Jak řešíte bolesti hlavy v těhotenství? Můžu Ibalgin?

ajdalf
21. lis 2012

Ahojky holky obracim se na vas skusenejsi jak resite bolesti hlavy v tehotenstvi uz si nevim rady paralen my nezabira ☹

maxinkaa
1. bře 2016

V těhotenství se může paralen, mně pomohl při zánětu dutin 😉

evkadol
1. bře 2016

Mě naštěstí paralen zabere. Dneska v noci jsem si ho taky musela vzít. Dělalo si mi už šoufl, z tý bolesti. Ale už mě migréna navštívila během těhotenství 5 krát. Doufám, že už naposled.

julinecek
14. dub 2016

Také trpím na migrény, při změně počasí a většinou aby mě to přešlo, tak jsem se musela vyzvracet a sestřička mi poradila ať si dám nahřát do mikrovlnky ručník. Na migrény prý pomáhá suché teplo. Tak jsem to zkusila zavřela oči, nahřátý ručník dala přes čelo a oči. A do 10 minut bylo po migréně. Zkuste to. 😉

lu2012
28. čer 2016

Mě zabírá kafe nebo Cola a klid..

lajla
30. črc 2016

Nezabíralo nic, když už jsem zvracela, jela jsem na obstriky, mívala jsem od zad
Jinak protrpět😭hodiny jsem si dokázala fenovat hlavu,

meerschweinchen
29. srp 2016

Od včerejška jsem řešila stejný problém. Nejdřív jsem pila hodně vody, nepomohlo. Pak jsem ležela na tvrdé zemi na koberci na zádech, což tak nějak změnilo pocity,uz mi nebylo tak na zvracení, jen ta hlava bolela jak střep. Tak jsem vyšla ven se projít do lesa, ač se mi nechtělo, pak jsem vypila postupně třičtvrtě litru grepové fresh šťávy a pomohlo to. Hurá!

emmaricht
11. zář 2016
Uživatel emmaricht je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od emmaricht.

Tak tenhle prasek bych nebrala ani kdybych tehotna nebyla, je to chemie jako kazdy prasek, zmirnit bolest jde i jinak!

janawei
12. zář 2016

Během prvního trimestru jsem měla 3 záchvaty migrény, nepomohohlo mi nic - paralen, hořčík, spousta vody, ležení ve tmě. Vždycky to po 2 dnech samo odeznělo. Ibalgin jsem si vzít nechtěla. Pokud by mě to potkalo i při druhém těhotenství, zkusím homeopatika, mám s nimi dobré zkušenosti při jiných obtížích, tak třeba klapnou i ta tohle.

megynka13
28. pro 2016

Našla jsem tohle vlákno, snad bude stále aktuální 🙂 Máte někdo zkušenost s panadolem? Mě ho povolila obvodní doktorka ... Trpím hrozně na migrény, není to bolest, která by se dala vydržet. A je sice hezké říct "zaspi to", ale co dělat, když jste v práci? Mám strach si ho vzít, ale již teď od rána vím, že dnes mě ta hlava bude pořádně bolet a ono se to opravdu nedá vydržet :/

morena01
29. led 2017

Ahoj,lecim se dlouhodobe s migrenou. V tehotenstvi se stavy rapidne zhorsily,uzila jsem si i kapacky v nemocnici. Kazdopadne neurolozka,ktera se nejvice specializuje na migreny,mi povolila Sumatriptany,ty jedine maji klinicke studie pouzivani behem tehotenstvi. Ale pozor jen behem 1. a 2. trimestru. Ve 3. uz ne,hrozi odlouceni placenty. Jine triptany ne. Jinak,pokud je migrena v zacatcich,pomuze mi i preso nebo turek 🙂. migreny mivam 5-10dni a stehuje se mi z jedne strany hlavy na druhou. Paralen nefunguje ani jako placebo a ve vetsich davkach nebo castejsim prisunu pry huntuje zaludek.

karolinasvetla111
2. únor 2017

Co na bolest hlavy v 17tydnu, paralen nemuzu, mam.na nej alergii :(( jsem v práci a spat tu nemuzu :(

keksikova1
2. únor 2017

@karolinasvetla111 Studený obklad, masáž krku a šíje, tmavý pokoj.. někomu pomáhá kafe.. a pokud léky, poradila bych se s lékařem.
A panadol, nurofen aj. vadí taky?

karolinasvetla111
2. únor 2017

Predevcirem jsem dosla z prace, dala studeny obklad na hlavu a sla si lehnout do ticha... vzbudila jsem se za 4h, myslela jsem ze to preslo a za 5 min.opet bolest. Vadi mi paracetamol. Nurofen jsem nezkousela

keksikova1
2. únor 2017

@karolinasvetla111 nurofen radši taky bez lékaře nezkoušet (i když jsou maminy, které ho čas od času zobnou), přepsala jsem se.. běžně se zkouší paracetamol, pokud je bez efektu, je na řadě lékař, takže v tomhle případě bych zašla k lékaři, to je nejjistější, zkontroluje i tlak, moč atd..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru