený čípek a 3 týdny jsem ležela. Břicho se zklidnilo, cipek drží. Teď už jsem frajerka, naštěstí tohle hodně rizikový období celkem dost rychle uteklo.

nefertitka
12. pro 2008

napodobne, tiez sa mi hlavicka tlaci dole, stale len lezim, tvrdne mi brucho, krcok je pootvoreny a uz to takto drzi dost dlho, klop klop klop, len to tvrdnutie nechce prestat,este tyzden budem len lezat a potom uz pojdem sem tam aj na prechadzku, na hodinku do obchodu, alebo tak...uz takto lezim od zaciatku oktobra a uz mi z toho hrabka...za ten tyzden sa akurat dostanem do 36tt(ak to vydrzime) a tam vraj uz ani porod nevadi, vraj tam uz je babo vyvinute, len bude mensie...aj ked nerada by som na vianoce rodila, ale ked to ma prist, tak co uz..budeme mat vianocne babo 😀 Budem rada, ked sa aspon k tym vianociam dostaneme...
moj nazor a nazor lekarky, lezanie nepomaha na tvrdnutie brucha ale p omaha na udrzanie krcka,aby sa neotvaral, aby drzal, ako ma...ja vyslovene len lezim, iba sem tam sa prejdem po byte, ale tiez som citala nazor lekarov, ze je to uplne zbytocne iba lezat, ze sa kludne sem tam moze aj posediet, ist na kratku prechadxku a tak...len sa proste nenamahat...lenze ja ked stojim, tak mam krce a tvrde brucho ako kamen, tak radsej neriskuejm

nefertitka
12. pro 2008

campi, myslis, ze to rizikove obdobie uz je za nami?

laola
12. pro 2008

Nefer, mně řekla PA i Dr., že po 35tt už můžu cvičit. Že nejhorší období už je za mnou...Takže ještě chvilku vydrž a potom začni pomalu zapojovat nějaké aktivity 😉 Samozřejmě taky odpočívej!

nefertitka
12. pro 2008

jej fakt?tak to sa tesim, dnes som iba zacala 35tt, tak este tyzden 😀

laola
12. pro 2008

Neboj, když se nebudeš nějak přepínat, tak určitě vydržíš 😉

nefertitka
12. pro 2008

urcite nie, iba lezim, ale po tom tyzdni uz musim ist trocha aj von, mozno trosku pozriet aj nejaky ten vianocny darcek, ale samozrejme, ze nie na dlho, tak na hodinku, dve a domov lahnut zas...len mi ide o to, uz sa dostat troska medzi ludi, uz sa citim ako vazen
a ty uz fungujes normalne asi, co?

lada82
12. pro 2008

holky, ja s tim mela problem take od 27.tt... a vydrzeli jsme - narodil se 2 dny pred terminem...drzim palce!

laola
12. pro 2008

Nef, jj. Minulý týden jsem začaĺa se cvičením, konečně jsem nachystala věci pro malého, provozuju běžné dom. práce, teď ještě pomáhám manželovi v práci-balím menší balíky. Ale všechno v klidu a pohodě, žadný spěch a když jsem unavená, tak se jdu na chvilku natáhnout 🙂

sylvar
12. pro 2008

bubu, zdravím, já to tak měla ještě od dřív, od 24tt 😝 , měla jsem klidový režim, nikam jsem nesměla, ani kratinké procházky,ale doma se to nedalo vydržet, tak jsem sem tam procházku, nákup dala a rodila jsem přesně v 36tt, do porodu jsem byla 2x v nemocnici s tvrdnutím bříška a hrozícím porodem 😝 v 26tt-26tt a 34tt

nefertitka
12. pro 2008

sylvar a babo bolo ok?nepotrebovalo inkubator na dlho alebo tak nieco?
dobre vediet laola🙂si psychicky pripravena, ze mozes rodit akurat na vianoce
?

sylvar
12. pro 2008

nefritka, v inkubátoru byla jen na zahřátí těsně po porodu, jinak vůbec 😉 nebyla pomačkaná, sama dýchala, vůbec nic jí nebylo,apgar 10-10-10, jen byla slabá na sosání mlíčka, což jí zůstalo a nepovedlo se nám kojení,ale existují flaštičky,tak papala MM z flašky,ale v porodce teda ne, tam musela z prsa, nepřibírala, pustili nás až 9den 😝 doma v poho papala z flaštičky
míry 2600gr a 47cm
v porodce byly i děti, co se narodily po termínu a třeba teplotu neuměly držet, tak je dohřívaly v inkubátoru, Sofi byla v pohodě 😉

laola
12. pro 2008

Jo, Nef, Dr. už mi posledně v poradně říkala, že to vypadá, že na Vánoce budu už i s malým doma 😵 Nechám se překvapit, sám bude nejlíp vědět, kdy bude chtít ven 😀

nefertitka
12. pro 2008

no super sylvar, tak uz sa tesim na 36tt, tam to bude uz asi naozaj jedno, ci porodim na zaciatku alebo na konci tohto yzdna, nie?
tak drzim palce, aby vam to tak vyslo laola 😉

laola
12. pro 2008

Nef, děkuju 😵 Vy to zkuste teda vydržet co nejdýl, jo? 😉 😵

jituska
12. pro 2008

Ahoj - já to měla stejné ve 28.týdnu, měla jsem se šetřit, polehávat, poté za týden se to zlepšilo, ale ve 30.týdnu jsem začala krvácet, naštěstí těhotenství bylo v pořádku, měla jsem zánět ledvin, nastoupila jsem do nemocnice, kde se stav psychicky zhoršoval a dávali mi spoustu léků, injekce magnésia, třikrát denně, hrozná bolest, potom mě pustili a já za 14 dní byla v té nemocnici znovu, protože jsem zvracela, průjem, střevní viróza, která chtěla urychlit porod, takže kolem mě začali běhat, kapačky, jen ležet, nikam nechodit a dali mi pod postel špalky, prý pomáhá mít ty nohy nahoře. Byl to tak 33.-34., tři týdny jsem tam ležela a pouštěli mě s tím, že se tam ten samý den ukážu, protože porod je na spadnutí. Jenže ono to bylo naopak, já radostí utíkala domů, psychika se dala dokupy a mého ošetřujícího dr. jsem navštívila ještě ve 40.týdnu s tím, že ještě budu přenášet. Porodila jsem ve 40.týdnu, porod byl na to konto rychlý, žádná bolest. Proto radím teď, hodně se šetřit, lepší doma, než být v nemocnici, tak je to fakt na hlavu ☹ A druhé těhotenství jsem se šetřila taky, jenže ve 33.týdnu jsem opět musela nastoupit s hrozbou předčasného porodu do nemocnice, opět jsme to ustáli, magnézka to zarazila řádně, malý se narodil ve 39.týdnu, porod byl hrozný. Nakonec to shodnotili tak, že u mě je nějaká vada, kdy při každém těhotenstív bude hrozit předčasný porod, ať se šetřím od začátku nebo ne. Teď mám dvě děti, všechen úklid atd. jsme dohnali teď, třetí dítě určitě neplánuji a myslím, že za to dítě to stojí -vytrpět a poležet si. Popravdě - od té doby jsem si už nikdy tak neodpočla 😉, takže ať kamarádka nabere hodně síly a řádně si ten odpočinek užije 😀

jituska
12. pro 2008

nefertitka: já měla taky hrozné tvrdnutí břicha a když jsem si právě lehla, bylo to snad ještě horší, dr. pak třeba přišli na vizitu a já měla pak jeden stah za druhým, třeba jak seříká deset stahů za den, že je dobrý, tak já jich měla snad 50 za den. A mně taky říkali, že 35.týden-36.týden už je obcodbí za námi. přece dvojčata a i jiné děti se kolikrát narodí už ve 32. týdnu. U vás jde jen o tu váhu, ale bude to v pohodě, zvládli jsme to my, tak to zvládnete taky. A pokud odteče voda, tak se fakt nedá nic dělat...

nefertitka
12. pro 2008

dakujem jituska, si ma povzbudila;)
ja som uz tiez dva krat lezala v nemocnic a ta psychika tam je hrozna....doma mi je omnoho lepsie, aj tak som mala dojem, ze tie m agneziove infuzky mi ani nepomahali, ja mavam tiez vela stahov za den, niekedy sa to ani neda zratat, napriek tomu krcok otvoreny hlboko na spic prsta a skrateny na 1,5cm uz mi drzi dost dlho, asi je to vdaka tomu lezaniu...
ked si mala tu virozu, neohrozilo to nejak babo?na mojho muza akurat nieco lezie a bojim sa, ze to chytim od neho

laola budeme sa snazit🙂

nefertitka
12. pro 2008

a mala si pocit, ked si sa postavila, ze ti chce vsetko z brucha vypadnut?

campi
12. pro 2008

Nefertitko: ja jsem presvedcena o tom, ze uz ted se nemusime bat! Nekolika kamaradkam se narodily deti driv (o 6 az 2 tydny) a ty deti jsou uplne bez komplikaci, tak me to povzbuzuje. O Vanocich se uklidnim uplne. A ty taky, vid? Slibujes?🙂. Jeste 12 dni, to zvladneme!
Holky, vykaslete se na nakupy a uklid. Vydala jsem se na o. s kamaradkou a chtela nakoupit darky a zacala se mi brutalne motat hlava, tak jsem si odpocinula v kavarne a jela bez darku domu. Smysluplnejsi by bylo jit na cerstvy vzduch na prochazku.

nefertitka
12. pro 2008

no campi, 12 dni je vela, ja si davam uz iba tyzden lezania, potom uz koncim...dlhsie to uz nezvladnem...a tiez si myslim,ze ked budeme v tom 36tt, ze uz je to v poho, tam ma len strasi, aby som nemusela rodit na vianoce...aspon ten stedry den by som rada doma stravila

nefertitka
12. pro 2008

a veru ten cerstvy vzduch by som uz aj ja potrebovala

campi
12. pro 2008

Myslim, ze kdybys mela po porodu a koukala se na svyho nadhernyho Jeziska, tak by to byly ty nejkrasnejsi Vanoce, a to i v porodnici. Blba by byla varianta, kdybys tam musela jit lezet kvuli komplikacim, ale zase - veci se maji resit, jak prijdou a nekazit si naladu strasenim.

nefertitka
12. pro 2008

no ved ano. Som rada, ze sme sa dostali, tam kde sme...a keby som tam musela ostat, apson by som si (nam) porodila ten najkrajsi darcek 😉

bu_bu
autor
12. pro 2008

Ahojky, děkuji za Vaše příšpěvky, kamarádce to dám přečíst, ať nemá takový strach. Je z toho dost špatná...
Přeji Vám všem těhulkám, aby mimi vydrželo co nejdéle u vás v bříšku a pak pohodový porod 😉

nefertitka
12. pro 2008

dik bu_bu, to iste tvojej kamoske 😉 a nech sa neboji, ja mam hlavicku natlacenu dole uz od polky 25tt...len nech vkuse lezi

nefertitka
12. pro 2008

toto som teraz nasla na nete:
Aby pôrod začal, musia byť v podstate splnené dve základné podmienky:

Maternica musí dosiahnuť veľkosť, ktorá uvádza do pohybu sily vyvolávajúce pôrod. Ak sú telo a duša na pôrod pripravené, uvoľňujú sa určité hormóny, ktorých dokonale zladená spolupráca vyvolá sťahy maternice /kontrakcie/ a pripraví dieťaťu cestu na tento svet. Matka aj dieťa začnú produkovať steroidy, ktoré podnietia placentu k produkcii estrogénov. Súčasne sa v placente zabrzdí produkcia progesterónu. Hormón progesterón sa behom tehotenstva stará o to, aby maternica bola v pokoji. Akonáhle však prevládnu estrogény, vedie to ku kontrakciám. Ku koncu tehotenstva sa tiež produkuje viac prostaglandinu, čím sa znižuje krvný tlak a aktivuje svalstvo maternice. Najdôležitejšia úloha však pripadá oxytocínu, ktorý vyvoláva sťahy; tento hormón vylučuje hypofýza. Len čo začne hlavička dieťaťa tlačiť na ústie hrdla maternice, vylučuje sa viac oxytocínu, čo vyvoláva silnejšie sťahy, ktoré dieťatko posúvajú ďalej dolu. Začína tak nasledujúci kolobeh: čím viac tlačí hlavička dieťaťa na ústie hrdla maternice, tým viac oxytocínu sa tvorí, a tým silnejšie sú kontrakcie. Rozoznávajú sa „pravé“ a „nepravé“ pôrodné bolesti. Tie pravé, trvajú spočiatku asi 30 sekúnd a pricházajú v pravidelných intervaloch. Tie nepravé, (poslíčkovia) sú kratšie a nepravidelnejšie, sami od sebe zase prestanú a nemajú na pôrod žiadny vplyv.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru