Hlavička se tlačí dolů, 27. týden těh. Máte zkušenost?

bu_bu
12. pro 2008

Ahoj holky, píšu za mou kamarádku...je ve 27tt a včera byla na kontrole a doktor ji sdělil, že hlavička se už nějak tlačí dolů, že musí zpomalit tempo a ležet. Od počátku těhu je na neschopence a hodně se šetří,vůbec žádné procházky, všude ji manža zaveze autem, nic těžkého nedělá, do 16.týdne skoro v kuse ležela.
Je teď z toho dost nešťastná, zrovna před vVánocemi, manža chodí z práce okolo 5-6 hodiny a ona je sama doma. Strašně moc se obává předčasného porodu.Neví,jestli to ležení vůbec pomůže.
Já takové zkušenosti nemám, prosím písněte Vaše zkušenosti. Díky 😉

dnada
13. pro 2008

ahojky všem ... můj mrňousek byl hlavou cca od 22tt... hooodě tlačil a branku... měla sem se šetřit,ležet na levém boku ... a zádech s podloženým zadkem,aby byla děloha nakloněna k mé hlavě...v nemocnici na monitoru sem byla co týden a každý týden na kontrole u gynekoložky... jelikož sem byla a sem sama v domě,mám psa,kočky,zahradu... musela sem přesto pracovat,víc sem odpočívala,to jo. Od 32tt sem měla nastevřenou branku na 1 a půl cm(v 39tt se zavřela 😀 a pár dní na to sem porodila)
bu-bu - řekni kamarádce to co píšu... ležet na levém boku,na zádech a podložit zadek ... hlavně moc nesedět... raděj trochu chodit... případné stahy rozchodit a pak lehnout 😉 to zvládnou ,ona i mimi 😉 hodně štěstí a žádný stresy

nefertitka
15. pro 2008

dnada to si bola otvorena na 1,5cm a bola si doma?to ta nezavreli v nemocnici?ja inak lezim na lavom boku a nejak to nepomaha...na chrbte nemozem, to mi najviac tvrdne....
a inak ked mam stah , tak sa to tiez snazim rozchodit, ine nepomaha

pajinkaa
15. pro 2008

ahojky holky, tak já už ležím od 25 tt - naštěstí doma... beru Magnosolv, ale nejprve 2x a teď jednou denně na tvrdnutí - které mám tak cca 5x za den. ¨Mimčo tlačí hlavičkou dolů na čípek... ☹ Snad to ještě aspoň dva měsíce vydržím!! I když je to záhul! Postel mám podloženou a boky (hlavně levej) nebo záda to jistí .. Na noc chodím ale spát normálka do postele - narovno. Dělám jen minimum věcí, prostě úklid počká a pomáhá rodina...
Ještěže mám ten noťas a net! 🙂

nefertitka
15. pro 2008

ale ved 5x denne to vobec neva...🙂

pajinkaa
15. pro 2008

Nef - to asi není, ale já to zas tak úplně nepočítám. A zkracuje se mi čípek a mám otevřenou branku pro špičku prstu... ☹ Ale je pravda, že úplně ležet to neležím - občas jdem nakoupit nebo jedem k našim nebo tak. Ale dr mě vystrašila, a že radši hoodně ležet, tak proto 🙂

nefertitka
18. pro 2008

pajinka ja mam to iste, skrateny krcok, pootvoreny hlboko na spic prsta, hlavcka natlacena dolu a tvrdnutie aj 30x denne...a nezabera ani to lezanie, uz to tiez asi kaslem a pojdem na obcasnu prechadzku, brucho sa mi nechce aj tak ukludnit a najviac mi tvrdne v noci, ked spim, comu vobec nerozumiem..
lekarka mi povedala, ze proste niektore bruska tak reaguju a nepomoze ani to magnezium...a naozaj nechcem cele vianoce len prelezat, uz lezim asi 11 tyzdnov a uz mam toho dost, vydrzim este do soboty a idem trosku von, dufam, ze si neprivodim porod, nechcem byt v nemocnici na vianoce, ale to lezanie uz tiez psychicky nezvladam

paladinka
6. říj 2013

@nefertitka ahoj, muzu se zeptat, kdy jsi nakonec porodila?

nefertitka
6. říj 2013

@paladinka ahoj, nakoniec som porodila v 36tt. Mas ten isty problem?

paladinka
6. říj 2013

@nefertitka prave, jen tedy nevim, co cipek, ten mi skoro mesic nikdo nekontroloval. Ve ctvrtek jdu na kontrolu, ale ctvrtek je daleko :(

nefertitka
6. říj 2013

@paladinka ak mas pocit, ze ti nejak vela tvrdne brucho tak chod radsej skor...ak ti netvrdne a mas krcok pootvroreny a si v klude, tak do toho stvrtka podla mna vydrzis...ale urcite ak sa ti nieco nezda, chod

paladinka
6. říj 2013

@nefertitka Ono mi tvrdne už několik týdnů, skončila jsem i v nemocnici s kontrakcema. Ale teď se to drží tak na 2 tvrdnutí za hodinu a to je asi fajn...snažím se ležet, ale prostě jednou denně dám malou procházku nebo nákup..nebo něco, abych nezblbla. No a dnes jsem začala cítit jakoby mě tlačila hlavičkou na čípek a jelikož nevím, v jakém stavu čípek je, tak se bojím☹ Když půjdu k doktorovi dřív, mohl by mě poslat do nemocnice a to nechci...snad to do čtvrtka vydržím... díky...no a ve 36. týdnu, musela malá do inkubátoru? kolik vážila?

nefertitka
6. říj 2013

@paladinka ano musela, bola tam ale iba dva dni, vazila 2300g...tak uvidis, ako sa budes citit, ale keby si mala zly pocit, tak chod...ale ta intenzita, co mas ty, co sa tvrdnutia tyka nie je az taka strasna s myslim

cacenka_d
7. lis 2013

@paladinka Ja rodila 36+5 presne takhle potize apod. malou jsem mela v inkubatoru 2-3 dny, a pak tak 5-6 dni vyhrevne luzko. Rodili jsme teda v zime, vsude minus 10. A mela 2,1 kg, dneska je z ni velka zdrava holcicka se silnym korinkem 😀
A BTW rano mi praskla voda, takze to uz ani rozehnat kapackama neslo jako mesic predtim 🙂

zdenikmar
26. lis 2013

mě kleslo bříško při dceři už v 21 týdnu a pořádně mě tlačila na kosti,každý pohyb mě bolel,sedět jsem nemohla-začlo tvrdnout břicho a já se otevřela na 1,5cm.Nemocnice,pak doma ležet,žádný bprocházky,běhání do schodů atd.Ležela jsem tak poctivě,že jsem nakonec přenášela a porod vyvolávaly.A ted při druhým mi ještě pořádně ani netvrdne břicho a vše ok...31tt

hanule123
28. lis 2013

Dobrý den. Mám úplně stejný problém jako kamarádka paní, která psala úvodní příspěvek. Jsem doma na neschopence již od 7tt kvůli hodně silným nevolnostem, které trvaly až do cca 20tt. Do té doby jsem byla pořád doma a jen polehávala. Nebyla jsem schopná se postarat sama o sebe, natož o přítele. Nad vodou mě psychicky drželo jen to, že byla malá zdravotně naprosto v pořádku a dařilo se jí dobře. Teď jsem ve 28tt a poslední měsíc jsem si docela užívala. Vařila, uklízela, chodila nakupovat, prostě se mi dost ulevilo i od toho být pořád zavřená doma. Ale samozřejmě s mírou kvůli malé. Dnes mi pan doktor oznámil, že se malá moc tlačí hlavičkou dolů a že mám jen ležet a ležet a nesmím vůbec nic dělat. Ani vařit nic. Bydlíme ve 3.patře bez výtahu, takže ani malá procházka nepřipadá v úvahu. Napsal mi hořčík na křeče a když nepomůže, půjdu si lehnout do nemocnice, popřípadě rovnou předčasně rodit. Je mi z toho hrozně. Chtěla jsem se konečně o svátcích vidět s rodinou a to bohužel také nepůjde. Přítel musí být denně na 12h i více v práci, takže jsem prakticky pořád doma sama a občas to hodně obrečím(teda vlastně hodně často). A teď do toho ještě tohle.Nedokážu si ty budoucí týdny vůbec představit, ale na druhou stranu se strašně bojím o malou takže to nechci porušovat..... Chci se zeptat vás zkušených maminek, jak jste odpočinek dodržovaly vy? Nebo nemáte nějaké rady jak se dát psychicky dohromady a lépe zvládnout to domácí vězení? Nechci malou tolik vystavovat stresu. Budu ráda za každou radu. Díky Hanka

zuza01
28. lis 2013

@hanule123 Měla jsem to podobně, jen do 27tt v pohodě, pak tvrdnutí břicha. Na kontrole mi řekli, že je malá hodně dole a že to bude určitě předčasně. Dostala jsem hořčík, klid na lůžku a neschopenku. Porod mi pak vyvolávali 14 dní po termínu. Chce to odpočívat, mě to tvrdnutí přestalo potom, co jsem přestala mít stres z práce. A odpočívat, jasně, že se nedá pořád ležet, tak něco vytvářej 🙂 Třeba háčkované čapky, to se pak hodí 🙂 Pokud neumíš, nejvyšší čas začít... 😉

hanule123
28. lis 2013

A jak dlouho ti trvalo, než ti to tvrdnutí bříška přestalo? A byla jsi celou dobu v posteli, nebo ses občas šla vyvětrat třeba jen do obchodu?.... Děkuji za radu. Háčkování není vůbec špatný nápad 🙂

zuza01
28. lis 2013

@hanule123 Já jsem byla naprosto bez vycházek, nedostala jsem ani deset minut... Dva měsíce. Přešlo mě to určitě do 14 dnů. Chodila jsem jen na zahradu, kdyby mě přijeli zkontrolovat. Ale určitě jsem jen neležela, to bych nevydržela, jen se nepřepínat.

hanule123
28. lis 2013

Děkuji moc. Docela mě to uklidnilo

castania
10. bře 2014

@hanule123 zdravím, ako ste nakoniec dopadli? Mám práve to isté, len nemôžem veľmi odpočívať, keďže mám doma prcka:(

hanule123
11. bře 2014

@castania Zdravím 🙂 Tak dopadlo to takto. Brala jsem hořčík a ten naštěstí pomohl. Malá si to rozmyslela a přestala se tlačit dolů. Odpočinek jsem popravdě nedodržovala. Samozřejmě že jsem se snažila co nejvíce odpočívat a nedělat těžké věci. Ale jen ležet opravdu nešlo. Nechci tě vystrašit, ale nakonec jsem nečekaně porodila ve 35tt. Porod byl naprosto spontánní, bez komplikací a rychlý. Narodila se mi krásná holčička, jen měla porodní váhu 2.520g. Ale jinak naprosto zdravotně v pořádku. Já osobně si myslím, že to tak muselo být. Že to prostě to moje tělo už nezvládalo a i kdybych ležela a dodržovala nařízený klid, stejně by se to tak nakonec stalo. Takže jsme si jen poleželi 7 dní v porodnici a z toho 6 dní v inkubátoru ( ale to jen kvůli žloutence) a šli jsme domů jako jiné zdravé děti 🙂
Mohla bych se zeptat ve kterém týdnu jsi ty? Pokud už jsi kolem toho 30, neboj se starat se o prcka tak jak potřebuješ. Vím, že je to těžké a že máš strach o malé, ale ono si to stejně udělá po svém 🙂

castania
11. bře 2014

@hanule123 dakujem za odpoved 🙂 dnes som zacala 29tt , dalsia noc bez spanku, bolia krize, malu mam pocit, ze je uz skoro von..ale idem azchvilu na poradnu, tak sa poradim co a ako ,,, pri malom som lezala posledne 2,5 mesiaca ale kvoli tvrdnutiu brucha a narodil sa v 40 tt a mal 4,3 kg..tak vtedy som brala ze tvrdne, ,lebo je velky,,ale tato malinkata je malinkata 🙂 tak neviem co ma tak tlaci ...tak Tvoja mala mala dobru vahu, aj ste pekne vydrzali 🙂 poviem Ti, ze kazdy hovori, ako je tehotensstvo najkrajsei obdobie u zenskych ...tak teda dufam ze toto do konca pekne vynosim a stacilo takychto kraasnych obdobi 🙂

hanule123
11. bře 2014

@castania Přesně moje slova 😀 Já jsem si to těhotenství taky neužila. A všechny moje kamarádky jsou vysmáté, že jim nic nebylo. To je teda spravedlnost 🙂 Vždycky jsem si přála dvě děti, ale teď teda nevím nevím 😀 No tak to jsi měla pěkného cvalíka. To bych taky ležela, ale ne proto že bych musela, ale proto, že bych se z postele nezvedla 😀 Snad vám dnes ta poradna dopadne dobře. Kdyžtak dej vědět 🙂 Ale určitě to bude dobré.

castania
12. bře 2014

@hanule123 tak po poradni podľa mudr. Všetko ok🙂 mala je otocena dole nohami a kope mi do močového, tak asi preto to tak boli ...za mesiac pribrala kilo!!!! Už teraz má 1920 g., tak asi preto mám take pocity. Lebo krcok drzi...tak dalsie väčšie dieťa🙂 ale aspon som kludnejsia, hoci boli 🙂

lusicka
10. kvě 2014

Ahoj holky, nevim jestli nepisu pozde, ale třeba se někdo najde. ..včera jsem se vrátila z pohotovosti, tvrdlo mi břicho a občas bolelo jako při ms, jsem ted 26.tt a hrdlo mam otevřené tesne na prst a zkrácené na hraniční hodnotu 18-20 mm . Narizeny klidový režim, jako fakt ležet. Nemáte nejaka podobnou zkušenost? ?? Jsem z toho nervozni .... v jakém týdnu jste rodily pokud jste meli podobne problémy. Dekuju

sylvar
10. kvě 2014

Měla jsem podobné problémy a porodila 36tt zdravou holčičku 🙂

lusicka
10. kvě 2014

@sylvar a jak to bylo u tebe s klidovym režimem, přisne dodržování nebo si občas musela fungovat? ?? Mám dvě děti sice moc sikovne, ale pořád mě potřebují

scvrcek
10. kvě 2014

@lusicka ležela jsem od 26tt doma se stejným nálezem, od 27tt tři týdny v nemocnici s kapačkama, a potom od 30tt do 36tt doma...a jako fakt ležela, max. na jídlo a na záchod jsem se zvedla, v nemocnici ani to nemohlo být.....a nakonec jsem rodila v 39+6 🙂 ale nepodceňovat..... i když nevím, jak s dětma no, já měla první...aby tě neposlali do nemocnice a poležela by sis tam až do konce (takhle tam se mnou ležely tři holky, od 27tt do 36tt)...

lusicka
10. kvě 2014

@scvrcek no tak to je mazec, lezim celý den, maximálně na záchod a pro jídlo. Tak snad to bude všechno v pohodě a zvládneme to co nejdyl. Nedokážu si představit byt bez děti několik dnu natoz měsíců

scvrcek
12. kvě 2014

@lusicka bude to dobrý! chápu to, já mám z druhýho těhotenství hrůzu už teď, že se to bude opakovat...taky tam ležela takhle přes tři měsíce holčina s tříletou holkou doma, o tu se střídali prarodiče a tatínek, ale je to náročný pro všechny no....kdyby neměli hlídání, tak nevím..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru