Hydronefróza - dilatece ledvinové pánvičky. Kolik mm?

denousek
15. pro 2011

ahoj maminky...
měla bych skromný dotaz jelikož názory na netu se moc liší a ani pořádná odpověď prostě nikde není... ve 21tt mi zjistili u plodu-chlapeček -hydronefrozu...dilataci ledvinové pánvičky ,jen na jedné straně... bylo to u jednoho dr 9mm u druheho 10mm... dneska po 3 tydnech na kontrole co začínám 24tt byla dilatace 11mm...začínám mít strach... za 5 týdnů mám jit opět na kontrolu.. zajímalo by mě zda to u vás v tehotenství taky objevily,a kolik jste to meli mm ve kterem tydnu těhotenství??a jak to dopadlo??četla jsem i o tom ze ve 27tydnu mamince doporučovali potrat .-( ale to melo miminko na obou stranách.... tak asi proto ne?zajímá mě to spíš v praxi kdo jste to zažily tak jak to u vás dopadlo a hlavně kolik jste to meli mm v jakem tt a kdy se to zpravilo?nedokážu si představit že by se neco stalo třeba zánět a musela bych na potrat....

jasekd
15. pro 2011

1. UZ ve 20.tt cca 5 mm jednostranne, a pak se to mirne zvetsovalo 6,7... pred porodem myslim 9 nebo 10mm, jednostranne. Po porodu kolem tech 10. Cca na 1 roce 10mm v ledvine a 10 mm spis extrarenalne (vyhrezla panvicka, dulezita je hodnota v ledvine). Pak zlepseni na soucasnych priblizne 5 mm intrarenalne. Jak jsme dopadli, vis. Nemit k te hydronefroze masivni reflux a megaureter, operace by se nekonala. Funkci postizene ledviny ma snizenou pod dolni hranici normy,ale ne az o tolik (norma je 45 - 55%, malej ma pomer 59 : 41%, idealni pomer je 50 : 50). Infekce hrozi zejmena u refluktujicich vad a dokud je miminko v brise, je v bezpeci 🙂 Nikdo me potratem nestrasil. Jednostranna dilatace rozhodne neni indikaci k potratu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru