Jak na hemoroidy? Můžou krvácet, když je budu škrábat?

partyzanka91
18. dub 2014

ahojky, tak jsem si našla hemeroid, je vnější hmatatelný. Prý je to v těhu velmi časté. Nikdy předtím jsem je ale neměla takže nevím jak a jestli vůbec se dají zahojit. Z lékárny mám dubovou kůru do koupele. Manžel říkal hlavně ať to neškrábu že prý to může strašně krvácet je to pravda? Ještě že to vím, kdybych si toho nevšimla a krvácelo to asi bych se bála že je něco s miminkem když najednou ze mě jde krev.

zirafka82
18. dub 2014

Ahoj, já měla tenhle problém taky, po porodu se to pak výrazně zhoršilo. Čípku nepomohly,ale dubová kůra v gelu byla super. Krásně chladila a fakt zabrala.

chlupacek
18. dub 2014

Ahoj, mě se udělal po porodu, ale mazala jsem pravidelně gele a jemně zatlačovala a zmizelo to.

caricia1
18. dub 2014

já měla také po porodu jeden,jediné co mi opravdu pomohlo-a to velice rychle byly čípky a mast od Faktu. Ale nevím,zda se může v těhotenství..

janapavlik
18. dub 2014

Jéje, to já znám velice dobře ☹ V těhotenství jsem také měla. Pro těhotné a kojící jsou vhodné čípky a mast PREPARATION H, dobře zabraly. A teď, když kojím, tak jsem je také použila, protože sem tam mě to pozlobí i teď.

zickemartina
18. dub 2014

zajdi si k doktorovi at ti napise detralex - je na posileni cev - a urcite nemacka a neskrabat - jist projimavejsi stravu -

lv
19. dub 2014

krvácení z hemoroidů je pouze u stolice,to poznáš..nech si napsat ten Detralex, na hemoš Faktu /nebo Mastu/ masticku..a probiotikaaaa..

missymici
19. dub 2014

Po porodu jsem je mela take,krvacelo to pri stolici.dr.na gynde mi napsal Detralex,a jist polevky,hodne tekutin...a nezadržovat stolici.Kluk je mel uz take a dostal Faktu a cipky a behem jednoho dne pomohli.

jitunkav
20. dub 2014

Tak já jsem je po prvním porodu měla taky. Nezabíralo vůbec nic, úprava stravy, vláknina, hodně tekutin, detralex, dubová kůra...Nakonec jsem ze zoufalství, protože už jsem u každé stolice brečela bolestí, jsem vyzkoušela čípky faktu, i když by se při kojení neměly, ty pomohly, i mastička. Ale nechtěla jsem to užívat dlouhodobě. Vždycky se mi to jen zlepšilo z nejhoršího, pak jem čípky vysadila a bylo to znovu zpátky. Až na radu sestřičky v ordinaci jsem vyzkoušela projímavou čajovou směs, jeden hrnek čaje denně, a to mi pomohlo hemeroidy zlepšit tak, že se to dalo přežít. A konec s mým trápením přišel až v okamžiku, kdy jsem přestala kojit.

zickemartina
20. dub 2014

@jitunkav detralex je na dlohoudobe uzivani nepomaha hned a hodne zalezi na davkovani. je i neco jineho levnejsiho (zapomela jsem jak se to jmenuje), ale to nebylo klinicky testovano a nema atest jako lek - hodne znamych ho uzivalo, ale nedoporucovala bych v tehotenstvi a pri kojeni radeji se poradit s lekarem(clovek nikdy nevi) je ev. jako doplnek stravy ne jako lek.
hemeroid je zanetem cevek v konecniku tak pokud mas stalou zacpu detralex ji nevyresi, ale posili steny cevek (i u krecovych zil) - proto se ma resit i zacpa, ktera vytvari tlak na konecnik, ktery potom oteka nebo se zanicuje.
sipek je pry dobry na posileni cevnich sten

naomi6
12. kvě 2015

Ahoj, pokusím se obnovit diskuzi. Mám hemoroidy, dost nepříjemné, dokonce mi dost krvácí. Jenže do toho jsem dostala měsíčky, takže ani nevím, zda můžu s tím jít k lékaři. Vůbec si to neumím představit, ale samo se mi to nechce hojit. Už to mám 5 dní a stále se to nelepší. Ani po porodu jsem to neměla tak strašné. Co byste mi poradily? Je tu někdo po operaci?

rozzaarka
12. kvě 2015

@naomi6 gel z dubove kury pomohl manzelovi... pripadne mi kamaradka poradila toto, ale to mu nezabralo. asi tam je te dubove kury min, ten gel je asi intenzivnejsi.

veronikaka
12. kvě 2015

@naomi6 S menstruací to bude vždycky horší. Čípky jsou na nic ... Koupila bych si gel z dubové kůry. Důležitá je měkká stolice (dá se zajistit psylliem - vláknina a hodně pít), po stolici používat vlhčené ubrousky - maximální hygiena a čistota a pravidelně natírat tím gelem z dubové kůry (vymáčknout na prst a zatlačit dovnitř, né jen na povrchu). Na operaci bych nešla. Existuje metoda (neplatí ji pojišťovna, vyjde léčba na cca. 4 tis ), při které přístrojem lékař zmenšuje ty hemeroidy. Nedělá to moc lékařů - já jsem navštěvovala lékaře v Havlíčkově Brodě.

p3tulkaa
12. kvě 2015

@partyzanka91 trpěla jsem v těhotenství, měla jsem trombosované, takže jsem chodila na propíchnutí. ty ostatní, co trombosované nebyly jsem dělala heřmánkové výluhy, mazala dubovou kůrou, ale spíš to chtělo čas. já trpěla šílenou zácpou a tak vždy vylezly....porod sám o sobě byl katastrofa - teď po těhu a šestinedělí je vše už v pořádku.

michalusenka
12. kvě 2015

tak sem si koupila dubovou kuru gel tak sem zvedava!

martaveg
12. kvě 2015

@michalusenka Mne ten gel na ty minihemeroidy co mam pomohl behem dvou dnu, sice tam stale porad jsou, ale aspon ty neprijemne doprovodne pocity jsou pryc.. a jeste doporucuji vlhceny toaletni papir (ja mam ultra sensitive z DM), vlhcene ubrousky i detske jsou mi neprijemne, ale ten toaletak je super

michalusenka
12. kvě 2015

@martaveg no ja zatim moc projevy nemam, jen jsem si tam nasla vyrustek, tak radsi zavcasu

naomi6
14. kvě 2015

Děkuji za reakce. Já na zácpu právě netrpím, takže nevím, z čeho se mi najednou tak udělaly. V těhotenství a po porodu jsem to měla taky, ale to jsem tu zácpu měla, takže to se dá pochopit. Včera jsem si zašla k lékařce, předepsala mi detralex a napsala mi papír na chirurgii, že mi to tam prý propíchnou, ale tam jsem zatím nešla. Chci počkat, jak zaberou ty léky, asi to bude na delší dobu. Dělám si odvar z dubové kůry a omývám se tím, plus ještě mažu mastičkou, ale zatím žádné extra zlepšení není. Držím všem palce a díky za rady

naomi6
14. kvě 2015

@veronikaka A proč se to s menstruací zhorší? Myslíš jako že jde o hygienu? Sprchuji se často, používám vlhčené ubrousky. A byla jsi v Brodě spokojená? Já jsem z Jihlavy

veronikaka
14. kvě 2015

@naomi6 O hygienu určitě nejde ... V HB jsem spokojená byla. Určitě se mi ulevilo. Nejedná se o zákrok v nemocnici, ale u soukromého lékaře, který tedy i v nemocnici HB pracuje.

zo_ja
14. kvě 2015

Po stolici umýt studenou vodou - mně se osvědčilo sednout zadkem na vanu a ospršit, netřeba tam lézt celá. Pže zbytky té stolice tam prostě asi jsou a zlobí, nebo je to jen pocit, nevím. Gel z dubové kůry je suer, pomůže od svědění, dá se brát s sebou, použít často a kdekoli, odvar z dubové kůry - sedací koupel - by měl být o něco účinnější, ale nejsou na to vždy podmínky/čas.

Osobně mi psyllium nepomáhá vůbec, leda mi je z něj blbě od žaludku. (někomu pomáhá, nic proti)
Pomoci může rozvařené lněné semínko na sliz - obalí střeva a pomůže stolici .- dát si lžíci do jogurtu atp.
Mně nejvíc pomíhá omývat... a nesedět. To sezení je na to nejhorší - poříit si nějakej sedací klín nebo kruh,aby když už, ten posez nebyl statický.

zo_ja
14. kvě 2015

@naomi6 Myslím, že s MS se to zhorší proto, že spodek je celkově víc prokrvený. Plus hormonální změny mají vliv na střevní peristaltiku i činnost střev (vstřebávání a zpracování potravy)

minonnka
14. kvě 2015

@naomi6 ahojky ja na ne nikdy netrpela, ale po prvnim porodu mi zneprijemnily zivot. Mela jsem prasky od dr., masticky z lekarny, vlh.toal.papir, ale bylo to nekonecne. Nakonec jsem sla k Milosum na proktologii, kde me vysetrili, potom nasadili prubezne prasky, cipky, masticky atd. Nakonec jsem podstoupila ambul.zakrok a bylo po problemech. Skoda, ze to neudelali rovnou, usetrila bych si dlouhe trapeni. Zakrok byl Baronova ligace, neplati se nic. Trpim na zacpy, tak jsem si uzila pekne...ale vim, ze malo piju i kdyz se snazim, taj ne vzdy se mi zadari pravidelne pit.

naomi6
15. kvě 2015

@minonnka A jak ten zákrok probíhá? Přemýšlím, že si tam taky zajdu, at mám klid. Asi se to bude stále vracet.

minonnka
15. kvě 2015

@naomi6 http://www.tmhklinika.cz/cz/nabizene-sluzby/dal...
Zakrok nebolel, jen to bylo neprijemne, ale od te doby byl konecne klid 🙂

terezapetrova
2. čer 2015

Prosím prosim dubová kůra v gelu na hemoroidy se muze používat ve 3. trimestru těhotenství? A pri kojení též? Moc dekuji..

minonnka
2. čer 2015

@terezapetrova To netusim, ale v tehu jsem pouzivala Hemo stop a ten se muze...je to take s dubovou kurou 😉

michalusenka
2. čer 2015

@terezapetrova muze se v tehu a lekarnice se me neptala jak moc sem tehu

p3tulkaa
3. čer 2015

@terezapetrova ano pouzivala jsem

terezapetrova
12. čer 2015

Muzu se ještě zeptat mate někdo zkušenost hemeroidy a použití yal gelu pred porodem prý je to blba kombinace :(

fidlin
12. čer 2015

Kup si dobovou kůru gel a vtirej, do koupele je na nic,gel Ti uleví, je příjemný,přestane Tě to svedit a má stahující účinky.pokud se to nezlepší,zajdi k lékaři,nenechavej to být.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru