• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaká je šance na mimoděložního těhu po laparoskopii?

1. března 2011 
Ahojte, potřebuju se zeptat, jaká je pravděpodobnost mimoděložního těhotenství, když kámoška prodělala letos v lednu laparku (hysteroskopie, pruchodnost vejcovodu) a vejcovody měla úplně průchodné, bez bariér, od laparoskopie netrpěla žádnou infekcí nebo zánětem, endometriózu nemá.

Je tu nějaká holka, které se stalo, že by po laparce na průchodnost měla mimoděložní těhotenství? Mně se to nezdá pravděpodobné.

Děkuji za odpovědi a budu ráda, když se vyhneme falešným nadějím a prázdnému tlachání, že ať se nebojí, že to dopadne :wink:
10. srp 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že laparka na průchodnost nemá žádný vliv na mimoděložní těhu. Já byla na laparce, jsem po IVF těhu a mimoděložní jsem neměla.
Na laparce jsem byla dokonce 2x.
Problém bude určo v něčem jiném.
10. srp 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk myslim ze by nemal byt problem-mimomaternicove tehu sa väcsinou vyskytuje u zien s nepriechodnymi vajcovodmi ked vajko nevie prejst do maternice lebo nie zrasty mu to nedovolia..takze pravdepodobnost je veeelmi malinka..myslim ze zanedbatelna
10. srp 2009 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Flyangel, tak jsem to cetla taky. Ale pry se mimodelozniho boji kazda tehule, tak je jeji strach asi na miste. Ona ma trochu nizsi hcg, tak asi proto. Dekuji.
10. srp 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jen kvůli tomu se bát nemusí-já měla hcg ukázkové, stoupalo po křivce a mimoň to byl-dokonce po IVF :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. srp 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmk po kazdej operacii sa tvoria zrasty, ale to este neznamena upchatie vajickovodov.
podozrenie na mimomaternicove tehu je vtedy ked hcg velmi pomaly stupa respektive kolise.
10. srp 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla mimoděložní s velice vysokým hcg.....dokonce mysleli že budou 2..takže to není pravidlo..
10. srp 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
11. srp 2009 v 07:21 • zuuuzana7
Vzpomínám si, že polaparce mi dr. řřekl neprůchodné vejcovody a navrhl odstranění jelikož by mohlo po IVF být mimoděložní. Já to ale odmítla, ať si tam jsou raději a po IVF jsem zapadla a naštěstí v pohodě.
Přeji hodně štěěstíčka a zdravé miminko.
11. srp 2009 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky - pokud mute za sebou mimoděl a nedaří se běžte na imunologické vyšetření - tělo si většinou po tomto negativním zážitku vytvoří protilátky proti spermiím nebo trofoblastu....je to můj případ a kdyby mi to řekli páni doktoři dřív, než jsem si to zjistila sama - po roce a pul léčby..tak jsem mohla být už nekde jinde.... :pensive:
11. srp 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dekuji za odpovedi, podle nejakeho specialniho ultrazvuku ve vejcovodech nic nema a v deloze je asi jeste brzo neco videt. Byla vcera na pohotovosti s bolestma.
11. srp 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jsem 46DC (14 dni spozdeni ms) 18DC dle ovu testi byla ovulka... vcera jsem mela HCG pozue 92 - zitra me ceka kontrolni odber..bolesti nemam nespinim,muze to byt mimodelozni tehu?diky
1. bře 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek