Jak se ukončuje těhu ve 12/13tt ze zdravotních důvodů?

renca_hanych
15. srp 2012

Holky, čekáme druhé mimi, ale mám nějaké špatné výsledky co se týče pozitivních protilátek v krvi, ted se zjištuje na co ty protilátk jsou, jestli budou na mimi tak se musí těhu ze zdravotních důvodů ukončit, jde ale o to, že musím ještě 2 týdny čekat na výsledky a to už budu ve 12/13 týdnu těhu.....víte, ted to čekání jehrozý, já teda doufám že to všechno dobře dopadne a že miminko bude v pořádku ale samozřejmě i to té druhé možnosti přemýšlím a spíš mě leží v hlavě jak se potrat v tomto stádiu těhu technicky provádí..máte některá zkušenost????

eficenka
15. srp 2012

co je to za blbost protilátek v krvi? je samozřejmé, pokud máte RH- , tak je to u druhého miminka se dalo čekat a pak se proti tomu podává imunizace.... ne potrat! to by ženy co mají RH- nemohly mít více dětí!!!!!
možná to chce konzultaci s jiným lékařem...
Jinak se ukončuje v narkoze a vyškrabe se děloha.... většinou druhý den po zákroku se jde domů.....

jetynka
15. srp 2012

Já bych nedělala předčasné závěry, myslet hned na potrat je opravdu blbost, zbytečně tím stresuješ sebe i nenarozené miminko, já vím že čekání je hodně stresující, ale pokud se tak opravdu jedná o rh faktor kdy ty ho máš negativní a mimi pozitivní, tak se provádí tak imunizace jak psala eficenka. Nebývá důvod k potratu to by musely být k tomu ještě nějaké vady neslučitelné s životem, aby se takhle uvažovalo!!!Držím palečky ať jsi s miminkem v pořádku a budeš si užívat pohodové těhotenství!!!

augustka
15. srp 2012

Já jsem měla taky protilátky v krvi u obou odběrů, ale bylo to dané tím, že se léčím ještě s jinou nemocí, třeba to u tebe může být stejný případ, hlavu vzhůru, já už jsem teď ve 35.tt 😉 Pokud se jedná o ten RH faktor, tak to neřeší ukončeným těhotenstvím... Držím palce

jennyska
15. srp 2012

Ahoj, obrať se prosím na diskuze doporučené uživatelkou @lena27 , které tímto děkuji za pomoc 🙂 Měj se fajn! J*

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru