Jak poznám, že mi tvrdne břicho?

energizer
10. dub 2013

Jsou to nějaké specifické pocity, poznám to na pohmat (ted mam pocit, ze mam bricho tvrde porad), boli to?

eficenka
10. dub 2013

nebolí, ale určitě to poznáš... já poprvé tvrdnutí břicha zažila ve 40tt 3 dny před porodem 🙂
Najednou Ti uplně ztvrdne břicho - i na pohmat, jakobys měla skoro křeč ve svalu 😉

lv
10. dub 2013

mě tvrdlo břicho snad od 25.týdne, u obou těhotenství, ztuhne to, opravdu jako křeč, až je dítě vděloze větší, tak je břicho i šišaté, podle polohy dítěte..trvá to tak minutu.

pejtho
10. dub 2013

Přesně tak, když je břicho na pohmat tvrdé, tak to neznamená, že "ztvrdlo". Je to spíš taková křeč. Stáhnou se svaly, mě se vždycky udělala i taková šiška. Bolestivé to může být už pak ke konci. Mě tvrdlo břicho asi od 30tt a to tak bolestivé nebylo, ale cítila jsem to. Kdyby to bylo nějak často a do porodu by bylo daleko, doktor ti předepíše magnésko. Od nějaké 34tt už by se ale magnésium užívat nemělo.

ratatooy
10. dub 2013

jj ja mela tvrdnutí už od 12tt poznáš to ale nebolí to je to taková křeč břicho je tvrdé a vyboulné k jedne straně

loafeer
10. dub 2013

bricho mas na chvili jak kamen....to urcite poznas, neboj:o)

mafeska
10. dub 2013

Já jsem asi divná ale nikdy jsem to nepoznala 😀 tvrdé mi přišlo pořád a nic jsem necítila 🙂

lucylama
10. dub 2013

Ahoj,to poznáš dobře.😉 Břicho máš prostě na pohmat totálně tvrdý..doktor mě na to tenkrát předepisoval magnezium a mohla jsem ho užívat jen do 36 tt.

terkaz
10. dub 2013

No nevim, ale to snad pozna kazdy 🙂 To se neda nepoznat 😉

janka12
10. dub 2013

Kdyz mi bricho zacalo tvrdnout (nekdy kolem 20.tt), nejdriv jsem si nebyla jista, co se to deje. Doslo mi to po nekolika epizodach. pak uz to zkratka poznas. mne bricho i menilo tvar. obeplo mimco a podle toho se pretvarovalo. po nejakem okamziku to postupne povolilo. zadne dalsi pocity se mi s tim nevazaly. Rada tehulek tvrdnuti bricha vubec nema. Jde o prirozenou cinnost delohy, ktera se stahuje a trenuje tak na porod. Pokud se tehulka nezacne otevirat, nicemu to nevadi. Ale pro me osobne to nebylo teda nijak extra uklidnujici. Je treba to ale nezamenovat s kontrakcema. To je neco jineho.

janinka23
10. dub 2013

Mě začalo tvrdnout břicho kolem 20 tt , ale já se začala otevírat, dostala jsem nařízený klid na lůžu a žádné pracování a tahání těžkých věcí, klid jsem opravdu poctivě dodržovala a můj stav se zlepšil a taky bych to popsala jako křeč, břicho prostě ztvrdne. Nejvíc mi břicho tvrdlo v den porodu, ale to jsem netušila, že rodím 🙂 , to nejlepší přišlo až v noci 😀

speedygon
10. dub 2013

Mně teď také občas již nějakou dobu tvrdne bříško a občas to i bolí....ptala jsem se dr, jestli to nevadí a bylo mi řečeno, že pokud to není vysloveně křeč a není to pravidelné(třeba po půl hodině), ničemu to nevadí.

duracell79
10. dub 2013

Duracell zdraví Energizera 😀 To poznáš. Mě to poprvé ráno vzbudilo as ve 21tt. Břicho jak kámen a bylo to pro mě nepříjemné. Nejdříve jsem myslela, že se mi to zdálo a že to bylo v rámci ranní apatie 😀 Ale pak se mi to stávalo denně. Hlavně když malá řádila 🙂. Prostě máš břicho jak kámen a později se i všelijak křiví, bo špičatí atd 😀 Já jsem se při tvrdnutí, od cca 35tt, nemohla skoro hýbat 🙂

andy80
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru