Jaterní porfyrie, má vliv na těhotenství?

luciemeli
18. čer 2012

Ahoj prosím o bezpečnou radu. Naše rodina má Porfyrii. Babička má porfyrii krevní a její dvě děti (Teta a můj tatínek měli porfyrii jaterní) Teta na tuto nemoc umřela. Projevuje se až kolem 30. věku. Nebudu popisovat co je to za nemoc..Zajímá mě zda to má nějaký vliv na miminko. Jsem ve 38. týdnu a zjistili mi, že mám jaterní cholestázu. Špatně mi fungují játra...Prášky mi nepomáhají...Mám strach, že mi to napadá miminko v děloze...myslíte, že to má i za příčinu ta porfyrie v rodině...mám stejnou krevní skupinu jako měla má teta a má můj tatínek. A je problém s játrama...Prosím o rozumné rady...Tato nemoc je dědičná..naše rodina ji má po staletí! Touto nemocí trpí 5 rodin v České republice...
Doktor není schopen mi říci zda je to ovlivněno tou naší nemocí nebo normální jaterní cholestázou...Maminka na ni netrpěla ani jedno těhotenství..ani nikdo v rodině...neměl jaterní cholestázu...Děkuji za info.

tehulka12
18. čer 2012

Bezpečnou radu samozřejmě nemám,to by musel odpovědět genetik nebo hematolog.Ono hlavně záleží,jestli tu porfyrii maš ty nebo ne.To ti asi vyšešetřili nebo ne?Jestli ji nemáš,tak je to običejná cholestáza.Jestli ti nezabirají léky, tak by jsi nejspíš měla být v nemocnici a miminko ti intenzivněji sledovat.Když to bude hodně špatné,tak ti ten porod vyvolají nebo udělají cisařský řez a pak by se to mělo rychle napravit.Asi takových lidí jako ty moc není,tak ti proto nedokážou lékaři odpovědět,protože nemají s tím zkušenost.Držím palce,ať je to brzy v pořádku.

luciemeli
autor
19. čer 2012

@tehulka12 No právě toď otázka...mám stejnou krev jako otčín....ale oni mi to doktoři nedokážou říci, protože sami neví zda ty porfyríny mám aktivní...to se dozvým až kolem toho 30 věku...teď vím houby...ale děkuji za odpověď... 😖

tehulka12
23. čer 2012

@luciemeli počkej,ale s otčínem ty přeci nemáš geneticky nic společnýho,otčín není otec.Každopádně už jsi na konci těhotenství,tak když by to bylo špatné,tak ti ten porod vyvolají.Tak ať je to všechno dobré.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru