Jak se léčíte z nachlazení v těhotenství?

slonik
28. lis 2006

Milé těhulky, chtěla bych se zeptat, jak se léčíte z nachlazení, když jako těhulky nic moc užívat nemůžeme. Já jsem si koupila čaj na pocení, do nosu vincentku a na cucání Hals, ale i ty mi paní lékarnice doporučila jen opatrně. Jak se léčíte vy s ohledem na to, aby to negativně neovlivnilo miminko? Díky za odpověď.

dada30
28. lis 2006

Ahoj sloník, ja som sa akurát vrátila od doktorky tiež s chrípkou a tá mi poradila len Paralen , ležať a vypotiť sa. Tak uvidím, či to pomôže. Paralen tehotné ževraj môžu. Tak skoré uzdravenie.

dorotka
28. lis 2006
slonik
autor
28. lis 2006

Díky moc, snad mi to pomůže.

froschka
28. lis 2006

slonik dva cibulove recepty zarucia uzdravenie do 3och dni

Velku cibulu aj so supou daj varit asi do litra vody az kym voda nezhnedne.
Pridas do nej medu kolko uznas ze ti bude chutit a potom len popijat a popijat cely den.

Do sedemdecky zavaraninovej flase nakrajas cibulku na kocecky das vrstvu medu potom opat vrstva cibule a vrstva medu az kym pohar neni plny.Supnes to do chladnicky cez noc a rano vypijes stavu co sa pusti po lyzickach

henuska
28. lis 2006

Ja ked som bola pred mesiacom chora a aj pred tyzdnom, tak som bola v lekarni a odporucila mi homeopaticky sirup proti kaslu, do nosa neviem presne ako sa to pise ale nejake ocean kvapky asi tak, a vitamin C, to mi predpisala aj lekarka

brisilda
15. říj 2009

Kocky zase som sa prehrabovala medzi strankami a nasla som tuto temu je sice z roku 2006 ale myslim si, ze chripka je z roka na rok silnejsia a tak by som poprosilo o vase rady ktore ste mali alebo nedaj boze mate chripku ako ju liecite? Viem, ze najvacsie riziko ochorenia je pre plod do 12 tt .Pytala som sa gynekologa aj na ockovanie no to mi neodporucal vraj je to dost riskantne ako ste pochodili u vasho doktora vy? ste alebo nieste ockovane?

misicka455
15. říj 2009

Tak já jsme teďka pěkným nachlazením prošla a léčila jsme to homeopatikama a popijením vincentky 😉

sixtine
15. říj 2009

Brisilda, ja som ako alergicka byvala ockovana kazdy rok. Teraz v tehu mi to vyslovne neodporucil ani gynekolog, ani alergologicka. Vraj kazde ockovanie je velke riziko pre babo, lebo sa nevie, ako na to moze zareagovat. To zevraj uz radsej ta chripka. Ja uz mam prvu virozu tiez za sebou, riesila som to kvantami C vitaminu (hlavne prirodneho, ale aj v tabletkach po konzultacii s lekarom), solnym roztokom do nosa a kloktanim slanej vody. Ale aj tak som si to 8 dni odkychala a odmumlala.

klematis
15. říj 2009

Já jsem měla chřipku v 18tt, brala jsem Paralen, ležela a potila se a pila čaj s medem

vevuska18
19. říj 2009

ahojte, ja som v 11tt a mam hrozny kasel ale nemam horucku ani nic take...myslite ze by to mohlo ublizit babu?

brisilda
19. říj 2009

kocky dik za radu 😉 ockovat sa nedavam ako povedal aj moj doktor ked som ju minuleho roku obysla tak hadam aj teraz no tak ci tak chripka je mensie zlo ako ockovanie 😒 aspon tak som to pochopila ja 😉
vevuska ja taktiez kaslem no ja to mam s toho zaludka stale ak sa rozkaslem tak smerujem na WC grcat 😀 no odporucam ti ak ho mas celodenny navstivit lekara a opytat a na vhodny liek inak neviem ci poznas Gastrotuss ten je vhodny pre tehotne a odporuca sa aj na kasel skus sa popytat najskor v lekarni 😉 mozno ti zaberie tento liek je upolne neskodny kedze sa moze podavat aj novorodencom 😉

wsmoulinkaa
19. říj 2009

ahoj slonik....

já byla furt nemocná celé těhu...od rýmy po chřipku a pořád dokola, od 4měs až do konce těhu....pak zastydlá rýma a já furt smrkala a stříkala do nosu až mi to přestalo působit, děs....tak už mě z toho smrkání bolelo břicho(svaly břišní) jak jsem si namáhala...i vnoci každou hodinu jsem smrkala. Až jednoho rána mi praskla voda 😖 podle mě to bylo z toho.....dr mi povidala, že mi miminko bralo veškerou enrgii i imunitu, proto jsem byla furt nemocná...rodila jsem na 35+5tt a malá je zdravoučká, nebyla ještě nemocná...ani rýmu, nic!!!

chtěla jsem tim říct, že se nemusíš bát, brala jsem jen léky od dr.....a také jen paralen a asi dvakrát brufen, děsně mě třeštila hlava !! jinak ok!! 😉

kaktusik007
20. říj 2009

ahojte, ja som si presla chripkou minuly tyzden a este stale nie som oki, ono je to skor zapal pluc ako nachladnutie... 😠
beriem antibiotika, lekarka sa vyjadrila ze neliecene skodi viacej ako takto dane opatrne antibiotika.... tak proste lekarom verim.... snad vedia co robia 😉

a tak mam cerstve info, ak je tepota nad 38C, moze sa paralen.... a od kaslu hedelix, su to prirodne vytazky....

no ale najlepsie je samozrejme sa nachladnutiu vyhybat.... len nie vzdy sa to da, ze ano... 😠

juju
21. říj 2009

baby ja som mala tiez bakterialnu infekciu a moja lekarka mi povedla, ze keby som sa neliecila taka sa to so mnou cele teho a tak mi dla nejake light antibiotika a pytala som sa aj v lekarni a ja tam mi potvrdili, ze tie tehotne mozu a slany sprej do nosa a na hrdlo nic. Preslo mi to tiez po 2 tyzdnoch, ale teraz sa bojim prasacej chripky, kazdy den cestujem v klimatizovanom vlaku 3 hod a v praci klima ☹ ale tu mi radia sa zaockovat, ale ja nechcem

brisilda
22. říj 2009

juju prasacej chripky sa neboj vraj ma lahsi priebeh ako klasicka chripka . si v 12tt cize rizikove obdobie mas uz za sebou mne doktor neodporucal ockovanie ale ak si bola ockovana aj min. rok tak je to na tebe zalezi od toho aky mas iminitny system

slniecko2011
25. črc 2011

ja som hladala na internete no vela clankov na tuto temu nebolo, posledne 3 dni som mala stale teplotu od 38 do 39,6, som v 22tt, nic mi nezaberalo, obvolavali sme nemocnicu atd atd studene obklady citron... az dnes rano to chvala bohu uz ustupilo a citim sa normalne... vela ludi nam povedalo, ze prvorodickam sa to stava 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru