Hraniční hodnoty mozkových komor u plodu ve 22tt

sparky07
6. dub 2014

Dobrý den prosím máte někdo zkušenost ?
Při utz nám řekli ,že má miminko hraniční hodnoty jedné mozkové komory 9mm ,dr. který UTZ prováděl napsal do zprávy že doporučuje konzil. UTZ ,nový lékař nám udělal utz a poslal nás pro jistotu do Gennetu ,vůbec netuším co to znamená ,pouze nám dr. při prvním UTZ řekl,že to je hraniční a může to být i hydrocefalus.Měla by to být holčička ,tak moc jsme si ji přáli a tak má strašný strach aby byla v pořádku.Pořád se uklid%ňuji,že to je hraniční hodnota,nikdo u nás neměl nikdy vrozenou vadu nebo ukončené těhotenství z tohoto důvodu.
Prosím maminky nebo těhotné,kterým řekli to samé jak se to vyvýjelo dál,jaké jste měli hodnoty na UTZ v tomto týdnu.Předem Vám moc děkuji

lenkalenulka
6. dub 2014

Nemam zkusenost ale jen vas chci uklidnit, spoustu ultrazvuku maji ruzne hodnoty a je lepsi si opravdu pockat na nejaky podrobny ultrazvuk, nestresujte se s tim, urcite to bude nakonec dobre...

sparky07
autor
6. dub 2014

Leni děkuji,snažím se ,někde jsem i vyčetla ,že u holčiček ta jedna komora je víc vidět než u kluků ,můj gyn,.řekl že se pro něj je ještě norma 8 a co je nad tak pro jistotu posílá na gen.vyšetření i když jiní lékaři prý jen častěji sledují na UTZ vývoj.Prý mám být v klidu hodnota 9 je jako 8 a kousek a věří,že to bude dobré.Ale stejně mě pořád hlodá v hlavě :(

ivular
6. dub 2014

@sparky07 Zkus se zeptat maminek tady - mají ty hodnoty v malíčku: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/hy...
Věřím, že budete ok, i když vrozené vady přicházejí jako blesk z čistého nebe. Syn má hned dvě (jedna se spravuje spontánně, druhá snad žádnou neplechu dělat nebude) a věz, že jsem měla naprosto učebnicový průběh těhotenství a že nikdy nikdo ze širokého příbuzenstva tuto ani jinou vývojovou vadu neměl 😖

marketnieuw
6. dub 2014

@sparky07 u syna jsme zazili to same, velky utz potvrdil hranicni hodnoty dvou komor, ale doktori nas vubec nestrasili, spis naopak uklidnovali. Uz si presne nepamatuju, ale myslim, ze to bylo i pres 10mm. Dalsi utz ve 25tt potvrdil stejny nalez a utz ve 30tt uz mel hodnoty v normalu. Syn je uplne v poradku. Diky lekarum jsem se tolik nestresovala, porad me uklidnovali, ze jsou to pouze hodnoty hranicni a ne zvysene. Drzim palce, at se taky tekutina vstreba a miminko at je v poradku. 😵 😵 😵

sparky07
autor
6. dub 2014

Uklidňuji se že ty hodnoty jsou na hraně a ne zvýšené ,pan doktor mě uklidňoval jak mohl,naštěstí máme termín už na úterý a tam se toho snad dovme víc

fiorebianca
16. črc 2015

Dobrý večer. Jak jste prosím dopadla? Dnes mi byl zjištěn stejný nález ve 23 tt ☹

cerlada
20. říj 2015

Ahoj holky, můžu vědět jak se to dál vyvíjelo? Absolvovali jste např.odběr plodové vody? Nám zjistili v 19+4 hodnotu 7 mm. Přičemž obvykle bývá 5 mm. Jdeme na další kontrolu za 3 týdny...Ráda bych se dozvěděla jak se to vyvíjelo u vás. Děkuji.

marketnieuw
20. říj 2015

@cerlada ne, jen ultrazvuk ve 25 a 30tt - pak uz bylo vse v poradku
drzim palce, at mate za 3 tydny dobre zpravy 🙂 Myslim, ze 7mm neni zadna hruza 😉

fiorebianca
21. říj 2015

U nás taky už pak ne. Kontrola na podrobnějším ultrazvuku už dopadla dobře. Za 20 dní mám termín porodu, tak snad bude vše v pořádku 🙂 Držím palecky i Vám!

cerlada
21. říj 2015

@marketnieuw On říkal, že nevidí ani problém v těch 7 mm, jako že když se podívá na celou hlavičku, tak je vidět, že toho moku je tam víc než je zdrávo. Proto mě můj gynekolog okamžitě objednal na centrum lékařské genetiky. Takže jsem šla dřív. No, doufám, že už za těch 14 dni to bude v pořádku.

cerlada
21. říj 2015

@fiorebianca Moc vám to přeji. Krásný porod a hlavně zdravé miminko 🙂

lucik2015
25. lis 2016

Ahojky holky ja jsem se teď v pondělí dozvěděla v 21+5 ze ma chlapecek hraniční hodnoty mozkových komor 9.5.V tenden me doktorka uklidňovala že to nic není.Ale pak me druhý den volala ze me pro jistotu poslala do Brna na genetiku.Můžete me prosím říct jak ste po te genetice dopadli nebo jaky je teď vývoj vsseho miminka.Je mi 36 let a ma opravdu strach adi se neco s mimcem neděje děkuji za vaše odpovědi

cerlada
26. lis 2016

@lucik2015 Ahoj, jestli ti můžu něco doporučit, tak se snaž se nenervovat. Já jsem měla také vysoké hodnoty a jezdili jsme ob 3 týdny na speciální vyšetření. Hlídalo se to až do samotného porodu. Všechno bylo v pořádku, chtěli mít jen jistotu, ačkoliv pak hodnoty už tolik nerostly. I když rostly, tak to bylo vždy o malinko víc, než byly doporučené hodnoty, takže to souviselo s vývojem a růstem hlavičky. Takže ne každé zvětšení hodnot musí být bráno hned negativně. Musím říct, že teď zpětně jsem se šíleně nervovovala a každou kontrolu jsem zvracela a bylo mi neuvěřitelně zle. Takže si myslím, že ty moje nervy měly větší a negativnější vliv než samotné zvýšené hodnoty. Pokud můžeš nijak se nenervuj. Pan doktor mi to vysvětlil opravdu krásně. Jako jsou lidé hubení a tlustí a malí a vysocí, tak stejně tak jsou dětičky, které nejsou tabulkové. A tak odpočívej, užívej si těhotenství a věř, že bude vše v pořádku. Moc moc přeji, ať je vše v pořádku a opravdu se pokus na to tolik nemyslet.

lucik2015
26. lis 2016

Ahojky snažím se být v klidu a děkuji ti za tvůj příspěvek.Podle výsledky v 1.screeningu vysly dobře tak jsem nečekala ze ve 22 týdnů budou na hraně výsledky mozkových komor.Očekáváme dítě kolem 5kg a bude i dlouhý.Protože už teď výsledky jsou vyšší jako treba ze ma malej uz teď má 0.5kg se doktorka zarazila.Můj přítel když se narodil měl5.20kg a ja 4.25kg.Muj nejstarší syn mel 4.5kg a 57cm.Takže očekávám horší porod a na můj věk se bojím.Takže přemýšlím nad císařem.Podle toho co jsem cetla je na hraně mozkových komor do 10mm mi máme 9.5mm.Takže by to mělo být dobrý. Kolik ste měli hodnotu vy?Samozřejmě hormony a emoce semnou cloumaji a když přítel odejde do práce a děti do školy tak jsem sama návalí se to ns mě a ja to nedávám at je pondělí večer vím výsledky a můžu v klidu spát.Prosím te nikdy jsem na genetice nebyla,jak to probíhá a co tam semnou budou dělat?budou brát plodovku?A ty jsi taky byla v Brně?A kolik je teď malému nebo malí co si vlastně porodila a jak se vám dari a jste naprosto v pořádku?děkuji moc za tvůj příspěvek a drž mi pěsti🙂😉

lucik2015
26. lis 2016

@cerlada děkuji🙂

cerlada
27. lis 2016

@lucik2015 Ony se ty hranice liší podle týdne těhotenství a vývoje. Já v 19. týdnu měla hodnotu 7 mm a hranice pro tento týden byla 5 mm. Pak v 21. týdnu jsem měla hodnotu 9 mm a hranice byla 10 mm. Já jsem byla na té genetice v 19. týdnu, normálně se chodí ve 20. Poslal mě tam o týden dřív můj gynekolog, protože to zaznamenal na ultrazvuku. A dal mi i žádanku na odběr plodové vody. Naštěstí pan doktor v centru genetiky měl rozum a počkal, takže jsem to absolvovat nemusela a nejspíš bych to asi i odmítla, protože podle ultrazvuku bylo vše v pořádku. Takže jsem chodila od 20. týdnu po 3 týdnech. Chtěli mít jistotu. A chodila jsem do Centra Lékařské Genetiky (CLG) v Českých Budějovicích. Udělali podrobný ultrazvuk se zaměřením na hlavičku. A narodil se mi chlapeček. Je naprosto v pořádku. Dokonce jsem v nemocnici ještě o problému mluvila s pediatrem a pro jistotu ještě udělal ultrazvuk hlavičky. Když se totiž syn narodil měl oteklou hlavičku, ale bylo to způsobeno těžkým porodem. A hlavně dlouhotrvajícím (16 h), kdy se hlavička tlačila do porodních cest a držela ho porodní šňůra (dokonce 2x a neměl dorotovanou hlavičku). Takže když jsem jej pak viděla s oteklou hlavičkou, šílela jsem strachy. Po několika ujištěních, že je v pořádku, jsem pak byla v klidu. Po císaři jsem ho viděla až po několika hodinách. A jinak je mu už 8 měsíců a je to láska. Opravdu láska. Jinak pokud by to šlo přirozeně, tak bych se po mých zkušenostech do císařského řezu tak nehrnula. Je třeba to pořádně prokonzultovat s odborníky a zvážit všechna pro a proti. To, že miminko uvidíte pozdě, nebudete se moci starat hned se vším všudy a budete šíleně bolavá. Nemluvě o tom, že píšete, že jste starší, tak to hojení tkání v ráně nemusí probíhat bez problémů. Opravdu císařský řez bych nepostoupila. Já se pokusím udělat maximum až budu čekat druhé děťátko, abych rodila přirozeně. Zvažte to. Každopádně přeji, ať se vám daří 🙂 Vše bude dobré 😉

lucik2015
5. pro 2016

@cerlada Vše dopadlo dobře výsledky v normě. Doktor přeměřil udělál další takové vyšetření a zda správou nás poslal domů. Žádný kontroly ničit ak snad bude vše dobré.Děkuji moc za podporu a mějte se L.

cerlada
5. pro 2016

@lucik2015 Tak to jsem moc ráda 🙂

ondrejbau
8. únor 2017

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. Byl jsem včera 7.2.2017 s přítelkyní na celkovém vyšetření v Gennetu, kde mé přítelkyni řekli, že podle ultrazvuku je vidět, že miminko má vyšší (hraniční) hodnoty mozkových komor (naměřeno na UTZ: 11,9 mm), přítelkyně je ve 22tt. Hned nás poslali ke genetičce, která s námi probírala rodinné příslušníky, syndromy atd., následně nás poslali oba na odběr krve a přítelkyni na odběr plodové vody. 14.2.2017 má jít přítelkyně na magnetickou rezonanci. Řekli nám, že ve čtvrtek 9.2.2017 budou výsledky testů plodové vody a, že z toho se nejlépe pozná o co se jedná. Chtěl bych ještě podotknout, že nic v rodinách jak mé, tak přítelkyně nebyly žádné vrozené vady a ni syndromy. Oba dva jsme po zdravotní stránce zdraví. Můžete mi prosím někdo poradit, jestli by se třeba nemohlo jednat jen o přechodné stádium ve vývoji? Že se ty hodnoty mozkových komor třeba mohou srovnat? Spoustu maminek tu píše, že měli naměřené hodnoty max. do 10 mm, tak si říkám jestli 11,9 není příliš. Čekáme vytouženou holčičku a tak se bojíme, aby se nestalo něco špatného. Moc děkuji za jakoukoli odpověď. Ondřej

cerlada
8. únor 2017

@ondrejbau Ahoj Ondřeji, nejsem lékařka, ale! Já v 21.týdnu měla u malého naměřeno 10 mm. Také mě chtěli poslat na odběr plodové vody a rovněž s námi probrali vrozené vývojové vady a pod. Také jsme s manželem zdraví. Ale proč to píšu, chtěla jsem hlavně napsat, ať jste pokud možno v klidu, hlavně přítelkyně. Ujišťuj ji, že všechno bude v pořádku, přestože sám v koutku duše pochybuješ. Pamatuji si, že každá kontrola byla pro mě neuvěřitelně stresující záležitost a zvracela jsem, bylo mi zle a kolikrát jsem cestou brečela. Takže tenhle stav je pro miminko daleko víc horší, než samotná vyšší hodnota toho moku. Možná že když se rodičky dříve nehlídaly až tak důsledně, mělo to na miminko lepší vliv. A ještě si pamatuji, že pan doktor mi říkal, že dost záleží na tom, jak se ta přímka vede, když se to množství moku měří. Že to každý lékař může provést jinak, takže třeba nemáte 11,9. Stejně tak mi vysvětloval, že jako se rodí miminka hubená, tlustá, vlasatá a bez vlasů, že stejně tak to může být i s tím mozkomíšním mokem. Někdo má míň, někdo víc. Je to individuální. A taky se ta vaše hodnota třeba už zastaví a příští týdny neporoste. Protože u nás tuším ještě trochu rostla, protože prý růst mozku je nejvíc až v posledních týdnech. Také jsem si procházela všemi možnými úvahami, ještě když mě jeden lékař vylekal k smrti, ale tehdy bych dala cokoliv za uklidnění, že všechno dobře dopadne. A dopadlo. Teď mi tady žužlá ruku a štípe skoro roční syn. A věřte, že u vás taky vše dobře dopadne. A za pár měsíců budete svírat v náručí malý uzlíček 😉

ondrejbau
9. únor 2017

@cerlada Moc děkujeme za podporu a uklidnění 🙂 Po tvém příspěvku se mi trochu ulevilo. Snažím se, aby na to přítelkyně nemyslela a hodně odpočívala, tak uvidíme jak to bude dál, ale jak radíš: hlavně v klidu a nenervovat se, to je teď naše heslo 🙂

cerlada
9. únor 2017

@ondrejbau To je dobře. Aspoň k něčemu to bylo dobré. Výše jsi psal, že ve čtvrtek budou výsledky odběru plodové vody, už tedy něco víte?

lucik2015
9. únor 2017

@ondrejbau Je to 10 týdnů a ja jsem řešila to samé.Fakt se musí být hodne v klidu jak jsem nespala nervovala jsem se a čekala jsem na každý výsledek. Držím Vám pěsti ať Vám vše dobře dopadne. A dejte vědět az budete Mít výsledky. Já jsem 33 tt a zatím máme vše v pořádku držte se.🙂

hanna2124
9. únor 2017

@cerlada
@lucik2015
Dobrý den. Já jsem ta zmiňovaná přítelkyně🙂 dnes jsem volala na výsledky z plodovky a krve a paní říkala že jsou v pořádku🙂 každopádně mi i řekla že čekáme chlapečka 🙂. Přítel je pro mě neuvěřitelnou oporou. A já věřím že všechno dopadne dobře🙂

absintka19
9. únor 2017

@hanna2124 to jsme radi 🙂 jen tak dale 🤰

majaaa82
9. únor 2017

@hanna2124 To jsou dobré zprávy... jsem ráda i za vás 🙂 A k chlapečkovi gratuluju 🙂

hanna2124
9. únor 2017

@majaaa82
@absintka19
Děkuju moc 🙂 snad to budou jenom už vždy dobré zprávy 🙂

lucik2015
9. únor 2017

@hanna2124 Jsem moc ráda že Vám to takhle dopadlo. Přeji pevne nervy a hodně štěstí.Tak teď to bude jenom a jenom lepší 🙂

cerlada
9. únor 2017

@hanna2124 Tak to jsem moc ráda za takové zprávy. Tak nakonec z holčičky je chlapeček. Každopádně moc a moc gratuluji a přeji i nadále hodně štěstí a zdraví celé vaší rodině 🙂

hanna2124
10. únor 2017

@lucik2015 děkujeme🙂 snad už to bude jen lepší a lepší🙂 Vám taktéž hodně štěstí a pevné nervy🙂

@cerlada byla jsem strašně překvapená. Mile samozřejmě 🙂 děkujeme moc a to samé přeji i já Vám🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru