Jaké prášky můžu v těhotenství na zastavení průjmu?

sonicata
24. čer 2012

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat snažím se o miminko první měsíc vypadá to , že nejspíš budu těhotná jenže před pár dny jsem pomáhala vyklízet s manželem zatopený dům tchýně a tchána ! Manžel předevčírem dostal teplotu zvracel a sotva , že koukal včera to chytla tchýně a dnes lítám na vc já ! Holky poraďte co bych mohla na zastavení průjmu zatím to léčím banánem 😀 Ale co Vám budu povídat moc účiné to není ! A nerada bych riskovala test mi zatím neukázal pozitivní ale mám 2 dny do menstruace ! Prosím poraďte co můžu 🙂 předem díky 🙂 😅

petrunka01
24. čer 2012

A jak víš,že jsi nejspíš těhotná,když ti test nic neukázal a ještě jsi neměla dostat MS?Možná zkus živočišný uhlí,Smectu...

slundo
24. čer 2012

no taky nechápu podle čeho soudíš, že jsi těhotná, jestli jen podle toho, že se snažíte ... ? Samozřejmě ta možnost tu je, ale v takto raném těhotenství ještě není mimi napojené na matku a tak bych asi nekoukala na to co se v těhu smí a co ne. Smecta je určitě neškodná, dává se i kojencům, účinný je i Endiaron. Hlavně hodně pij, jsou vedra a průjem tě hodně odvodňuje a tak je potřeba tekutiny neustále doplňovat. Dobrá je magnézie ;) Tak brzké uzdravení a přeju také, aby se zadařilo a mimčo bylo brzy na cestě;)

camelinka
24. čer 2012

tez nechapu podle ceho to vypada ze jsi tehotna, dej si uhli, smectu nebo imodium, nebo cokoliv, ikdybys byla tehotna, tak to ted diteti neublizi.

martinakl
24. čer 2012

Smecta se muze i v pripadnem tehotenstvi.

naomi6
25. čer 2012

@sonicata Ahoj, živočišné uhlí je naprosto neškodné i účinné 😉 Takže držím palce

sonicata
autor
25. čer 2012

@petrunka01 zítra mám teprva dostat měsíčky zatím testy nic neukázaly

sonicata
autor
25. čer 2012

@slundo no snažíme se a zítra mám dostat ms testy jsem dělala z důvodu že abych věděla zda mohu použít nějaké léky !

sonicata
autor
25. čer 2012

@camelinka super díky moc za rady jak jsem psala těhotná možná jsem protože to zkoušíme ale ms mám dostat až zítra tak jsem dělala testy kvůli tomu abych si byla jistá zda mohu prášky

crca
25. čer 2012

@sonicata neblázni,kdyby takhle přemýšlely všechny tak by si nemohly dát ani pivo,víno......co je ženskejch co to zjistili až ve 2 měsíci a do té doby dělaly všechno 😀 Omlouvám se pokud se tě moje odpověď dotkla,nemyslím to ve zlém,jen mě to docela pobavilo 😀 Každopádně černé uhlí neuškodí a držím palce aby se zadařilo 😉

denousek
25. čer 2012

souhlasím s holkama dokud o tom nevíš že jsi těhu dělej vše jako dřív..

slundo
25. čer 2012

testy ti většinou těhu ukážou až po vynechání ms ;) tak přeju ať to vyjde 🙂

sonicata
autor
25. čer 2012

@crca já vím jsem hrozná cíťa na tohle vůbec se mě to nedotklo jsem ráda za každý názor je to spíš strach z neznalosti toho co se může stát a jestli to opravdu nemůže mít nějaký vliv ! Přijde mi dost nezotpovědné se pokoušet o mimčo a ládovat se práškama ! Netuším zda to ovlivňuje plod nebo zárodek od začátku tak se raději ptám ! Asi dám to černé uhlí zjistila jsem že se může i acylpirin tak jsem si dala půl tablety ! Taky pevně doufám , že se zadařilo !
🙂

slundo
25. čer 2012

@sonicata příroda to opravdu dobře zařídila, že mimčo není ihned napojené na maminku . Opravdu se neboj, dneska už jsou i ATB, které se v těhu smějí. V těhu jsem prodělala problémy se zubama, měla jsem několik injekcí na umrtvení, RTG, dokonce mi i trhali moudráky a mimčo mám zdravé 🙂 Samozřejmě platí, že je nejlepší do sebe nic necpat, ale 9 měsíců je dlouhá doba a občas se tomu člověk nevyhne. Co si jen vzpomínám, tak na bolest můžeš v klidu paralen, na průjem tedy to uhlí a smectu, jinak vše konzultuj s lékařem , ale většina léků bývá při normálním užívání neškodná i pro těhotné. Jinak jsi moc zodpovědná a bude z tebe skvělá máma ;)

veroussek
25. čer 2012

@sonicata Jak už ti tady psaly holky, živočišné uhlí a smecta. V těhu můžeš Panadol nebo Paralen, ten je ok. Buď v klidu, já těhu zjistila, až jsem byla ve druhém měsíci, když jsem byla asi měsíc těhotná, chytla jsem příšernou angínu, bralal jsem ATB a Ibalgin, protože jsem měla asi 4 dny vysoký horečky. Všechno je ok, gynekolog mi řekl, že lepší brát prášky než mít v těle ty viry. Takhle ze začátku se mimču prý nemůže nic stát. Ale děláš dobře, že takhle přemýšlíš. Teď jsem si vzpomněla, že jsem už taky byla těhu a byla jsem na párty a něco jsem vypila 🙂

sonicata
autor
26. čer 2012

@slundo Opravdu moc děkuji 🙂 Strašně si mě uklidnila nakonec jsem asi vše zažehnala a dnes je mi opravdu líp !Tak uvidím dnes se měla dostavit mrch a zatím nic ! Jelikož měřím i bazální teplotu tak i podle teploty to vypadá dobře zůstává furt nahoře 🙂Ale testík zatím nic neukázal asi je ještě moc brzy ........počkám týden a pak zajdu za doktorem 🙂A ještě jednou moc děkuji za vysvětlení ! Přeci jenom v tomhle jsem nezkušená 😀 a mimčo chci a nerada bych mu jakkoliv ublížila ikdyž je mi jasné , že jsou situace kdy se to fakt bez prášků neobejde ! A pevně doufám, že mě nic nepotká takového jako tebe protože, já bolest špatně snáším 😠 ! Jsem hrozná cíťa 😀 Ale tak kvůli dítěti by to bylo asi jiné 🙂

sonicata
autor
26. čer 2012

@veroussek No tak ono neva pokud se asi nezleješ denně na mol 😀 Ale víš jak prášky jsou drogy svým způsobem ,ale je fakt ,že ty viry jsou taky děs no .....takže moc děkuji za rady a pomoc 🙂

slundo
26. čer 2012

@sonicata když jde o mimčo, jsme cíťa každá ;) najednou člověk řeší věci, nad kterými by se jinak ani nepozastavil. Je to uplně normální a hodně záleží na lidech co máš kolem sebe- někdo tě vystraší , někdo naopak uklidní 🙂 Tak pak písni, jestli to dopadlo 🙂

sonicata
autor
26. čer 2012

@slundo No jasný dnes zatím bez ms tak uvidím 🙂

camelinka
26. čer 2012

@sonicata dej vedet jak si dopadla, ale jak pises ze po tydnu bys sla k doktorovi tak je to jeste brzo a stejne si te pozve na pozdeji, protoze ted by tam toho moc nevidel 😅 😉

sonicata
autor
26. čer 2012

@camelinka taky si myslím🙂 Ale tak třeba na krev nebo kdybych náhodou nedostala a testy nic neukazovali nebo tak ! Já jen vím , že kamarádka volala na gyndu a doktor jí chtěl vidět hned po týdnu zpoždění tak hale uvidím co mi poví ten můj ,ale nechci předbíhat a zbytečně se na něco těšit když třeba není na co furt je tam ten pokles !sice né až na hranici normální teploty ale člověk nikdy neví !A u mě kort ne já jsem hrozná já na sobě pozoruji totiž každou změnu sem na tohle dost citlivá a neujde mi to ! Takže už jsem takovýhle těhotenstvích měla ,ale je fakt že teplota mi klesla víc no ......on čas ukáže 🙂

camelinka
26. čer 2012

@sonicata no prave, cim vic se na to upnes tim vic pak muzes byt zklamana a cim vic se clovek muze snazit, hlidat, pozorovat, tim min to muze pak jit, stovky holek tady by ti mohly vypravet 😔 .
Nerikam ze neni mozny otehotnet hned napoprvy,ale jistota to neni ikdyz na sobe muzes pozorovat milion priznaku. Delej co predtim a neupinej se vsema smysly na tehu,ikdyz je to predstava hezka a driv nebo pozdeji se zadari 😉 .
Neco jinyho je kdyz MS nikde a na testech snehobilo.

sonicata
autor
26. čer 2012

@camelinka zatím to tak je takže to nechávám být 🙂 Jinak mám ms pravidelné tak uvidím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru