Jak na nevolnosti na začátku těhotenství?

skretik
23. zář 2009

Ahoj holky, jsem teprve na zacatku tehotenstvi a trpim celodennimi nevolnostmi 😖 a vubec nevim jak na to a co s tim?! Takove ty vsemozne rady, jako se rano nasnidat jeste v posteli, nebo mit porad plny zaludek nepomahaji ☹. Jedine co jakztak pomaha je voda s citronem nebo si pricuchnout k citronu, ale to je jen chvilkova pomoc. Zatim nezvracim, ale nekdy si rikam, ze by to snad bylo i lepsi, ze by se mi aspon ulevilo... Nemate nekdo nejakou radu jak s nevolnostmi zatocit????? Jsem stastna, ze jsem tehotna, ale kvuli tem nevolnostem si to moc neuzivam ☹ . Budu rada za kazdou zkusenost, ktera vam pomohla 😅

skretik
autor
24. zář 2009

Zuzi a jak dlouho trvali, myslim ty nevolnosti? Ja uz si pripadam z toho sice strasne unavena, ale asi to vypada, ze uz se zacinam ucit s tim "zit", tak to urcite nejak zvladneme 😉

kudelovazuzana
25. zář 2009

Skretik,

Je to asi dost individuální, každej to má jinak, mě ty nevolnosti trvaly asi dva měsíce. Navíc jsme ještě nikomu neřekli že jsem v tom, tak jsem si připadala jako děsnej hypochondr, kterýmu je pořád zle.
Určitě to zvládneš, od 10 - 11 tt by se to mělo lepšit.
Soucítím s Váma holky. 😉

sunny1981
12. říj 2009

Holky,já mám navíc k tomu všemu co tu píšete příšerně překyseleno v puse..už asi 2 týdny..a vůbec to není nic příjemného..žvýkat 5 žvýkaček denně,tak za chvíli zkrachuju ☹

len.dl
12. říj 2009

Ahoj holky, ja zatim nevolnosti nemam. Jsem v 6tt a tak si porad rikam, jestli ja budu z tech stastnejsich, ktere tyto nevonosti nepotkaji. Kdy Vam ty nevolnosti zacaly?

sunny1981
12. říj 2009

Mě začaly asi tak ve 4tt..a už se fakt modlím,aby brzy přestaly ☹

sunny1981
12. říj 2009

nevíte někdo o bonbonech proti nevolnostem?ty lízátka jsousuper,ale dost nepraktický ☹

luckaz.
12. říj 2009

ahoj, mě teď u druhého těhu nevolnosti začaly kolem 6 tt a držely se mě pěkně dlouho -do 16tt a ani teď se ještě občas necítím nejlépe. S Adámkem začaly taky kolem 6tt a kolem 14tt už jsem ani nevěděla, že jsem těhotná 🙂

markettka
12. říj 2009

Ahojky,
mě nevolnosti začaly asi před týdnem. Od víkendu i zvracím. Jsem úplně neschopná cokoliv dělat. Je mi zle celý den včetně noci, jediný kdy je to lepší je tak od 15 do 18, to jsem relativně nejvíc najedená, tak asi proto. Zvracím skoro celé dopoledne, ikdyž už ani není co...
Zatím zkouším zázvorová lízátka, něco suchého sníst hned ráno v posteli, studenou colu po lžičkách, jíst často a málo, a všechno ve formě, která se pak dobře zvrací 🙂 🙂 🙂

markettka
12. říj 2009

A docela mi sedla vychlazená borůvková přesnídávka 🙂

len.dl
12. říj 2009

Ja kazde rano co se probudim, tak cekam, jak mi bude,ale je to zatim super. Vstanu, obliknu se, valim na autobus a jim az v praci, takze stejne jak pred tehu. Jen abych to nezakrikla. Moje mamca i segra v tehotenstvi zadny problemy s nevolnostmi nemely, tak doufam, ze ja taky budu v poho 😒 😉

wobludka
13. říj 2009

Ahoj všem, je tu někdo, kdo má opravdu silné nevolnosti?
Já zvracím od 6tt a už jsem byla 2x, vždy na zhruba týden hospitalizovaná pro dehydrataci a celkové vyčerpání organismu ☹ zvracím v průměru 6x denně, můj rekord je 16x 😔 je to úplně nevyzpytatelné - včera jsem zvládla pěkně mastné lasagne, zatímco vlahý čaj po lžičkách šel ven 😒
Svou roli nejspíš hraje fakt, že máme miminko z ivf - mám stále reakci na vaječnících a volnou tekutinu v břiše ☹ v CAR mi dávali Hartmanův roztok, glukózu, nějaký solný roztok a Torecan - v podobě čípků mi ale nepomáhá ☹

markettka
13. říj 2009

wobludka: tak to musí být hrozné, držím palce, ať se to už lepší... Mě je teda "jen" celý den zle, zvracím tak 3krát...

evak99
13. říj 2009

ahoj holky, mě je zle už týden a to jsem teprve včera byla u dr a ta potvrdila těhu...je mi na zvracení, celý den, kručí mi často v břiše, ale na nic nemám chuť...no prostě děs... 😒
wobludko, je mi Tě moc líto....musíš doufat, že ještě dva týdny a pak bude klid....

bila.pani
13. říj 2009

Ahoj,
já jsem nevolnostmi trpěla celé těhotenství,u obou dětí.V prvním těhu jsem kvůli nevolnostem byla pořád v nemocnici na infuzích.Při druhém těhu mi pomohlo toto - v autě zázvorová lízátka,když jsem měla žaludek na vodě,dr.mi poradil polárkový dort,opravdu to pomáhá,nebo cokoliv jiného studeného,hodně jsem pila neperlivé minerálky a nedala jsem dopustit na tabletky Rennie,nosila jsem je stále u sebe vždy pomohly 🙂

p.etrahradecka
13. říj 2009

Ahoj holky. Já jsem už v 15 tt a je mi stále šoufl- sice nezvracím, ale myslela jsem si, že by to už mohlo polevovat. Tak 14 dní dozadu mi strašně vadí čištění zubů. To je doteď strašná operace. A to si mám zajít k zubařce.

wobludka
13. říj 2009

led a zmrzlinu mi doporucovali v nemocnici, nanukac jsem bohuzel dnes udrzela 3 minuty, ale ja jsem proste extrem. Vcera jsem prisla na chut ledovemu caji, sice me kope, ale obvykle ho udrzim. Pry je dobre i studene mleko. Ono je to tezke, super je treba kompot, doplni tekutiny, ikdyz ja to ,,huste" po case proste vyklopim ☹

Manzel se mi tlemi, lezim v posteli s psi miskou, kope me polivka a mam strach, ze nedobehnu 😀

markettka
14. říj 2009

Malá technická otázka:
zvracím obvykle jen dopoledne, ale zaručeně vždy 🙂 a mám jít v pondělí na 8.30 na gyndu (nepřeobjedná mě na odpoledne kvůli odběrům) - tak jak na to?
Já jsem totiž jinak doma, do školy si to fakt nedám...
Jestli já se jim tam pozvracím, tak to bude hrozný.....

evak99
14. říj 2009

jo o cucání kostek ledu jsem taky slyšela, prý to pomáhá...

wobludka
15. říj 2009

markét, kdyby jsi věděla, kde všude já už zvracela... narvi kapsy pytlíkama a vzhůru do boje 🙂

coko.joko
15. říj 2009

Ahojda holky,
ja mela nevolnosti opravdu hrozny 😉 rano jsem se brobouzela s tim,ze zase cely den stravim u WC..a nepomahalo opravdu nic.Tehu lizatka,zazvorovej caj a ani cola co me bylo doporuceny..Pak jsem musela cestovat za manzelem a ptala jsem se kamaradky a ona volala dr.a ten ji doporucil cipky,ktery se nesmeji brat casto jen kdyz cestujete a tak jsem si ho dala a od te doby jsem v pohode,uz je to tyden a je me fain,je teda fakt,ze mam porad u sebe slany tycky a nebo susenky a jak se hlasi hladik a jsem nekde venku,tak hned je dlabu..a pomaha to taky porad neco jist....
a jinak market...neboj se i kdyby ses tam pozvracela,tak jsi proste tehulka..ja kdyz byla na prvnim UTZ v 7tt,tak jsem tam taky malem vrhla a nikdo me nic nerekl.. 😀 😀

linana
20. čer 2019

Máma to přesně jako skeptik,nic nepomáhá.

bara011984
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru