Jak přežít noc s alergií v těhotenství?

stazina
2. zář 2011

AHoj Holky, nevím, jak vy ostaní , ale mě moje dr. v těhotenství řekla, že bych neměla na alerigie a astma nic brát. Při první těhu mě to všechno minulo, neměl ajsem žádný potíže, i při kojení to bylo v pohodě....tentokrát jsem ale uplně hotová....a hlavně, když přijedu od našich( kde mají starý koberec a vlhko - takež pravděpodobně plísně), jsem totálně udušená....nejhorší to bývá vnoci.....nemáte nějaká tipy, jak to přežít? cvo vám pomáhá? myslím tím, něco přírodního, nejakej fígl...mě třeba pomáhá namazat si hrudník alpou, dát si výš polštář...ael stejně ta noc stojí za prd...poradíte? Budu muset po víkendu stejěn asi skočit k alergoložce, ale jak přšžít víkend? Díky, pa

stazina
autor
2. zář 2011

Opravdu s alergií žádná nebojujete pomocí babských receptů?

veruska007
3. zář 2011

Mam alergii i astma. Super jsou kapky do oci alergocrom, jsou na predpis. Ale skvele pomohly proti vsem priznakum, mohou se v tehotenstvi. Jinak jsem mela nejaka homeopatika, ale to teda nic moc.

ffiinnkkaa
3. zář 2011

Není pravda, že nemůžeš nic brát. Já měla prášky i inhalátor, vše jsem v těhotenství mohla.

janicka1984
3. zář 2011

Brala jsem prášky na alergii (Zodac) - měla jsem to povolené jak od gynekoložky, tak alergoložky a obvoďačky.

moncicak.as
3. zář 2011

mě s těhotenstvím alergie zmizla 🙂

hojda
3. zář 2011

Mě našteští zachránilo, letošní chladné a deštivé léto, pylů bylo málo, tak jsem to nějak zvládla. Při minulém těhu mi dr. předepsal nějaký přípravek na rostliné bázy, ale vůbec nevím, jak se to jmenovalo☹. bílo zelená krabička.

veruska007
3. zář 2011

Tak mě alergolog nedovolil nic, dokonce ani léky na astma, vyhádala jsem si jen ventolin, protože jsem se den před tím málem udusila v tramvaji. I při kojení mám všechny léky zakázané. Antihistaminika mi zakázala i dětská dr. kvůli kojení, prý jsou po nich děti příliš spavé a přestanou prospívat 🙄 . Takže jsem si fakt nevzala nic, jen ty oční kapky, ale doporučuju, fakt pomohly i na ostatní příznaky!

bufina
3. zář 2011

@stazina Já jsem si jako těhotná taky zašla na alergologii a dostala jsem prášky i sprej... Rozhodně tam zajdi, myslím žetvoje dušení miminku určitě neprospívá ☹ A kdyby se to už nedalo, tak na pohotovost, tam ti taky něco dají.

romca13
3. zář 2011

tak já ještě těhu nejsem,,, ale alergoložka mi napsala už teď rhinocort aqua - kapky do nosu, na alergii tablety cleritine a na astma symbicort mi normál nechal, a prý se vše může v těhu,,,,, chodím k MUDr. NOvotné do bohunic v Brně ,, a jí teda rozhodně věřím 🙂

stazina
autor
3. zář 2011

AHoj , díky , v pondělí bdu muset na alergoložku jít znova, protože tohle se nedá..noc byla hrozná, půlku noci jsem proseděla na gauči ..densk ajsme byla v lékárně..na alergii mi nic přírodního nenabídli, přišlo mi , že se mi spojilo s nějakou virozou , mám uplně těžko na prsou ...kozupila jsem si prsní gel eukalyptový a kapky na ztišení kašle...další dvě noce se pokusím přežít a v pondělí vyrazím...taky nechápu, proč je moej dr. taková nevstřícná...též si myslím, že je lepší , dkyž nebduu dusit sebe a mimi ..Díky...

julie2905
3. zář 2011

Ahoj, jsem alergička a astmatička (jen v případě plísní), v těhotenství mi mudra léky nechala, některé vyměnila za slabší, samozřejmě jsem měla strach, aby léky miminku neublížily a na mé neustálé dotazy se mi dostalo odpovědi, že v případě, že by těhotným pacientkám nemohla předepsat žádné léky, tak jich polovina zemře, dále mi řekla, že na těhotných ženách se tyto léky netestují, proto v příbalových letácích čtete, že např. nevhodné v těhotenství..., doporučila mi vyhýbat se prostředí, kde mám problémy, takže vzhledem k plísním vlhku a taky bych si nešla sednout na rozkvetlou louku 🙂 a léky se snažit brát minimálně...
taky si nejsem jistá co tvému mimi ublíží víc, jestli tabletka a v případě nutnosti inhalátor nebo astmatickej záchvat, by mě zajímalo co by s tebou udělali v nemocnici, asi by se na tebe nedívali jak se dusíš...
být tebou jdu k té dr. a jestli neuspěješ, vyměnila bych...
a mimochodem moje dr. je taky alergička, děti má a léky brala...

romca13
4. zář 2011

@stazina navíc to že se dušíš, tak dusíš i dítě,, moje MUDr. mi řekla, že musím být v těhu stabilizována lékama, aby i dítě mělo dostatek kyslíku,, nebo tak nějak to říkala,,, že tím, že bych nebrala léky mu jen můžu uškodit,,,

clloi
12. zář 2011

Ahoj jsem taky alergik na prach a pyl a ve 2. trimestru mně gynekolog povolil zyrtec, nesmí se to přehánět, ale na noc, aby se mně dobře dýchalo a nebo jednorázově při potížích sem jej mohla. 😉 Určitě je to lepší, než aby ses dusila.

achina
15. zář 2011

Ahoj, ja astma nemam, ale dost silnou alegii na vsechno mozne, leky beru od 12 let. V prvnim tehotensvi me alergolozka prevedla z Xyzalu na Zodac, ten se pry muze. Ted jsem opet tehotna a opet mam Zodac, beru ho cca ob den. Ted v srpnu, kdyz jsem mela silne potize, tak mi dala Alergocrom, ten mi ale nijak extra nepomohl. Myslim, ze je lepsi si opravdu sem tam nejaky lek vzit nez trpet. Alergie je strasny "vystavovac". Ja pokud bych nebrala leky, tak se zblaznim, uskrabu se a ukycham k smrti 😢

helulela
15. zář 2011

@stazina promiň, že to napíšu takhle radikálně, ale jestli ti tohle doktorka říká, tak si najdi jinou. Astma se léčí i v těhotenství... tím spíš, že jde i tvoje o dítě. Navíc kdybys nedejbože skončila se záchvatem v nemocnici, budou do tebe muset naprat mnohem silnější léčbu, než by byla ta udržovací na stabilizované astma.

stazina
autor
15. zář 2011

ahoj , díky za vaše názory, k dr. jsem se vypravila v pondělí...vysvětlila jsem jí , co a jak a že se to opravdu nedá...říkala, že mi nechce dávat žádné léky , které budu brát kadžý den( tzn. Zyrtec, Aerius apod. - ty co se užívají dlouhodobě) ,a le že mi napíše inhalátor, který můžu v případě dušnosti -záchvatu...udělala mi spirometr a zjhitila, že astma i alergie jsou vklidu v normálu,ale jakmile přijdu do styku s alegenem, je hotovo..mám přijít za měsíc na kontrolní spirometr a kontrolu....

V uterý jsem byla u našich a zase se vystvila alergenu, promluvila jsem jim do duše kvůli koberci, prý koupí nový, tak aspon tak....večer jsem zase byla dušná, tak jsem si foukla a spala jak mimino...dík yz a inhalátor🙂
vám takyděkuji za názory🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru