Jak může prodělání chřipky ovlivnit vývoj miminka?

paulie
30. led 2009

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, jak se díváte na současnou vlnu (nového typu) chřipky. Začínám mít trošku obavu z případné nákazy, protože jezdím každý den přes Prahu MHD, kde spousta lidí nedospěla do stadia použití ruky před ústa, nemluvě o každodenním potkávání mnoha kolegů, kteří nepovažují horečku 38 st. za důvod uvažovat o nakažení chřipkou a tím pádem o nějakých opatřeních.
Jak moc může prodělání chřipky ovlivnit vývoj miminka? Asi zbytečně plaším, ale nerada bych ho ohrozila 😒

jeliska
30. led 2009

ahoj neviem ci si sa dala zockovat ale ak sa bojis chripky tak sa mozes dat zaockovat vakcinou influvac ale az po 2, trimestri klikni si na tento link http://www.vakciny.net/doporucene_ockovani/INFL... ale asi by som sa este poradila s gynekologom a jedz vela vitaminov hlavne cersve ovocie a zeleninku inac a jazdim prahou s malou a tiez to nie je bohovie co niekt. ludia su strasni kaslu a ani ruku si nedaju 😠 tak ti zelam vela zdravicka pre teba a pre miminko 😉

jeliska
30. led 2009

inac ja som sa nedala minuly rok a v lednu som skoncila na antibiotikach ale nastastie je mala zdrava

jeliska
30. led 2009
bobulka34
30. led 2009

nemozes si zobrat nejake volno , ale v tvojom stadiu myslim, ze uz by to nemalo byt take nebezpecne

paulie
autor
30. led 2009

Ahoj 🙂
díky za odkazy - už pilně čtu 🙂
Očkovat jsem se nikdy nedala - vakcína prý pokryje jen malou část "nabídky" chřipkových virů, tak jsem si řekla, že do sebe nebudu cpát nějakou další chemii.

Bobulka: o dovolené jsem začala uvažovat až dnes, kdy jsem měla krátké jednání s dvěma ignoranty, kteří celou dobu kašlali a smrkali - fakt super 😒

jeliska
30. led 2009

paulie ani ja som sa nedala ockovat iba raz pred 2 rokmi ale aj tak som dostala chripku tak to neni na 100% 😖
asi by som isla na dovcu este ked sa stretavas s takymi chorobami myslim ludi 😀 😀

paulie
autor
30. led 2009

jeliska, o té dovče po dnešku silně uvažuju 🙂 Jen přemýšlím, na jak dlouho si ji napsat, abych se vyhla tomu nejhoršímu období a zároveň nevyčerpala celých pět týdnů hned 😀
Jinak se hodně lidí kolem mě dalo očkovat loni, předloni, ale u naprosté většiny z nich se brzy objevilo cosi, co jako chřipka (i když ve zvláštním balení 🙂 ) vypadalo ☹

Jdu pro dnešek do pelíšku - "páteční smrt" se začíná projevovat 🙂

susik77
30. led 2009

paulie: mam podobny problem. tiez byvame v Prahe. akurat mam vyhodu, ze som s malou na RD a chodim max. na prechadzky von, malo MHD. akurat zajtra ideme do kina, ale dufam, ze bude poloprazdne ako vzdy 😎

jeliska
30. led 2009

SUSIK no to sme rovnako ja malu berem iba do stromovky a idem radsej pesi ako sa trepat metrom tram inac teraz odbocim od temy vy uz chodite do kina ? A kde davaju detske predstavenia?
paulie tak krasnu nocku a krasne sny bez choroby 😀

bibula
30. led 2009

neockujte sa proti chripkeeee!!!

jeliska
30. led 2009

bibula mas skusenost? 😕

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jeliska
31. led 2009

alani neviem co to ma spolocne s chripkovou epidemiou 😕

paulie
autor
31. led 2009

ahoj všem 🙂
koukám, že jsem zřejmě přišla o nějaký zajímavý příspěvek 🙂))

Pročítala jsem "pár" stránek na webu, ale nenašla jsem zmínky o průběhu u těhotných ☹ To už jsem byla úspěšnější u informací ohledně žloutenky ☹

zuzula28
31. led 2009

paulie, najnovšie odborné infos doporučujú dať sa očkovať aj počas tehotenstva, ale úprimne ja prvé čo som urobila po svadbe, ktorú sme mali v septembri a vedela som, že sa hneď bude pracovať na našom murkovi, tak som sa hneď dala zaočkovať a až potom som otehotnela...v tehu by som sa očkovať nedala...ale pred tehu na 100%...my sa dávame už 6 rokov očkovať komplet celá rodina a zatiaľ nám to bolo len a len k osohu. Najviac sa naozaj doporučuje v dobe epidémie izolácia, ak ide o ľudí s vyšším rizikom (malé detičky, tehuľky, starí chorí ľudia)...istota je guľomet 😉 😵

jarka007
31. led 2009

K ockovaniu proti chripke v tehotenstve sa skepticky stavaju aj v Nemecku. Neodporucaju, ale ani nezakazuju. Moj doktor hovori, ze v tehotenstve by sa malo do tela zasahovat co najmenej.
A inak v mazelovej robote mali cez vianoce chripku. Dvaja jeho kolegovia prelezali tyzden, mazel chodi kazdy den na bycikli, tak on nemal nic. A manzelka jedneho, ktora bola zaockovana skoncila tak isto v p[osteli. Hovoril, ze prave chceli vidiet, ze aky je rozdiel a ziaden nevideli 😒 .

paulie
autor
31. led 2009

Tak nakonec hlásím aspoň nějaký informační úspěch 🙂

http://www.fit-porod.cz/tehotenstvi/zdravi/chri...

http://www.chripka.cz/aktuality/chripka-a-tehot...

http://www.ulekare.cz/clanek/chripka-a-tehotens...

V podstatě všude píšou to samé, ale stejně bych ji nerada chytla 🙂

len
31. led 2009

Hlavně momentálně už je na jakékoli očkování pozdě, protože epidemie už vypukla a než začne vakcína působit, trvá to několik týdnů.

Jinak v té vakcíně jsou vybrané viry na 2-3 typy chřipky, které v tom roce budou nejčastější. Takže pokud chytnete jiný kmen, samozřejmě vás to neochrání, na druhou stranu pravděpodobnost, že chytnete zrovna ten méně častý, je výrazně snížená.
Takže shrnuto - stoprocentní to sice není, ale máte pak výrazně větší šanci, že zimu přežijete bez úhony. V dalším roce budou nejaktivnější zase jiné kmeny, proto je potřeba očkování opakovat s vakcínou vyvinutou speciálně pro ten rok.

paulie
autor
31. led 2009

Souhlasím, cca před měsícem jsme připravili pro skupinu našich zaměstnanců, co jsou nejvíce v kontaktu s veřejností, proočkování proti chřipce a už tehdy nám tuto informaci řekl náš závodní doktor ... tak jsem usoudila, že to vlastně nemá cenu 🙄

womenne
31. led 2009

ahojte
chcem sa spytat ako často teraz chodite von s detmi?Neviem či to mam obmedzit alebo normalne každy den na chvilu von?mali beru vitaminky na podporu imunity a neboli zaočkovany bo su ešte mali.

maruschka
31. led 2009

womenne, určite chodíme a budeme chodiť každý deň..Deti musia byť otužilé a na čerstvom vzduchu..Nechodíme s nimi do nákupných centier, medzi ľudí, lebo by ochoreli..Ale do prírody, do parku alebo len tak pomaly na bicykloch, tak to chodíme každý deň.. 😉

dgm
31. led 2009

Ahoj, dam vam sem okopirovany prispevek z jine diskuze:

V relacii Paľba venovanej teme Vakciny v juni 2008 na Markize spomenul jeden nas "MUDr." istu studiu s vysledkom: Ak sa da clovek zaockovat 5 sezon za sebou vakcinou proti chripke, pravdepodobnost, ze neskor ochorie na Alzheimerovu chrorobu sa zvysi 10-nasobne. Ja som uz pred tym o nej cital, ale k zdroju som sa doposial nedostal. A tak som ho vyhladal:

Spominanu studiu urobil vedec, imunolog, profesor mediciny, a tiez profesor epidemiologie HUGH FUDENBURG. Dnes je riaditelom vyskumneho ustavu liecby neuro-imunologickych chorob v J.Karoline, USA. Dovtedy podla jeho predlheho zivotopisu pracoval na mnohych medicinskych univerzitach. V odbornych casopisoch a zurnaloch publikoval doposial 851 clankov - ich nazvy su v complete bibliography. Orientacne som to overil v kniznici U.S. National Library of Medicine, ktoru pouziva napr. aj I. Bukovsky, zadal jeho meno a ponuklo mi to 694 clankov, ktorych je autorom alebo spoluautorom... Na jeho stranke http://www.nitrf.org/fudenberg.html sa da tiez vidiet, kolko vela roznych oceneni dostal, ze prednasal na vyse 100 univerzitach a sympoziach, bol clenom mnohych poradnych vyborov a medzinarodnych panelov ci uz v ramci WHO (SZO) alebo inde, pisal vo vyse 40 odbornych medicinskych zurnaloch,... Skratka, hoci ma povodne medicinske vzdelanie, tento "doktor" u mna aku-taku doveru predsa len ma . Tu ale u mna maju samozrejme viaceri.

Zavery tej studie publikoval Fudenburg v casopise International Journal of Clinical Investigation, v clanku Hazards of Vaccines II a v jeho zhrnuti sa pise:

The present paper discusses the Influenza vaccine which significantly increases the risk of Alzheimer's Disease in normal individuals aged 65-70 (11 fold as compared to controls matched for age, sex, and geographic location), perhaps due to the mercury content, and the resultant mercury-antigen antibody complexes.

Takze 11-nasobny narast pravdepodobnosti Alzheimera vymenou za 5 (pokial viem tak neucinnych) vakcin proti chripke... Ak je to pravda, to uz nie je z blata do kaluze, ale rovno do sr..ky, nie?. 11-krat...

V abstrakte hned za tym v dalsich vetach odsudzuje napr. aj ockovanie proti Hep.B a v predch. clanku Hazards of Vacinnes zase vakciny proti osypkam a ruzienke. Lebo "riziko spojene s tymito vakcinami daleko presahuje akykolvek mozny prinos."

baca
31. led 2009

Ahoj,
já taky řeším chřipku. Zatím jsem ji nechytla," jen" jsem měla týden peniciln kvůli počínající angíně. Ale pracuji ve školství a gyndr. mi naznačila, že jak začnou epidemie, mám zůstat doma. Jenže já si říkám, jak dlouho? A má to smysl, epidemii můžu ustát a pak mě může nakazit jeden žák s chřipkou nebo půjdu do obchodu... to riziko je kdekoli. Tak nevím, co dělat. Přece nebud doma na izolaci! A co když něco dotáhne domů manžel. To se mám izolovat i od něj? Vím, že chřipka může být nebezpečná, ale doma se mi kvůli ní zůstávat nechce, obzvlášť když nakazit se můžu fakt kdekoliv a kdykoliv.

susik77
31. led 2009

Ahojte, ja si hovorim, ze naposledy som dostala chripku pred 13 -timi rokmi, tak asi nie je az taka pravdepodobnost, ze ju chytim teraz...Snazim sa skoro nikam nechodit, u mm v praci vyhodili tolko ludi, ze je tam skoro sam v kancli 😖 😎 takze az tak nehrozi, ze nas nakazi 😎

mywiel
1. únor 2009

Oscilloccoccinum homeo to isti... 😉

sassi
1. únor 2009

ja mam obe deti zaočkovane ešte od septembra
a inak davam len vitaminky v ovocí, dcerke 3-4x do týždna marťanka

dufam, že nas to obíde 😉

trixi
1. únor 2009

ahojte, moj otec sa dava ockovat kazdy rok, tento rok sme prekonali vsetci velmi hnusnu chripku pocas Vianoc a najlepsie to zvladol nas maly, moj otec tiez ochorel (vraj lahsou formou), preslo mu to do zapalu priedusiek s ohrozenim pluc, takze musel uzivat ATB. Ja osobne by som sa ockovat proti chripke nedala, chce to otuzovat organizmus a pocas epidemie sa vyhybat miestam s mnozstvom ludi. Ale to sa asi v dnesnej dobe neda.

binki
1. únor 2009

tak my to měli a homeopatika nám to pomohla zvládnout

danu
5. lis 2009

zuzikmeduzik • 1d • Dnes o 10:36
ahojte maminy, necháte Vaše detičky zaočkovať proti sezónnej chrípke? Pôvodne som chcela neočkovať, ale napadlo ma, že ak by malý mal dostať sezónnu chrípku a potom ešte aj prasaciu, mohlo by to byť pre neho nebezpečné. Tak rozmýšľam, či ho predsa len nedám očkovať proti sezónnej. Na druhej strane majú detičky toľko očkovaní...Proti prasacej určite nedám, to som rozhodnutá. Ako ste na tom Vy?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru