Jak může prodělání chřipky ovlivnit vývoj miminka?

paulie
30. led 2009

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat, jak se díváte na současnou vlnu (nového typu) chřipky. Začínám mít trošku obavu z případné nákazy, protože jezdím každý den přes Prahu MHD, kde spousta lidí nedospěla do stadia použití ruky před ústa, nemluvě o každodenním potkávání mnoha kolegů, kteří nepovažují horečku 38 st. za důvod uvažovat o nakažení chřipkou a tím pádem o nějakých opatřeních.
Jak moc může prodělání chřipky ovlivnit vývoj miminka? Asi zbytečně plaším, ale nerada bych ho ohrozila 😒

maruschka
5. lis 2009

zuzikmeduzik, dali sme zaočkovať tak, ako každý rok-naozaj to pomáha.. 😉 😉 😉

zuzikmeduzik
5. lis 2009

len chcem posunúť túto tému tak, aby bola viditeľná....keďže mi moju tému zamkli

zuzikmeduzik
5. lis 2009

danu, prečo si mi zamkla tému...chcela som ju mať v rubrike batoľatá a nie na voľnej diskusii ☹ maminky asi skôr chodia na batoľatá ako sem. ak môžeš, presuň ju prosím do batoliat alebo odomkni

mywiel
5. lis 2009

Oscilloccocinum raz do tyzdna preventivne a Echinaceu kazdy den na podporu organizmu, ockovanie je podla mna nebezpecné, je v nom olovo a vakcina nie je odskusana absolutne nevedia povedat aky bude mat neskor dopad tato vakcina na organizmus. 😨 🙄

reisi
5. lis 2009

ja stavim, tiez na prevenciu prirodnymi preparatmi, zdravou stravou a tak podobne...Ockovat sa nikto z rodiny nedame.Neverim, ze vakciny nas ochrania od vsetkeho aj nemozneho.Skor ich beriem ako velke zlo. Volakedy davno za slobodna som sa dala asi dva-krat zaockovat proti chripke a chripku som mala, silnu.

bibula
5. lis 2009

a este taka vec-ruka sa pred usta nema davat 🙂

bibula
5. lis 2009

marusch-no mozno bolo ockovanie zbytocne,aj tak by vas to obislo 😀

j.a.n.u.s.
5. lis 2009

myw....souhlasim s tebou(ne protoze se zname, ale protoze mas pravdu a zastavam stejny nazor)

neockovat...

zuzikmeduzik
5. lis 2009

mywiel a oscillo sa dá ľahko rozpustiť v tekutine?
lebo som skúšala rozpúšťať coryzaliu a neúspešne 🙂

bibula-prečo sa nemá dávať ruka pred ústa? lepšie mať bacilovú ruku, ktorú umyješ, ako rozprskať všetko po izbe, nie? či ako si to myslela? 🙂

teodorka
5. lis 2009

raz sme sa dali zaockovat a aj tak sme ochoreli...svokra sa ockuje pravidelne a celu zimu je chora na priedusky 😒
a ked to tak vezmem tak ta chripka sa raz do roka prezit da ...takze tiez neockovat

monika6e
5. lis 2009

mywiel: naprosto souhlasím. Očkování ani omylem!!! Navíc na ten zmutovanej vir, co sem míří z Ukrajiny beztak není nic. Holt může člověk jen doufat... A jsem pro cpát se přírodními preparáty, otužovat se atd...

nanabc
5. lis 2009

už v madarsku majú očkovaciu látku ale ja tiež ani za svet ani deti ani seba nedám očkovať a som takého názoru už som to tu niekde písala že táto chripka tu už bola len to teraz kategorizujú na vtáčiu prasaciu
ved aj vtáčia chripka je tu a aké bolo halo okolo toho
a kolko krát sme mali chripku a mysleli sme že udrela posledná hodina kto mi zaručí že to nebol tento typ
a táto chripka sa musela vyvýjať aj niekolko rokov to sa nestane za týžden aj ta očkovacia látka ved to sa vyvýja niekolko rokov zdá sa mi to všetko prehnané aj ked človek nikdy nevie
teda toto je môj názor

erikasadek
5. lis 2009

teodorka kolko ludi zomiera na normalnu chripku rocne , ?? ovel aviac ako na tuto

tato uz tu bola v USA v 1976 a bolo vysoke ockovanie u nich , co bolo po tom zmizl arychlo ako prisla, ale zato zaockovanych co mali takze poskodenie na zdravy bolo tisice. a jedn mrtvy , na chripku. 😠

certica
5. lis 2009

tak "klasika" chripku som nemala najmenej 17-18 rokov, pricom ockovana som na nu nikdy nebola, aj ked som dokonca mala "jedinecnu" moznost bezplatneho ocko (po dobu niekolkych rokov) u mojho zamestnavatela, ktory nam vakciny proti chripke preplacal vramci zamestnaneckeho benefit. programu 😅 . uz vtedy som mala voci tomu intuitivnu averziu a drzala si distanc, comu som dnes nesmierne rada 😉

erikasadek
5. lis 2009

zuziz ano kaze homeo sa da rozpustit musi byt teplan nie horuca , ako teplota v puse.. 😉 a hned sa rozpusta... treba mierne miesata za par minut rozpustene; 🙂

monika6e
5. lis 2009

tohle teď vydala ČTK - Takzvaná prasečí chřipka si na Slovensku
doposud nevyžádala žádnou oběť. Testy totiž nepotvrdily výskyt viru chřipky
A(H1N1) u ročního chlapce, který zemřel v Bratislavě. Novinářům to dnes
oznámil ministr zdravotnictví Richard Raši. Touto pandemickou nemocí se
dosud v zemi nakazilo asi 200 lidí.
Příčinu smrti ročního chlapce nezveřejnila policie ani ministerstvo
zdravotnictví, novou chřipku však Raši vyloučil. "Výsledek ze všech pěti
vzorků byl negativní, ani virus chřipky A(H1N1) ani virus běžné chřipky se
nepotvrdil," řekl.
Již ve středu ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že dítě mohlo zemřít i
kvůli zanedbané péči. Policie už podle Františka Peczára z krajského
policejního ředitelství v Bratislavě zahájila trestní stíhání kvůli
podezření ze zabití. "Vyšetřování pokračuje, o příčině smrti nebudeme i s
ohledem na přání rodičů informovat," řekl ČTK. K výsledkům provedené pitvy
se ministerstvo zdravotnictví odmítlo vyjádřit.

mokuska
7. lis 2009

mile dievčatá,ja som sa dala zaočkovať dva roky naspät, no a dopadla som tak,že som dostala podobný vírus ako je teraz,40 oC teploty,kruté bolesti hlavy a závraty ,tie mi zostali doteraz.Odvtedy som sa nedala zaočkovať a relatívne som zdrava a ani sa očkovať dať nejdem.

maruschka
7. lis 2009

bibula, bodaj by si mala pravdu, že nás to obíde aj tento rok..no ale budem dúfať, že áno.. 😉 😉 😉 😉

mbetarazkova
15. lis 2009

My jsme se nikdo nikdy nenechaval z rodiny ockovat- krome babicky, ktere je uz vic jak 80 let. Zastavame nazoru, ze pokud clovek nema nejake zavazne problemy ( napr. s jatry, ledvinami..atd.), chripka posiluje imunitu. Krom toho jsem slysela, ze vakciny proti chripce nejsou uplne nejlepsi a pozdeji muzou pusobit problemy, ale nevim, co je na tom pravdy. V chripkovych obdobich cela rodina uzivame Wobenzym a jsem spokojeni.

petot
17. lis 2009

Podľa doposiaľ najväčšieho medzinárodného zhrnutia o všetkých štúdiách ohľadom chrípkovej vakcíny, vakcína je NEÚČINNÁ

petot
17. lis 2009

Dr. Thomas Jefferson, Cochrane Vaccines Field. Influenza vaccination: policy versus evidence. BMJ 2006 Oct 28;333(7574):912-5. PMID: 17068038. doi:10.1136/bmj.38995.531701.80
http://bmj.bmjjournals.com/cgi/content/short/33...

A najviac neúčinná je chrípková vakcína práve u malých detí a u dôchodcov.

Pokiaľ ide o tehotenstvo, prof. Blaylock, neurochirurg, hovorí, že samotný vírus chrípky dieťaťu neuškodí, uškodí mu cytokínová imunitná reakcia matky, a táto reakcia nastáva aj po očkovaní. "Neviem si predstaviť väčšie šialenstvo, než očkovať tehotnú ženu".

https://www.youtube.com/watch?v=X9Cm94Udq6M

Súčasná "pandémia" je obyčajná mediálna bublina. Podľa WHO každoročne zomrie na chrípku pol milióna ľudí. V Nemecku priemerne 55 denne, v USA 90 denne. "Prasacia" chrípka je chrípka ako každá iná, len miernejšia. Ale teraz treba paniku, aby sa ľudia očkovali, kupovali toxické antivirotiká a podržali farmakopriemysel v čase krízy.

Vitamín D je najlepšou prevenciou chrípky(dospelí aspoň 800-2000IU denne). Ešte lepší je spolu s vitamínom C, ktorý je zároveň najlepším liekom (v patrične vysokých dávkach C).

petot
17. lis 2009

dgm: Vďaka za výborné informácie. Mohla by si, prosím, hodiť link na tú knižnicu a aj na Fudenbergov článok?

musko
17. lis 2009

petot, úplne súhlasím..... Tehotným sa nedoporučuje očkovanie voči nebezpečnejším veciam, ako je chrípka - nechoďte do supermarketov, rdšej vyrazte do lesa a jedzte vitamíny - živé......
A dgm dáva všeobecne dobré rady 😉

suki
17. lis 2009

Největší blbost je očkovat těhotný a děti...se asi zbláznili ne? Nechápu 😝 😕 Já se teda rozhodně očkovat nencháma to jsem zdravotník, stejně tak malou v žádným případě nenechám naočkovat.

ksivcova
17. lis 2009

http://blip.tv/file/2224472/ pozrite si to to ....

mywiel
17. lis 2009

Mne moj doktor neodporucal sa davat ockovat ani na obycajnu chripku ked som bola tehula, nie to este na prasaciu, vraj tehotnu je lepsie NEockovat proti ziadnej chorobe. 😉

womenne
17. lis 2009

petot vitamin D a C sa možu kombinovat?vitamin D je ešte načo?

petot
17. lis 2009

womenne: D má mnoho funkcií, ktoré sa až teraz odhaľujú, ale už je jasné, že má významnú úlohu v imunite. Zúčastňuje sa niektorých dôležitých enzýmov, sprostredkúva transport vápnika, a reguluje životný cyklus bunky, čo je asi jedným z dôvodov, prečo má preventívny vplyv voči rakovine. Okrem toho je to silný antioxidant.

Naši predkovia vedeli, čo hovoria: "Kde nechodí slnko, tam chodí lekár". A veru, keď je slnko v zime slabé a my sa obliekame od hlavy po päty, máme deficit vitamínu D a sme náchylní na choroby, vrátane chrípky. Severské národy si deficit tradične kompenzujú rybím olejom. U nás to zatiaľ nie je vo zvyku. Pozor, rybím olejom sa dá predávkovať. Pre dospelého je asi vrchná hranica dlhodobej bezpečnosti do 15ml denne (polievková lyžica), pre deti čajová (2ml). Ľudia s cukrovkou a problémami so zrážanlivosťou krvi sú ešte citlivejší.

Žiaľ, vitamín D je na predpis, takže ak ho nepredpíše lekár, a ak nevyhovuje rybí olej, tak už nie je veľa možností na dopĺňanie (v podstate o nijakých ani neviem, poučte ma ak viete).

C a D sa samozrejme môžu kombinovať, dokonca spolupracujú (aj C sa podieľa na metabolizme vápnika).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru