Jak probíhá těhotenství s ulcerózní kolitidou?

oliras
25. srp 2009

ahoj zjistili mi UC a zajímalo by mě jak probíhá těhotenství s UC kontroly lečb a atd

ela86
28. říj 2011

lenkablondyn tak to je náhodička. My jsme měli vybrané jméno pro holčičku taky Laura. To jméno se mi líbí už roky, super výběr 😉 Jak tak vzpomínáš taky jsem brala nějak 16-18 prášků denně. To je zajimavé co to lidské tělo všechno snese. Buďte holky rády, že nemáte problémy se střevy. Prý je možné, že se to po porodu až skoro vytratí. To by bylo fajn ne? Jinak ohledně té kolonoskopie mi doktorka řekla, že v druhém trimestru se na ní může. Mě to příjde ujeté rypat do těhotné. Bylo to v pondělí dost nepříjemné, dělali mi to vyšetření tak 20 minut. Myslela jsem že zešílím, bez úspání, žádný oblbovák. No doufám, že teď už mi dají pokoj. Jinak já mám termín 26.3. tak to vychází na beránka 😒 Radši bysme to stihli ještě na rybičku 😅 No jsem zvědavá kdo z nás holky půjde císařem nebo normální cestou. Hlavně, ať jsou ty naše malé uzlíčky štěstí zdravé 🙂 Když už si tady píšeme o všem čím se mažete teď v těhu? Já Bonellou, olejíčkem pro těhotné z DM a takovýma mastnýma jako je indulona,atd...Teď mě to, ale nějak nebaví to mazání. Jinak budu průběžně informovat, jak to se mnou pokračuje dál 😎 Je moc dobře, že je tady taková diskuze 😉

pajik83
28. říj 2011

Ahojky holky,

@lenkablondyn ten 3D si užijte, je to fakt paráda...my jsme z něho byli s manželem nadšení!!!

@ela86 Já se potýkám s UC cca 6. rok, s relapsy 1 - 2x do roka. S přibíráním to mám jak na houpačce, jelikož ikdyž mám nemoc "zaléčenou" tak lítám cca 8- 10 denně. Každopádně končím 8. měsíc a celkově jsem nabrala 7 kilo, což si myslím je docela dobré. Jím celé těhu Mamavit, takže jsem si vitamíny vypapkala velké mimčo, aspoň dr. říkal, že bude spíš větší než menší, za což jsem taky ráda. 😉 Jinak čekáme chlapečka Jakuba. 🙂 Laura je moc hezké jméno, my měli vybrané Kačenku a pak Sarah pro holčičku. 😉
Docela se divím, že ti tu kolono dělali, mně gastro lékař řekl, že se to v těhu nedělá. A já bych to teda bez umrtvovačky nedala... 😖 Máš můj obdiv, žes to zvládla!!! Ohledně toho porodu, nevím jestli se při UC indikuje vždy sekce, asi záleží, jak moc je zrovna střevo postižené a jestli je rozjetý zánět. Já mám od gastro lékaře napsanou sekci, jelikož mě od konce 7. měsíce zlobí konečník (lehká inkontinence) 🤐 Dr. říkal, že to je normální, ale že by pro jistotu konečník nevystavoval nadměrnému tlaku při klasickém porodu. Jinak jak je teď mimčo větší, tak mě docela bolí, když se mi navalí v břiše na levo, na to bolavé střevo. A tlak na konečník docela sílí, což je dost nepříjemné. Pro jistotu nosím stále intimku. Zas na druhou stranu tyhle obtíže mám až ke konci těhotenství, takže myslím, že i přes tyto problémy se to zvládnout dá. 😉
Já mažu břicho skoro celé těhotenství.Teď ke konci už opravdu pravidelně, jelikož se bojím, že se mi břicho potrhá... dobrá je mastička od Mamavitu, tu jsem měla vždy zadarmo k vitamínům...maže se mi s ní nejlépe, pak mám Elastin Q, ten je hutnější a hůř se mi roztírá... trošku mi připomíná Indulonu a ještě to střídám s olejíčkem od Saloosu, ten je super hlavně teď jak mám velké břicho, dobře se mi paltá, ale dýl se vsákává do kůže.

Je dobře, že už cítíte pohyby mimča, člověk je hned klidnější, když toho mrňouska v břiše cítí. Kuba už teď o sobě teda dává vědět fakt fest, občas se bojím, že se z toho břicha prokutá ven. 😀 No nemůžu se dočkat, až to bude celé za mnou.
Holky strašně moc vám držím palce, ať vše zvládáte!!! Hlavně žádné komplikace a zlobení střev. A za pár měsíců, už budete mít krásná a zdravá miminka u sebe!!! 😉

lenkablondyn
31. říj 2011

Avojky, manžel chtěl Natálku, ale těch je hodně a dovedu si toto jméno představit u malých dětí, Natálko, ale u dospělé říkat Natálie, mi nepřijde tak milé 😒 😉 O klukovi sme nějak víc nedebatovali, tak abychom nebyli pak překvapení, kdyby to byl kluk, ale snad z plodovky je to tutovka, že 😀 Mám mírně popraskaný bříško, ale to už sem měla ještě před těho, pač sem ze 70kg zhubla na 51kg a pak sem nabírala díky prednisonu a chuti k jídlu a pomalému uzdravování střev a přibrala sem, váha se zastavila na 85kg 😠 😒 A používám Elasti-Q a asi si taky koupím nějaký olejíček.
Když mi měli dělat poprvý kolonoskopii, sestra za mnou přišla a řekla, že to jde i bezbolestně s celkovou anestezií, což mi ani lékaři neřekli. Tehdá sem vypadala strašně a naši mi doporučili celkovou anestezii, ať se netrápím, pač si mě přehazovali jak horkej brambor. V Nový nemocnici nebylo místo, tak mě šoupli do Starý na infekční a tam mi dávali smectu a nějaký blbosti, celý týden sem tam ležela vniveč a až po týdnu sem šla na kolono, zjistili co a jak a okamžitě nasadili správnou léčbu, ale trvalo jim to ☹ Postižení střev od 20cm.
Naši chcou abych rodila ve Znojmě, kam chodím i na střeva, ale když bydlím v Brně- Komárov, tak přemýšlím o Bohunicích a pak po porodu že bych byla pár dní u našich ve Vranově nad Dyjí, že by mi mamča pomohla s malou co a jak, ještě uvidíme nebo to naučí v nemocnici jak zacházet s miminkem, když je prvorodička. I když se dívám na nettu na různý zacházení s mimčem 🙂

ela86
31. říj 2011

Hihi jo to 3D je super. My jsme šli taky společně s přítelem a byli jsme z toho oba nadšení 🙂 za dva týdny bych měla jít na další 3D. Teda jestli nebudu měnit gynekologa na rodinného gynekologa, který se asi o mě při mých problémech postará snad lépe. Pajik83 taky to nemáš vůbec lehké. Jak kdyby jsme nemohly být zdravé, že? S tou mírnou inkontinencí je to asi dost nepříjemné hlavně před manželem. Kamarádka tím taky trpěla. No hold každý máme něco, někdo toho má víc, někdo míň.... Já zase holky nemůžu ani ležet na boku, hrozně mě to bolí a tlačí na střeva. Tak musím ležet na zádech při spaní, musím se hlídat abych se nepřetočila. No super spaní 😠 Ten tlak na konečník musí být nepříjemný ☹ Ale my holky to zvládneme 🙂 Četla jsem si o tom Medrolu, ještě že jsi mi to poradila. Aspoň budu připravená na doktorku, kdyby mi už chtěla nasadit kortikoidy. Jinak mi příjde, že se mi to nelepší, ale zhoršuje. Často teď i brečím, furt spím a jen hubnu.... Už se měsíc trápím s tou nemocí a nemá to konce. Jakub je krásné jméno 😎 Kačenku teď dává moje kamarádka co má termín v prosinci, Sarah je taky moc hezké. My chtěli dát buď Sáru nebo Lauru.
lenkablondyn : o těch Natálkách mi ani nemluv. Kamarádky se asi zbláznily, všechny mají nebo chtějí Natálku. Jednu Natálii znám dospělou a říkají ji Natála. Takže na mimi je to super, ale co potom 😨 Já se taky bojím toho popraskaného bříška ☹ zatím jsem teda hubeňourek, ale jak začne to bříško růst mám strach, že to udělá rup, rup a bude po srandě. I když já jsem smířená, že prostě popraskaná budu, moje mamka je taky dost popraskaná. Elasti -Q jsem používala ze začátku těhu, pak jsem si ho chtěla koupit v jiné lékarně a tam měli jen Bonellu Forte. Tak jsem si ji koupila. Potom jsem šla zase do jiné lékarny, že teď už si ale opravdu koupim to Elasti-Q a zase tam měli jen tu Bonellu. Asi se ji už nezbavím 😀 Holky držte se, ať jsou už ti prcci venku 🙂 Ať mužeme založit nové forum : Zdravé miminka při Ulcerózní kolitidě 😉 😉 😉

giselka
31. říj 2011

Ahoj holky, narazila jsem na tohle téma, sice už mám těhotenství za sebou, ale aspoň napíšu svou zkušenost. Mně zjistili asi před 6ti lety Crohnovu nemoc v jícnu a k tomu kolitidu, ze začátku jsem brala jenom Salofalk, po pár letech se k tomu přidal Entocort (slabší kortikoid). Při prvním těhu se nemoc zklidnila, dr mi i snížila léky a po porodu taky dobrý, bohužel po druhém porodu se to naopak zhoršilo, průjmy, krev... však to znáte 😒 Nejdřív mi dr zkusila zvýšit dávky Entocortu, ale to zabralo jenom na chvilku, takže následovalo kolono a teď beru Salofalk 2-0-2 plus Prednison momentálně 25mg s postupným snižováním (začínala jsem na 60mg). Docela mě to štve, protože jsem oteklá jak prase a ksicht mi jenom kvete, což u toho Entocortu nebylo, ale zas je fakt, že od první tabletky Prednisonu jsem bez potíží a CRP je 0,9, za celou dobu nemoci nejmíň 🙂

@ela86 Docela se divím, že ti dělali kolono v těhu, mně to dělali až jsem přestala kojit kvůli přípravku na vyprazdňování. Taky jsem nebyla v narkóze, strašně špatně to snáším, ale měla jsem aspoň ten oblbovák a i tak to bolelo jak prase, bez toho to muselo být ještě daleko horší 😒

Jinak obě děti jsem rodila normálně, první jsem kojila rok, druhou 5 měsíců, pak mi zvýšili kortikoidy a na doporučení dětské dr jsem přešla na UM. Celou dobu jsem brala léky a obě holky jsou zdravé, jenom čas od času preventivně zajdem na sono ledvin.

Přeju, ať je nemoc v klidu a můžete si užívat těhu 😉

lenkablondyn
1. lis 2011

@ela86 Ne, špatně, né zdravé miminka při UC, ale zdravé miminka a maminky při UC 😉 ale to už by nebylo fórum pro UC...Zdravé mimi a mami bývalé UC 😉 zamotávám se do toho a dost 😀 Střívka se zatím drží, ale bliju jak šakal 🤐 😒 Taťka z toho má čurinu 😀 A je jedno jestli je ráno nebo odpol nebo večer, začne se mi navalovat a valím 😒
Chtěla sem se zeptat holky, co už máte druhé, třetí, ... mimčo, jak je to s mlékem? Začne mi třeba v osmým měsíci téct z prsa? Nebo to přijde až po porodu? Od začátku asi do 4měsíce těho mě moooc boleli prsa a říkala sem si, že budu mít hodně mlíčka na kojení, ale teď mě vůbec nebolí, sem ve 22T.
A už si pomalu dělám výbavičku, chtěla sem až tak v prosinci, ale neodolala sem těm malinkým slaďoučkým věcičkám 😅 😝

lenkablondyn
1. lis 2011

@giselka Avojky, tak si čtu trošku pozitivnější případ kolitidy nebo Crohna, taťka má Crohna a takový potíže jaký sem měla já s kolitidou nikdy neměl ani rapidně neshubl...
Doktorka mi říkala, že silnější lidi snáší kolono líp než ti hubení, ale i když sem přibrala, tak se nechám pokaždý uspat. Jednou mě neuspávali, že mi prohlídnou střeva- postižení od 20cm a projedou jen 40cm, tak dalo se to vydržet, ale když mi maj projíždět celý střeva, tak si u toho zdřímnu a nic mě nebolí 😉

giselka
1. lis 2011

@lenkablondyn no já právě mám Crohna a k tomu ještě kolitidu, takže ty potíže znám, během měsíce jsem zhubla 11kg. U mě ten Crohn je v klidu, problémy mi dělají jenom střeva.
Já jsem se dřív na kolono taky nechávala uspat, ale po narkóze celý den zvracím, takže to radši těch 20 minut nějak přetrpím a mám pokoj

Ohledně toho mlíčka - mně teklo mlezivo asi od 7. měsíce, ale není to záruka, že budeš mít hodně mlíčka, aspoň u mě to tak nebylo... Když jsem přestala kojit, ani jednou jsem nemusela odstříkávat.

pajik83
10. lis 2011

Ahojky holky, tak mám nové info. Dostala jsem termín sekce 29.11. , takže už to máme za pár. Docela se začínám bát, jak to všechno zvládneme. Střeva se zatím celkem drží, což znamená, že lítám často, ale bez krve. Takže kortikoidy zatím nehrozí. Ale fakt mám nervy na pochodu, uf!

@giselka Ahojky to teda smekám mít crohna i UC musí být docela záhul! Ani si to neumím představit. 😖 A na to sono ledvin vás posílají kvůli těm lékům co jsi brala v těhotenství?

@lenkablondyn K tomu mlíčku... já měla od začátku nateklá a bolavá prsa, v 5. měsíci mi začalo téct mlezivo, tak jsem byla nadšená, že prsa fungují a že s kojením nebude problém. No a od cca 7. měsíce mi prsa opadla, nic neteče a já mám docela nervy, jestli se rozkojím. No dám vědět po porodu jestli se to ještě rozjede, teď se na to pořád soustředím a mám strach, že to nepůjde 😒

@ela86 Ahojky, tak jak ti je? Je to lepší???

giselka
10. lis 2011

@pajik83 ahoj 😉 jj, sono je kvůli Salofalku, je nefrotoxický. Naše dětská dr je i nefroložka, tak je víc opatrná. Teď u druhé dcery v porodnici řešili i kojení, volali do Prahy, jestli vůbec s těma lékama můžu kojit. Zvláštní, že u první to nikomu nevadilo 😝
To je dobře, že to zvládáš bez kortikoidů, ono je asi pro mimi rozdíl, když je bereš celou dobu jako já, než kdyby ti je nasadili teď. Myslím, že by to byl pro prcka docela šok.
Tak si užívej posledních pár dní klidu 😉 Třeba budeš mít štěstí jako já po prvním porodu a nemoc se uklidní😉

ela86
14. lis 2011

Ahoj holky už jsem tu dlouho nebyla. Čekala jsem, že přinesu dobré zprávy a že se to se mnou zlepší. Ale to se bohužel nestalo. Dneska jsem byla na krvi a hned dopoledne mi volala sestřička. Že zítra ať se dostavím za paní doktorkou a mám připravenou tašku do nemocnice. Prý mám hodně špatný obraz krve a musím na kapačky a nasadí mi i můj milovaný Prednison ☹ Můj přítel si musel na zítra vzít volno, má jít na kontrolu se mnou a podepsat jako otec našeho dítěte nějaké dokumenty. Vůbec nevím co nás čeká. Jen doufám, že nám to pomůže a že malý je ok. Jelikož už 4den nevydržím stát na nohách ani deset sekund, protože je mi tak zle, slabo a srdce nestíhá té zátěži. Věřím, že mi v nemocnici pomůžou a budeme co nejdřív doma.
@pajik83 ahoj ty se máš už za chvilinku budeš mít Jakoubka v náručí 😉 Přeji ti ať vše probíhá hladce. Věřím, že to jsou nervy před porodem. Ale odměna bude náherná a budeš mít prcka na světě 🙂 A manžel jde s tebou k tomu císaři? Taky se poptám, jestli mě to čeká 😉
@lenkablondyn a jak se vede vám s Laurinkou?

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pajik83
14. lis 2011

@ela86 Jééééj to mě mrzí, že se to nelepší!!!! Hlavně se drž!!! Musíš teď zabojovat i za toho mrňouska! Doktoři určitě pomůžou!!! Držím palce a moc na vás budu myslet, ať je vám co nejdřív lépe!!!!

Jj máme to za pár, už se těším, až bude Kubík v pořádku venku. Tatínek jde určitě k císaři. Budu potřebovat morální podporu. 😅

pajik83
15. lis 2011

@giselka Tak já jsem zvědavá co pak řekne naše pediatrička...jestli malého bude nějak víc hlídat... 😒 a to že je nefrotoxický znamená pro mimčo co? Laicky... 😅 😅
Já taky doufám, že by se to střevo mohlo zlepšit.. je to tak 50 na 50, půlka doktorů mi říká ať se připravím na zhoršení a půlka na zlepšení... tak jsem zvědavá, jak dopadnu. Doufám v tu lepší variantu. 🙂

giselka
15. lis 2011

@pajik83 nefrotoxický znamená, že může mít špatný vliv na ledviny. Moje dr z gastroenterologie to psala do všech zpráv a ty ledviny se kontrolovali už v těhotenství při velkých utz. a v porodnici taky. Určitě by bylo dobře, kdyby dětská poslala malého pro jistotu na kontrolní sono, aspoň budeš v klidu. Nemusíš se ničeho bát, naše holky jsou obě naprosto v pořádku 😉

lenkablondyn
16. lis 2011

Avojky holky, tam ses Pájik83 zmínila o sekci? To je termín porodu? Jestli jo, já sem 29.11. narozena 🙂 Zatím se máme s malou dobře, pěkně rosteme, přibrala sem 6kg 😝 😀 asi 14dní sem nezvracela, ale mývám pořád návaly na blití a jeden večer sem v noci asi ve dvě měla průjem, dvakrát sem seděla na WC a byl to zapáchající průjem 😖 🤐 jak kdyby se mi rozjela nemoc, ale druhej den bylo zase vše OK, tak sem ráda, že z toho nic není. Bylo to nejspíš z jídla, ten den sem neměla čas v klídku se nabaštit a jen sem to odbyla jídlem z KFC, no nikdy víc takhle při těhotenství. Leky pořád neberu 😝 😀 tak snad to vydžíme i nadále.
Ela 86, no když sem měla jít já do nemocnice(ale né v těho), tak sem se tam těšila 😖 pač sem se cítila na nic, na umření, slabá, mouchy klidně si mě sežerte a s doměním, že mi tam pomůžou. Za pár dní (týden) sem se pak cítila líp a uvidíš, jak Ti dají kapačky, tak se Ti to spraví a bude Ti líp ☹ a hlavně, aby bylo mimču dobře, no ty léky, myslím, že kapačky nejsou tak škodlivé jak ty kortikoidy, pač Ti budou postupně snižovat dávky a to není jen na týden, že... držíme s malou pěstičky 🙂
To sem zvědavá jestli budu kojit, kozenky 😅 mám povadlé a spíš mě z bradavky odpadávají malé kousíčky, třeba se mi dělá dírka na kojení 😀 😅 to asi né, že, no ale malou nenecháme hlady, že...

Holky držte se!!! 😉

pajik83
26. lis 2011

Ahojky holky tak hlásím, že jsme s Kubíkem už doma. Datum sekce se mu nelíbilo, takže se minulý pátek 18.11. rozhodl vydat na cestu sám. Málem jsme ani nestihli dojet do Prahy... 🙂 Narodil se sekcí, měla jsem epidurální anestezii a musím říct, že není nad hezčí pocit, když toho svého dorbečka poprvé slyšíte a vidíte!!! Jsme teď s manželem ti nejšťastnější lidi na světě a nemůžeme se malého nabažit!!

Moc vám přeji spoustu zdravíčka a ať se to tu brzy zaplní dalšíma miminkama. Držím vám všem moc palečky!!!! Až budu mít víc času, písnu jak vše probíhalo.

giselka
26. lis 2011

@pajik83 moc gratuluju a Kubíkovi přeju do života hodně zdraví a štěstí 😉

lenkablondyn
2. pro 2011

Tak to je super, velikánská gratulace a do života jen to nej zdravíčko, jak mamince, tak Kubičkovi a taky nesmíme zapomenout na tatínka 😀 😀 Já sem zatím v poho s malou, na 3D se nechtěla nechat vyfotit, murinka, dávala si před obličejíček ručičky, nožičky, tak sem musela 10minut chodit po chdobě a pak to zkoušeli znova, ale marně. A test na cukrovku půjdu znova ve 30TT, pač mám zvýšenou glykémickou hladinu, ale že je to v poho. Dám sem 3D fotečku 🙂 Pokud to půjde dobře, na Silvestra bychom se měli stěhovat do vlastního, chtěla bych to určo stihnout ještě před porodem 🙂 Holky, teda i klučíci, mějte se krásně 😉

ela86
10. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem zase tady. V první řadě gratuluji moc k narození Kubíčka 🙂 juchůůůů 😀 Takže napíšu vám pěkný román co jsem za tu dobu zažila. Dneska jsem už 25. den v nemocnici. za tu dobu jsem začala na oddělenní gynekologie a pak byla sanitkou převezena na metabolickou jipku. Prošla jsem si pěti transfuzema krve, nespočet kapaček, další kolonoskopií ve 23.týdnu, dneska mám už 18. den sondu v žaludku na umělou výživu. pár dní jsem měla i umělou výživu do žily. Ale po pár dnech jsem to odmítla pro neskutečné bolesti rukou. Nikdy jsem nebyla tak psychicky na dně, jak toto těhu. Bála jsem se o malého i o sebe. Stále jsem brečela, až mi to doktoři zatrhli. Rodina mi zajistila na jip notebook i s internetem, abych nezcvokla. teď se citím psychicky už asi týden dobře a jsem nad věcí.Beru 30. prášku denně. Z toho prednison mi od včerejška snížili z 40 mg denně na 30mg. a co 14 dní se budou dávky snižovat. Do porodu bych měla být na 15mg. Už mi je i jedno že beru Prednison, hlavně ať je to za náma a malý je na světě. Krvácení se jaksi furt nechce zastavit, je to sice o dost lepší. už nelítám na záchod co hodinu, ale jen 3x denně. V uterý mě mají pustit z nemocnice a budou mě hlídat pravidelně na gynekologii a brát mi krev. Takže v pondělí mi vyndají tu sondu a bude klid 🙂 jsem zvědavá, jak to zvládnu doma. Snad se nesesypu. Jinak říkají, že problémy budu mít stále než porodím a ať počítám, že to neskončí ani když budu kojit. Že to bude další hormonální změna. Jinak jsem nepřibrala ještě ani kilo, jsem stále na původní váze, jak před otěhotněním. Bříško mám malé.V pondělí začínám 26.týden a malý se mi v bříšku hýbe někdy až moc. tak jsem ráda. Jinak to stále asi vypadá na porod císařským řezem v 36.týdnu. Kdo ví co nás ještě čeká. Ale jedno vím jistě těhotná jsem naposledy. Takovou bolestí, smutkem, utrpením, zoufalstvím, bezmocí už si nikdy nechci projít víc a riskovat tak znovu svůj život i život dítětě. takže já jsem takový případ, jak se může v těhu ulcerozní kolitida totálně rozjet. A jak se máte vy?

zzaneta
13. pro 2011

@ela86 Držím palečky aby to bylo jen a jen lepší. Já mám UC nebo Crohna, ale poslední půlrok v klidu a snažíme se, tak jsem zvědavá.

ela86
22. pro 2011

@zzaneta děkuji 🙂 ono to zdraví je opravdu nejvíc co člověk má. A jak dlouho už se snažíte? a bereš teď nějaké léky? Holky dneska jsem už deset dní doma. a výrazně se to zlepšilo 🙂 dietu bezezbytkovou dodržuji, ale už né tak přísně. Už si dopřeji i mandarinku nebo sladké. Jinak bych řekla, že teď mám až zácpu 😀 chodím jen jednou denně i když krev se tam ještě tak trochu objevuje. Jsem na dávce prednisonu 20 mg, to už je o hodně lepší než ta 40 😠 prášku beru 23 denně mezi nimi pantasu, helicid, codein, prednison,kcl, smectu,.. měsíčně jsem si to spočítala mě tyto léky stojí 1300- Největší fin. zátěž je ta smecta ta mě výjde na tisíc měsíčně. Ale co se dá dělat, hlavně že je mi dobře. Bříško roste, malý kope 😝 a snad už to teda do porodu vydržíme a bude fajn. a co vy ostatní? Jak se daří ?

zzaneta
22. pro 2011

@ela86 Určitě, zdraví je na prvním místě. Jen je smutné že lidé si často tohle uvědomí až když je nejhůř.. My se snažíme krátce, teď jedu druhý cyklus, napoprvé to nevyšlo 😝 Juuu, tak to zní jakože se Ti to zlepšilo, to je fajn. I když ta dávka léků co bereš je dost děsivá :( Já už půl roku nic neberu a mám absolutní klid. Spíše až zácpa, ale jednou denně jdu, občas křeč, ale jinak fakt dobrý - musím zaklepat 🙂

lenkablondyn
27. pro 2011

@ela86 To je moc, mocinky dobře, že Ti je líp a když se cítí pohyby, tak mě to uklidní, že malá je v poho... Jak si sem psala, že ležíš v nemocnici a různé ty procedury, ani se mi takové věci moc příjemně nečetly a byla sem smutná ☹ ale je super, že seš na tom líp, to zvládnete 😉 😀
Jak sem byla na testu na cukrovce, tak mě z gyndy poslala znova ve 30-tém týdnu a odeslala mě do diabetologické poradny ke sv. Anně a měřím si cukr a ve čtvrtek uvidím, jestli mi dají inzulín nebo ne. A asi měsíc mi jde z konečníku krev, ani né ve stolici, jak spíš volně a i kusy sražený krve a na gyndě zjistili z krve chudokrevnost nebo co a předepsala mi železo a od té doby už tolik nekrvácím, je to lepší. Do toho navíc mamce zjistili rakovinu děložního čípku, nechtěla mi nic říkat, ale né všechny blondýny sou hloupý 🤐 😉 no poznala sem to na mamce a pak se v něčem ukecla a dala sem si to dohromady a tento víkend mi vše řekla.
Navíc s manželem řešíme příjemnou věc, chceme se stěhovat než se narodí malá, počítáme tak v půli ledna 🙂
Holky, držte se, držte se, držte se 😀 😉

lenkablondyn
27. pro 2011

A když svítí venku sluníčko, tak určitě přinese nějaké to zdravíčko 😀

ninahagen
2. led 2012

Zdravím všechny! a chci se zeptat na UK, jelikož mi ji teď na podzim zjistili. Jsem tudíž absolutní neználek a dokud jsem neznala tuhle "diagnózu", tak mi v podstatě nic nebylo, jen jsem občas měla ve stolici trošku krve, ale tak třikrát do roka - takže pohoda. Pak jsem byla na kolono - výsledek UK a od té doby je to děs....chvilku byl klid a teď průjmy, šílené bolesti břicha, zad, kloubů, nechutenství atd atd, to určitě znáte. A jelikož nemám s touhle nemocí žádné zkušenosti a všichni mě pořád akorát straší a děsí, mám z toho už fest psychické problémy a zdá se mi, že ten průjem už mám hlavně z toho stresu. Takže jsem moc ráda, když tady čtu i pozitivní příběhy některých z vás a díky za to!!!!! protože všude slyším fakt jen samé katastrofické scénáře. Zrovna jsme se na podzim chtěli s přítelem pokusit o potomstvo, nicméně teď s tím určitě počkám, i kvůli mému psychickému stavu. A na závěr se omlouvám za tak dlouhé vykecávání a mám už jen jeden dotaz: jak dlouho většinou to vzplanutí UK trvá a jste schopni v té době "normálně fungovat" (práce, domácnost, vztah...)????? Díky moc!

lenkablondyn
5. led 2012

Avojky holky, měla bych malej dotaz, ty co už aspoň jednou a vícekrát rodily, jak se poznají poslíčci? To už sou příznaky na porod? Nebo trvají třeba týden před porodem? 🙂

augustka
15. led 2012

@ninahagen Ahojka, mám UK asi 7 let, pokud si ve stresu, je to horší, zkus se uklidnit, hlavně nejíst nic dráždivého spíše bezezbytkovou dietu🙂 Délka vzplanutí je u každého jiná. Fungovat lze, já jsem třeba byla hodně unavená, tudíž přítel doma trochu "trpěl", když jsem přišla domu z práce, šla si lehnout a až po nějaké době odpočinku jsem byla schopná něco málo udělat 🙂 Přeju ti pevné nervy 🙂

ninahagen
17. led 2012

Díky moc za reakci, už je to mnohem lepší, pevně doufám, že co nejdéle teď vydržím v klidové fázi.......musela jsem dost omezit některé aktivity - jsem docela workholik, tak snad to všechno nějak zharmonizuju....

augustka
17. led 2012

@ninahagen Nemáš zač 😉 No, tak hlavně se nestresovat a dodržovat trochu dietku 🙂 Až budeš delší dobu v klidu, tak zas budeš moc dělat vše, tak jak jsi zvyklá 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru