Jak řešíte bolesti hlavy v těhotenství? Můžu Ibalgin?

ajdalf
21. lis 2012

Ahojky holky obracim se na vas skusenejsi jak resite bolesti hlavy v tehotenstvi uz si nevim rady paralen my nezabira ☹

vendullka
21. lis 2012

Můžeš zkusit masáž, nebo nějakou aromaterapii, ibalgin bych nebrala. Bolesti hlavy jsou bohužel docela časté a nezbývá než je vydržet....

smudlinka2019
21. lis 2012

ibalgin určitě ne.Ale jak už tady psala vendullka.Mě pořád bolela hlava a obvodní mě poslal na masáže a mám klid 🙂 a to mě opravdu bolela každý den 🙂

alisek
21. lis 2012

ahoj, trpim migrénama..skutečnejma..žádná obyč. bolest hlavy, a brufen jsem už 2x vzala. prostě se to nedalo, ale pomohl mi tak na 2 hodiny než se to zase vrátilo a zabíral min. 1apůl..paralen nepomůže, to ani neber

very
21. lis 2012

AHoj, moje sestra v těhu trpěla na migrény..Ibalgin jí nedoporučili, jen léky s obahem paracetamolu..nakonec to skončilo, že jsem jí vezla na neurologickou pohotovost..dali jí vykapat jednorázově kapačku zase s paracetamolem.., když to jde rovnou do žíly, má to rychlejší nástup.. Takhle jsem jí během těhu vezla 2x.. Musí se to přetrpět, ale je to hrozný ☹(

alunka001
21. lis 2012

Já bych si Ibalgin nebrala. Mě v těhotenství bolela hlava skoro každý den do 20 týdne,pak mi pro tvrdnutí břicha Dr. nasadil magnesium a zlepšila se tím i bolest hlavy a ,do porodu mě bolela jen párkrát 🙂

bosorkajarka
21. lis 2012

mě na bolest hlavy doporučili magnesium s B6 a fakt to pomáha a nejlepší je to asi zaspat 😉

hojda
21. lis 2012

Koukni se na stránky dr. Max mají tam přiručku, jaké léky se mohou v těhu a při kojení, Brufen se myslím může ve 2. trimestru. Když hrozí už porod tak je to nebezpečnél

m_d
21. lis 2012

zaspat....je to tak 14 dní, co jsem snad bolestí lezla po zdi :-/ vzala jsem si paralen a jen co to trošičku utlumilo, jsem zavřela oči a všichni mi polibte ...... (víš co 😀), bohužel některé to tak máme s těma migrénama. Důležitá je prevence, mi se to spouští, když málo piju, hodně pracuji :-/, jím pravidelně magnesium a snažím se práci rozvrhnout co nejlépe pro nás dva 🙂, někdy to bohužel nejde ☹ ibalgin prý fakt ne, hlavně ne v posledním trimestru. Když jsem četla různé debaty na internetu, tak někdo říkal ano, jiný ne. Rovnou se zeptej svého lékaře, to je totiž nejlepší.

naomi6
21. lis 2012

Ahoj, to znám moc dobře. Také trpím na migrény. V těhotenství jsem ji měla naštěstí jen 2x. Můj gynekolog mi ale ibalgin vyloženě zakázal, takže ho radši neber, zkus to nějak vydržet. Paralen na migrénu je fakt slabý a nezabere. Zkus to magnesium jak tu někdo psal. Přeju, ať to brzy přejde.

citun
22. lis 2012

Ibalgin určitě ne.Může se jen Paralen,zkus ho s kávou nebo colou,kofein pomáhá.Jinak někdy nezabere vůbec nic,je to hrůza.Tak držím palečky! 🙂

sariky
22. lis 2012

na migreny trpim snad cely zivot a v tehotenstvi to bylo hotovy peklo. i to byl jeden z duvodu, proc jsem byla na rizikovym. z vlastni zkusenosti vim, ze me nezabiralo vubec nic, musela jsem to proste nejak prezit. ibalgin se brat nesmi, paralen je k nicemu, vselijake bylinky, aromaterapie a podobne zalezitosti na me nefunguji, vyvarovat spoustecum se mi taky nedarilo, protoze reaguji i na zmenu pocasi a s tim proste nic nenadelam. preji hodne sil, v prubehu druheho a tretiho trimestru me to trochu ustoupilo, tak snad to budes mit taky tak.

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tehulka12
25. lis 2012

Záleží ve kterém trimestru těhotenství jsi.Ve druhém je užíváni Ibalginu bezpečné.Neměl by se v první a ve třetím,v prvním kvůli vyvoji miminka a ve třetím kvuli srdičku miminka,které prodělává po porodu určité změny a ty by nebyly správné.takže záleží na tom,jak moc jsi těhotná.

amandab
10. pro 2012

Já sama trpím urputnými bolestmi krční páteře, na které pak navazuje migréna a momentálně jsem podruhé těhotná a ibalgin si při nejhorších bolestech dávám, i gynekolog mi to poradil. Jen v tom 3 trimestru se opravdu nesmí. Ještě mi pomáhá 31bylin od Justu.
Přeji ať je ti brzy lépe 🙂

vrtule83
10. pro 2012

já trpěla při prvním těhu, mívám to od krční páteře a pomohla mi rehabilitace s masážema a ukázala mi pani jak protahovat krk aby nebyl ztuhlý, normálně mi rehabku napsala gyndařka

zamilovanadonej
10. pro 2012

Ibalgin se může ve 2.trimestru, viz. příbalový leták. Jeden nemůže mít na vývyn plodu vliv.

vera_vila
10. pro 2012

Ibalgin rozhodně ne! Maximálně tak Paralen... Já to řešila tím a pořádným spánkem... a hodně pít...

daasenka85
14. pro 2012

mrzí mě to 😢 já zas trpím se zády - žádné tlačení, ale vystřelující řezavá bolest, jakoby do mě někdo bodal, vystřeluje mi to do levé nohy. paralen mi pomůže, ale druhý den je to snad ještě horší. zkoušim ted homeopatika, zkus se s někým takovým, kdo tomu rozumí poradit.. mně na ta záda nezabraly ani vysoké dávky magnezia

tynulkaxix
14. srp 2013

Ahoj holky, dlouho už tu sice nikdo nepsal, ale může mi někdo prosím poradit co dělat s bolestí hlavy?? paralen mi nezabírá :(

sarkad2856
14. srp 2013

A co čaj z medunky?Ten se v těhotenství může a je to bilinka

gabriela2009
3. zář 2015

Ahoj jsem v 9 tydnu a mam po trhani zubu a doktor me ibalgin po 6hodinach dovolil brat

humpio
3. zář 2015

Paralen ale mě taky došel a trpím na migrény i když musím zatukat ted v tehotenství to není tak často jako před tím.Tak sem si nedavno brala půlku brufenu i když se to nemá ale neberu ho jinak tak snad to je v pořádku

cica002
3. zář 2015

Můj táta mě naučil skvělou fintu na tenzní bolest hlavy. Uvařit si kafe a vymačkat si do něj cca 2 lžičky citrónové šťávy. Je to divné, je to hnusné, ale opravdu to funguje 🙂

andy80
3. zář 2015

Ibalgin 200 se nesmí jen ve 3. trimestru jinak ano. Na bolest hlavy pomůže lépe než paralen,

http://farmaceutika.info/ibalgin-200

gabriela2009 kterej doktor ti vytrhl zub v 9tt??? Zuby se mohou trhat pouze mezi 4. - 6. měsícem těhu.

emko11
3. zář 2015

Ahoj, mně osobně zabírají "tejpy" - seženeš v lékarně. Já sama si to lepím na čelo a přítel mi je lepí na krční páteř a záda. Mám to doporučené od masérky. Správné lepení nalezneš i na youtube. Na čele si to nechávám přes noc a do rána jsem ok. Na zádech a krku klidně 3 dny.

puclik88
24. lis 2015
Uživatel puclik88 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od puclik88.

ibalginu i paralenu bych se vyhnula a resila o nejak jinak treba mate nizky tlak .. mne na to pomaha kava a nebo teda ataralgin, ale ten neni pro tehotne.. a jeste hodne pit a doplnovat tekutiny muze to jit i od bolestzi ze zad. Hodne spinkejte a lezte! Drzim palce

zuzanenka
24. lis 2015

Trpim migrenou tiez asi od 16. Tehotenstvo bolo migrenove peklo, musela somto vzdy vydrzat... Trochu pomohlo toto cvicenie - viz video nizsie v clanku http://zena.centrum.cz/moda-a-krasa/pece-o-telo...
A tiez to mierni ked si poriadne, ale fakt silno pritiahnes satku okolo hlavy (celo, cez spanky dozadu)
Drz sa 🙂

kamila336
25. lis 2015
Uživatel kamila336 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od kamila336.

@puclik88 naprosto souhlasim!!

klllarinka01
1. bře 2016

Tak přesně tenhle problém řeším již čtrtý den, kdy mě bolí neustále hlava. V kuse. I když teďka se to trošku zlepšilo. Ale určitě bych Ibalgin nebrala. Je to "svinstvo" nejen pro tebe, ale co teprve pro ten plod. Vyzkoušela jsem snad všehno, přes masáž spánků, masáž a cvičení krku, koupila jsem si i náramek z achátu ohnivého, který je proti migrénám 🙂 Co mi asi nejvíc zabralo bylo jít chvilku na čerstvý vzduch, pak být v klidu bez televize a dalších rušivých faktorů. A jedno kafe. Tak ať to brzy přejde. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru