Jak na zánět močového měchýře v 1. trimestru?

lena1981
25. črc 2010

Ahoj holky, jsem 12+1 a chytl mě právě teď močák. Dočetla jsem se, že je potřeba to hned řešit atb, máte s tím nějaké zkušenosti? A za kým lépe jít-praktikem či gynekologem? díky za radu

latvia
25. črc 2010

odniest moc bud praktikovi alebo gyn., aby zistili aka bakteria ta trapi. urologovia sa uchyluju skor na princip vyplavenia bakterii pitim velkeho mnozstva tekutin, caste cikanie a podobne. kup si v lekarni pripravky na prirodnej baze , najlepsie su s vytazkom brusiniek....dokial ti nedaju ATB (ak budu potrebne). ale vseobecne velmi vela pit a cikat aspon kazdu hodinu, pol hodinu, aby moc nekvasil v mocaku 😉 pripadne tabletky na teplotu, bolest (paralen)

tulanek
25. črc 2010

Ahoooj Leno,ja pouzivam ted uz jen preventivne Uroval manosa,je to prirodni a muze se to v tehu,beru jeden denne je i akutni Uroval akut,je to fakt super!!Ale jesli te bere mocak uz opravdu ,,natvrdo,, ,bez opravdu radsi k praktickymu/obvodakovi a on ti napise antibiotika,urcite bych se s nim poradila,protoze zanet mocaku neni sranda normalne natoz v tehotenstvi 😝 je to svinarna,trpivala jsem tim casto,diky Bohu v tehotenstvi zatim ne...Pak muzes brat ten Uroval jako ja preventivne a sna dbudes mit pokoj,drzim pesti,at te to co nejrychleji pusti...

lidiab
25. črc 2010

@lena1981 A jses si jista ze jde o zanet? Mas i teplotu? Jit je treba za praktikem, ale radsi bych, kvuli tehu, sla za nekym kdo ma odbornejsi znalosti 😒 Praktici vetsinou napisou recept na Nitrafurantoin, ktery sice zabira, ale tech vedlejsich ucinku je tam strasne moc, pro tehule asi vhodny nebude.
Ja mam se zanety mocaku celkem zkusenosti a moc jsem se bala ze mne to zasahne v tehotenstvi. Od druheho trimestru beru preventivne brusinkove kapsle nebo pastilky, je to ciste prirodni a smi se v tehotenstvi. Uz jsem citila ze to na me leze, zacala jsem se i trochu pocuravat pri kychnuti nebo smichu 😖 😖 Brusinky zabiraji uz za par dnu a nedam ted bez nich ani ranu. A jak pise Latvia, pit pit a pit - mocak se musi dobre "proplachovat" aby nedochazelo ke tvorbe bakterii.

marselina
27. črc 2010

trpím na záněty močáku a v těhu m potkali taky,jenže žádný ant.mi nikdo nedal,tak mně osobně zabere vždy horká koupel ve vaně s heřmánkem a pokud mně to chytne mimo těhu tak furantoin,to je lék který zabere do hodky a je klid a k tomu baštívám ještě brusinky,sušené a popíjím br.čajík.

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @marselina @lidiab @tulanek @lena1981 a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru