Jak řešíte nachlazení v těhotenství?

hankah
11. pro 2006

dobré ránko všem,

mám na vás zase jeden dotázek 😉

chtěla bych se vás zeptat jak řešíte nachlazení v těhotenství. včera jsem dostala nějakou rýmu a jsem taková nesvá, jako když na mně leze chřipka. teplotu nemám (já jí vlastně nemám už několik let, i když je mi mizerně).
jdete k doktorovi hned, když se nějaký problém objeví nebo to zkoušíte chvíli vyležet sami?? a používáte nějaké prášky?

jsem doma, na rizikovém těhu, a vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla

děkuju

leiladelly
2. bře 2012

@bublifuk1 Zajdi raději k ORL lékaři, ať udělá výtěr z krku, kdyby byl pozitivní, dostala bys antibiotika, která jsou v těhotenství povolena (penicilínová řada). Je moc dobře, že nemáš teplotu, protože právě i jen trochu zvýšen teplota je na počátku těhotenství nebezpečná. Přeji, ať je brzy lépe 🙂

janca32
8. bře 2012

Ahojky, já užívala celé těhotenství vitamíny a minerály od Elasti-Q a ani jednou jsem nebyla nachlazená. Myslím, že to nebyla náhoda, ale opravdu mi to pomohlo udržet bacily od těla. Přeji ať to rychle přejde 🙂

lafantana
14. črc 2012

ahojky co si muzu dat kdyz mam asi naval na chripku ale kojim, dekuju

kateczka
20. zář 2012

@lafantana na kasel teple mleko s medem a maslem, na anginu a bolest v krku smichat med se skorici a uzivat po lzickach. Rady mam od strycka lecitele. Me to pomaha 🙂

luisina
26. zář 2012

V těhotenství jsem bojovala se silným kašlem a pomohl mi Stodal, který se smí. Na bolest v krku jsem užívala teplou Vincentku. Nekomu se už jen při té představě asi dělá šoufl, ale mě Vincentka nikdy nevadila. Navíc je to bohatý zdroj jódu, který je v těhotenství mimořádně prospěšný - pro rozvoj mozku miminka.

ellii
16. říj 2012

Ahoj, já vždy při nachlazení užívám Herbal hot drink, je granulovaný a hlavně je přírodní, obsahuje extrakt z 20 bylin a může se kombinovat i s jinými léky. Já jiný ani neznám, který můžou těhotné, nebo kojící ženy. Když jsem ho vyzkoušela, hodně mi pomohl a od té doby ho užívá celá naše rodina 🙂 i chuťově je dobrý.

dasenecka
22. lis 2012

Ahoj, taky jsem teď v 6 týdnu a přepadlo mě nachlazení.Teplota 37 tt, dva dny zpět 37,4 ale jen krátce.Snažím se dělat vše, abych se nachlazení zbavila:( Mírná rýma, hlava trošku bolí a večer mě trápí kašel...no není se co divit vzhledem k našemu ovzduší 😒 Mám je strach o miminko, myslíte, že mu to nějak neuškodí?Děkuji 😢

ellii
29. lis 2012

Jako prevenci si chodím do lékárny pro pastilky- HerbalMed. Je to na posílení imunity. Jsou přírodní a mají dobrou chuť, takže mi ani nepříjde, že beru nějaký lék. Určitě vyzkoušejte

asaka
2. pro 2012

vincentka (voda, pastilky, sirup..), caj s medem a citronem, cibulova stava, cucat cesnek, zazvorovej caj, homeopatika paragrippe..ale ja teda nastesti jsem na tohle drzak a spis takhle lecim manzela a syna 😀

maximka33
21. pro 2012

@dasenecka ahoj, to se ti nedivím, že se bojíš.. já dost kašlu a stodal mi nezabral a včera jsem začala krvácet.. mám hematom a jak kašlu, tak to dráždím.. zatím mi na to nic nezabralo. v lékárně jsme si chtěla vzít jitrocelový sirup, ale doporučili mi stopkašel. zatím ale taky nezabírá..

verciiik
21. pro 2012

@dasenecka doufám, že se nebudeš zlobit, ale teplota 37tt mě fakt pobavilo 🙂 snad je vše ok s miminkem.

dasenecka
26. pro 2012

😅

dasenecka
26. pro 2012

@verciiik jj vše je ok 😉

dasenecka
26. pro 2012

@maximka33 taky jsem měla hematom, ale ten se už při další kontrole vstřebal a díky bohu jsem nekrvácela.Je to mé první těhotenství, takže jsem zmatkovala při každé teplotě atd.Hlavně jsem měla strach, aby teplota nešla nahoru.Trpím chronickým zánětem ledvin od svých 15-ti let, takže mám obavy.Teď jsem v 11 tt a zatím vše v pořádku...musím zaklepat 🙂 Zajdi si za lékařem a poraď se s ním.

maximka33
26. pro 2012

@dasenecka ano u lékaře jsem byla, mám být v klidu. škoda že další kontrola je jen odběr krve, to mi asi utz dělat nebudou. no musím vydržet a ty taky. u ž mě naštěstí končí i nachlazení a kašel, tak je mi líp.

dasenecka
26. pro 2012

@maximka33 tak to je dobře.Já jsem se trápila asi 4 dny s nachlazením.Kolem mě řádí samé chřipky, tak doufám že nám se vyhne 😉 Já jdu na kontrolu 2.1. na odběry i genetický utz, takže budu mít první fotečku i video 🙂

ellii
22. únor 2013

HerbalMed nejsou jen na imunitu, ale i právě na kašel, rýmu.. Je jich více druhů, tak se zkus na to poptat! Ty jejich bylinky maji sílu, protože mi vždy pomohly 🙂

ellii
14. bře 2013

Já si vařím Herbalmed hot drink. Můžeme ho právě i my baculky 🙂 a chuťově je taky dobrý! Když si přečteš jiné složení, tak snad žádný nemá tolik bylinek v sobě a za pár dní jsi úplně fit!

kajiinka
17. zář 2014

Zkus bylinný sirup Stopbacil, je dobrý jak na oslabenou imunitu, tak proti nachlazení, když jsem byla těhotná, vždycky mě zachránil, jak od nachlazení tak od vyčerpání, byla jsem totiž strašně unavená a díky tomuhle sirupu jsem se aspoň o trošku cítila líp a navíc miminku vůbec neškodí. Seženeš ho normálně v lékárně a když ho doplníš ještě dostatkem vitamínů, budeš zdravá jako rybička.

letadlo13
22. zář 2014

Tak jsem dneska došla k doktorce, spíš pro jistotu a měla jsem pocit, že na mě kouká jako na blba. No vlhký průduškový kašel, rýma. Že si mám lehnout do postele a pít čaj, jedno jaký, víc že stejně nemůžu. Super rada 😀. Normálně bych tam ani nešla, ale v tom těhotenství přeci jenom jo. Tak jsem si koupila Anticol a nějaký bylinkový čaj na nachlazení, je to směska bylinek, pokud toho nevypiju kýbl, tak snad škodit nemůže. Jsem už za půlkou, tak nejhorší období je už prý stejně za námi.

peckovice
22. zář 2014

Muze se zazvorovy caj?? Je celkem silny-nastrouhany...

nocinoci
22. zář 2014

@peckovice já piju sáčkový když je mi ouvej ..

lucifeerka
20. říj 2014

Já to řeším horkým bylinným nápojem – Hotdrink od Dr. Weisse, vždycky mi zabral, pro těhotné je úplně ideální, dávám si na všechno pozor a konzultovala jsem jeho užívání i s doktorkou. Od ucpaného nosu a příznaků nachlazení vždycky uleví.

fotoklarinetka
23. říj 2014

Já jsem v 11tt na zvýšených dávkách zelenych potravin a inhalacich z tea tree, a vypadá to, že to zabírá 🙂

alyssa18
23. říj 2014

Já jsem se s nachlazením prala zrovna nedávno. Naštěstí to byla jen "rýmečka" a mírné škrábání v krku. Pomohlo mi vyležet to a pít hodně tekutin. 🙂 A na ucpaný nos dětský Olynth.

weronikad
24. srp 2016

Taky na mě vlezla asi chřipka, jsem pořád slitá, hlavně v noci, začlo to bolestí v krku, pak usazená rýpa, z toho bolesti hlavy, teď už můžu více vysmrkávat, dráždivý kašel, snad budu ok, doktorka mi řekla kdyby něco mám příjít dříve na kontrolu, jinak jsem objednaná za 14 dní na utz, do toho mi řekla, že můžu předčasně rodit, tak jsem z toho nesvá, že mě to zrovna teď chytlo, musím být ready :-/ Tak jsem chlapa poslala do lekarny, prej můžu paralen a něco proti rýmě, ale přírodního, slyšela jsem o nějaké mořské soli, tak uvidíme co sežene..a hooodně ovoce...

petraou
27. srp 2016

@weronikad To co myslíš s tím solným roztokem je nejspíš nosní sprej od Aspectonu, já s ním mám velice dobrou zkušenost. Optej se v lékárně 🙂

ywushka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
fiiif
12. lis 2016

Pred par dny jsem chytla ošklivou anginu a dotor mi napsal antibiotika. Je to pry lepsi vylecit takto nez neco přecházet a snazit se to rozehnat bylinkama. Ty prý příznaky zklidní ale nevyleci..ono ne vždy je dobrý se léčit sama

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru