Jaká je šance na mimoděložního těhu po laparoskopii?

mmmk
10. srp 2009

Ahojte, potřebuju se zeptat, jaká je pravděpodobnost mimoděložního těhotenství, když kámoška prodělala letos v lednu laparku (hysteroskopie, pruchodnost vejcovodu) a vejcovody měla úplně průchodné, bez bariér, od laparoskopie netrpěla žádnou infekcí nebo zánětem, endometriózu nemá.

Je tu nějaká holka, které se stalo, že by po laparce na průchodnost měla mimoděložní těhotenství? Mně se to nezdá pravděpodobné.

Děkuji za odpovědi a budu ráda, když se vyhneme falešným nadějím a prázdnému tlachání, že ať se nebojí, že to dopadne 😉

ili5
10. srp 2009

Myslím, že laparka na průchodnost nemá žádný vliv na mimoděložní těhu. Já byla na laparce, jsem po IVF těhu a mimoděložní jsem neměla.
Na laparce jsem byla dokonce 2x.
Problém bude určo v něčem jiném.

flyangel
10. srp 2009

mmmk myslim ze by nemal byt problem-mimomaternicove tehu sa väcsinou vyskytuje u zien s nepriechodnymi vajcovodmi ked vajko nevie prejst do maternice lebo nie zrasty mu to nedovolia..takze pravdepodobnost je veeelmi malinka..myslim ze zanedbatelna

mmmk
autor
10. srp 2009

Flyangel, tak jsem to cetla taky. Ale pry se mimodelozniho boji kazda tehule, tak je jeji strach asi na miste. Ona ma trochu nizsi hcg, tak asi proto. Dekuji.

elana
10. srp 2009

To jen kvůli tomu se bát nemusí-já měla hcg ukázkové, stoupalo po křivce a mimoň to byl-dokonce po IVF 😝

zuuuzana7
10. srp 2009

mmmk po kazdej operacii sa tvoria zrasty, ale to este neznamena upchatie vajickovodov.
podozrenie na mimomaternicove tehu je vtedy ked hcg velmi pomaly stupa respektive kolise.

kapunka
10. srp 2009

já měla mimoděložní s velice vysokým hcg.....dokonce mysleli že budou 2..takže to není pravidlo..

zuuuzana7
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ili5
11. srp 2009

Vzpomínám si, že polaparce mi dr. řřekl neprůchodné vejcovody a navrhl odstranění jelikož by mohlo po IVF být mimoděložní. Já to ale odmítla, ať si tam jsou raději a po IVF jsem zapadla a naštěstí v pohodě.
Přeji hodně štěěstíčka a zdravé miminko.

kapunka
11. srp 2009

holky - pokud mute za sebou mimoděl a nedaří se běžte na imunologické vyšetření - tělo si většinou po tomto negativním zážitku vytvoří protilátky proti spermiím nebo trofoblastu....je to můj případ a kdyby mi to řekli páni doktoři dřív, než jsem si to zjistila sama - po roce a pul léčby..tak jsem mohla být už nekde jinde.... 😔

mmmk
autor
11. srp 2009

Dekuji za odpovedi, podle nejakeho specialniho ultrazvuku ve vejcovodech nic nema a v deloze je asi jeste brzo neco videt. Byla vcera na pohotovosti s bolestma.

denousek
1. bře 2011

ahoj holky jsem 46DC (14 dni spozdeni ms) 18DC dle ovu testi byla ovulka... vcera jsem mela HCG pozue 92 - zitra me ceka kontrolni odber..bolesti nemam nespinim,muze to byt mimodelozni tehu?diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru