Jak má vypadat klidový režim při krvácení v těhotenství?

lenka5731
22. črc 2011

Včera v noci jsem skončila na pohotovosti s krvácením (jasná čerstvá krev, odhadem 1-2 polévkové lžíce), jsem v 7. týdnu (dnes jsem 6+5). Na ultrazvuku byl vidět plod se srdeční čínnosti a malý hematom v děloze, od toho to krvácení.

Sama jsem usoudila, že by bylo po takové události vhodné mít klidový režim. 🙂 Ale jak to má vypadat, jak to vypadalo u vás, co jste během dne dělaly/nedělaly?

Já jsem poslední dva dny víceméně v posteli s noťasem, na gauči a nebo posedávám chvilku u stolu, občas přecházím po bytě, tomu se fakt nevyhnu. Mám tříleťačku, část dne pro ni mám hlídání, ale část dne si tu sama "operuje", zjevně unešená nebývalou svobodou, sama si chodí na počítač, pouští si televizi, bere si jídlo ze špajzu a lednice a tak (tím "a tak" rozmuměj "dělá bordel". 😀 Ale stejně kvůli ní musím občas vylézt z postele a něco pro ni udělat, teď jsem tu musela napravit škody, co udělala, jedla sunar lžičkou z misky a část skončila v klávesnici noťase, to by se muž asi zbláznil, když by to viděl po příchodu z práce .... 🙂 Stejně tak musím k obědu aspoň namazat rohlíky a nebo ohřát jídlo, co uvaří chlap, teď jsem mu třeba připravila odpadky k odnesení do popelnice a lehounce jsem poklidila (asi 5 minut), do větších akcí se fakt nepouštím.

Já vím, že když se má dítě (plod) udržet, tak se udrží. Ale chci se zeptat, jak jste to s klidovým režimeme měly vy, maminky malých dětí, a jak by to mělo vypadat ideálně. Díky za odpovědi.

lenka5731
autor
22. črc 2011

Hlavně by mě zajímalo, co jste jedly a jak jste to celkově měly zařízené. Muž je mimo domov většinou 11 hodin a musí taky zařizovat jiné věci, takže moc prostoru pro to, aby nakoupil a uvařil ani nemá (krom toho ani jedno pořádně neumí, nakoupí spoustu blbostí a vařit umí sice výborně, ale jen steaky na 50 způsobů 🙂

Nejspíš to dopadne tak, že nám budou vozit obědy z restaurace, jinak nevím.

haanhobe
22. črc 2011

Já se stejných důvodů ležela týden v nemocnici s nařízeným klidovým režimem, mohla jsem pouze na záchod, jídlo do postele, jen mírně pod hlavou, dokonce bez kalhotek, volná noční košile. potom doma jen mírnou zátěž až do 12 tt, pak s opatrností až do konce těhotenství.

hanka208
21. črc 2012

Ahojky, chci se zeptat, včéra jsem začala krvácet. Jsem 13+2. Trvalo to jen chvíli, ale byla jsem z toho vypašená a tak jsem urychleně vypadla z práce a mazala na gyndu. Tam mě doktor prohlédl, mrkl na ultazvuk a řek že je vše v pořádku. Žádný klidový režim mi nenakázal a normálně prý můžu chodit do práce, dělám sice v kanclu, ale trochu mě to překvapilo. Myslíte že je to normální?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru