Jak na střevní parazity v 1. trimestru?

pindruscha
3. zář 2013

Jsem v 6. týdnu a mám roupy. Doktor mi předepsal Vermox, ale ten se má v těhotenství používat jen po dohodě s lékařem, na gyndě mi řekli, že v prvním trimestru radši ne. Lék, který byl na roupy a mohly ho i těhotné ženy, už se u nás neprodává. Nemůžu přece čekat do druhého trimestru nebo až porodím!!!, než se budu moci odčervit?
Budu vděčná za jakékoliv rady. Osvědčily se vám například nějaké bylinky? (česnek samozřejmě už jím jak divá..)

milada2
3. zář 2013

Ja pamatuju, ze za naseho detstvi se ordinovalo mleko s cesnekem, jinak netusim. Co zkusit zavolat na nejake odborne pracoviste?

llluckaaa
3. zář 2013

Já slyšela jenom o tom česneku...

editah222
3. zář 2013

je i prirodni vyrobek vermophyt, prodava se v lekarnach. Ale vermox se v tehotnstvi muze, ja ho bohuzel taky musela brat a obvolala jsem pul doktoru v republice 🙂

pindruscha
autor
6. zář 2013

@milada2 česnek zvládnu jíst ve velkém množství, ale jen z představy, že si ho dám do mléka je mi trochu blivno 🙂 Zavolat odborníkovi bych mohla, spíš ale hledám přírodní cestu, žádnou chemii

@editah222 ten vermophyt ale podle všeho taky není vhodný pro těhotné, aspoň co jsem četla na internetu...

Už třetí den se živím česnekem - dávám si ho v pomazánce, v omáčce na těstovinách, na chlebu, jím mrkev.
Peru ložní prádlo po pár dnech, vysávám postel a ručníky peru každý den a přežehluji, žehlím veškeré oblečení kromě ponožek.

Snad se těch potvor zbavím.

milidka
28. říj 2013

Čauky, mám podobný problém, Vermox jsem po konzultaci s gynekoložkou užila v 9+6tt. Pak jsem se na internetu dočetla možná rizika a že by se v 1.trimestru neměl užívat. No, mám celkem obavy. Příští týden jedu na screening v 1.trimestru, tak se na to MUDr. zeptám. Snad bude vše v poho. 🙂 Přeji pěkný den a mažu si sezobnout před obědem pár kousků česneku 🙂

lluucckkaa25
20. únor 2015

@milidka Ahoj je to sice starý příspěvek ale trápí mě už přes týden roupy,česnek nedávám je mi po něm zle tak jsme si koupila česnek v tabletách ale žádná změna pořád ty potvory mám a jsem z toho zoufalá,mám doma vermox protože jsem to dala mé rodině a fakt už přemýšlím že si ho vezmu taky

xlolax80
14. pro 2016

@pindruscha prosim vas ako ste sa nakoniec vyliecili? Uzili stei ten vermox?
@lluucckkaa25 a babo v pohode?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru