Hormonální masti na ekzém v těhotenství. Máte zkušenost?

theresa
27. zář 2011

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Vaše zkušenosti ohledně hormonálních mastí na ekzém v těhotenství? Nedokážu si představit, že bych vydržela 9 měsíců bez Elocomu. Kdy a jak často je možné mastičky používat?

andelka
28. zář 2011

No, nic jiného mi nepomáhalo. Od začátku jsem chodila na kožní, zkoušeli co se dalo, samé "neškodné" vyráběné mastičky, ale vůbec nic. Po 20tt už mi dali něco silnějšího Belosalic, Diprosone, Elocom jsem měla dřív. Teď jsem měla chvíli klid a pokračující těhu mi to zase zhoršilo. Zatím se snažím mazat něčím jiným, ale moc to nepomáhá, tak brzy zas najedu na tohle. Mám ekzém na rukou, to není extra velká plocha a kůže je tam dost silná, tak prý se toho do těla moc nedostane.

theresa
autor
28. zář 2011

@andelka a jak často natíráš? Já mám pocit, že těhotenství bez hormonálních mastiček nezvládnu, moje kožní říkala, že se v nejhorším můžu namazat Triamciolonem.

vicky007
28. zář 2011

@theresa já teda teď po dlouhé době musela namazat elocomem, nic jiného už nepomohlo a v noci se budit tím, jak mě to pálí fakt nee a konzultovala jsem to s doktorem a ok. Namazala jsem to 2 dny a mám to zase dobrý...
@andelka zkoušela jsi konopný krém? ten mi to teda udržel celkem dlouho, ale už jsem to měla taky na rukou fakt hnusný...

andelka
29. zář 2011

@theresa silnějšíma mastičkama jen když je to špatné, jinak se to snažím udržovat promašťováním, celkem mi funguje Indulona modrá nebo bambucké máslo - prostě to nesmím nechat zajít do úplně suché praskající kůže. Ale jako mažu furt, minimálně 6x denně.
Ono je to chvíli horší chvíli lepší, během kojení to bylo docela ok, zhoršuje mi to stres a těhotenství.

@vicky007 zatím nezkoušela.

A koukám že mi ty silnější mastičky nějak došly, budu muset zas ke kožnímu, to asi není volně prodejné, co? Já to měla vždycky na předpis.

paolin
29. zář 2011

Ahoj holky! Já taky mazala Elocom nebo Advantan. Směla jsem i při kojení. Po druhém dítku jsem byla osypaná dost brutálně, ale Elocom hezky zabral. Jinak u mě vede Vichy Lipidiose. Kamarádka byla kvůli šílenému ekzému v těhu na kapačkách kortikoidů, ale jen, když bylo nejhůř.

theresa
autor
29. zář 2011

@paolin Paolin a od kolikátého tt jsi mohla mazat Elocom? A jak často jsi ho mazala, kolikrát týdně?

paolin
29. zář 2011

@theresa nejlépe od 12.tt. mazala jsem ho jen akutně, protože jsem se bála 😉 hrozně mi pomohl krém Vichy. po něm byl ekzém o 50% lepší.

theresa
autor
29. zář 2011

@paolin jdu do lékárny kupit ten Vichy Lipidiose, moc děkuji za doporučení.

takyja
29. zář 2011

@theresa @paolin Holky, já jsem se po Vichy naopak osypala. Vzhledem k ceně si nech dát vzorek. Já za sebe doporučuji řadu Eucerin a taky Lipobase. (Vzorky dělá určo Vichy, Bioderma - která mě taky nesedí, ale i spousta dalších, vem všechno ve vzorcích a nejdřív odzkoušej vzorky, protože jsou to celkem drahé přípravky 😉 ). Bohužel jsme každý jiný a pomáhají jiné věci. 😒

theresa
autor
29. zář 2011

@takyja taky mám špatnou zkušenost s Biodemou a Lipobase mě pálila, prý obsahuje nějakou močovinu. Přesně jak píšeš, každému sedí něco jiného, mě nesedí snad nic. Konopné mastě taky španý i mastička od MUDr. MIchaelse nezabrala.

valentynkaa07
29. zář 2011

@theresa přesně, já když to mám v akutní fázi tak mě to svědí snad po čemkoliv.

andelka
29. zář 2011

Jj, Lipobase mám dvě tuby, ale též nic moc.Je to děs. Hlavně jak to mám na rukou, dlaních, prstech, tak to vypadá děsně, stydím se, fuj ☹
vždycky jsem nějaké kožní problémy měla, ale tohle se mi rozjelo v době, kdy jsem byla na vykopávkách a hrabala se v hlíně z 15.století. Od té doby se mi to vrací v různých intervalech.
A nejhorší je, že se furt mažu a manžel nesnáší cokoli mastného, kdyby měl namazat malému dupku, tak se asi 😝 takže u nás je to 100% antikoncepce. Což mě štve, že, protože za to nemůžu. Tak teď chodím a co chvíli utírám kdecovšechno, aby to nebylo mastný a muž nenadával. Ale stejně, namažu se a za chvíli musím na něco šahat, takže dýl to vydrží jedině v noci. 😒

paolin
29. zář 2011

holky určitě nejdřív zkusit vzorky, jak píše @takyja
Bioderma taky špatný i různé krémy s močovinou. taky jsem zkoušela x krémů. na Vichy někdo taky naříkal. u mě kupodivu zabírá 🙂 doporučuje se i ta modrá indulona. dřív byla prý na předpis.
@andelka na rukách to musí být trápení ☹ vykašli se na stydění. nemáš za co se stydět. jednak jsou na tom lidičky hůř a druhak za to nemůžeš. a jestli to někomu vadí, tak je to pitomec sobeckej..

paolin
29. zář 2011

jinak celou rodinu koupu v Balneum Hermal a dobrý (teda koupu se v tom já a děti) 😉

andelka
29. zář 2011

@paolin no jo, ale většina lidí neví co to je ☹ Docela se bojím až budu po mateřské hledat práci. Ale to zas budu moct používat silnější mastičky. Teď jsem furt těhotná nebo kojící 😅
V lékárně dělané masti s močovinou též naprd.
Jako já mám ruce fakt na dvě věci - buď mastné nebo přesušené popraskané - si nevyberu 😒

mamkamarketa
29. zář 2011

omlouvam ze,ze lezu do diskuze-zkuste A-dermu krem. me i synovi pomohl jako zazrak 😵
v lekarne maji vzorky-zkuste to!!!

valentynkaa07
29. zář 2011

@andelka no já to znám, občas jsem se taky styděla, ruce rudý, pořád to svědilo. Mě moje dr. v těhu odmítla dát kortikoidy....takže jsem to pytlíkovala jak se dalo a v 7. měsíci se to sklidnilo samo. Ted při kojení mám teda slabou hormonální a je to celkem v klidu.

andelka
29. zář 2011

@valentynkaa07 děs, no. 😔 Já měla celkem klid při kojení, tak snad se to pak taky na chvíli zase zklidní.
No docházejí mi mazadla, asi vyzkouším něco nového.
v té lékárně si mám o ty vzorečky říct jak? 😕

valentynkaa07
29. zář 2011

@andelka já jsem se většinou koukla, jestli to co chci tam prodávaj - krém od ktereho chci vzorek- a pak se zeptala, jestli od toho mají vzorek na vyzkoušenou.

andelka
29. zář 2011

@valentynkaa07 aha, tak to vyzkouším 🙂

theresa
autor
29. zář 2011

holky mě to trápi hlavně taky na rukou, hlavně prsty a horní část rukou. Umývám v rukavicích, ale prostě jednou za týden se osypu a musím ty ruce natřít Elocomem, pak se to zklidní. Z těhotenství mám hrůzu hlavně ohledně ekzému.

takyja
29. zář 2011

@andelka Mrkni na Eucerin s 15-omega kyselinami mléko (podle mne není mastné, rychle se vstřebává, mají pro miminka bez močoviny). Malé jsem tím "rozmazala" začínající ekzém, který jí vyjel po očkování a jak jsem jí tím pravidelně mazala, tak super výsledek i u mne. A skoro bych řekla, že její s 15 omega kyselinami mléko je lepší než můj Eucerin krém na ruce, ve kterém je močovina.

andelka
30. zář 2011

@takyja dík za další tip 🙂

theresa
autor
22. říj 2011

@paolin
@valentynkaa07
@andelka
Holky, byla jsem na poradě u své kožní a ukázala mi nejnovější článek z lékařského časopisu, že kortikoidy v těhotenství nevadí, že se musí tak jako normálně užívat jen v nejnutnějších případech. Elocom mám povolený max. 1 x týdně ( a to teda mažu jednou za týden), protože se mi to jinak hned rozjede. Teď jsem v 6tt, a po Elocomu se ekzém uklidní a za týden doslova naskáče nanovo. Doktorka ještě říkala, že nejsou prokázané nějaké škodlivé projevy na dítě, že se kortikoidy používají již 30 let a lepší máznout ze začátku malou plochu, než pak to nechat rozjed a ležet v nemocnici na kapačkách. Elocom doporučila, že má nejméně vedlejších příznaku. Locoid bych musela natírat 4 x déle, než by zabral tak jako Elocom.

andelka
22. říj 2011

@theresa já jsem dneska taky večer mázla. Snažím se co nejmíň. Určitě je lepší v tom akutním stadiu máznout, než to nechat rozjet.
A sehnala jsem si vzorečky eucerinu 12% omega a dělá mi dobře 🙂
a zjistila jsem že mám špatnou reakci na obyčejnou žlutou vazelínu 😕

valentynkaa07
26. říj 2011

@theresa no vidíš, já si to taky myslim, že s rozumem a pod dohledem doktora se to používat může, prostě ta moje doktorka měla jine´j názor a nic mi nedala. A to jsem to měla na těch rukách fakt hnusný. No tak už to mám za sebou, ted když kojím, tak mi něco slabého dala a to mi zabírá.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru