Hospitalizace v začátku těhotenství. Máte zkušenost?

lisounek
18. led 2008

ahoj holky, budu ráda za Vaše zkušenosti a názory, zda jste nektera mela (ac bych to nikomu neprala) nejake problemy, ze jste museli lezet v nemocnici hned v pocatku tehotenstvi nebo jeste dele?? Ja uz ted bohuzel tu zkusenost mam 😢 a rada bych to s nekym probrala....

pipinka
19. led 2008

ahojky, jsem v ranném stádiu těhotneství. doktor mi řekl, že je to 6 týdnů, na ultrazvuku nebylo nic vidět.Moje HG byla před nástupem do nemocnice 165, nyní 111. Když mi dělala lékařka ultrazvuk, nic neviděla,ale když to hodně zvětšila, bylo to veliké 3mm. Sliznice mi klesla a já teď čekám do pondělí na kontrolní odběry a ultrazvuk. Moc se bojím. Ráno a večer je mi špatně ☹

lisounek
autor
19. led 2008

pipinko: nestresuj se, me to rikali na zacatku taky porad ze uz by to jako melo byt videt a pak se to najednou objevilo. Jenze ja tam z pocatku mela videt plodove vejce, to je ten zaklad miminka, to by u tebe meli taky videt a pak postupne se tam tvori ten zloutkovy vacek a pak uz tam byla drobna tecka, ale bez srdecni akce... taky me strasili a pak stacilo par dni a srdicko se objevilo a bilo jak o zivot. Neboj nic.... akorat to HCG je zvlastni, melo by spise stoupat.... me teda spatne vubec nejak neni, takze to nevim, ale pokud je ti nevolno, tak to jsi pravdepodobne tehotna, nekomu byva uz takhle hodne brzy neboj nic a hlavne klid!! ja jdu v pondeli taky. Dulezite je, aby se brzy objevila srdecni akce, to uz HCG potom neresi.... drzim pesti urcite to bude dobre....

paolin
19. led 2008

ahoj holky. tak presne to jsme meli taky. udesnych 14 dni..kazde dva dny UZV a krevni testy a porad nikdo nic nevedel...ale mimi je bojovnik a nakonec se ukazalo a i pres rizikove tehu se porad drzi 🙂 ale od te doby me jakykoliv UZV nebo navsteva doktorky strasne stresuje. moc se bojim. kdyby se ted neco stalo, tak bych to mimi musela porodit. no, hrozna predstava.
pipinko..to HCG klesa? a kdy ti naposledy delali testy?

oslik23
19. led 2008

Ahoj Lisounku, já ležele při prvním těhotenství od 12. do 18.týdne a pak doma ležák a opět nástup do nemocnice ve 20.týdnu do 34.týdne kdy jsme předčasně porodila.. Zkušenosti mám,ale raději nevzpomínat ☹

paolin
19. led 2008

jo, jeste k tomu potratu..samovolny bys poznala. strasne to boli...ale zamlkly se nekdy poznat nemusi. miminko se proste prestane vyvijet a nekdy nemusis krvacet. pak se provede revize delohy. bohuzel...drzim moc pesticky!

oslik23
19. led 2008

pipinka - neboj se a snaž se být v klidu,ano? U mne to bylo hodně zlé..začala jsme šíleně krvácet z ničeho nic..Krev byla všude..Dok.mi při ultrazvuku zjistil velký hematon na placentě, který se odlučoval a vypadalo to beznadějně..Dcerka ale zabojovala, snad i mé tělo..a vše dopadlo dobře 🙂 Držím paečky 😉

cipin
19. led 2008

Ahoj holky, taky mám za sebou bohužel zkušenost s nemocnicí, pobyla jsem si tam týden na přelomu 7. a 8. týdne. Absolutní klid na lůžku a pak mě to samé čekalo ještě mesíc doma, ale je fakt, že hematom se vstřebal, i když to zpočátku moc dobře nevypadalo... Vřele doporučuju a doktorům jsem za to zpětně vděčná, stálo to za to a doufám, že to byly poslední komplikace...

lisounek
autor
19. led 2008

cipin: a jak to vypada ted?? ja tam byla tri tydny a ted uz to vypada, ze mizi, ale porad jeste uzky prouzek tam je, tak jsem doma zatim na propustce a zitra musim zpet. jak tu nekdo psal kazdy nasledujici ultrazvuk mam srdce az v krku 😕

pipinka
19. led 2008

paolin: HCG mi kleslo, ale nevím proč.Jestli řeba to nebylo z nervů a z nermocnice. Dělali mi testy ve čtvrtek ráno. A nestoupají hodnoty HCG na začátku těhotenství?

lisounek
autor
19. led 2008

HCG by prave melo byt vyssi a vyssi v tom je ten princip 😒 nervy Ti to neovlivni, ale neboj nic ja mela druhe HCG taky o malinko nizsi a pak se objevila ta srdecni akce, to je dulezity ukazatel - v po budes moudrejsi, nekdy fakt staci treba jen 5 dni (ja mela ultrazvuk treba po 2 dnech a vzdy to bylo znat) takze tfuj tfuj tfuj

cipin
19. led 2008

Lisounek, psala jsem Ti i do orgasmu, ale asi to spis patří sem, tak si to přečti a odpověz už sem, ať tam to téma "nekazíme", ju?

lisounek
autor
19. led 2008

ok jasne

pipinka
19. led 2008

děkuju, všichni mi říkají nemysli na to, ale nejde to. Mám docela nervy-bojím se toho. a o kolik jsi měla HCG nižší?

lisounek
autor
19. led 2008

o trochu, kdyz ja jsem to mela v nejakejch divnejch jednotkach - prvne asi 35 tis a pak uz jen asi 31 tis. ale to uz vedeli o srdecni akci, tak uz mi to pak nebrali

cipin
19. led 2008

Holky, já vůbec nevím, kolik mam HCG, nikdo mi to neřekl a já se nezeptala, ale taky myslím, že by mělo spíš narůstat, ale taky asi jen do určité hodnoty, furt to přeci nejde... Hlavní je podle mě ta srdeční akce...¨
Lisounek, PN je pracovní neschopnost, teď se snaž jen ležet, pokud možno ani nevař a uvidíš, že to bude OK. Já jsem ten hematom měla cetimetrovej v době kdy mimi mělo asi taky tak nějak a zmizl, takžeurčitě zmizí i Tobě... Dali Ti nějaký léky?

lisounek
autor
19. led 2008

no ja jsem ted porad jako hospitalizovana vis, takze nic nedelam jsem doma na propustce aby videli co se mnou udela domaci rezim a zda me mohou pustit domu - jo tak ja mela naposledy pak ten hematom az 5 cm proste hruza 😕 uz pry z poloviny odloucene plodove vejce. Jinak od zacatku beru utrogestan na vyvoj plodu a proti potratu a taky askorutin proti krvaceni

cipin
19. led 2008

Jo, to jsem brala taky... Hm 5 cm je dost, ale jestli se zmenšuje, tak to je dobry znamení, uvidíš...

lisounek
autor
21. led 2008

ahojky asi tu nikdo neni, ale ja jsem tak rada, ze me pustili dnes z nemocnice, ze se hned hlasim 😀

pipinka
21. led 2008

ahoj holky, tak jsem dnes byla na kontrolním odběru. HCG bylo 80, takže asi nic. Dopoledne jsem trošku měla krámy, ale teď už zase jen trochu špiním, tak nevím. Asi jsem se nervovala a miminku uškodila ☹

lisounek
autor
21. led 2008

pipinko: a rikala jsi o tom spineni u doktora?? ☹

lisounek
autor
21. led 2008

co ti presne rekli?? 😨 hcg je dost male to jo 😨

pipinka
21. led 2008

lisounku, jo jo říkala a pak jsem to trochu dostala a teď už zase nic. Řekli, že to asi samovolně zaniklo-není nic vidět,ale proč už je mi teda zase špatně?Ve středu jdu ke svýmu doktorovi a uvidí se co bude dál. je mi to tak strašně líto ☹

lisounek
autor
21. led 2008

☹ ach jo pipinko drz se!! Mozna ze to fakt bylo zanikle tehotenstvi, to se nekdy stava - je to risk. Je mi to moc lito, vim, jak se citis, ale bude lepe... a zas je pak lepsi, kdyz to treba prijde takhle, nez kdyby mely byt pak problemy. Spoustu zen to vlastne jako dostane a pritom ani nevi, ze to mohlo byt tehot. Ja vim neni to zadna utecha. Drz se bude lip a porad je dobre, ze to otehotneni vubec jde - hodne sil 😉

lisounek
autor
21. led 2008

jo jinak ty nevolnosti - to jeste pak po tom byva - proste chvili trva, nez to tehotenstvi dozni.... uvidis, taky jsem se tesila spis za svym dr. ze mi vse vysvetli a jdu az pristi tyden poprve k nemu

pipinka
21. led 2008

děkuju zta podporu, jsem z toho hotová. Uvidíme do středy. Na druhou stranu si říkám e, že je to dobře že to zaniklo takhle bez nějakých problémů, ale malinkou naději pořád máme.

lisounek
autor
21. led 2008

no jo vse spatne je k necemu dobre, vzdy to tak platilo... je fakt, ze ja taky spinila a porad rikali, ze nic a pak najednou to bylo 🙂 hele jen me tak napadlo zkus si udelat tehu test, podle sily carek se pry taky pozna, jak na tom jsi - kdyz je silna, tak je to dobre znameni, kdyz slabsi, tak je to horsi..... ale patri to asi mezi jen babske rady no 🤐

pipinka
21. led 2008

no kdybych ho tak doma měla. V lékárně už mají zavřeno. Mám neschopenku, zkusím zítra přítele, ať mi ho koupí

lisounek
autor
21. led 2008

zkus, ja si ho taky hned delala ikdyz rikali, ze to vypada blbe, ale carky byly v poho - 28.12. jsem zacala spinit - a sama muzes posoudit v albu mam testiky 😨

pipinka
21. led 2008

stejně jak máš test 22.12 tak vyšli pře 14 dny testy mě, ale teď jsem si ho nedělala, tak jsem zvědavá, ale zároveň se bojím

lisounek
autor
21. led 2008

ja vim, musis byt silna - to je nejdulezitejsi - mela jsem to podobne fakt .... zitra otestuj a dej vedet, je to taky jedna z forem jak vedet vic.Drzim pesticky (jinak testiky maji treba i u Rosmenna a tam by jeste mohli byt nebo lekarna nekde v supermarketu) 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru