• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak řešíte nachlazení v těhotenství?

12. listopadu 2016 
dobré ránko všem,

mám na vás zase jeden dotázek :wink:

chtěla bych se vás zeptat jak řešíte nachlazení v těhotenství. včera jsem dostala nějakou rýmu a jsem taková nesvá, jako když na mně leze chřipka. teplotu nemám (já jí vlastně nemám už několik let, i když je mi mizerně).
jdete k doktorovi hned, když se nějaký problém objeví nebo to zkoušíte chvíli vyležet sami?? a používáte nějaké prášky?

jsem doma, na rizikovém těhu, a vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla

děkuju
11. pro 2006 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahok no já byla pěkně nachlazená min. týden,taky jsem doma na rizikovém a nevím kde jsem k tomu přišla,já se vyléčila sama lipový čaj do toho hodně citrónu,jitrocelový sirup na kašel a hlasivky a jsem v pohodě,je fakt že horečka taky nebyla,jinak bych pádila za doktorem,musíš uvážit sama jak se cítíš :slight_smile:
11. pro 2006 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsem byla nachlazená a pro jistotu sem se stavila u doktorky, aby mi poradila, co můžu brát. Nechala mě doma, i když jsem teplotu neměla, chce to prý v klidu vyležet, pít hodně čaje s citronem (heřmánkový, lipový, šípkový nebo ovocný) a na kašel jitrocelovy sirup. Kdyby prý byla teplota, může se vzít 1/2 nebo 1 paralen, že to v malých dávkách neuškodí. :wink:
11. pro 2006 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem byla na začátku těhu pořád nachlazená nebo i víc nemocná. Doktorka mě vždycky řekla jen ležet a ležet, pít čaje a jíst hodně ovoce a zeleniny. Moc to nepřeháněj s vitaminem C ať se neosypeš, někdy se to stane.
Držím pěstičky!! :slight_smile:
11. pro 2006 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, pilně ležím :pensive: , vzala jsem si na noc jen půlku paralenu, dneska je to lepší, i když to na sobě pořád cítím, takže popíjím čajík s medíkem a vymačkané pomeranče a mandarinky. snad se z toho brzy dostanu a na mimískovi to nezanechá žádné následky......
11. pro 2006 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no groowy zdravím,představ si že já taky popíjela šípkový čak,moc mi chutnal a jedna těhulka mi napsala toto
jojojo • 15tt • 1. prosinec 2006 v 16:25 [Uživatelka nemá žádná alba]
Ahoj holky, vloudím se do diskuze. Čtu, že jankar si koupila šípkový čaj. Ale pozor, ten je prý v těhotenství naprosto nevhodný. Nevím, co obsahuje, ale vím, že tem teďka nemůžeme. Mějte se krásně papa
Uplně jsem se zhrozila a prý taky vede k potratům,tak jsem hned hledala info a nic takového jsem naštěstí nenašla,ale už ho radši nepiju,každý totiž píše něco jiného,někde se doporučuje a někde zase ne a kdo se v tom má vyznet že jo??
11. pro 2006 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
no, já vyštudovla, že v těhu radši žádné bylinky, a to jsem se předtím dostávala z problémů hlavně díky bylinkám. vyčetla jsem ale, že homeopatika jsou neškodná, tak vážně nevím.....
11. pro 2006 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tu informaci jsem si fakt nevymyslela, ale kamarádce to říkal doktor, když byla těhotná.
Je to děs, že když někde píšou, že můžeme a jinde to zas zakazují. Taky mám z toho zamotanou hlavu. Ale ten čajík radší taky z šípku (myslím plody) nepiju. :slight_smile:
11. pro 2006 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
hankah:Také jsem během těhotenství byla už 2 krát nemocná.Dostala jsem nějaký prášek od doktora pro těhotné nic jinýho mi předepsat nemůže,ani nic na ksšel atd a pak mi kam poradila homeopatika.jsou to takové kuličky,stojí to 97kč,pro mimčo nejsou nebezpečné.Během 3 dnů jsem se z toho dostala,což s práškama jsem na tom byla pořád stejně,v noci jsem se nevyspala protože jsem měla silný dráždivý kašel a po tom homeoopatiku mě to přešlo.Jmenuje se to OSCILLOCOCCINUM
11. pro 2006 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
girl: a kdy jsi šla k doktorovi? hned? já nevím jestli mám jít nebo ne. teď už mám jen vodnatou rýmu a jsem taková utahaná, od včerejška se to hodně zlepšilo. jím ovoce a piju odně čaje s medíkem.
homeopatikum znám, kdysy jsem ho užívala a vždycky mi pomohlo
11. pro 2006 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem šla tak 3den.prvně jsem měla taky jen vodnatou a nic mi na to nedal,že mi nic dát nemůže a pak mi kam poradila ty homeopatika.čaj jsem vůbec nepila a podruhé jsem nešla ani k doktoru a rovnou si koupila to homeop. a pomohlo.Zkusila bych to homeop a pokud to do 3 dnů nezabere,tak bych šla k doktoru,ale myslim že by ti stejně na to nic nedal
11. pro 2006 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
já si právě říkám taky, že by mi na to stejně nic nedali. jsem doma tak jako tak, takže ležím a nic nedělám....... dík a tip:slight_smile:
11. pro 2006 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOlky oscilococcinum znám taky, je to super lék. Vždycky když se o mě něco pokouší,tak si ho vezmu.
Ale nevím, jestli ho teď můžeme. Tak snad jen ležet, ležet, odpočívat a šetřit se. A hodně popíjet. :sunglasses:
hankah - přeji brzké uzdravení a dej si vitamínek: kiwi, pomeranč...
11. pro 2006 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojojo:Homeopatika jsou v těhotenství neškodná!!Ptala jsem se na to v lékárně.oscc.mohou brát i děti takže je zdravý neškodný
11. pro 2006 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, díky moc za rady. až přijde manža, vyšlu ho do lékárny :wink: :wink:
11. pro 2006 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel - tak to je super, že se mohou brát i v těhu. To jsem nevěděla. Zase další poznatek
11. pro 2006 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni. Zajímalo by mě, zda máte někde zkušenost s braním antibiotik v počátku těhotenství. Nejsem si zatím 100% jistá, zda těhotná jsem (byl by to omyl, možná ale docela příjemný....). Byla jsem nastydlá a dostala jsem jen nějaký sirup, ale po stěru mi našel dr. v krku streptokoka :angry: a dostala jsem na 12 dní antibiotika. Budu ráda za jakoukoli zkušenost či názor. Díky moc.
14. pro 2006 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
danna: lékař, který ti antibiotika dává by měl vědět, že jsi těhotná, měla by jsi to s ním řešit, aby ti dal antibiotika, která jsou v těhu neškodná, určitě to zkonzultuj, i když je to zatím jen podezření......
14. pro 2006 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl.misel: S tim oscilococcinum to mi prijde fakt jako zazracne prasky. Teda ze zkusenosti od brachy, ten do sebe mohl rvat paraleny, case s citronem, cecka a cokoli a stejne mel horecky, kychal, marodil, proste byl totalne zhuntovany. Pak za nim prisla jeho holka s oscilococcinum a on byl do tri dnu naprosto v pohode. Dost jsem koukala protoze se to zdalo byt jako zazrak...
ME to taky pomohlo, ale ted jsem nastesti v pohode ale aspon je fajn vedet co pouzit coby kdyby..
17. pro 2006 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj,
na začátku těhu jsem byla taky nachlazená + krk a dr. mi dala taky oscilo. a mohla jsem sem tam paralen + kapky do nosu a myslim že to byl pinosol (nic moc chuť, ale lepší než zabetonovaný nos) chtěla jsem Nasivin, ale ten v těhu ne-e
držím palečky ať se co nejdřív vykurýrujete :wink:
17. pro 2006 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem teď taky nějaká nastydla. Doktorka mě nechala doma a řekla přesně to, co už tady padlo. Ležet a pít čaj s citrónem. Tak mi ještě jako doplněk mamča připomněla dětství a Vincentku :slight_smile: Je na inhalování, kloktání nebo pití, je to jen voda s nějakou solí či co, takže neškodné. No a přitom jsem zjistila, že je na ní napsáno, že se vysoce doporučuje pít ji v těhotenství (asi má nějaký mineráli či co), takže mám ještě Vincentku, pro lepší pocit :slight_smile: a taky Pinosol do nosu, který mi vůbec nezabírá :slight_smile: Zlatý Olint, ale ten se teď používat nemůže :frowning2:
19. pro 2006 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já těhotná ještě nejsem, ale mám známou lékařku, která také nachlazeným těhotným doporučuje jen odpočívat, pít teplé tekutiny, jíst ovoce a zeleninu a pokud možno žádné léky raději nekonzumovat, zvlášť v prvním trimestru, kdy se plod vyvíjí. :slight_smile:
20. pro 2006 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem byla nastydlá, je lepší se vyléčit bylinkama apod., a necpat do sebe žádné léky, akorát mi doktor doporučil kdyby se blížila teplota k horečce tak si vzít paralen tak jsem měla půlku paralenu páč holky aj doktor říkal hlavně nedostat horečku, takže jsem hajinkala, pila čajíčky proti nachlazení a dostala jsem to ven. Zvýšila jsem přísun ovoce a stále měřila teplotu, naštěstí jsem ji neměla. Mám oslabenou imunitu tak musím dávat zvýšený pozor na nachlazení, hlavně v prvním trimestru a vůbec mi ani nedoporučovali cucavý bombony co jsou na krk apod. Takže za celé těhu jen jeden paralen jinak nic a zvýšený pozor na sebe a jde to :wink: Všem nachlazeným držím palečky :wink:
20. pro 2006 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hankah,tady jsem zrovna nstydlá.Mám rýmu a chycený průdušky,ale horečku nemám a to jsem doma na rizikovým.Dneska jsem ale byla v poradně,tak jsem to řekla doktorovi a ten řekl,že paralen můžu a Stoptusin na kašel taky můžu.potom piju hodně průduškového čaje s medem a citrónem.Sice je mi už lépe,ale pořád se necítím ve své kůži.Vidím,že v tom nejsem sama,že jsem v těhotenství nastydlá,ale nwebijte se,my ti přece zvládneme a naše miminka taky. :wink:
21. pro 2006 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

nebudete některá vědět, jestli škodí echinaceové kapky?
Díky moc
12. led 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nebyla jsem nemocna asi tak pet let :wink: . Ale od zacatku zari, kdy jsem otehotnela, jsem mela asi 4x nachlazeni a rymu :confused: . Nastesti se to dalo lecit cajem, spankem a kapkami do nosu. Urcite to nechce brat nejake leky na vlastni pest. Mamka si v tehotenstvi vzala acylpirin, kdyz se nemohla dolecit a bracha je ted na nej hrozne alergicky, kdyz si ho vzal, tak otekl a vypadal jak Cinan. Taky je dobra prevence - hodne odpocinku, zadne pretopene mistnosti s kychajicimi lidmi a urcite neuskodi prochazky na cerstvem vzduchu. Myslete na sva mimca :slight_smile:, at je jim v brisku fajn!
12. led 2007 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda maminy, pokouším se oživit tuto diskuzi. Je mi dnes pěkně šoufl. Mám ucpané horní cesty dýchací a kašlu. Zatím popíjím čaj s medem a citronem. Co jinak je možné proti nachlazení v těhotenství dělat, abychom neublížily miminkům?
30. zář 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj luciska01 já jsem teď momentálně taky hrozně nastydlá a šíleně mě bolí v krku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teď už toho můžeme poměrně dost.Já mám sirup na odkašlávání-jitrocelový,ale pokud máš slabší žaludek tak si ho ani nekupuj,je to jako glukóza,hrozně sladké a ještě ta příchuť jitrocelu,já to vypila jednou zvedl se mi kufr a už to prostě nemůžu.Určitě neuškodí kapky do nosu a různé mentolové cucací bonbony a jestli Tě bolí v krku tak jsou různé cucací tablety na bolesti a ty hodně zabírají.Optej se v lékárně,určo Ti poradí :wink:
Je to pěkněj hnus co,já už takhle nemohla dýchat a ještě teď když jsem k tomu nastydlá fuj fuj fuj.Jinak piji horký čaj to taky jakžtakž pomáhá.Tak ti přeji brzké uzdravení :slight_smile:
30. zář 2008 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sarkal >Díky za rady :wink: V krku mě naštěstí nebolí. Předevčírem to na jedné straně krku trošku kousalo, ale cucala jsem Septisan a dobrý. Teď mám spíš rýmu, kašel a jsem taková "zastuzená" a opuchlá :rolling_eyes: Glukóza za mě po hodině vylítla, tak ten sirup ani nebudu zkoušet :grinning: Zatím to asi nechám na přírodě a kdyby se to do zítřka nezlepšilo, tak valím do lékárny.
30. zář 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
luciska01, ahoj, ted jsem se pomalu dostala z něčho podobného, byla jsem u mé super doktorky, která mi vždy pomohla, nedoporučila mi žádné léky, ať už píšou, že jsou neškodné, ale homeopatika, tak jsem šla a podle její rady si nakoupila, sice nic neplatí poji´šťovna, ale zato aby mi bylo líp a mimi nic neublížilo to stojí.

takže rýma mi přešla po dvou dnech a to byla fakt šílená po CORYZALIA, tabletu necháš rozpustit v ústech, já jsem ze začátku brala co 2 hod. 1

no a celkově oscillococcinum, takové tobolky, celou tobolku ráno a večer každý den, až příznaky ustoupí stačí 1 tobolka týdně jako posílení a prevence.

Fakt jsem vděčná a je mi líp. :grinning: :slight_smile:

Tak to třeba zkus, při prvním těhotenství jsem měla něco podobného a taky mi to pomohlo, takže u druhého jsem věděla co a jak a je taky vše ok. První chlapeček je zdravý, nic mu není.
Pozn. vždy jsem to chytla tak ve třetím měsíci.
30. zář 2008 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsem rada, ze jste tu diskuzi vyhrabali z hrobu (teda ne za to nachlazeni). Ve stredu me bolelo v krku, ve ctvrtek jsem zustala doma, rano bolelo o hodne vic, vykon dne bylo vyvencit psy a najist se. V patek jsem nemela bolesti v krku, zato prima rymicku. V sobotu lepsi, tak jsem se asi po tydnu konecne najedla. Bohuzel v noci zacpa, prujem, zvraceni, bolesti hlavy (ukrutne). V nedeli opet klid v posteli, vcera v praci k neuzitku, dnes je jiz lepe.
Ale pro zmenu je nachcipany manzel.

Lecila jsem to cajem proti nachlazeni, prokladala cajem pro tehotne, oboje s citronem. Septisan jsem odlozila, jakmile presel ten krk.

Na to oscillococcinum se zeptam lekarky, dik za tip, dadudo ;)

A musim priznat, ze jsem mela o mimi docela strach, ale snad se nic nestalo, zadny vytok, krvaceni, nic.
30. zář 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek