Jaký byl průběh druhého těhotenství při trombofilii?

pindurek
21. kvě 2012

Dobrý den, je tady spoustu diskuzí na téma trombofilie a tehotenstvi, ale kdybych to mela cele cist ( obvikle az 200 stran 🙂 ) tak bych dva dny nedela nic jineho nez sedela u pocitace. A tak zkousim dat sem dotaz a budu ráda kdyz mi neho nekdo odpovi... Pred 4 rokama jsem porodila CZ zdraveho chlapecka, v sestinedeli jsem dostala trombofilii praveho stehna v oblasti pánve a naslednou plicní embolii, Nyni se snazime o druhe miminko, ale muj gynekolog mi druhe miminko nedoporucuje a rekl mi ze pokud otehotnim jsem jednou nohou v hrobe... Proto bych se s vami chtela poradit a pobavit o tom , zda nekdo po trombofilii otehotnel, jaky mel prubeh tehotenstvi, a zda jste to vse zvladli, chci druhe dite ale mam strach ze bych umrela.. prosim pojdte si nekdo popovidat.

mamkamarketa
21. kvě 2012

@pindurek ahoj,tak to ti dr keca 😀
ja prodelala oboustranou masivni plicni embolii se srdecni zastavou, presne rok pote jsem neplanovane otehotnela. a mam zdraveho syna 😉

pindurek
autor
21. kvě 2012

a toho synečka máte po té příhodě?

mamkamarketa
21. kvě 2012

@pindurek jj po roce. neplanovane

simca31
21. kvě 2012

urcite je to blbost ja mam taky problemi se srazlivosti krvi a dr rikal kdybych dostala trombozu nebo embolku tak urcite nejakou dobu klidovi rezim ale pak muzu otehotnet ale asi si budes pychat injekce fraxparine na redeni krve a budes chodi na hematologii na kontroly jak vypadaji tvoje krevni desticky drzim palce at si brzo tehule 🙂

monivo
21. kvě 2012

@pindurek a chodíš někam na kontroly na hematologii či do trombocentra? Já takovouhle událost neprodělala, jen mi zjistili špatnou srážlivost na genetických testech a v prvním a v tomto těhotenství si od začátku píchám denně injekce na ředění krve. Každých 6 týdnů chodím na kontroly do trombocentra v Praze na Karlově náměstí a hlídají mě. Takže pokud taky někam chodíš, tak se zeptej spíš tam, ale neviděla bych v tom problém.

martinka_1
21. kvě 2012

Tak já mám taky po trombóze a plicní embolii, v lednu 2011. Teď jsem podruhé otěhotněla a podruhé i potratila....už nevím,co mám dělat...

pindurek
autor
21. kvě 2012

@simca31 dekuji, uz se snazime tri roky, a ted kdyz mi doktor rekl takove drama tak manzel couvl a ze uz druhe dite nechce, jenze ja jsem bojovnice a nechci se vzdat proto jsem se obratila na vas holky..

pindurek
autor
21. kvě 2012

@simca31 a stemi injekcemi ja vim , uz mi to bylo oznameno..

pindurek
autor
21. kvě 2012

@mamkamarketa jujki, tak prave ty jsi mi dalal nadeji ze se to muze podarit i mi.. takze asi to neplanovat je nejlepsi..

pindurek
autor
21. kvě 2012

@monivo jj chodila jsem kazdy mesic a ted uz jen jednou rocne do fakultky do ostravy poruby na hematologii, prave ze hematolog rekl ze muzu mit dalsi deti, ale gynekolog to zamitl, na hematologii jedu zase v lednu tak se chci zeptat hlavne tam..

pindurek
autor
21. kvě 2012

@martinka_1 to je mi moc lito, ale rikali i mi i tohle riziko, ze je tam velke riziko nekolikatinasobneho potratu, ale jak jsem cetl v jinych prispevcich, holki taky nekolikrat potratily a pak se to proste povedlo, vim je to chaba utecha a prave i toho se bojim, ze se snazime 3 roky, pak otehovnim, budu telo trapit injekcemi a pak o to prijdu, nevim jak by na tom pak byla moje psychika, tobe ale preji jen a jen to nejlepsi a drzim palecky ze se to podari az do konce..

simca31
21. kvě 2012

@pindurek tak vidis ja si myslim ze dulezie je co rekl hematolog gynokolog te muze varovat ale dnes se da resit skoro vse a kazda vec ma sve pro i proti ale mi co chcem dite tak sme schopne riskovat a i kdyz vime ze to neni snadne a muze se stat cokoliv tak si myslim ze novy zivot stoji za vsechna rizika 😉

mamkamarketa
22. kvě 2012

@pindurek no neplanovat. mela bys to probrat na hematologii. zalezi jestli a jake mas mutace. ja si myslim,ze je dulezity byt redena. ja byla na warfarinu,pak jsem okamzite presla na clexane.
ja jdu do trombocentra pristi stredu. zkusim to profesorovi nadhodit. ale tohle se musi posuzovat individualne

pindurek
autor
23. kvě 2012

@mamkamarketa to budes moc hodna, dekuji, urcite se zeptam..

kamkaaa
12. črc 2012

Ahoj,holky můžu se k Vám přidat?
Já mám skoro to samé přesně za sebou jak píše pindurek.Mám trombofilii-LM heterozygot mutace G1691A
První těhotenství skončilo ve 24tt(infarkt placenty+hematom palcenty)Druhé těhotenství dopadlo dobře dcera narozena v 35tt.1,60kg(špatně vyživovala placenta)ale vše je dobré,dcera zdravá.Třetí těhotenství skončilo v 27.tt odloučila se placenta:( a po třech týdnech plicní embolka.Teď momentálně užívám warfarin asi půl roku až rok ho budu užívat to ještě přesně nevím.Na kardiu kde jsem ležela mi také dr.říkal že by další těhotenství nedoporučoval skrz tu plicní embolku a že je zvýšené riziko potratu hlavně v 2.trimestru .Zítra jsi jdu pro výsledky z pitvy a genetiky tak uvidím co mi doktor řekne a co mi doporučí.Každopádně vše budu konzultovat z hematoložkou,genetičkou,gynekoložkou a endokrinologem.
Holky máte také některá stejnou mutaci jako já?Děkuji Vám za odpovědi.

kattisek
28. pro 2012

Dobry vecer 🙂,chtela jsem se vas zeptat mam jedno dite a chceme jeste druhy ditko,ale je v tom problem ..pred rokem jsem prodelala plicni embolku ale slabou prevazne na prave strane,nemate s tim nejake zkusenost ??Myslite ze budu kontrolovana a nebudu mit komplikovany porod??Dekuji moc :D

gramanovahelena
6. dub 2014

já teda se ted lecim s plicní embolii už od července 2013 a ted jsme se rozhodli s manelem se snažit o druhe mimi jedno mimi uz mam a rekli mi ze muzu byt rada ze jsem prezila do svych 23let .Plicní embolie se mi objevila z antikoncepce pouzivala jsem jí 7 měsicu a zacla jsem pri antikoncepci krvácet a dusila jsem se tak sme to vysadili.udelali semi testy na nejake mutace a tam se mi prokazalo ze nemuzu jist antikoncepci.a ted uz 1,5mesice si píchám claxane forte injekce do bricha by jsme mohli mit druhe mimi.jeto sice hrozne ale da se to prezit. tem dalsim co maji neco podobneho drzim pesticky aby vse dopadlo dobre :D

andariel25
8. únor 2018

Holky můžu se zeptat jak se ta embolie pozna? Souvisi teda s trombozou? Ten pocit dušnosti je delší dobu a trvale? Mám občas pocit, že se nemohu pořádne nadechnout-pokyvu hlavou-protahnu zada a je to lepší. Když na to nemyslím-dýchám normálně i při procházkách. Mam z embolie strach-myslím na to a pak najede uzkost a tak nevím jestli si pak i to blbé nadechování nevsugerovávám. Na hematologii jsem byla pred 9 dny, dimery lehce zvýšené ale prý to je 3 týdny po císaři ok. Moc děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru