Jak řešíte nachlazení v těhotenství?

hankah
11. pro 2006

dobré ránko všem,

mám na vás zase jeden dotázek 😉

chtěla bych se vás zeptat jak řešíte nachlazení v těhotenství. včera jsem dostala nějakou rýmu a jsem taková nesvá, jako když na mně leze chřipka. teplotu nemám (já jí vlastně nemám už několik let, i když je mi mizerně).
jdete k doktorovi hned, když se nějaký problém objeví nebo to zkoušíte chvíli vyležet sami?? a používáte nějaké prášky?

jsem doma, na rizikovém těhu, a vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla

děkuju

jankar
11. pro 2006

ahok no já byla pěkně nachlazená min. týden,taky jsem doma na rizikovém a nevím kde jsem k tomu přišla,já se vyléčila sama lipový čaj do toho hodně citrónu,jitrocelový sirup na kašel a hlasivky a jsem v pohodě,je fakt že horečka taky nebyla,jinak bych pádila za doktorem,musíš uvážit sama jak se cítíš 🙂

groowy
11. pro 2006

taky jsem byla nachlazená a pro jistotu sem se stavila u doktorky, aby mi poradila, co můžu brát. Nechala mě doma, i když jsem teplotu neměla, chce to prý v klidu vyležet, pít hodně čaje s citronem (heřmánkový, lipový, šípkový nebo ovocný) a na kašel jitrocelovy sirup. Kdyby prý byla teplota, může se vzít 1/2 nebo 1 paralen, že to v malých dávkách neuškodí. 😉

trace
11. pro 2006

Já jsem byla na začátku těhu pořád nachlazená nebo i víc nemocná. Doktorka mě vždycky řekla jen ležet a ležet, pít čaje a jíst hodně ovoce a zeleniny. Moc to nepřeháněj s vitaminem C ať se neosypeš, někdy se to stane.
Držím pěstičky!! 🙂

hankah
autor
11. pro 2006

holky, pilně ležím 😔 , vzala jsem si na noc jen půlku paralenu, dneska je to lepší, i když to na sobě pořád cítím, takže popíjím čajík s medíkem a vymačkané pomeranče a mandarinky. snad se z toho brzy dostanu a na mimískovi to nezanechá žádné následky......

jankar
11. pro 2006

no groowy zdravím,představ si že já taky popíjela šípkový čak,moc mi chutnal a jedna těhulka mi napsala toto
jojojo • 15tt • 1. prosinec 2006 v 16:25 [Uživatelka nemá žádná alba]
Ahoj holky, vloudím se do diskuze. Čtu, že jankar si koupila šípkový čaj. Ale pozor, ten je prý v těhotenství naprosto nevhodný. Nevím, co obsahuje, ale vím, že tem teďka nemůžeme. Mějte se krásně papa
Uplně jsem se zhrozila a prý taky vede k potratům,tak jsem hned hledala info a nic takového jsem naštěstí nenašla,ale už ho radši nepiju,každý totiž píše něco jiného,někde se doporučuje a někde zase ne a kdo se v tom má vyznet že jo??

hankah
autor
11. pro 2006

no, já vyštudovla, že v těhu radši žádné bylinky, a to jsem se předtím dostávala z problémů hlavně díky bylinkám. vyčetla jsem ale, že homeopatika jsou neškodná, tak vážně nevím.....

jojojo
11. pro 2006

Ahoj holky, tu informaci jsem si fakt nevymyslela, ale kamarádce to říkal doktor, když byla těhotná.
Je to děs, že když někde píšou, že můžeme a jinde to zas zakazují. Taky mám z toho zamotanou hlavu. Ale ten čajík radší taky z šípku (myslím plody) nepiju. 🙂

girl.misel
11. pro 2006

hankah:Také jsem během těhotenství byla už 2 krát nemocná.Dostala jsem nějaký prášek od doktora pro těhotné nic jinýho mi předepsat nemůže,ani nic na ksšel atd a pak mi kam poradila homeopatika.jsou to takové kuličky,stojí to 97kč,pro mimčo nejsou nebezpečné.Během 3 dnů jsem se z toho dostala,což s práškama jsem na tom byla pořád stejně,v noci jsem se nevyspala protože jsem měla silný dráždivý kašel a po tom homeoopatiku mě to přešlo.Jmenuje se to OSCILLOCOCCINUM

hankah
autor
11. pro 2006

girl: a kdy jsi šla k doktorovi? hned? já nevím jestli mám jít nebo ne. teď už mám jen vodnatou rýmu a jsem taková utahaná, od včerejška se to hodně zlepšilo. jím ovoce a piju odně čaje s medíkem.
homeopatikum znám, kdysy jsem ho užívala a vždycky mi pomohlo

girl.misel
11. pro 2006

já jsem šla tak 3den.prvně jsem měla taky jen vodnatou a nic mi na to nedal,že mi nic dát nemůže a pak mi kam poradila ty homeopatika.čaj jsem vůbec nepila a podruhé jsem nešla ani k doktoru a rovnou si koupila to homeop. a pomohlo.Zkusila bych to homeop a pokud to do 3 dnů nezabere,tak bych šla k doktoru,ale myslim že by ti stejně na to nic nedal

hankah
autor
11. pro 2006

já si právě říkám taky, že by mi na to stejně nic nedali. jsem doma tak jako tak, takže ležím a nic nedělám....... dík a tip🙂

jojojo
11. pro 2006

HOlky oscilococcinum znám taky, je to super lék. Vždycky když se o mě něco pokouší,tak si ho vezmu.
Ale nevím, jestli ho teď můžeme. Tak snad jen ležet, ležet, odpočívat a šetřit se. A hodně popíjet. 😎
hankah - přeji brzké uzdravení a dej si vitamínek: kiwi, pomeranč...

girl.misel
11. pro 2006

jojojo:Homeopatika jsou v těhotenství neškodná!!Ptala jsem se na to v lékárně.oscc.mohou brát i děti takže je zdravý neškodný

hankah
autor
11. pro 2006

holky, díky moc za rady. až přijde manža, vyšlu ho do lékárny 😉 😉

jojojo
11. pro 2006

girl.misel - tak to je super, že se mohou brát i v těhu. To jsem nevěděla. Zase další poznatek

danna
14. pro 2006

Ahoj všichni. Zajímalo by mě, zda máte někde zkušenost s braním antibiotik v počátku těhotenství. Nejsem si zatím 100% jistá, zda těhotná jsem (byl by to omyl, možná ale docela příjemný....). Byla jsem nastydlá a dostala jsem jen nějaký sirup, ale po stěru mi našel dr. v krku streptokoka 😠 a dostala jsem na 12 dní antibiotika. Budu ráda za jakoukoli zkušenost či názor. Díky moc.

hankah
autor
14. pro 2006

danna: lékař, který ti antibiotika dává by měl vědět, že jsi těhotná, měla by jsi to s ním řešit, aby ti dal antibiotika, která jsou v těhu neškodná, určitě to zkonzultuj, i když je to zatím jen podezření......

pistalka.x
17. pro 2006

girl.misel: S tim oscilococcinum to mi prijde fakt jako zazracne prasky. Teda ze zkusenosti od brachy, ten do sebe mohl rvat paraleny, case s citronem, cecka a cokoli a stejne mel horecky, kychal, marodil, proste byl totalne zhuntovany. Pak za nim prisla jeho holka s oscilococcinum a on byl do tri dnu naprosto v pohode. Dost jsem koukala protoze se to zdalo byt jako zazrak...
ME to taky pomohlo, ale ted jsem nastesti v pohode ale aspon je fajn vedet co pouzit coby kdyby..

luciass
17. pro 2006

hoj,
na začátku těhu jsem byla taky nachlazená + krk a dr. mi dala taky oscilo. a mohla jsem sem tam paralen + kapky do nosu a myslim že to byl pinosol (nic moc chuť, ale lepší než zabetonovaný nos) chtěla jsem Nasivin, ale ten v těhu ne-e
držím palečky ať se co nejdřív vykurýrujete 😉

xsipm04
19. pro 2006

Ahojky, já jsem teď taky nějaká nastydla. Doktorka mě nechala doma a řekla přesně to, co už tady padlo. Ležet a pít čaj s citrónem. Tak mi ještě jako doplněk mamča připomněla dětství a Vincentku 🙂 Je na inhalování, kloktání nebo pití, je to jen voda s nějakou solí či co, takže neškodné. No a přitom jsem zjistila, že je na ní napsáno, že se vysoce doporučuje pít ji v těhotenství (asi má nějaký mineráli či co), takže mám ještě Vincentku, pro lepší pocit 🙂 a taky Pinosol do nosu, který mi vůbec nezabírá 🙂 Zlatý Olint, ale ten se teď používat nemůže ☹

1980mat
20. pro 2006

Holky, já těhotná ještě nejsem, ale mám známou lékařku, která také nachlazeným těhotným doporučuje jen odpočívat, pít teplé tekutiny, jíst ovoce a zeleninu a pokud možno žádné léky raději nekonzumovat, zvlášť v prvním trimestru, kdy se plod vyvíjí. 🙂

majka07
20. pro 2006

Taky jsem byla nastydlá, je lepší se vyléčit bylinkama apod., a necpat do sebe žádné léky, akorát mi doktor doporučil kdyby se blížila teplota k horečce tak si vzít paralen tak jsem měla půlku paralenu páč holky aj doktor říkal hlavně nedostat horečku, takže jsem hajinkala, pila čajíčky proti nachlazení a dostala jsem to ven. Zvýšila jsem přísun ovoce a stále měřila teplotu, naštěstí jsem ji neměla. Mám oslabenou imunitu tak musím dávat zvýšený pozor na nachlazení, hlavně v prvním trimestru a vůbec mi ani nedoporučovali cucavý bombony co jsou na krk apod. Takže za celé těhu jen jeden paralen jinak nic a zvýšený pozor na sebe a jde to 😉 Všem nachlazeným držím palečky 😉

andriss
21. pro 2006

Ahoj Hankah,tady jsem zrovna nstydlá.Mám rýmu a chycený průdušky,ale horečku nemám a to jsem doma na rizikovým.Dneska jsem ale byla v poradně,tak jsem to řekla doktorovi a ten řekl,že paralen můžu a Stoptusin na kašel taky můžu.potom piju hodně průduškového čaje s medem a citrónem.Sice je mi už lépe,ale pořád se necítím ve své kůži.Vidím,že v tom nejsem sama,že jsem v těhotenství nastydlá,ale nwebijte se,my ti přece zvládneme a naše miminka taky. 😉

dendisa
12. led 2007

ahoj holky,

nebudete některá vědět, jestli škodí echinaceové kapky?
Díky moc

berynka
12. led 2007

Ahoj holky, nebyla jsem nemocna asi tak pet let 😉 . Ale od zacatku zari, kdy jsem otehotnela, jsem mela asi 4x nachlazeni a rymu 😕 . Nastesti se to dalo lecit cajem, spankem a kapkami do nosu. Urcite to nechce brat nejake leky na vlastni pest. Mamka si v tehotenstvi vzala acylpirin, kdyz se nemohla dolecit a bracha je ted na nej hrozne alergicky, kdyz si ho vzal, tak otekl a vypadal jak Cinan. Taky je dobra prevence - hodne odpocinku, zadne pretopene mistnosti s kychajicimi lidmi a urcite neuskodi prochazky na cerstvem vzduchu. Myslete na sva mimca 🙂, at je jim v brisku fajn!

luciska01
30. zář 2008

Ahojda maminy, pokouším se oživit tuto diskuzi. Je mi dnes pěkně šoufl. Mám ucpané horní cesty dýchací a kašlu. Zatím popíjím čaj s medem a citronem. Co jinak je možné proti nachlazení v těhotenství dělat, abychom neublížily miminkům?

sarkal
30. zář 2008

ahoj luciska01 já jsem teď momentálně taky hrozně nastydlá a šíleně mě bolí v krku 😝
Teď už toho můžeme poměrně dost.Já mám sirup na odkašlávání-jitrocelový,ale pokud máš slabší žaludek tak si ho ani nekupuj,je to jako glukóza,hrozně sladké a ještě ta příchuť jitrocelu,já to vypila jednou zvedl se mi kufr a už to prostě nemůžu.Určitě neuškodí kapky do nosu a různé mentolové cucací bonbony a jestli Tě bolí v krku tak jsou různé cucací tablety na bolesti a ty hodně zabírají.Optej se v lékárně,určo Ti poradí 😉
Je to pěkněj hnus co,já už takhle nemohla dýchat a ještě teď když jsem k tomu nastydlá fuj fuj fuj.Jinak piji horký čaj to taky jakžtakž pomáhá.Tak ti přeji brzké uzdravení 🙂

luciska01
30. zář 2008

Sarkal >Díky za rady 😉 V krku mě naštěstí nebolí. Předevčírem to na jedné straně krku trošku kousalo, ale cucala jsem Septisan a dobrý. Teď mám spíš rýmu, kašel a jsem taková "zastuzená" a opuchlá 🙄 Glukóza za mě po hodině vylítla, tak ten sirup ani nebudu zkoušet 😀 Zatím to asi nechám na přírodě a kdyby se to do zítřka nezlepšilo, tak valím do lékárny.

daduda
30. zář 2008

luciska01, ahoj, ted jsem se pomalu dostala z něčho podobného, byla jsem u mé super doktorky, která mi vždy pomohla, nedoporučila mi žádné léky, ať už píšou, že jsou neškodné, ale homeopatika, tak jsem šla a podle její rady si nakoupila, sice nic neplatí poji´šťovna, ale zato aby mi bylo líp a mimi nic neublížilo to stojí.

takže rýma mi přešla po dvou dnech a to byla fakt šílená po CORYZALIA, tabletu necháš rozpustit v ústech, já jsem ze začátku brala co 2 hod. 1

no a celkově oscillococcinum, takové tobolky, celou tobolku ráno a večer každý den, až příznaky ustoupí stačí 1 tobolka týdně jako posílení a prevence.

Fakt jsem vděčná a je mi líp. 😀 🙂

Tak to třeba zkus, při prvním těhotenství jsem měla něco podobného a taky mi to pomohlo, takže u druhého jsem věděla co a jak a je taky vše ok. První chlapeček je zdravý, nic mu není.
Pozn. vždy jsem to chytla tak ve třetím měsíci.

katty_k
30. zář 2008

to jsem rada, ze jste tu diskuzi vyhrabali z hrobu (teda ne za to nachlazeni). Ve stredu me bolelo v krku, ve ctvrtek jsem zustala doma, rano bolelo o hodne vic, vykon dne bylo vyvencit psy a najist se. V patek jsem nemela bolesti v krku, zato prima rymicku. V sobotu lepsi, tak jsem se asi po tydnu konecne najedla. Bohuzel v noci zacpa, prujem, zvraceni, bolesti hlavy (ukrutne). V nedeli opet klid v posteli, vcera v praci k neuzitku, dnes je jiz lepe.
Ale pro zmenu je nachcipany manzel.

Lecila jsem to cajem proti nachlazeni, prokladala cajem pro tehotne, oboje s citronem. Septisan jsem odlozila, jakmile presel ten krk.

Na to oscillococcinum se zeptam lekarky, dik za tip, dadudo ;)

A musim priznat, ze jsem mela o mimi docela strach, ale snad se nic nestalo, zadny vytok, krvaceni, nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru