Hnis v pupíku. Co s ním dělat?

jajapaja23
4. kvě 2011

Ahoj, ráda bych Vás poprosila o radu, co dělat s hnisem v pupíku. 😒 Trápí mě to asi tak měsíc, předtím se hnis poprvé objevil cca před rokem po operaci slepého střeva laparoskopií. Tenkrát jsem byla na chirurgii, za týden se to uklidnilo, teď se to opět objevilo. Teď mi to nedalo a raději jsem to už říkala obvodnímu lékaři i na gyndě, ale oba mi řekli, že to nic není a že si to mám jen vysoušet a mazat Alpou. Naštěstí to nezapáchá, ale dost to svědí...máte, prosím, některá z vás s tímto podobnou zkušenost nebo radu co s tím? Může to být kvůli rostoucímu bříšku? Díky za radu. 😕

collette
4. kvě 2011

@jajapaja23 já měla něco podobného, ale nemyslím, že by to byl hnis jako takový, jen se pupík asi víc zapařuje a odumřelá kůže se hromadí. Mě na to nejvíc pomáhalo Sterillium, koupíš v lékárně, 100 ml lahvička stojí mezi 100 a 150 korunami, přijde na to kde. Je to děsný dryák, používá se mimo jiné na operačních sálech, když lékaři nestíhají 10minutové drbání. Má vysoký obsah alkoholu, takže vysušuje, ale nějakým zázrakem také hydratuje. Je virucidní, baktericidní, likviduje i HIV a herpes viry, takže jak říkám, dryák. Tři dny několikrát denně při akutním problému a bylo vymalováno. A pak občas, když mě pupík zasvědil a je klid.

jajapaja23
autor
4. kvě 2011

@collette Díky, tak to můžu zkusit koupit, uvidíme, co to udělá...když to totiž vysuším kapesníkem, je to tam za chvíli znovu, tak tohle by mohlo zabrat! 😉 Spíš mě udivili ti lékaři, že to prostě neřeší! 😒

sichatka
4. kvě 2011

@jajapaja23 - co koupit v lékárně líh. tyčinku do uší namočit do lihu a pořádně vysušit pupík. Doporučují to miminkům na zahojení pupíku, tak by to mohlo také pomoci.

klosky
4. kvě 2011

Taky bych řekla lihem a vatovou tyčinkou a nebo můžeš použít genciálku a nebo si kup imazol, také výborná věc. Jukni na to na net, mě to dneska dopuručila doktorka pro malou, že když má hnisavé místa, my to tada máme na opruzeniny, ale zabírá to hned.

jajapaja23
autor
4. kvě 2011

Díky, snad mi poradí přímo něco i v lékárně, ale ty názvy si i tak napíšu a poptám se! Zkušenosti s tím fakt nemám, tak uvidíme, co z toho vzejde! 😉

klosky
4. kvě 2011

@jajapaja23 Tak pak dej vědět, copak poradili a co popřípadě pomáhá... Držím palce ať něco zabere...

jajapaja23
autor
5. kvě 2011

Nakonec mi doporučili nejvíc klasický líh, ale ještě jsem ho nezkusila, protože je pupík zatím dnes v klidu, bez hnisu. Tak uvidíme, co to popřípadě udělá a jestli zabere, až bude potřeba! 😉

jajapaja23
autor
19. kvě 2011

Tak jsem ten líh vyzkoušela, protože se hnis zase objevil. Trochu to štípe, hnis na chvíli zmizí, ale pak se zase většinou objeví, tak to prostě budu takhle dělat dokola a budu doufat, že to je i tak ok. 😉

pupindo
22. zář 2013

Já mám taky stále hnis v pupku, nevím co s tím, strašně to smrdí a svědí. Jednou u mě spal kamos a cuchal mi k němu, malem se poblil , bylo mi dost trapně. Fakt mi to vadí protože s tím nemužu nosit ven trika nad pupík . Přikládám fotku , možná je tam vidět možná ne, dnes se objevil menší zanět, pupek naběhl, a smrdí jako prase.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru