Hučení v uchu, je to nesnesitelné. Co se s tím dá dělat?

smima
21. říj 2012

Ahoj holky, jsem ve 37. týdnu a už asi 3 týdny mě trápí hučení v uchu. Není to trvalé, byla jsem na ORL, kde mě nic nenašli, v lékárně jsem si koupila na radu lékárnice Vincentku na napařování a nějaké peroxidové kapky do uší, ale moc mi nepomohly. Nadbytek mazu v uších nemám, čistím si je i 3x týdně. Některý den mám zcela klid, někdy ho mám jen lehce zalehlé, ale třeba zrovna dneska mi v něm zase dost hučí. Přes den se to zlepší, ale většinou se mi to vrátí k večeru. Četla jsem, že to může být způsobeno těhotenskými hormony, taky třeba vnitřními otoky, ale máte některá s tímto zkušenosti a můžete mi poradit, co s se s tím dá dělat? Někdy mám pocit, že zešílím 😕

123annynka
21. říj 2012

Ahoj! Mě to začalo asi ve 20.tt, chodila jsem po vyšetřeních, dokonce si mě nechali i na dva dny v nemocnici na pozorování... Po porodu se mi to nezlepšilo, závěr lékařů byl takový, že až přestanu kojit, mám si přijít pro jakési prášky ☹ No nevím... Laicky jsem se dopídila, že ten hukot může způsobovat průtok krve v cévkách, ale proč ho někdo vnímá víc a někdo vůbec? Asi jsem ti moc neporadila, sama jsem zvědavá na odpovědi ostatních. A ještě bych dodala, že ta intenzita hukotu se mi stupňovala-snižovala s tím, jak jsem zrovna měla otočenou hlavu. Píšu v minulém čase-už jsem si na to "zvykla" natolik, že mi to už ani divné nepříjde.

evitaa
21. říj 2012

Hučet v uších může z vysokého tlaku. Pokud je to tinitus, je snad nevyléčitelný.
http://tinitus.webnode.sk/news/co-delat-kdyz-pi...

smima
autor
22. říj 2012

Tlak mám celé těhotenství v pořádku. Dnes jsem byla v poradně a zmínila se o tom dr. Může to být způsobeno otoky a tlakem na cévy, což jsem si taky myslela. Vzal mi pro jistotu odběr na krevní obraz, jestli mi nechybí železo. Jinak tato noc byla šílená. Přes den to ustoupí, ucho je jen mírně zahlušené, někdy skoro vůbec. Ale jakmile večer ulehnu, v noci mě vzbudí šílený hukot. Dneska v noci jsem chytla opět, už potřetí, vnitřní třes, jako by šokový stav, kdy se člověk začne nekontrolovatelně vnitřně třást. Možná, když je to hodně silné, působí to na nějaké nervové centrum v hlavě. 😒

smima
autor
22. říj 2012

Tak krevní obraz byl v pořádku. Při brouzdání na netu jsem narazila na to, že to může způsobovat krční páteř, a dokonce ve spojitosti s brněním konečků prstů, čímž taky trpím stejnou dobu, jako hučením v uchu. Zkusím si najít cviky na posílení krční páteře a snad se to uklidní. 😉

smima
autor
13. lis 2012

Jen info. Hučení v uchu mi odešlo po porodu. Je to neskutečná úleva, díky Bohu !!!!!! 🙂

123annynka
25. lis 2012

@smima Tak to tiše závidím.... A gratuluji k miminku!

misana
13. únor 2015

Taky mám problém...sice mi nehučí v uchu nebo hlavě non-stop,ale při každém předklonu nebo když se postavím,tak mi začne v uchu nebo hlavě pulzovat. Jak bych slyšela protékat krev. Nemáte zkušenost?

misana
19. únor 2015

???

sisinka74
23. únor 2015

piska, huci, spatne slysim, zatim neresim, az odrodim

verena
23. únor 2015

http://www.seniorum.cz/videoserial-cviceni/bare... zrovna včera jsem na to koukala, moc hezky udělané, poslechněte si krční páteř. Může to být příčina. Jsou tam i cviky. Me od krční páteře boliva hlava a to fest. Zabírá ibalgin, ale ten nemůžu kvuli kojení. V tehu me mrtvely dva prsty, pak to nejak preslo samo.

sisinka74
23. únor 2015

@verena ja si myslim, ze to je tehotenstvim, nebo i tou krcni pateri, protoze od te doby, co lezim na rizikovce, tak to mam. Proste se nehybam a jen kostrbate pololezim. Taky madrace je prolezela.

verena
23. únor 2015

@sisinka74 ono to nějak přejde samo. Koukam, ze budes mit taky dubnacka. No, nam se vlastne nakonec prenosil na začátek května. Jses v nemocnici? Tam jsou postele opravdu peklo..

sisinka74
23. únor 2015

@verena no pokud ho donosim....... Jsem rada za kazdy tyden. Jinak lezim doma a uz mi hrabe. Lituji holky v nemocnici.

verena
24. únor 2015

@sisinka74 no tak doma je to lepší. 34. týden už je pohoda. Mě s prvním synem hrozili už od třetího měsíce a nakonec byl normálně týden před termínem 😉 tak držím palce..

thames
5. kvě 2015

Ahoj holky,mám otázku, asi před týdnem mi zničehonic začalo hučet v uších (hlavě), v sobotu mam termín porodu, byla jsem na ORL,bez nálezu,přes den to neslyším,asi jak je kolem hluk,ale večer,jak ulehnu do postele,slyším to. Do toho mě začala bolet krční a bederní páteř? Asi potřebuji uklidnit,že to souvisí s těhotenstvím a vše se vrátí po porodu do normálu, protože si nedokážu představit žít s hukotem😐 Děkuji za jakoukoliv radu a osobní zkušenosti

sisinka74
6. kvě 2015

@thames ahoj, tak tě jdu uklidnit. Měla jsem to taky a ještě asi měsíc po porodu, než se zřejmě srovnaly hormony. Už jsem z toho byla na mrtvici i jsem byla objednána na odborné vyšetření. Protože hukot byl i přes den, ale teď už to mám jen občas. Intervaly se prodlužují, takže jsem si uvědomila, že už mám několik dnů klid. 😀

thames
6. kvě 2015

@sisinka74 děkuji moc za odpověď,už mi z toho taky někdy hrabe😉Už by mohl malý ven!No zítra jdu na kontrolu k doktorce,tak ji to povím,fakt si mi moc pomohla,děkuji

thames
6. kvě 2015

@sisinka74 a taky ti to začalo zničehonic? No tak teď už jsi spokojená maminka,že? A jak jsi s tím usinala?

sisinka74
7. kvě 2015

Usínala jsem s tim výborně. To, co jsem si po porodu prožila....................okolnosti....máš to ve zprávě.

jity77
23. kvě 2015

Mě na ORL doktorka řekla, že to huční je způsobeno tím, že jsem čekala holčičku, příliš mnoho ženského hormonu v těle. 😖

alkuska
3. čer 2015

@jity77 Zajímavé, ségra na to v těhotenství trpěla taky a má holčičku.

Ale na ORL v nemocnici jí takový mlaďoch nejdřív řekl že má asi mrtvici (z toho šla vážně do mrtvice, byla v druhém trimestru), o hodinu a jednu odebranou krev později změnil názor že má Menierovu chorobu (to je takové chronické nevyléčitelné onemocnění vnitřního ucha) a nakonec, když už ji dost vystrašil, konstatoval že jí stejně nic nemůže dát když je těhotná a poslal ji dom. Tak to bylo fakt super, teď už se tomu smějeme ale v tu chvíli to moc vtipné nebylo. Tak to prostě vydržela a pak to zase přešlo.

janikana
2. črc 2015

čekala jsem kluka a taky mi hučelo v uších v těhotenství. Po porodu to naštěstí přešlo.

naomi28
29. pro 2017

Ahojte holky, mam stejny problém, uz pres mesic me jaksi piska , huci v uchu. Jsem 16 tt. Byla jsem nachlazena a tak jsem to pricitala tomu, ale shodou nahod se mi to objevilo v den, kdy jsem byla u kadernice. Potrebuji take uklidnit a svest to na tehotenske hormony. Prosim rady sem...😕dekuji Nikola

iva27
29. pro 2017

@naomi28 zkus se domluvit nejdriv na ORL,jestli neodezniva nejaky zanet dutin.
A jestli to bylo den,co jsi byla u kadernice,nenatekla ti voda do ucha pri myti?

travnulee
29. pro 2017

mě hučívalo v noci v uších nějakou dobu po porodu, pak to prostě přešlo. Ale nikde jsem s tím nebyla. Já si nejdřív myslela, že nám hučí něco někde v domě nebo venku, asi měsíc jsem ten zdroj hukotu marně hledala 🙂 Ale ostatní nic neslyšeli 🙂

naomi28
29. pro 2017

@iva27 mela jsem pocit, ze mam v uchu vodu, zacalo me i v nem bolet, ale na Orl jsem uz byla, jen drobny zoubek nedoslychavosti, pry v mezich normy...nasadili kortikoidy, bez efektu..stale spoleham, ze se to vztahuje k tehotenstvi, jinak nevim,co bych delala, kdyby to melo byt trvale...pri prvnim tehotenstvi jsem zadne takové problemy neresila..

naomi28
29. pro 2017

@travnulee huceni nebo takove pískání? Mě to obtěžuje i pres den 😣 stale stejny tón ...dekuji za odpověd

iva27
29. pro 2017

@naomi28 ja to teda v tehu nezazila a verim,ze to musi byt hrozny!Zazila jsem to naopak pri zanetech dutin,ale to po vyleceni zmizelo.Asi jsou 2varianty,bud to resit s lekari dal a nebo pockat,ze po porodu bude klid.Mozna nekdo poradi neco alternativniho..

dandaa
29. pro 2017

@naomi28 hucelo mi v uchu kvůli zánětu zubu,takže po vyčištění kanalku a odsati dutin bylo najednou vše v pořádku.Taktez jsem z toho byla hotová a až mě rozbolel zub díky včasnému zásahu jsem si neutrhla hlavu .

naomi28
29. pro 2017

@dandaa taky jsem premyslela, ze to muze byt od zubu, protoze mi pred tim delali implantat zubu, ale na druhe strane...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru