Jak "nezvedat" dítě a nenamáhat se při rizikovém těhu?

maudn
24. dub 2013

Mám hematom a nemám se namáhat a nic zvedat, jmenovitě hlavně doktorka upozornila na syna, ale přijde mi trochu scifi, nemít dítě, tak se asi tomu může člověk trochu přizpůsobit, ale s jednoletým dítětem, který všude šplná atd. a atd. miminko ohrozit nechci, ale pomoc jako babičky nebo hlídání manželem prostě nejde, musí do práce.

romantika
24. dub 2013

no s rocnim potes hodiny, to je asi tezke.Ale na vodeni muzes mit vodici ksiry, ja to praktikovala s malou, nemusis se ohybat a kdyz pada tak jen jemne pridrzis. Ja teda mela starsi ale proste musis dite zabavit - nastesti ja mam televizniho maniaka tak sem musela zkousnout, ze televize vymyva mozek a dokud jsem musela lezet tak jsme jeli pohadky. Spoustu zabavy jsme delali spolu v posteli - lepitka, kresleni, hracky. No a v byte zaridit tak, aby to zvladlo samo. Nemas velkou ohradku, nahazes tam hracky a lehnes si tam s nim. Proste co nejvic se venovat. Zapomen na uklid, nech veci po zemi. Je to pakarna, my meli v tomto pripade pres cely podzim rozdelanou v obyvaku na zemi postel, hracky kolem apod.. Proste aby sis ulevila. Manzel vzdycky chvatal z prace a odpoledne uz tahal on. Nikam jsem moc nechodila, ale on ten hematom se muze vstrebat celkem rychle. Proste ses jako marod, tak lez. Dite to treba jeste prijde zabavne a budete se valet spolu.
Jo jinak jsem obvykle dite nosila na zadech kdyz uz bylo potreba, nebo tak ze mne objalo kolem prs a ja ho pridrzovla za prdku.

leg
24. dub 2013

Ahoj, něco podobného jsem řešila také, ale se starším prckem. Asi to nebude to samé, ale moc se mi osvědčilo veškeré činnosti jako přebalovaní, oblékání atd. dělat na zemi nebo po ránu rovnou v postýlce a pokud ho prostě musíš zvednout, protože ti někam vylezl, tak vždy v předklonu a dávat prcka vždy směrem dolů. 🙂

vecernice
25. dub 2013

ono to moc nejde, já mám naštěstí klidový až poslední týdny a navíc kluci jsou starší. ale zvedání jsem eliminovala od počátku právě po zkušenostech s problémy z předchozího těhu. jinak jak píšou holky, vše zkoušet dělat na zemi, přebalovat, hrát si, nezvedat, ale sednout si k děcku, tak obejmout, zabavovat. pokud máš v postýlce vyndavací šprucle, naučit ho vylézat a zalézat samo. prostě všude, kde se dá, ho nechat dělat věci samotné a v nutných případech prostě zvednout.
jinak hematom jsem měla od 7tt asi do 20tt, vím, že nepotěším, u mne se vstřebával mega pomalu a furt o sobě dával vědět....

veruska007
25. dub 2013

Tak tohle jsem zažila už dvakrát... staršího jsem v 1,5 roce naučila po židličce vylézt na přebalovák a do jídelní židle, odnaučila jsem ho plně od kočárku a dopoledne jsem trávila pokud možno na hřišti, kde prcek běhal kolem nebo jsem ležela na gauči a malému četla.
Druhý měl rok, na přebalovák ho zvedám, do židličky taky, bez kočárku to moc nejde, protože mi hrozně zdrhá, takže skoro denně vynáším kočárek s dítkem do školky/ ze školky, do MHD/ z MHD. A nález mám v obou případech cca stejný.
Akorát, kde se šetřím: zbytečně nenosím prcka v náručí, když chce pochovat, tak dřepnu a přitulíme se. Když se vzteká, že nevidí, tak vyleze po stoličce na linku. Nedělám velký úklid. Snažím se vymyslet "klidové aktivity na zemi" - kostky, duplo, knížky - teď taky začal kreslit, takže super. Jen si nemůžu lehnout, to ze mne dělá trampolínu. A dobrá jsou také oplocená hřiště, kde se můžeš svalit na lavičku a dítě divočit.
Jako nejhorší mi přijde časté zvedání dítěte a takové to rychlé vyskakování každou chvíli za prckem (nech to, nedělej to, ...) a neustálé předklánění (zvedání hraček, poklízení vyrabovaných věcí, utírání vody k podlahy, smetání drobků, ...). A tohle mám právě každou chvíli. Včera jsem to schválně stopovala, za celé dopoledne mě prcek nenechal sedět déle než 20 vteřin v kuse 😠 .
A po 4 letech jsme teda zakopali s tchánovci válečnou sekeru a poprvé přijdou dopoledne hlídat malého, vezmou si ho ven a budou si ho brát cca 2x týdně na 2h, abych si mohla odpočinout... protože už jsem na tom zdravotně bídně, hrozí mi nemocnice a to by teprv byla tragédie (hlavně ohledně péče o děti a rodinu).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru