III. trimestr. Mimi je o 3 týdny menší, hospitalizace

paajaa
5. pro 2010

Máte někdo zkušenosti, že by bylo ve š. trimestru mimi o 3 týdny menší, i když předtím odpovídalo a následně vás hospitalizovali. Mě to bohužel potkalo a zajímalo by mě, jak to bude do porodu probíhat. Máme termín 28.12. Děkuji za všechny příspěvky

katzi
5. pro 2010

paajaa: měla jsem to podobně, ale nebyla jsem hospitalizovaná.Jen jsem asi poslední měsíc chodila každý týden a někdy i 2x týdně na kontroly do porodnice. Dělávali mi monitor, taky často ultrazvuk jestli malá něco vyrostla, kontrolovali průtoky pupečníkem, funkci placenty....Na poslední kontnrole mi řekli, že dcera od minule nic nepřibrala, takže už nebudou na nic čekat a týden před termínem mi vyvolávali porod. Vše proběhlo v pořádku, Adélka byla úplně v OK, jen trošku drobnější (2700g a 47cm). Myslím, že si tě pohlídají a kdyby něco vyvolají taky porod. Přeju ať už máš chlapečka u sebe.

palla
5. pro 2010

@paajaa taky jsem měla první miminko menší, snad o 4 týdny, obvodní gynekolog se tím bohužel nějak nezabýval, takže se na to přišlo až ve 38tt kdy mělo kolem 1800g. Ležela jsem v nemocnici dva týdny, dávali mi glukózu dvakrát denně. hodně jsem chodila na průtok pupečníkem a na UTZ. Kdyby zjistili že je něco špatně, vyvolávali by hned porod. Nakonec mě ještě pustili i domů, pět dnů jsem přenášela a pak mi porod vyvolali. Karolínka se narodila zdravá s mírami 2600g/48cm.
Teď jsem ve 31tt a mimi je opět menší, zatím o dva týdny, pokud se to zvýší na tři, budu muset prý opět do nemocnice 😒

paajaa
autor
6. pro 2010

@katzi ,@palla
moc děkuji za vyše příspěvky. Já jsem byla dnes na ontrolním utz a za 6dní jsme vyrostli jen o 2dny, takže si myslím, že nám to taky vyvolají. Předpokládaná váha je jen 2130g, takže mazec. No snad to doženeme venku.
Mě teda v nemocnici nic nadávají. Jen 3x denně monitor. Tak zítra na velké vizitě uvidíme, ale počítám s vyvoláním.

palla
6. pro 2010

@paajaa budu držet palce, ať ti to dobře dopadne 🙂 Je fakt, že minule mi dr. řekla, že ta glukóza, jak se dává, prý zas tak velký efekt podle ní nemá, že prý jde při té hospitalizaci o ten klid na lůžku, že nespotřebuješ tolik kyslíku ty, ale necháváš jej miminku, a taky o ty ustavičné kontroly - monitory a průtoky pupečníkem.
Ale jinak je tvoje miminko už jistě dostatečně zralé, takže kdyžtak se hold "vykrmí" venku, bobek malý 😉

paajaa
autor
6. pro 2010

@palla: no jsem zvědavá co nám zítra řeknou, ale už jsem smířená s vyvoláním.

marketa137
6. pro 2010

@paajaa hlavně kontrolují průtoky a pokud se jim průtoky nebudou líbit tak těhu ukončí. Ale musim říct že váha neni vše. mě těhu ukončili akutně v 36tt 😒 , malej měl 4140gr a byl na JIRP a na kyslíku 7 dní, prý kdyby měl tak kolem 3 kil tak by na tom byl o hodně líp. Malwj to pak dožene 😉 .

kikimaruska
6. pro 2010

Já nastupovala s mimi menším o 4týdny...po 10 dnech to pak nakonec bylo 5 týdnů (hmotnost se nezvýšila). Měla sem 24 hodin denně pobytu " žeryka" - kapačky, které mi sundali jen na chvilku do sprchy (ale jehlu nevyndavali) a na kontrolní UTZ- 2-3x denně, dělai mi neustále i Doppler testy díky nulovým tokům v pupečníku a hlavičce. 1-2 x denně monitor, měření teploty a občas na lačno bez jídla do kontroly, při podezření na akutní SC. Ty už máš ale termín skoro za dveřmi...tak držíme palečky, at vše dopadne dobře 🙂. já nakonec porodila akutním SC ve 28+3 tt...a každý porod i mimi je jiné... 😉

kikimaruska
6. pro 2010

Jinak já nastupovala, když měl malý odhad 900 g, po 10 dnech před akutním SC odhad též 900 g, nakonec měl 930 g...Porod akutní díky nulovým tokům do hlavičky-do mozku...( v pupečníku se toky měnily, ale většinou byly nulové...musela se hlídat hlavně krev do mozečku...).

katzi
7. pro 2010

paajaa: jak píše palla: prcek to pak rychle dožene venku. Adélka se z toho prťátka během prvního půl roku rychle vykrmila - když se dívám na fotky má solidní faldíky 😀 😉 Alespoň ti malej půjde pěkně ven 😉 Mě se Adeli rodila pěkně 🙂

paajaa
autor
8. pro 2010

Holky moc děkuji za uklidnění. Zatím nic nového nám na vizitě neřekli, ale když jsem šla na průtoky, tak mi jiný doktor udělal i přeměření miminka a vyšla mu váha 2500g. Takže uvidíme co řeknou na velké vizitě zítra. Možná nás ještě nechají v celku a budou sledovat.

palla
8. pro 2010

@paajaa tak vidíš, třeba to zas tak úplný prcek nakonec nebude 🙂 hlavně že jsou v pořádku ty průtoky, ta velikost někdy nejde určit úplně přesně, znám případy, kdy se doktoři sekli skoro až o kilo, ale myslím (doufám), že když jde do tuhého, tak se s tím přeměřováním trochu víc "snaží"
Já jdu na přeměření minika zítra a docela se bojím, abych taky nemusela do nemocnice, jak mě minule dr. upozorňovala 😖 Mám doma dvouapůl letou holčičku a i když vím, že by o ní bylo postaráno a že na mně je, abych se teď soustředila na mimi, tak bych to špatně nesla 😢

paajaa
autor
8. pro 2010

@palla: tak taky držím palce, ať je mimi akorát.

doli1
6. led 2013

Ahoj holky měla jsme Eli také menší o 4 týdny po týdnu šla akutně ven.37tt a měla 2320g ted čekám dalšího prcka a obavám se stejné komplikace.na poslednim ultrazvuku ve 21tt byl o týden menší a od té doby mě nikdo ultrazvuk nedělal.až ted mám jít 33tt.opakovalo se vám to taky v druhém těhu? nemáte někdo zkušenosti? díky

kanka80
7. kvě 2013

Ahojky, jsem dnes 34+5tt a taky mám špatné průtoky pupečníkem, zhoršují se týden po týdnu, ale zatím jsem doma. V pátek jdu na další kontrolu a myslím, že už v nemocnici zůstanu, už včera se tvářili tak, že by mě tam už chtěli nechat ☹ Malá moc v bříšku neroste, tak mám docela strach, je to moje první miminko a už jsem toho prošla tolik (CVS, amniocyntéza, zánět dělohy), že už bych ji radši držela zdravou v náručí 🙂 tak snad všechno dobře dopadne 😉

pajuska87
7. kvě 2013

Já mám mimi o 2 týdny menší a doktor nic neříkal, 1. dcera byla drobnější narodila se v 38+6 tt a měla 48 cm a 2600 g a doktor říkal, že i 2. mimi bude asi drobnější, tak uvidíme, termín mám 6.7

p.e.t.u.l.k.a
11. kvě 2013

Ja jsem mela tak od 25 tt mensi mimi o 14 dni a ted posledni dve kontroly to dela 3 tydny Dr mi riksl ze uvazuje nad kapackama ale taky mi rikal ze mam mensi deti Vitek mel.3130g 10.dni.pred TP.Na kontrolu.jdu v utery tak jsem.zvedava;-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru