Jak na nevolnosti na začátku těhotenství?

skretik
23. zář 2009

Ahoj holky, jsem teprve na zacatku tehotenstvi a trpim celodennimi nevolnostmi 😖 a vubec nevim jak na to a co s tim?! Takove ty vsemozne rady, jako se rano nasnidat jeste v posteli, nebo mit porad plny zaludek nepomahaji ☹. Jedine co jakztak pomaha je voda s citronem nebo si pricuchnout k citronu, ale to je jen chvilkova pomoc. Zatim nezvracim, ale nekdy si rikam, ze by to snad bylo i lepsi, ze by se mi aspon ulevilo... Nemate nekdo nejakou radu jak s nevolnostmi zatocit????? Jsem stastna, ze jsem tehotna, ale kvuli tem nevolnostem si to moc neuzivam ☹ . Budu rada za kazdou zkusenost, ktera vam pomohla 😅

janinka22
23. zář 2009

ahojky,tak to jsme na tom úplně stejně 🙂 taky jsem v začátku a asi týden mám už nevolnosti,dva dny už jsou teda silnější..včera mi bylo špatně od odpoledne až do večera,ale zatím jsem taky nezvracela..mám termín jako ty 🙂 slyšela jsem taky že by se mělo jíst pravidelně po dvou hodinách malé dávky,zkus třeba colu nebo kofolu nebo prý zázvorový čaj by mohl pomoct..ale zatím nic z toho jsem nezkusila..

musilka
23. zář 2009

skretik mě nepomáhá lautr nic zvracím neustále od nějakého 6 tt do 14 tt to bylo denně teď už je to tak dva dny dobrý a dva dny zas objímám mísu. Zkoušela jsem vše od léků na předpis (torecan) po pití coca coly žvýkání orbitek zázvor prostě nic nepomohlo. Mám dole za těch 11 prozvracených týdnů 13 kil.
Teď mi občas pomůže Rennie ale to spíš když cítím překyselený žaludek. na zvracení mi nic nepomohlo. Je to sice strašně nepříjemné a jinak než v pracovní neschopnosti bych to nezvládla ale zvykneš si časem co smíš a co ti nedělá dobře a tomu se vyhneš. 😉

skretik
autor
23. zář 2009

Janinko jist zkousim, colu zkousim, zazvorovy lizatka zkousim (bez nich bych nedojela do prace 😖 ) a je mi porad stejne, mam to ted od soboty a opravdu od rana co se vzbudim do vecera nez usnu ☹ , zkusim si koupit ten zazvorovy caj, ten by treba mohl pomoc...
Musilko moc si me teda nepotesila 😉 , pocitam, ze to nejak pretrpim do toho 3mesice a snad se to uklidni, tak doufam, ze to nebude pokracovat dal. Pritel uz se me taky ptal, jestli radeji nechci zustat doma, ale myslim, ze by mi bylo stejne, jako kdyz jsem v praci ☹ . Kdyz zatim nezvracim, tak to musim holt nejak vydrzet, ale je to boj, doufam, ze to miminko tim aspon o sobe dava vedet, ze je vsechno v poradku 😎

usounek25
23. zář 2009

Ahoj holky, též bych uvítala radu. Mám těhotnou kamarádku, momentálně 8 tt., žije v Irsku. Dneska už mi volala celá zoufalá, že vše co sní a vypije jde ven, říkala, že už zvrací i žaludeční šťávy a bolí jí i břicho. Včera byla na gyndě, doktorka jí napsala zatím neschopenku a řekla vydržet do toho 3. měsíce, že se to snad upraví. Prosím o radu, co jste vyzkoušely vy, nějaké léky apod., ať jí můžu něco poradit, už je fakt zoufalá. Díky moc 😉

janinka22
23. zář 2009

musilka: mě si taky moc nepotěšila 😀 ale tohle je individuální věc,takže každý to může mít jinak..já teda doufám,že nebudu patřit k těm,kterým je špatně celé těhotenství... 😲
Musíme se s tím hold smířit..jen mám právě obavy aby mi nebylo zle v práci,páč to tu zatím říkat nechci,do toho 3-4 měsíce se může stát asi cokoliv-i když nechci to přivolat a věřím že vše bude ok..!! 🙂 a pak to roztroubím všude 😀 ale kdyby se mi dělala zle v zaměstnání tak to těžko utajím...

skretik
autor
23. zář 2009

to je prave to co me taky desi, to ze mi je zle i v praci a porad teda litam na zachod, kdybych nahodou opravdu zacala zvracet, ted mam jen takove naznaky. U me nastesti neni nic neobvykleho, ze chodim casto na zachod, mela jsem problemy s mocakem, tak hodne piju a tudiz chodim hodne na zachod, takze aspon nejsem podezrela 😀 . jinak to chci taky oznamit nejdriv na konci 3mesice az bude vetsi jistota. Takze nam drzim palecky at je vse ok 😎 .

Usounku to je mi tve kamosky lito, taky se toho zvraceni desim. Muze zkusit ten zazvor (na jakykoliv zpusob, nejlepe caj), papam ty zazvorova lizatka Gravipop, jenze se jich nesmi moc (1-4denne), takze si je nechavam na cesty MHD. A pak jak uz jsem psala je dobry ten citron, nekdy staci si jen pricuchnout a udela se mi trochu lip. Mam ho ve sklenici z vodou a cely den to popijim, pripadne ocuchavam 😀

janinka22
23. zář 2009

ano,musíme to hold přetrpět..u mě jsou ty nevolnosti spíš až odpoledne a večer,ale ještě se to může určitě změnit..taky pořád myslím na to hlavně aby bylo vše v pořádku 😉 tak určitě bude

skretik
autor
23. zář 2009

No jo Janinko mame to opravdu skoro stejny, jsem moc rada, ze nam miminko vychazi na kveten, to jsem vzdycky chtela 😉 . ja jsem taky v kvetnu a pritel taky 😉 . Uz aby byly ty první 3.mesice za nami,vid, vim ze i pak se porad budeme trosicku bat, ale aspon to nejrizikovejsi bude za nami 😅

janinka22
23. zář 2009

přesně tak,už aby byl ten 3-4 měsíc,taky to tak vidím..ale myslím pořád na to,jak bude všechno fajn a ok,takže prostě musí být 😀 já mám taky radost z toho května,je to takový pěkný měsíc 🙂

skretik
autor
23. zář 2009

Jani a uz si byla u doktora?

janinka22
23. zář 2009

u dr. jsem byla v pondělí,dostala jsem první obrázek,ani tam není nic pořádnýho vidět 😀 ale dr. říkala,že z toho má velice dobrý pocit,tak snad má pravdu
A odkud jsi?

skretik
autor
23. zář 2009

Jee ty uz mas obrazek? Me ho pan doktor nechtel dat, byla jsem tam minuly ctvrtek. Mam vyborneho doktora 😉 . Nejdriv mi rekl, ze mi ho da a pry ho i nahral do PC, ale pak kdyz jsem si o nej rekla nez jsem odchazela, tak mi rekl, ze mi ho neda, ze pry az priste 😉 . Rikal, ze je to jeste moc citlive, a ze v tuhle dobu je to vse 50 na 50, takze by mi nechtel dat fotku, aby mi pak treba zbyly oci pro plac...Vsechno mu prislo v poradku, uz jsme videli i tlouct srdicko a meli jsme 2mm, to je takovy zazrak. Predepsal mi Utrogestan, pry preventivne, pomaha to na udrzeni miminka a 1.10. jdu na dalsi kontrolu, tak doufam, ze uz mi fotecku da, jak sliboval. Premyslim , jestli sebou vzit i pritele, aby se podival 😅

skretik
autor
23. zář 2009

Jinak jsem z Prahy

janinka22
23. zář 2009

mě ho dr. dala..jasně stát se může asi ještě cokoli,ale asi protože to viděla dobře,tak mi ho dala,nevím. Mě zas dala Femibion a kys. listovou. Jinak na další kontrolu jdu za měsíc a už mě objednala i na ultrazvuk 10.11. 🙂 taky říkala,že se jí zdá že už vidí tlouct srdíčko 🙂
to jsem od sebe daleko teda ..

skretik
autor
23. zář 2009

ja uz jsem naobjednana az do prosince 😉 , ted jdu 1.10. a pak hned 14.10, protoze odletame na dovolenou do Neapole, tak aby si nas pred cestou zkontrolovali 😉 . Fakt mam vybornyho doktora, jsem s nim moc spokojena a myslim, ze i diky nemu tak rychle tehotna 😉. Taky ses spokojena se svoji doktorkou?

janinka22
23. zář 2009

ano,já jsem se svojí dr. taky spokojená,je hodná a chodím k ní ráda..jen ještě nevím jak bych pak řešila porod,dr. mám v Brně ale bydlím 30 km od Brna v Ivančicích,tam máme totiž taky porodnici,uvažovala jsem jeden čas o tom,že se tam přehlásím k jiné dr.,ale nakonec jsem to neudělala,páč se mi od té mojí nechce..tak ještě uvidím no na to je čas zatím myslet..

skretik
autor
23. zář 2009

na reseni porodnice jeste brzy, ale chapu te 😉 , budes mit, ale jeste spoustu casu poresit, kde to pro tebe bude lepsi 😉, zjisti si co nejvice informaci a pak se rozhodnes 😎 . ja to mam dany, mame znamou porodni doktorku, takze pujdu tam kde bude, dulezite je pro me, mit u sebe dobreho a duverihodneho doktora nez luxusni komfort 😉. Videla si uz i srdicko? my to na tom UZ krasne videli, vubec nechapu, jak je mozne, ze uz ty 2mm muzou mit srdicko 😀

crawler
23. zář 2009

No holky to je těžké - sama jsem si tím prošla - tedy že jsem nezvracela a přitom by to pro mě byla taková úleva...osobně jsem na nic nepřišla...nejhůř mi bylo, když jsem se najedla a když mi kručelo v břiše hlady, tak mi taky bylo zle ajíst se prostě musí...nejlíp mi bylo, když jsem si dala med nebo kousek čokolády - jako by mi to sklidnilo žaludek...ale stejně - pak stačilo něco ucítit a byla jsem kde předtím... přeju vám ať to brzy přejde...já už jsem asi 5 dní za vodou, tak už se mi lehko radí...ale nic víc prostě nevím...hodně štěstí!🙂

janinka22
23. zář 2009

skretik: jasně,vím že je na to čas..jen že mi kamarádka říkala,že je lepší když mě ten doktor zná ještě nějakou dobu i před těhotenstvím,tak jsem uvažovala o tom přehlášení,ona je taky z ivančic a porodila tam u dvě děti 🙂 je tam spokojená,ale já u své dr. taky no...takže to zatím neřeším
Ano taky sme to právě viděli,jsem to taky nechápala jak tak brzy může být něco vidět 😎 je to zajímavý fakt

crawler: každá rada drahá,ale každá si asi ve finále stejně musíme poradit sama,páč na každýho zabírá něco jinýho no 😀

misicka85
23. zář 2009

Holky, na nevolnosti asi moc rad nebude, přeci jen je to způsobené hormonama,tak s tím moc nenaděláme. Zmírnit to jde,mi pomáhá jíst několikrát denně malé dávky a pak taky hodně vychlazená cola s ledem a citronem 😀

martina71
23. zář 2009

Ahoj vsem, ja mam za sebou krusne 3 dny, boli mi hlava, zaludek se mi porad houpe a do toho mam bricho uz 3 tydny jak kdyz to mam dostat. Vcera jsem musela odejit z obchodu, protoze v oddeleni ryb, to malem nedopadlo dobre. Dnes jsem si to pekne vyzrala, kdyz jsem jela do Plzne z Prahy na ultrazvuk... ☹ . ALe stalo to za to! Uz mam fotecku, a tuka uz i srdicko... 🙂

ivi81109
23. zář 2009

Ahojte,plz.kedy Vam zacali prve tehotenske nevolnosti?S partnerom sa snazime o babo len kratko,ale do toho som trochu ochorela a asi pred dvoma dnami mi zacalo byt tu a tam nevolno (nemam problem s vracanim, ale toci sa mi hlava a zaludok sa mi tociiii)...pravdepodobnost, ze som otehotnela, nie je velmi vysoka, tak ja reku, ze sa opytam Vas, kedy Vas zacali nevolnosti trapit...v case ocakavanej M? Ci este skor, neskor? Dik za rady 😉

skretik
autor
24. zář 2009

Dobré ráno 😉 . Tak dnes s tim zapolim hned od rana 😖 , myslela jsem , ze ani nedojedu do prace, to bude zase den ☹ . Crawler tobe to tedy skoncilo jeste pred koncem 3mesice,vid?! Doufam,ze budu ten samy pripad, mam to zatim necely tyden a uz si prijdu jako troska 😒 .
Ivi, me to zacalo az v 6 tt, pred MS jsem mela priznaky jako, ze me bolela prsa, mela jsem takovou horkou chut v puse a mela jsem porad hlad, ale spatne mi zacalo byt az ted v sobotu ...

Holky mate jeste nejake jine "priznaky tehotenstvi" nez ty nevolnosti?

ivi81109
24. zář 2009

Ahoj skretik, dakujem za info, asi ma skolila ta choroba a to ze som stale zavreta doma s minimom cerstveho vzduchu...ale zase par dni mimo pracovneho stresu nezaskodi 🙂 drzim palce, nech Ti nevolnosti co najskor prejdu ale zase, su prejavom zdraveho tehotenstva (ak nechudnes)....ja uz sa na ne tak trosku tesim 🙂 drz sa

skretik
autor
24. zář 2009

Dekuji Ivi, a jak dlouho to s partnerem zkousite? Prvni mesic? A cyklus mas ok?

janinka22
24. zář 2009

Ahoj holky!
ivi,mě je špatně asi tak týden,předtím jsem žádné příznaky neměla..
Jinak já mám takové návaly,jako na zvracení ale nezvracím zatím,prostě se mi houpe žaludek a nevolnost mi jde až do hlavy 😀 včera mě ale zase spíš bolelo břicho.. zatím nic jinýho

skretik
autor
24. zář 2009

Jojo Jani presne tak to mam taky, uplne jako bych mela morskou nemoc na lodi 😖 . Obcas se to na chvilicku uklidni a pak mam pocit, ze nestacim dojit na zachod, ale nakonec stejne nezvracim... A zacinam byt hrozne unavena, tak uz se tesim az dnes prijdu domu z prace a zalehnu...

janinka22
24. zář 2009

skretik: a co děláš-kde pracuješ? Já sedím v kanclu,tak je to docela dobrý,ale když je mi zle tak nepomůže ani sezení,takže když se mi začne dělat zle v práci bude to konec..to bych už pak asi moc neutajila.. 😕

kudelovazuzana
24. zář 2009

Ahoj holky, kterým je špatně.

S nevolnostma nic moc neuděláte, mi tedy nejvíc pomáhalo něco malýho sníst, nejlépene něco suchého (rohlík, sušenky, i ty lízátka celkem). Snídala jsem rovnou v posteli pač do kuchyně bych nedošla a otevřít ledničku pro mě byl nadlidský výkon. Ale nevolnosti kolem 11 - 12 týdne mizí, tak nezoufejte, prostě to chce přetrpět.
Prej pomáhaj nějaký zázvorový prášky (jsou přírodní, takže se můžou v těhu) ale já jsem si je koupila a vůbec mi nepomohly, takže je to asi individuální. Za to období zvracecí jsem zhubla asi 2 kg, ale ted už vesele mám 7 nahoře 😠
Hlavně hodně odpočívejte a výživu vůbec neřešte, budte rádi že do sebe něco nasoukáte.
Tak ať Vám ty začátky rychle utečou, a ať si můžete vk lidu vychutnat těhotenství.

kudelovazuzana
24. zář 2009

IVi
mě ty nevolnosti začaly kolem 6 tt, ale každopádně tak týden dva po tom co jsem si dělala test a byly tam //.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru