Jak ovlivnit polohu miminka? Ve 33tt je hlavičkou nahoru

xvink
21. lis 2013

Jsem ve 33tt (podle ult. 34tt) a miminko je zatím pořád hlavičkou nahoru (v poloze koncem pánevním). Doktor říká, že má ještě na otočení tak 2 týdny čas... Nemáte někdo radu, jak to trošku podpořit? 🙂 Třeba nějaké cviky. Díky

elana
21. lis 2013

@xvink doporučují se kočičí hřbety, dokonce jsem slyšela z těch opravdu alternativních radu "svítit" mu baterkou na cestu, prostě jít do tmy, rozsvítit baterku, dát ji na místo kde má hlavičku a pomalu světlem sunout dráhou požadované rotace až na správné místo 😅, z těch opravdu lékařských někdy nabízí pod uzv kontrolou koncem těhotenství dítě manuálně otočit (je to ale spojeno s určitými riziky a i krátkodobou hospitalizací, přičemž efekt je diskutabilní, plno dětí se zas vrátí zpátky) . Nicméně já osobně bych se o nic takového nepokoušela, jestliže má dítě polohu KP (která je sice minoritní, ale ne nefyziologická), tak má pro to nějaký důvod (třeba krátký pupečník), ve 33.tt tam ještě relativně místo fakt je, mě se syn otočil ve 36.tt, malá teď byla taky dlouho KP, min. týden na velkém uzv teda už byla hlavičkou dolů, ale za dva dny mi zas škytala nahoře, takže oni fakt takhle migrujou, o dva dny později už jsem cítila škytavku zas hluboko dole a zatím to trvá, tak předpokládám a doufám, že už se definitivně usadila, ale nedělám, nedělala jsem a nedělala BYCH pro to nic a nechala prckovi možnost volby.

betysek
21. lis 2013

Dcera byla koncem pánevním týden před termínem porodu. Za 2 dny už byla hlavičkou a při porodu taky. Sice to není bežné, ale během posledních 2 měsíců se otočila několikrát. Kočičí hřbety mi radil dr. taky, pár dní jsem je cvičila, ale nezabralo to...Taky bych to nechala na mimču...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru