Jak řešíte nachlazení v těhotenství?

hankah
11. pro 2006

dobré ránko všem,

mám na vás zase jeden dotázek 😉

chtěla bych se vás zeptat jak řešíte nachlazení v těhotenství. včera jsem dostala nějakou rýmu a jsem taková nesvá, jako když na mně leze chřipka. teplotu nemám (já jí vlastně nemám už několik let, i když je mi mizerně).
jdete k doktorovi hned, když se nějaký problém objeví nebo to zkoušíte chvíli vyležet sami?? a používáte nějaké prášky?

jsem doma, na rizikovém těhu, a vůbec nevím, kde jsem k tomu přišla

děkuju

daduda
30. zář 2008

katty_k

když můžu pomůžu 🙂 , horší když ti nikdo neporadí a hlavně na začátku je to problém, všechno je ve vývinu a máš strach aby se něco nepo, homeopatika jsou zcela přírodní takže ideální pro malé děti a těhotné, naštěstí moje doktorka má kromě všeobecného lékařství taky udělanou - nevím jestli zkoušku, nebo co je to, ale je certifikovaná homeopatka, a já nejsem zastánce moc tablet, ikdyž vím, že je chemie nepostradatelná, ale nic se nemá přehánět 😎

přeju hezké těhu 😀

katty_k
30. zář 2008

daduda: dik moc za prani, zatim je to narocnejsi nez jsem cekala, ale mohlo byt hur, mohla jsem taky cele dny zvracet 🙂 ted akorat nemam vetsinu tydne chut k jidlu a dokonce i vaha jde trochu dolu (ne ze by to vadilo, kil mam na rozdavani, bohuzel)

ted se jen modlim, at to nechytim od manzela, vypada opravdu nemocne, vcera jsem uvarila svou zelnacku proti chripce a dala si taky, snad to trochu pomohlo

daduda
30. zář 2008

katty_k: neboj to se spraví, první těhu u mě bylo perfektní, nebylo mi špatně, no prostě úžasné 😎
druhé - krizovka, bylo mi zle, tlak mám tak 90 na 50, když se dohrabu na 100 tak slavím 😀 , zhubla jsem 3,5 kg, zvracela jsem sice jen 2x, ale nemohla jsem nic jíst, nakupovat jídlo taky hrozné, nemluvě o vaření, teď po třetím měsíci je to super, sice pořád nemůžu kuřecí, ale poprvé jsem měla včera chutě, normálně jsem zblajzla půl sedmičky kyselého zelí 😀 , ale to je taky jako obrana proti nachlazení - teď mě napadlo 😉

Snad nám bude líp - ne snad, ale určitě a pak se už budeme jen těšit na ty naše miminečka a hladit si bříška 😵

petik77
30. zář 2008

dadula : chtěla jsem se zeptat tu tabletku na tu rymu mužou i děti ? Jinak ja mam taky dobre skušenosti z homeopatikama ,ale na tu rymu jsem nic dobreho nenašla a kluci tím přes zimu trpí díky za odpověd

daduda
30. zář 2008

petik77,

děti samo můžou, pokud už umí cucat - nebo alespoň aby se nezadusili na to určitě musíš dávat bacha, no a nesmí být diabetik, protože obsahují sacharosu.

na rýmu je spousta homeopatik, liší se podle druhů rýmy, já jsem dostala příručku od homeopatky, abych si mohla příště poradit trochu sama, ta coryzalia je fakt na akutní rýmu, jo a pokud máš nějaké dotazy ohledně homeopatik tak se můžeš obrátit přímo na http://vois.boiron.cz

Je víc firem, ale asi nejznámější je Boiron, já ji aspoň používám.

Taky mému synovi, když mu ještě nebyly 2 roky, tak jsem mu dávala proti lehké rýmy Chamolinu homeopatika, ale je jich fakt množství. To byly malinké bobulky, takže se nemoh udusit a neva když je spolk.

ava
30. zář 2008

ahoj holky, taky se přidám do smrkacího klubu...Je mi od soboty mizerně a včera v práci jsem nevládla, tak jsem dnes byla u dr.a nafásla 2 týdny neschopenky, neb v mém 10tt je prý nutné nic nepřecházet. V životě jsem na PN nebyla, jsem partyzán, která pracuje i v horečce, ale pro mimi všechono, i klid na lůžku 😉
Ještě jedna osvědčená rada - proti bolení v krku mi skvěle pomohly pastilky Vincentka, které jsou, stejně jako sprej do nosu stejné značky vhodné i pro těhotné. A ještě klasický priesnitzův zábal na krk. Tak co nejrychlejší uzdravení nám všem!

konja
30. zář 2008

Tak já jsem byla nemocná v 11tt. Zkoušela jsem to nejdříve vyléčit sama různýma pastilkama co mě doporučili v lékárně, ale bohužel mě to nepomohlo. Měla jsem horečku, do toho mě chytla strašná bolest zad až jsem plakala od bolesti.Bylo to v noci a já nemohla vůbec ležet. Musela jsem do nemocnice na pohotovost a tam mě doktor doporučil paralen, ten se prý v těhu může. Pomohl mě úžasně na ta záda. No a pak moje doktorka mě nasadila ATB penicilin, taky se v těhu může. A samozřejmě čaj s citronem, ležet,kapky do nosu (byla jsem ujištěna, že se v těhu můžou jakékoliv) a taky vlažnou vincentku. Jo a septisan, taky moc pomohl. Ten jsem pak v těhu cucala ještě několikrát, vždy když jsem cítila, že mě trochu v krku pálí.

andykov
30. zář 2008

Tak já už jsem potřetí za těhu nemocná. Poprvé jsem byla a to jsem to ještě ani nevěděla a léčila to tak různě, ale samozřejmě zakázanýma lékama v těhu. Po radě s dr.a genteičkou, by to tedy do tří týdnů od početí nemělo mimi ohrozit.
Teď jsem od 11.9. v PN, byla jsem opět nastydlá. Dr. mi žádný léky nedávala, jen doporučila kuřecí vývar s oreganem a bazalkou, prý se z tohoto vyrábí Bromhexin 😕 Pak jsou prý dobrý brusinky sušený a na bolest v krku prý cucat eice bonbony a cucat a cucat a cucat 😵 Není dobrý pít horký čaje, ale vlažný a nemít přetopenou místnost, to se prý pak virům žije.
Každopádně snažím se vše dodržovat, předtím mě to přešlo po 4dnech. Teď už jsem 3týdny doma, protože mi nebývalo nejlépe a znova od soboty mám rýmu a mluvím jak slon 😠 Tak já nevím, co už dál 😒

katty_k
1. říj 2008

Tak me to onemocneni vicemene preslo, ted je nachcipany manzel a to fest... tak jsem zvedava, jestli to nechytnu zpet 🙄 Doufam, ze ne.

Taky jsem byla na pocatku tehu nemocna, ale nastesti nejsem zvykla brat prasky dokud mi je lekar nepredepise a ja s tim u lekare ani nebyla, mela jsem tyden pred svatbou, na nemocenskou jsem jit nechtela.

andykov: eice bonbony jsou co?

leniczak
1. říj 2008

Holky, dnes mě začalo bolet v krku, tak jsem začala pít heřmánkový čaj? Heřmánek můžu, ne? K doktorce se zatím nechystám, zkusím to nějak vyléčit tím čajem. Horší je, že jsem v práci a nemůžu ležet, ale to snad zvládnu.

daduda
1. říj 2008

leniczak, tak pokud budeš mít chuť zkus ty homeopatika, o kterých jsme tu už psaly. Já chodím taky do práce a z práce k malému prckovi takže taky marodit moc nemůžu. 😉

pusinecka
5. říj 2008

Ahoj holky, od včerejška mě bolí v krku. Nevíte, jestli se můžou v těhu užívat eukalyptové bonbony? Vždy mi při bolestech v krku pomáhají.

krista
3. lis 2008

mar26 • snž • Dnes v 07:28
Ahojky, můžete mi někdo poradit?
Jsem 4+0tt a od včerejška mě pekelně bolí v krku.
Může to nějak ohrozit mimi?
Co všechno si můžu na to vzít? Budu ráda za všechny osvědčené rady, díky moc a moc!

Mám velký strach (zvlášť po tom, čím už jsem si prošla), vždycky nemoc přijde v nejnevhodnější dobu, chjoo ☹

murynka • 11tt • Dnes v 07:33
mar mě na začátku těhu potrápila také chřipka,byla jsem v 5 tt.nic jsem nebrala,raději jen paralen a pila čajíček s medem.Možná zajít do lékárny a zeptat se co těhulky můžou 😉 ale můj manžel tam byla a řekli mu čaj s citonem a medem 😅 hlavně ležet a být v tepíčku!!!!!!!!!! 🙂

mar26 • snž • Dnes v 07:37
mury - ahoj a díky 🙂 , já právě do zítra minmálně ležet nebudu,alespoň ne přes den, mám závěrku v práci a prostě doma být nemůžu ☹. Pro citron si skáknu a uvidím, zatím mám jen cucací tabletky a právě se mi taky nechce nic jiného do sebe cpát.
Já mám asi zbytečně strach,ale nedovedu si představit, že by se opakoval červen 😔 .
Teplotu myslím nemám,jen ten krkabol a předpokládám, že tak od středy bude pekelná rýma.
Zítra jdu teda k Dr.,tak se ho ještě zeptám a stejně mi napíše hned neschopenku,tak od středy nebo čtvrtka budu doma.

campi • 28tt • Dnes v 07:48
mar: v lekarne ti urcite dobre poradi a az to bude mozne, tak sup do postele. Mně dr. rekla, ze paralen az nad teplotu 38°C. Tehotenstvi je z pocatku pro tělo zátěž, tak ho nechej odpočinout.

iris • 1d • Dnes v 07:52
mar: na teplotku paralen, ten mimču neuškodí, horší je teplota nad 38, já měla chřipku hned na ačátku těhu a léčila jsem ji 3 týdny, jinak jak píšou holky - čaj s medem ä ležet v teple,na bolest v krku jsou cucací tabletky - medové - tuším, že se jmenují propolky

aponchie • 1d • Dnes v 08:01
zajdi si na vyter krku..ja mela to same a zjistila mi nakonec Moraxelu v krku a dostala sem penicilin ten se muze v tehu

dagina • 31tt • Dnes v 08:09
mar26- také jsem v ranném stádiu těhu byla nachřápaná, mě moc pomohl jitrocelý sirup a cucací tabletky Vincetnka, vodu Vincentku jsem i kloktala, jelikož máme vymodlený mimčo, tak i ten paralen jsem se bála vzít, ikdyž se prý může, ale zvládla jsem to i bez něj. Ale na ten výtěr krku si určo zajdi 😉 . Tak ať jsi co nejdříve fit 😉 .

mar26 • snž • Dnes v 08:09
Děkuji všem za rady, naštěstí já na teploty netrpím a ani teď jí nemám, jen ten krk a tipuju že tak od středy bude rýma. Jen doufám,že takhle to mimi ještě nějak nepocítí,že ještě není vyživované ode mě,ale ze žlutého těliska.

aponchie • 1d • Dnes v 08:36
ja teploty taky nemela jen rymu a bolest v krku a lekarka udelala radsjavascript:addEmoticon('😉','vBody')i vyter a bylo to hned tak bych samolecbou na to neprisla a prechodila nemoc to je to nejhorsi co muzes udelat a vyter te nezabije

markettka
8. dub 2009

Ahojky,

říkala jsem si, že taky napíšu, co mi dnes doporučila Dr.
O mimi se snažíme, jestli jsem těhu nevím.

"Předepsala" mi homeopatika Osciloccocinum, Vincentku na kloktání, homeopaticum na bolesti v krku Homeogene - ty beru přes den každou hodinu a po 5 tbl. se cítím o hodně lépe....
Dál mi řekla, ať zkusím cibulový sirup - nakrájíte 2 cibule prosypete v hrnku cukrem, na hrnek zvrchu dáte talířek a překlopíte. Během 2 hodin vám sirup vyteče a pak to chce silný žaludek na spolknutí 🙂

To Osciloccocinum by mělo být na nachlazení podle výše psaných reakcí doopravdy dobré.
Jinak pít pít a pít, ovoce, zeleninku a klídek

salikova
10. dub 2009

No, já jsem měla chřipku a homeopatika mi moc nezabrala, spíš ten klid, spánek a ovoce... Ale musím říct, že takovou chřipku sem snad ještě neměla...Ale nedá se nic dělat - jenom ležet a ležet a ležet a ....

amona
13. dub 2009

Ahoj holčule, já se celou dobu držela a až na konci března mě chřipajzna totálně sklátila. Ležela jsem týden v posteli jen s čajíky a ovocem,ale bylo mi pořád mizerně. Druhej týden jsem už zaběhla do lekarny a na základě informací z netu a doporučení lékarnice si koupila Hedelix proti kašli a Pinosol kapky proti rýmě. Poležela jsem si ještě týden a pak už to bylo dobrý. Je teda pravda, že v tom těhu je každá "nemoc" mnohem delší a horší... ☹

aponchie
13. dub 2009

ja uz mela 2x neco jako chripku a anginu dohromady..nastesti sem to zvladla brzo a ne jit na porodni sal nemocna 😝 ale na kasel sem si dabvala ambroxol 60kapek 3x denne po dobu trech dnu a pak sirup mucosolvan na vykaslavani a pomohlo to suprove me prijde ze snad v kazdem tehu je hned na zacatku nemoc jakoby telo teprve zpracovavalo tehotenstvi a pak ke konci 😎

dckami
26. lis 2009

ahoj holčiny,
tak tu pročítám vaše rady a zjišťuji, že jako těhule se z nachlazení musíme dostat sami 😠 . I mě není od včerejška dobře, na dnešek jsem měla s kámoškou naplánovaný výlet do Německa na vánoční nákupy, ale raději jsem zůstala doma. Ležím, bolí mě hlava a mám rýmu. Krk zatím dobrý, dnešek jsem proležela v posteli - stříkám si do nosu sprej stérimar a kloktám slanou vodu, prý je to i prenevce proti prasečí chřipce. Doufám, že se mi to nerozjede 😒 , kdyžtak zkusím to Osciloccocinum.

Mějte se hezky. 😉

syraell
5. únor 2010

¨Teda to je bes - uz tyden mam rymu jak bic - mame to doma uplne vsichni, manzel to dotahl od mileho pana skolitele, kery chodi do prace kdyz je marod. Ditko chrchla jak namornik, manza taky a me boli v krku a tece z nosu. Asi brzo prekonam rekord ve spotrebe kapesniku s balzamem. Muzu jenom doporucit, s pouzivanim klasickych uz bych mohla nos rovnou odsmirglovat🙂
Co je ale blby je fakt, ze vsichni tehulim reknou, hlavne at lezi - jak to ale ma clovek delat, kdyz je v 5. mesici a doma ma ani ne triletyho prcka...

mkwhalen
18. únor 2010

I ja se pripojim, mam dva dni klasicke priznaky nachlazeni, ryma, ucpany nos, bolesti v krku, bolesti hlavy, bolesti tela. Vsude se docitam vyvarovat se expektorantu (na redeni hlenu a snazsi vykaslavani) a supresantu (na potlaceni kasle), v pripade teploty ci horecky srazit Tylenolem (coz bude jiste totez jako Paralen), vyvarovat se kapek a spreju proti ucpanemu nosu ponevadz ucinna latka stahuje cevy v nosu a muze popride mit tentyz efekt na cevy v deloze. Nejsem lekar ani lekarnik, tedy prodavam, jak jsem nakoupila - nicmene bych se radeji vyvarovala cehokoli co muze mit negativni vliv na plod.

A tak piji zhruba 4litry cirych tekutin, vlazne vody ci caje, pouzivam vyplachy nosu fyziologickym roztokem, horkou paru a odpocinek - ackoliv ten se mi dostava pouze po praci v noci. Luxus nemocenske si skutecne nemohu dovolit na vic jak den.

Zkusim osciloccocinum ...snad mi usnadni dychani.

Zdar a silu a hlavne to zdravi 🙂

terezt
10. bře 2010

Ja jsem na tom podobne. S malym si neodpocnu ani na chvilku. A rymu mam az hruza. Opravdu nevim, jak se z toho dostat... Byt zavreni doma cely den - to bysme nevydrzeli. Ma smysl chodit k doktorovi?

zdeniii
10. bře 2010

Ahoj holky, na rýmu je super mořská sůl, prodávají ji ve spreji, nejsou tam žádné přidané látky. Já jsem ji používala a bylo to moc fajn. Jmenuje se to Physiomér, nebo tak nějak, prodávají malinké kapesní balení a pak i velké. Je vhodná i pro děti od 3 týdnů...
Jinak na kašel mi bylo doporučeno sirup Stodal a pomohl mi moc. Jinak je dobré jako prevenci užívat rykytníkový sirup nejlépe od Weledy jako prevenci. Obsahuje spoustu vitamínů a je vhodná i pro těhulky, děti, prostě pro všechny. Není to sice chuťově moc ono, ale pomáhá. Celé těhu jsem nebyla nemocná, až teď an konci, ale to už jsem právě na ten rakytník pěkně kašlala... 😎

barunka9
10. bře 2010

na rymu jsem si prave dnes rano koupila kapky PINOSOL, jsou to prilodni olejove kapky, tehotne je muzou, je to napsane i v pribalovem letaku. Zatim nemuzu rict, jestli pomahaji 🙂, dam vedet.
A na boleni v krku mi magistra doporucila Vincentku v cucacich pastilkach.

knobloska
7. říj 2010

Ahoj, já se taky přidávám. Nejsem si úplně jistá, že jsem těhu, ale je to dost pravděpodobné. Bohužel i mě včera začalo být zle, pocit, že na mě něco leze, rýma a pálení v krku. Od včera jsem začala s Oscillo, beru ampulku každých 6 hodin, tak uvidíme. Já mám doma malou holčičku, úplně ležet tedy nemůžu, jen budeme doma a pustíme asi pohádku.
Taky z toho nemám dobrý pocit kvůli těhotenství, celý rok mi nic není a zrovna teď na začátku mě to takhle skolí. 😢

breberuska
7. říj 2010

tak mně pomohlo osciloccocinum a mořská voda sterimar(nevím přesně). nechtěla jsem tomu věřit, ale za 2 dny mi bylo opravdu lépe 😉

imzadi
14. říj 2010

ahoj holky, tak i ja bojuju s nachlazenim uz od pondeli, v utery jsem nasadila osciloccocinum, beru 3 davky denne, nevite jak dlouho se daji brat tyto tri davky? byl u toho letacek, ale manzel mi to vyhodil 😠

a jeste pridam dotaz, nevite co je dobre na takovy ten suchy drazdivy kasel? mam ho hlavne v noci, pres den uz docela vykaslavam...dik moc 😉

adela27
14. říj 2010

Ahojky holky, já jsem měla nachlazení před třemi týdny, léčila to homeopatiky, mořskou solí, babskými recepty, zábaly, ležela týden poctivě v posteli---- vše se zdálo v pohodě ....jenže za dva týdny opět bolesti krku, rýma a kašel, to jsem jela už k doktorce, je to prý angína a beru Rovamycine - antibiotika užívaná v těhotenství, je to i v příbalovém letáku. Opravdu je lepší si někdy k doktorce skočit, protože bych taky nevěřila, že je to angína, teploty nemívám. Rozhodně je lepší mít nějaký ten prášek, než tu nemoc jakoby vyléčit (homeopatika a babské rady), ale infekce ve vás zůstane a je otázka času, kdy se ozve a v horší formě. Nejsem z toho taky nějak nadšená, máme teď holt oslabenou imunitu,, všude někdo kašle, utírá nos, do toho chladné počasí.

adela27
14. říj 2010

Jo a hlavně infekce v těle je pro dítě více nebezpečná, než léky, které se v těhu mohou užívat.

velrybous
12. lis 2010

ahojda, já nevím jak ostatní, ale v těhu jsem víc nastydlá než normálně..před ani ne měsícem mi bylo blbě a teď teda festově už od soboty..rýma, průdušky, kašel..piju vincentku, inhaluju, dneska jsem si koupila čaj ze slézu, šťávu z cibule, česnek, sirup Stodal, dneska jsem si koupila mateřídouškový, a hlavně zábaly na prsa, olejové a se slivovicí, střídám to, do nosu mořskou vodu a vincentku..to nejhorší mám snad za sebou a budu se modlit, abych to těch 25 dní do porodu zmákla...jinak nevím..
ptala jsem se jestli to vadí mimi a prej ne, naopak by mohlo být odolnější... 🙂 tak jsem na něj zvědavá..
jo a teplotu jsem neměla, tu nemám teda skoro nikdy v poslední době..

bublifuk1
2. bře 2012

krasny vecer cekame 3.miminko a bojim se nebot jsem uplne na zacatku a zase nemocna nemam tepktu,jen jsem zahlenena a boli me v krku.u prvnich2.tehotenstvi jsem tez marodila na zacatku doktori mi nic nedali a deti se narodili s rozstepem.bojim se aby se to neopakovalo.mate nekdo zkusenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru