Jak probíhá těhotenství s ulcerózní kolitidou?

oliras
25. srp 2009

ahoj zjistili mi UC a zajímalo by mě jak probíhá těhotenství s UC kontroly lečb a atd

elischka
11. srp 2011

@pajik83 jj, budeme od sebe tak o týden.o)
jinak u mě to probíhalo tak, že nejdřív ďobla do prstu a změřila výchozí hodnotu (myslím, že říkala, že když je nad 6, tak se tohle vyšetření vůbec nedělá), ale měla jsem pod 5, tak pak mi odebrala krev ze žíly a dala vypít tu sladkou příšernost, pak se dostavíš ještě dvakrát na odběr po 55 minutách....

lenkablondyn
12. srp 2011

No ty vole, pořád nějaký testy 😝 😠 Ženská si vytrpí dost a co chlapi během těho? Taky by mohli na nějakej jít, že 😀 No jo, co se dá dělat, ale to utrpení 9-ti měs, pak stojí za to 😅 😵 Holky, vy už to budete mít za pár, držím moc, mocinky pěstičky 😉 😅

lenkablondyn
14. srp 2011

Dnes je krásně- Vranov nad Dyjí, dneska by to šlo 🙂

elischka
16. srp 2011

@pajik83 dneska mě Dr. opět ujišťoval, že Salofalk v čípkách mimču vůbec neškodí. Říkal, že je to prokázané v dávce do 3 g denně, tak mě docela uklidnil, protože beru 3 denně, což je 1,5 g a všechno se uklidnilo, takže snad výhledově je i možné snížení dávky.
PS: jak jsi dopadla u toho "sladkého" testu?

lenkablondyn
17. srp 2011

Tak test na Douwna vyšel negativní, už máme 10,1cm 😀 A doktor říkal, že je pěkná čiperka, že se lehce prohlíží, taky sem řekla doktorovi, že toho zvracení co bylo a řekl, že to bývá dobrý znamení, když matka zvrací... Termín máme 3.3. 2012 a za 14dní budou moct rozeznat pohlaví 🙂 😉

pajik83
17. srp 2011

Ahoj holky, tak jsem dnes byla na té glukose... a teda chuťově to zezačátku šlo, ke konci to bylo horší... 😖 ten roztok jsme dostaly vlažnej a byly toho 3dcl... no a mně se po něm začaly pěkně bouřit střeva... já opravdu sladké nesnesu... 😒 naštěstí sem tam ty dvě hoďky vydržela a až doma mě to pěkně prohnalo.... 😝 😀 😀

@elischka tak to je dobře, že se střevo chytá na ty čípky... 😉 uvidíš jak dlouho je budeš muset brát... ale jestli dr. říkal, že mimčo nijak neovlivní, tak bych se nebála.... hlavně musíš být v pořádku ty, aby mimčo pěkně prospívalo...
já místo čípků užívám ta klyzmata a ty jsou prý taky v pohodě pro mimčo... 😉

@lenkablondyn gratulace ke krásnému výsledku!!! Ty jo, já za celý těhu nezvracela ani jednou, celej první trimestr jsem měla festovní nevolnosti, ale vždycky jsem to rozehnala lízátkama 😀

lenkablondyn
17. srp 2011

Ještě teď někdy občas mám pocit na zvracení nebo ve tři ráno mě vzbudí hlad 🤐 😠 ale nejdu si nic vzít a snažím se to zaspat 😒 Kdo ví jak to bude s těma mýma střevama, při prvním těho mi řekla doktorka, že vysazovat léky nebudem, že je na léky tělo zvyklé, ale to už sem si je vysadila sama. Teď se s tím tělo popere nebo se to zhorší a začnu je zase brát 😒 zatím se cítím dobře, tak by to mohlo vydržet 🙂
Při prvním těho sem vůbec nezvracela a taky že bylo vajíčko neoplodněné, třeba to bylo tím. Holky, držte se 😉

pajik83
21. srp 2011

@lenkablondyn To mohlo být taky tím... ☹ ale někde jsem četla, že to i ovlivňuje z kterého vaječníku je vajíčko opoldněné... z levěho se nezvrací jen je člověku špatně a z pravého prý člověk prozvrací nejméně ten 1. trimestr.... 😀

Jinááák včera jsme první výročí svatby oslavili na 4D UTZ a bylo to naprosto dokonalé!!!!!!!!!!!! Mimčo, teda moc neřádilo, spiš pochrupkávalo, ale ukázalo nám jak si krásně umí žužlat nohu a strkat si jí do nosu... 😀 pak počítalo prstíky a bavilo se s vlastní rukou, hraje si s pupečníkem, tak jen doufám, že se do něj nebude moc zamotávat... 😅 ale je to opravdu super zážitek a doporučuju na to zajít... mám jednu fotku tištěnou a 20 minut vido záznamu, takže spokojenost... 😉

lenkablondyn
27. srp 2011

@pajik83 tak sem to "konec zvracení" zakřikla, ve čtvrtek ve čtyry ráno sem zase blila, moje ranní doba, ale co se dá dělat, teď budu začínat 13týden, tak s chutí do toho 😀

Na toho Douwna sem byla bez manžela, mrzelo mě to, pač tam byly všechny ženy se svýma partnerama, ale teď už bude chodit se mnou a taky chceme to video nějaký a fotečky, jen kolik to asi stojí? Kolik si mám připravit? Tak do 2000kč?

Zvedl se vítr na Vranově nad Dyjí a něco asi přijde. Půjdu s manželem na pohár, mám strašný chutě na zmrzku 😀 😉 pa, pa

lenkablondyn
30. srp 2011

Tak sem dnes ráno opět zvracela i jídlo, pěknej hnus 🤐 😒

lenkablondyn
8. zář 2011

Avojky 🙂 17.8. na tom vyšetření Douwna mi řekl doktor zjištění pohlaví asi za 14dní. 6.9. sem byla na gyndě a ptala sem se doktorky na pohlaví dítěte a řekla, že asi ve 20-tým týdnu, jak půjdu na odběr plodové vody. Ten řekne to a ta zas tohle, sem teď v 15TT. Mám strašně nepříjemnou doktorku, ale musím to vydržet, mám to k ní kousek a vydržím tam, než se budem stěhovat. Myslím, že mi řekla schválně zjištění pohlaví až v tom 20TT, že se jí nechtělo dělat teď ultrazvuk, tak to na mě působilo. A vysvětluje mi věci, jak kdybych to měla už dávno vědět a přistupuje jak kdybych měla už tři děcka odrozený, arogantním způsobem jakto že to ještě nevím, pi.a jedna 😝 😠
31.8.sem byla na kontrole se střevama, vše OK, ale ty nevolnosti ještě neustaly, ale co se dá dělat 🙂 😉

pajik83
9. zář 2011

Ahoj to je dobře, že se střeva drží... jen tak dál. No doktorku nezávidím, já když mi dr. nesedne, tak okamžitě měním... K té své dojíždím do Prahy, ikdyž jsme se přesunuli ke Kolínu, ale jsem s ní nadmíru spokojená a nebudu riskovat, že narazím na někoho neochotného... 😖 Teď k ní teda nechodím od 16. týdne už docházím k Apolináři, hlídají mě kvůli střevům...ale po porodu se k ní vracím.
Jinak s tím pohlavím je to opravdu tak... mě dr. řekla, v 15. týdnu, že nic nemůže zaručit, že tam vlastně pořádně nic nevidí, ale že by to tipla na holku. No a až někdy v tom 20. týdnu nám u Apolináře řekli, že to je kluk jako buk. 😀

lenkablondyn
19. zář 2011

Doktorka z gyndy mě odeslala na konzultaci na Veveří kvůli střevům, tak tam ve čtvrtek jdu. Těhotenství je 9 měsíců nebo podle nějakýho lékařskýho kalendáře 10 měsíců? Protože mi připadá, že mi doktorka minimálně dva týdny pořád přidává 😒 🙂

lenkablondyn
23. zář 2011

Tak jdu v pondělí- 26.9. na odběr plodové vody, tak snad to dopadne v poho a bude to to poslední riziko, pač mi řekl doktor, že může dojít i k potratu ☹

lenkablondyn
27. zář 2011

Tak sme včera byli na odběru plodové vody, na podruhé se jim to povedlo a teď nařízený jeden týden klidový režim, jen ležet. Poslechli sme si srdíčko, viděli žaludek, ledviny a podle ultrazvuku to bude asi holka, ale jistý výsledky budou za 14dní. Prý je tam určité riziko postižení plodu, pokud se berou léky (já- imuran a asacol). Tak uvidíme. Klíďo bych se přehoupla aspoň do 7měs., abych si už mohla chystat výbavičku 😀 😅

lenkablondyn
12. říj 2011

Avojky maminky čekatelky, tak výsledky z plodové vody sou v pořádku a čekáme holčičku :-* 😀 střeva mám zatím v pohodě, tak uvidíme jak to půjde dál 🙂

natysek
13. říj 2011

Ahojky, ráda bych se k Vám přidala. 🙂 Už skoro tři roky mám ulcerózní kolitidu (od konce těhotenství). Bohužel stále krev i hlen, některé dny i slabé křeče. Mám nasazeny léky( 3x2) i čípek. Dotor mi, ale řekl, že o mimi se můžeme začít snažit, že v mém případě se to už nezlepší (může se jen zhoršovat). Mám z toho, ale strach nemůžu jíst zeleninu, ovoce, luštěniny ani celozrné potraviny. Nastává hned markantvní zhoršení. Žádný lékař mi nedokáže říci, jestli bude mít mé tělo dostatek vitamínu pro správný vývin miminka. Jelikož mám nemocnou i štítnou žlázu (momentálně pod kontrolou bez medikací, v těhotenství mi nebrání) a musím se vyvarovat všemu s jódem, nemohu brát žádné vitamíny pro těhotné. ☹ Nemáte některá stejnou skušenost. Děkuji

lenkablondyn
17. říj 2011

Avojky, mně když se rozjely střeva, nevěděli přesně z čeho to je, řekli mi asi pět faktorů z čeho to může být. Zhubla sem za tři měsíce 19kg, byla sem podvíživená, průjem, hleny, zvracení, nemohla sem syrové ovoce, zeleninu, luštěniny, kořeněná jídla, měla sem dietu...Postupem času, asi za měsíc se to zlepšilo, ale dieta mi zůstala po dobu dokud se mi střeva nezlepší léky, dietou a obnoví se v nich mikroflóra, vláknina a pokud se toto objeví, dieta mi skončila a mohla sem všechno, ale né hrrr, postupně. Některé věci od té doby nemůžu ale vůbec, chutnají mi, ale baštím je jen v malé míře- kyselé zelí, hlávkové zelí, kapusta, luštěniny.
Úplně na začátku, první rok mi dávali antibiotika žilně- 14dní a pak nasadili kortikoidy, které postupně snižovali a skončila sem jen na asacolu a imuranu. O rok a den později sem skončila v nemocnici zas a napíchli mi žílu na krku a 14dní do mě tekla umělá výživa, nezatěžovat střeva, tehdá sem nejedla 18dní ☹ a zase po lécích a dietě se to zlepšilo a doktorka mi často říkala, pokud budu chtít rodinu, ihned oznámit.
Imuran a asacol mi řekla doktorka, že doporučují délku užívání asi 4-5let a pak to vysazují úplně, což mi nenechali vysadit a musela sem to brát pořád a řekli, že na dítě to nebude mít vliv, že zatím není prokázané nějaké horší následky po těchto lécích. Na lačno mi léky nedělali dobře, občas nebyl čas se nasnídat, tak sem je občas vynechala, někdy zapomněla, cítila sem se dobře. Ale bála sem se, když si léky nevezmu a vezmou mi krev na kontrolu zánětlivých složek v těle, že poznaj, že ty léky neberu, ale asi to nepoznaj...Každý tři měsíce chodím na kontroly. Jen se mi trošku shoršilo na průjem, když řádily chřipky a angíny, byla sem nemocná, ale ustála sem to i bez léků na střeva, po nemoci zase fajn, piju často activii, dobrou mámu a takový ty koktejly, acidofilní mléka.
Nyní neberu léky asi dva a půl roku a zatím se držím, sem ve 21 týdnu těho, kontroly střev každý měsíc, teď dobírám antibiotika na angínu a průjem byl jen jednou, je mi fajn... Možná bych aji řekla, od té doby jak neberu léky na střeva, že nejsem tak často nemocná, protože ty léky oslabují imunitní systém.
Ptala sem se doktorky, jestli se mi vysadí léky a řekla, že ne, že je tělo a plod na ně zvyklé, tak se bojím říci, že je už dlouho neberu a ta doktorka, co sem měla od začátku nemoci, je na mateřský a byla suprová, tý bych to možná aji řekla, byla moc hodná. Ale když se vám doktoři mění, tak se bojím, že by nadávali, pojišťovnu to nestojí málo 😒 tak zatím budu mlčet, i mamka říkala, že radši to nemám říkat.
Měla sem před těho zvětšený játra, obalený tukem, zvětšené vaječníky, menstruační potíže, že musím zhubnout, abych mohla otěhotnět. nezhubla sem a zadařilo se a myslím, že říkali taky něco o štítné žláze, ale na léky to nebylo a samo to odeznilo, hodně záleží na životosprávě. Čípky sem nikdy neužívala. Teď mě často pálí žáha a mamka říká, že bude mít mimčo hodně vlasů 😀 😉 a kolitida se mi upravila asi po těch 4-5letech, nebo jak to říct, že sem se necítila na nemocnici...
Střeva se nám nikdy úplně nezlepší, jen když nám je dobře, máme je v klidovým stadiu. Řekla mi doktorka, že asi 10% lidí se uzdraví úplně 😖
Asi v 6týdnu těho sem krvácela a doktorka na gyndě mi předepsala utrogestan(na nespavost, bolesti prsou, nebezpečí potratu, předčasného porodu,...) To sem brala do 12TT. Jednou sem už byla na potratu- neoplodněné vajíčko- pouze bublinka v děloze. A od zjištění těhotenství- 6T do 12T sem brala Femibion 800- přispívá ke správnému vývoji nervového systému plodu, měsíc sem brala Folgravid a od 13TT beru dopsud Femibion 400- správný vývoj mozku dítětě, psychické schopnosti, ostrost zraku, doplněk kyseliny listové a kys. listová, potřebuje myslím každá žena v těho a toto mi doporučila na gyndě s vědomím, že beru léky na střeva 😝

natysek
17. říj 2011

Leni, gratuluji k holčičce a držím palečky, aby těhu i porod byly ok a maličká se narodila zdravoučká. To je totiž to nejdůležitější. Vím o čem mluvím mám totiž nemocného syna............ Jinak být na tvém místě, tak bych to doktorům taky asi neříkala, že u delší dobu neberu léky. Asi by tě zabili hihi

lenkablondyn
17. říj 2011

Jednou až dvakrát týdně baštit rybičky, ale ne Pangasia- humus 🤐 a koupila sem si tresku a tu bych taky nedoporučila, vypadají ty filety velký, napíchají rybu vodou a pak sem ji upekla a byli to malý mrdky 🤐 a za 1kg chtěli 150kč, to ať se jdou vycpat, sou teď výlovy rybníků, tak zkuste si sehnat českou rybičku- dnes budu péct štiku, suprový masiko, amura a kapříka sem si dala do mrazáku. Ale pokud nemůžete sehnat tyto rybičky, tak kdybych je neměla, chystala sem se na filety z lososa, dražší, ale bude to kvalita a co jiného udělat pro toho malýho prcíčka, co je ve vás 😵 ono si myslím, že žrát pořád nějaký prášky, taky není nejak kór na můj žaludek, prášky na lačno, pak mi je na blití 😖 Spíš než prášky, tak je nahrazovat přírodními surovinami. Brala sem před těho asi 9let antikoncepční prášky, vysadila je a snažili se o mimi, nešlo to, po roce, nic a skoro po dvou letech se zadařilo, pač mi jedna kamoška doporučila pít bylinné čaje, že se tělo vyčistí. Pila sem obyčejný ze sáčku bylinný, že zkusím tyto, kdyžby nic, tak bych si koupila sypané dražší. Ale po těchto obyčejných asi za 3týdny uuups 😀 a byli sme v tom, tak to třeba bylo čajíčkama. Aji teď si občas udělám bylinný čaj, tělu to určitě neškodí. A jím malinko a častěji, když je člověk doma, tak má času dost, horší to bylo v práci, měla sem životosprávu na pytel 🤐 pa holky, sluníčko nám svítí, to je paráda 😎

lenkablondyn
17. říj 2011

@natysek Děkuji, přála sem si holčičku, manžel chlapečka, ale taky sem říkala, hlavně zdraví a mamka říkala, že si oddechne až porodím a malá a já budem v pořádku... To mě mrzí, že máš synka nemocného, sestřenka, mladší jak já, má dvě děti a věčně lítaj někde po doktorech. Chce to trpělivost a ty růže se dostaví, uvidíš. Né moc prášky, prášky, zkusit i přírodní látky

natysek
17. říj 2011

Víš syn netrpí jen třeba pouhýma angínama nebo chřipkama, má spojených pet srdečních vad dohromady (z toho nejzávažnější je ta, že nemá celou levou půlku srdíčka). Má za sebou již několik operací a katetrizací a další nás ještě čekají. Je to, ale velký bojovníček a vše zvládá statečně...... Jjj také jsem pro přírodní produkty, ale víš, když nemůžu zeleninu, ovoce, luštěniny ani celozrné pečivo, ryby a všechny potraviny s jodem jsou také tabu, tak mám prostě strach, že další těhu nedopadne dobře..... V prvním jsem mohla jíst vše a také, že jsem jedla zdravě. Měla spoustu pohybu, brala i vitamíny, nekouřila, nepila, za celé těhu si nevypila ani šálek kávy, cocacoly, toniku či kofoly (prostě vzorná budoucí máma) a stejně se syn narodil s těžkou srdeční vadou (byla jsem na odběru plodové vody a v genetickém kodu jí zakódovanou neměl, nemocná jsem nebyla, vyvynulo se to vše od špatné chlopně). Tak teď, když skoro nic nemůžu jíst a ani vitamínama pro těhotné to nemůžu nahradit, se opravdu bojím jak dopadne příští těhu. ☹

lenkablondyn
17. říj 2011

Ty brďo, hm... 😖 ☹ mně vyšly výsledky z plodové vody v pořádku, tak snad to bude realita... A poslouchali sme srdíčko na ultrazvuku, viděli žaludek, ledviny a Tobě to nezjistili z ultrazvuku, třeba chybné, špatně bijící srdíčko? To by tam snad šlo vidět, nám řekli, že bije v pořádku.... Aha, jod- ryby, to sem si blondýna neuvědomila 🤐 Snad srdeční vada, krátká končetina, Douwnův syndrom, třeba jedna ledvina, snad tyto důležitý vady by měli rozeznat z plodové vody, ultrazvuku, tak pak to dělají zbytečně, to je v prdeli, že. Ste příklad asi jeden z milionu, ne ☹
Taťkův brácha, ze dne na den mu začalo pracovat srdce jen na 25% a museli mu voperovat přístroj za milion, mazec, ale to se mu stalo v 46-ti letech, né od narození...

natysek
18. říj 2011

Věděli jsme to už od velkého ultrazvuku v 21 týdnu(šlo ale vidět jen to, že nemá levou půlku srdíčka ostatní přidružené vady ne), a pak z plodovky nám potvrdili, že v genetickém základu(jeden gen nesoucí případné srdeční vady) to zakódované nemá. Vysledky z plodovky přišli až v na konci 25 týdne těhu a tak i kdybychom chtěli jít na potrat, tak už jsme nemohly.Po 25tt schvalují potrat jen z důvodu ohrožující zdraví matkyči dítěte a tonebyl náš případ.....Je sice pravda, že jsme si to představovali jako urvínek válku. že půjde malý hnd po porodu na operaci a bude vše ok. Bohužel nebylo. Rodila jsem plánovaně v Praze v Motolské nemocnici(jsem jinak z Ostravska). malý šel hned po porodu na dvě operce v rozmezí 3 týdnů. Byli jsme tam tenkrát skoro 3 měsíce. pak následovala další za půl roku a pak v Filípkově jednom roce. Teď nás čeká další....Filoušek je, ale velký bojovníček a všechno zvláda až obdivuhodně dobře. Dokonce všechny děti s kterými jsme se setkali byli v motorickém vývoji trošku opožděné (po každé operaci je to hodilo cca o půl čtvrt ročku zpátky). Oni se pak časem zase srovnali na normál, ale i tak. To náš případ ani jednou nebyl. Ve všem jsme byli naopak hodně ve předu. Dokonce v mluvení se nám malý rozpovídal v půl roce a v roce už skládal věty v roce a půl i složitější souvětí. Je to můj statečný šikulka a nedala bych ho za nicna světě ..... ale druhé mimi s hendikepem bychom už nezvládly. Proto ty obavy

lenkablondyn
18. říj 2011

No právě sme se s manželem radily a pokud by mělo být dítě nějak postižené, že bychom si to nechali vzít, nedovedu si představit se pak celý život starat o postižené dítě, zní to asi sobecky, ale asi bych neměla tu povahu, byla bych nešťastná, smutná a sem citlivé povahy, že mě obyčejnej romantickej film dojme k slzám, tak bych asi často brečela a říkala si, proč my 😒 Třeba bychom to zvládli, nevím. A četla sem, že na potrat může jít žena do 24TT vyvoláním porodu.
Teda, zvládáte to suprově, záleží na vzájemné pomoci, opoře obou rodičů, přátel a známých, babiček a dědečků. Třeba jednou bude Filípek prezidentem 😉 stát se může cokoli a trpělivost, přináší růže 🙂

natysek
18. říj 2011

Nám řekli, že do konce 25 tt pak už ne. No my jsme to tak vzali, že si nás malý prostě vybra. Věděl, že to společně zvládneme. Je pravda, že kdo neví, že je po operacích srdíčka, tak by to na něm nikdo nepoznal. Je to aktivec aktivní. Řekla bych až moc. A taky obrovský smíšek a klauník. 🙂 Jen pokud se mění počasí tak je trošku mrčounek a pobolívá ho občas u srdíčka a občas lehce namodralý kolem očiček a pusky. Kdo neví o jeho "zvlášním" srdíčku, by si řekl, že je to dítko jako každé jiné. Navíc více živé a upovídané. Máme holt doma statečného bojovníčka každým coulem. 🙂

Utápět se smutkem a otázkama typu "proč zrovna my" nemá cenu. Taky by si to zvládla, ono vlastně musíš nic jiného člověku nezbývá než bojovat. Ale je to těžké, to uznávám. Velkou oporou je mi partner a já naopak jeho. Díky bohu.

ela86
25. říj 2011

Ahoj holky taky se k vám přidávám. je mi 25 let, mám ulcerozní kolitidu už deset let. Prošla jsem si s touto nemoci hrozným peklem. Nyní jsem měla tři a půl roku klid. Vysadila jsem si sama před dvěma lety Pentasu a brala jen vitamíny Probiofix. Bez nich se ani nehnu. Nyní jsem v 19.týdnu těhotenství a čekáme chlapečka. Od 16. týdne těhu spadla klec a rozjela se UC. Krev, krev, krev...stolice až 10 x denně. Začala jsem to ihned řešit na gastru. Byla mi nasazena léčba Pentasa 2-0-2. Toto pondělí jsem byla na kolonoskopii, děs a hrůza. Změna Pentasa 2-2-2, Salofalk čípky 0-0-1. Chtěli mi napsat rovnou Prednison. Léčbu tímto lékem zatím odmítám 😢 prožila jsem si s těmito kortikoidy svoje. Následkem strie, polovina vypadaných vlasů a měsičkovitý obličej a takové divné akné na obličeji. To jsem zažila v 16letech a nikdy víc. Kdyby se to ale nezlepšovalo, asi bych do prednisonu šla. Čekám na mobilu protože doktorka z gastra a její manžel také gastrolékař se prý za 18let praxe s takovým zhoršením u těhotné nesetkali. Mají se spojit s nějakým lékařem z Brna a následně se poradit co se mnou dál. Ale jak si tu čtu co píšete na těchto stránkách nejsem v tom sama. Takže i v těhotenství může nemoc vypuknout. Jen ať jsme oba s malým v pořádku. Člověk si najednou uvědomí, že nic na světě není důležitější než zdraví 😉 Hodně mi to pomůže, že poznám někoho kdo si prošel tím stejným co já 😝 Jinak Lenkablondyn koukám, že taky čekáš mimi v březnu 😅

pajik83
26. říj 2011

@ela86 Ahojky prvně gratuluji k těhotenství!!!! Mrzí mě, že se ti UC takhle hloupě rozjela... Já jsem teď ve 35 tt, skoro na konci těhotentství. Střeva jsou horší, ale naštěstí bez krve. Léčbu mesalazinem mám už úplně nadoraz a taky doufám, že už to do porodu doklepu bez kortikoidů.Beru Salofalk 4-0-4, Asacol klysmata a Asacol čípky na střídačku každý večer. Teď jsem s gastro lékařem řešila, že Prednison si nevezmu ani za nic, jelikož jsem taky trpěla snad všemi vedlejšími účinky. Tak jsem ho usmlouvala na Medrol, je to taky kortikoid, ale má míň vedlejších účinků. Tak kdyby nebylo zbytí, tak se zeptej své doktorky na tento lék. 😉 Držím palečky, ať je ti co nejdřív líp!!! Určitě to s maličkým zvládnete.

ela86
28. říj 2011

Ahoj Pajik83 tak to už máš za pár a za chvilinku budeš mít miminko doma 🙂 A co budeš mít chlapečka nebo holčičku? Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli přibíráš normálně nebo ti to jde těžko? Já jsem zatím zhubla, ale to je tou nemocí a ještě mám času dost na přibírání. Díky bohu malý se mi v bříšku vrtí už dva týdny, tak ho mám pod kontrolou, že je v pořádku. Jak si to tak čtu, tak toho bereš taky hodně ☹ Jak dlouho žiješ s touto nemocí ? Já se těm kortikoidům vyhýbám jak jen můžu, moje doktorka to moc dobře ví. A snaží se dělat pro mě maximum, jen aby na to nedošlo. Tak snad nedojdu do takové fáze, že je budu muset začít brát. Jinak už třetí den jsem na bezezbytkové dietě a modlím se, aby to zabralo. Zatím vidím jen takové opravdu mini pokroky, ale nechci to zakřiknout. Děkuji za tu radu s Medrolem, kdyby šlo do tuhého navrhla bych to doktorce. Ještě jsem se chtěla zeptat budeš rodit normálně? Nebo při takové léčbě co máš jdeš hned císařem? Holky držte se a přeji zdravíčko vám i vaším miminkám 😉

lenkablondyn
28. říj 2011

Avoj holky, teda Ela 86, je mi z toho až do breku ☹ co si prožíváš a doufám, že to budeš mít přinejhorším stejný a nebo aspoň menší zlepšení a jestli máš dietu, nebudeš tak zatěžovat střeva, tak snad budete s malým OK 🙂 ☹ Taky asi 14dní cítím pohyby, a dost spíš v noci... Střeva mám v klidu, jak sem se již zmínila, nic pořád na ně neberu, ve středu sem byla na kontrole, klasika, prohmatali bříško, vzali krev a nic víc a doktorka mi říkala, že kolonoskopie v těho nedělají, tak asi ale zíleží jak je to akutní. Mám zkušenost jen s asacolem, imuranem, kortikoidy- prednison a jinak když sem ležela v nemocnici, tak mi dávali různý prášky a ty mi postupně vysazovali, jak se to lepšilo, to sem brala denně až 16prášků, no žaludek z toho nebyl zrovna odvázanej 😝
Pájik83, no jo už to budeš mít za pár, tak se držte 🙂

Já mám termín začátkem března, ale říkala sem si, že by byl dobrý datum 21.2.2012 na můj svátek. Přibrala sem zatím 3kg, tak čekám, kdy ty kila příjdou a natýkají mi nohy od kolen dolů, ale to je asi normál 😒

Holky, moooc se opatrujte a držte se a hlavně to zdravíčko

Za 3týdny půjdem na 3D ultrazvuk a chci se doktorů zeptat v kolikátým týdnu jde zjistit, jestli půjde mamina na císařák nebo normální cestou a nebo s touto nemocí rovnou císařem a mamka mi říkala, pokud jde žena císařem, že pak nemá tolik mlíka, tak nevím a uvidíme. Čekáme holčičku a vymyslela sem Laura, Laurinka 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru