Hospitalizace a stesk po dětech doma

novotnacci
30. led 2013

Ahoj maminky, asi tuto diskuzi zakladam hlavne proto, ze bych potrebovala vlit optimismus do zil. Uz tyden lezim na rizikovem v porodnici a doma mam dva rostacky- dvojcatka. Mame kvuli chripkove epidemii zakazane navstevy a ja uz nejak nemuzu. Strasne se mi styska, prepadaji me obavy, aby ke me po navratu kluci chteli, premyslim, jestli jim maminka chybi. Maji se bajecne, jsou u babi a dedy a vecer s tatinkem, chodi mi rozesmate mmsky a vim, ze jsou na tom maminky hur, preci jen bych si ale chtela poklabosit s nekym, kdo uz tohle zazil nebo zaziva a jak sam se sebou v takovych chvilich bojuje.....Dekuji za kazdy prispevek.... 🙂

mabe
30. led 2013

@novotnacci ahoj, mas krasny prcky 😉 . ja sice jsem nejsem ve stejne situaci jako ty, ale tedka jsem neco podobnyho zazila. v patek dopo manza lehl s chripkou, tak jsem domluvila anicce spani z patku na sobotu babicce, s tim ze to pak uz bude ok, nebylo. tak jsem se rozhodla, ze teda do nedele (anicka nebyla ode me dyl jak na jednu noc zatim), v nedeli jsem lehla ja, 39C horecky, tak jsem volala nasim, jestli by si ji nevzaly oni. byla tam do vcerejska, ja to moc obrecela a bylo je me strasne smutno, i kdyz jsem vedela, ze ji vubec nic nechybi, nebreci, ma bohatej program,....vcera jak jsem ji videla, tak me pripadala jinaci, dospelejsi,...proste jsem zvykla byt s ni a moc mi chybela. tak drzim palec, at prejde co nejdriv chripkovy a vy se muzete normalne videt a at tehu probiha v poradku. 😉

novotnacci
autor
30. led 2013

Ahojky @mabe, naprosto chapu, co jsi chtela rict. Kdyz koukam na mmsky co mi posilaji nasi, prijde mi, ze jsou kluci za ten tyden nejaci jinaci, dospelejsi....Navic mi do telefonu rekli dve nova sluvka, mela jsem hroznou radost a zaroven jsem natahovala, ze jsem je neslysela prvni....Moc dekuju za palecky, snad budu brzy v poradku.... Tobe preji taky pevne zdravicko....

mabe
30. led 2013

@novotnacci ja brecela v nedeli jako zelva, manza vubec nechapal a rikal, co hystercim. ja to tak proste citim, bylo me to mooc lito, ale bylo to pro jeji dobro, jeste jsu nachlazena, ale uz bez teplot, tak ji mam doma od vcera, teda tedka odpo zase u babicky, ale uz jenom na odpoledne a nechtela vubec jit, jestli si zase rikala, ze by tam byla na dyl??nevim, ale zase se ji tam libilo. diky za prani zdravi 😉

svatule
30. led 2013

@novotnacci ahoj, krásní kluci! Já zažívala něco podobného, syn měl vvv srdce, musela jsem rodit v Motole a pak šel na operaci...Odjížděla jsem, když měla dcera 16 měsíců a od ní jsem strávila celý měsíc, manžel za mnou 2x přijel, jinak to nešlo, u porodu jsem měla sestru, která v Praze žije...bylo to náročné, ale zvládli jsme to 😉
Stýskalo se mi hrozně, malá byla v pohodě, s tatínkem a prarodiči si to užívala a jak jsme dojeli i s bráškou, tak mě hned poznala 🙂 no teď už se tomu smějeme, takže moc držím pěsti, ať ti to utíká a zvládáte to celá rodina!

novotnacci
autor
30. led 2013

@svatule, dekuju za zpravicku, teda to jste si take uzili starosti. Moc me potesilo, ze jsi napsala, ze te hned mala poznala.... A co srdicko? Uz je vsechno v poradku? Preju hodne zdravicka! A dekuju za pochvalu kluku 🙂

sukyna
30. led 2013

Ahoj, také jsem vylehávala v nemocnici, dokonce 2x, taky jsem to vždy obrečela, stýskalo se mi. Sice mám už děti větší 9+5, ale stejně. Neboj, taky se jim stýská, když nepláčou, znamená to, že jim nic nechybí a jsou spokojeni. Až se vrátíš domu, budou mít strašnou radost. Uvidíš. Hlavu vzhůru

svatule
31. led 2013

@novotnacci naštěstí je Vašík po operaci úplně zdravý 🙂 a u vás bude taky vše v pořádku, uteče to rychle a kluci si aspoň už teď zvyknou, že maminka není jen jejich. Nám fakt pomohlo, že Eli byla zvyklá být i s jinýma lidma, takže pro ni miminko nebyl takový šok 🙂

asaka
6. únor 2013

@novotnacci ahoj, ja si poležela v nemocncii na rizikovym 45dni!!!, navíc přes vanoce, synuv svatek a narozeniny, silvestra.. jsou mu 4 roky, nejdriv za mnou dva tydny nemohl, protože mel akorát nestovice :(
Zvladal to taky dobře, mne bylo nejhur prave ty první dva tydny kdy jsme mohli max skypovat a videt se na obrazovce, pak když za mnou mohl tak jsem vyrazne pookrala, ale rikam, velku roli v tom hraly ty vanoce, konec roku, narozeniny.. takove cele sentimentalni obdobi.. tezky no :/
tak moc drzim palce at tam nejsi moc dlouho a hlavne at to dobře dopadne!

novotnacci
autor
6. únor 2013

@asaka diky za zpravicku. No to sis taky uzila, ja tu zustanu urcite take az do konce. Kvuli chripkam jsou zakazane navstevy, takze jsem kluky taky 14 dni nevidela. Domu me pustit pan doktor nechce, ale je strasne moc hodny a dnes mi umoznil kluky 4 hodiny videt - napsal mi propustku. Kdyz jsem ty svoje zlaticka objala, plakala jsem stestim. Jsem rada, zejsi napsala, dela mi dobre, kdyz vim, ze v tom nejsem sama, ze jsou na tom maminky podobne....

asaka
6. únor 2013

@novotnacci tak to je hodnej :´) no jo, kluky mas ještě maly koukam, tim je to taky tezsi :( u me nebyt tech vanoc tak byh to ensla lip, kdyby bylo třeba leto a byl by s nasima na chate, kde je stastnej,ten adventni cas mi to delal tezke :( ale uteklo to, uz jsem doma a lezim ve sve posteli, coz je tisickrat lepsi samozrejme. Do porodu chybi mesic, ale muze to byt kdykoliv, mam opravdu VELMI pokrocily vaginalni nalez.. zazrak ze jsem vydržela, to j hlavni. Ty ses uz 33tt, tak to uz mas taky nejhorsi za sebou!

novotnacci
autor
7. únor 2013

@asaka muzu byt zvedava a zeptat se jak moc pokrocily mas nalez? Ja jen abych mela motivaci, ze i tak to muzu jeste par tydnu vydrzet.... Ja mam potize se silnym krvacenim, vzdy dost zakrvacim, pak to na 2-3 dny ustane a znovu. Cipek uz mam pry hodne mekky, ale otevrena jsem jen na 1 prst. Tak pekne odpocivej a drzim moc palce. Dnes mi dr. na vizite rekl, ze pokud nebudu krvacet, pustil by me 34+0 domu.... 😀

asaka
7. únor 2013

@novotnacci tk to je uklidnim, ja mam od 28tt cipek pouhy 1cm, uplne mekky a pro prst. A dnes jsem 36 plus 0 🙂 Taky me pustili v tech 34..tak nak se pousti, protozejsou uz dozrale plice. moc tomu sice dr neverili, ze bych se přes tech 34dostala, ale dulezity je ze jsem tomu verila ja a celou dobu jsem hlásala ze dřív jak v unoru proste NERODIM. Dr nechape, jaky zázrakem jsem uz davno neporodila s tim mym nalezem.. myslim, ze to je proste silou vule. 😅
Tak drzim palce at uz nekrvacis at muzes domu! Vedi z ceho to tece?

novotnacci
autor
7. únor 2013

No tak to jsi sikula. Ja si taky myslim, ze strasne moc dela psychika. Kdyz jsem nervni, vic mi tvrdne bricho. Kdyz me vezla rychla s tim krvacenim, mela jsem v sanite kontrakce po 2 minutach. Sotva jsem dojela na sal, vedelo moje telo, ze uz jsem v dobrych rukou a kontrakce najednou uplne zmizely.... Musime proste drzet, nohy krizem a dame to! 😀 Drzim palecky!!!

novotnacci
autor
7. únor 2013

P.S. a nevedi, z ceho to krvaci. Placenta v poradku, cipek jakztakz taky. Normalne vzdy z niceho nic krve jak z vola, jak kdyzotevres kohoutek a pak nic a klidek....ted uz je to 4 dny bez krvaceni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru