Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

luciferek
5. kvě 2008

ahoj molicova, já již sice nejsem těhotná, ale taky jsem byla od začátku doma a užívala si těhulkování 🙂. Nemyslím si, že bys měla mít špatný pocit z toho, že se jak ty říkáš flákáš 😉 . Pořádně si to užívej, pokud ti to vyhovuje být doma, píšeš, že máš už zajetý svůj režim a to je dobře... choď na procházky, koukej po věcičkách, prostě si to pořádně vychutnávej 😉 . Až bude mimísko na světě, už tolik času mít určo nebudeš 😀 😀 😀 . Já taky byla nejdřív doma kvůli nevolnostem, pak se ještě přidaly komplikace a už jsem se do práce nevrátila a nelituji toho... každému vyhovuje něco jiného a pokud jsi unavená a ani si nedovedeš představit trávit celý den v práci, tak to neřeš...ale vím jaké máš pocity, protože mě to taky v té době napadalo, že se zbytečně flákám 😝

slunickooo
5. kvě 2008

Molicová - klíííííd 😀 😀 , já jsem taky doma od začátku a vůbec mi to nevadí - ba naopak - si to užívám , žádné špatné svědomí nemám, prostě si ted odpočineme a těhotenství si krásně vychutnáme 😉 😉 😉

kristi
5. kvě 2008

ja jsem taky byla doma a v pohode, zadny vycitky jsem fakt nemela

kveta
5. kvě 2008

Molicová, ja síce nie som tehulka, len sa o to snažím, ale ak by to vyšlo, tak tiež plánujem byť celé tehu doma. Kamoška to tak urobila a má ohromne pokojné a vyrovnané dieťa - asi vďaka tomu kľudu v brušku.

molicova
autor
5. kvě 2008

Ahoj holky, tak to jste mě uklidnily. Nevím proč si s tím pořád lámu hlavu. Každý mi říká ať zůstanu doma, protože se ještě ke všemu strašně zhoršily podmínky v práci, tak mi tam kolegové taky říkají ať už nechodím, že bych z toho měla akorát jenom těžkou hlavu. Od pátého měsíce do sedmého je to prý nejhezčí období a pak to začíná být už takévé nepříjemné. Tak to by se mi asi nechtělo odchodit v práci.
Díky moc.

jadviga
5. kvě 2008

ahojky, já jsem taky od začátku doma, moje mamka řekla ať si to krásně užívám.Ze začátku jsem hodně špinila tak mě Dr. nechala doma, teď už je mi o.k. V práci bych se nervovala-mám "bezvadného" šéfa. Minulý týden jsme dělali terasu,takže se vážně nenudím 😎 Takže odpočívejte a nabírejete sílu-ještě si užijeme 😉 😉

dvojka
5. kvě 2008

Molicova-já ti to jen schvaluju.Jsem na MD a nyní jsem těhotná,je mi neustále špatně a nedokážu si představit že bych chodila do práce..Tak si to užívej a nic si nevyčítej 🙂

andelka
5. kvě 2008

Já těhu nejsem, ale taky bych chtěla být doma, kdyby na to přišlo. Zatím studuju, po státnicích bych měla jít do práce, ale zároveň se začneme asi snažit, takže kdyby se zadařilo, zuby nehty bych se v práci nedržela. Mimčo by mi bylo přednější. Kromě toho budu dálkově studovat, takže tohle by mi jako "pracovní náplň" stačilo. Nechci se honit v práci a pak zjistit, že jsem si těhu vůbec neužila, že jsem nestihla přečíst tohle, a zkusit tamto, o péči o sebe a cvičení ani nemluvě.
Takže blbě se fakt cítit nemusíš. Pro mimčo je odpočatá a pohodová mamča nejlepší. 🙂

len
5. kvě 2008

Nejsem těhu, ale vidím to takhle - pokud by mi bylo zle, rozhodně bych neměla sebemenší výčitky zůstat doma. Ale pokud bych se cítila OK a něměla nijak fyzicky náročnou práci ani dojíždění, určo bych doma nezůstávala, jak se znám, asi bych se unudila k smrti 😉

sluninka
5. kvě 2008

já o tom taky dost uvažuju,první těhotenství nedopadlo dobře a teď jsem opět na začátku,mám strach,že se to bude opakovat,ale vrtají mi hlavou peníze 😒 jak jste na tom byly vy finančně?

martina21
5. kvě 2008

ahoj ja som tiez bola doma od tretieho mesiaca a to som poprosila gyn nech ma necha doma tiez som mala hrozne nevolnosti a ta priserna unava ze som proste nezvladala, robila som predavacku a 12 hodin na nohach bolo jednoducho neprdstavitelne, keby robim niekde v kancli 8 h tak by som asi pracovala lebo som sa doma sialene nudila, byvame daleko od rodiny a priatelov, ale potom to uz bolo ok zvykla som si, a uz teraz sa desim ist znovu do roboty 😅

jabber
5. kvě 2008

Tak já jsem chodila do posledního dne než jsem šla na mateřskou normálně do práce, neměla jsem žádné problémy s nevolností, v práci byla pohoda...bavilo mě to 🙂 .
Ale zůstat celé těhotenství doma - na tom taky nic špatnýho nevidím 😎 , hlavně abys byla v pohodě a klídku 😉

molicova
autor
5. kvě 2008

No já jsem zatím dostala první výplatu, když sjem byla po měsíci doma. Byla pochopitelně nižší. Ale teď mi kolegyně v práci říkaly, že po 43 dnu se výplata dorovnává do tvé výše, kterou jsi měla, takže by měl být človek na stejno, ne-li lépe. Nevíte o tom něco, jestli to fakt tak je. Beru v pátek, takže se o tom sama přesvědčím. V případě, že budu brát stejně jako bych chodila do práce, tak se už nevrátím. O návratu bych se rozhodovala asi opravdu jenom kvuli těm penězům. 🙂

sluninka
5. kvě 2008

molicova..tééda,to zní dobře 😉 dej potom vědět jaká byla ty druhá výplata 😀

len
5. kvě 2008

Molicova - stopro je tam nějaký limit. Možná to tak vychází u nižšího platu, ale pokud někdo bere větší peníze, tak je ta nemocenská zoufalá až hrůza 😒

molicova
autor
5. kvě 2008

no jasně, kolegyňka má kámošku a ta je taky těhotná a dotává víc. ale dokud to neuvidím, tak tomu neuvěřím. řeklo mi to nezávisle na sobě 5 lidí.

molicova
autor
5. kvě 2008

no to asi jo, já mam normální výplatu. ta kamarádka té kolegyňky pracuje ve stejné práci a plat má přibližně stejný jak já, takže to asi tak bude. nevím

jadviga
5. kvě 2008

nevím to přesně,ale myslím,že strop nemocenské je 15 000kč

sluninka
5. kvě 2008

moli...tak to nám vážně dej vědět..jestli mám být v klidu doma za malinko nižší peníze,tak bude raději doma

len
5. kvě 2008

Můžeš si to spočítat tady, ale stát si nemůže dovolit platit nemocenskou srovnatelnou s platem (vždycky bude nižší), protože se snaží, aby lidi chodili do práce a neváleli se doma... Tohle není narážka na těhule, ale na nemocenskou obecně - pokud by se někomu vyplatilo finančně zůstávat doma, makali by jenom poctivci a zbytek by to zneužíval 😉
http://www.vypocet.cz/nemocenska.php
Ten limit je do 60. dne 422 Kč/den a od 61. dne 461,- Kč/den, víc člověk nedostane, kdyby vydělával milióny...
Teď se to sice bude trochu měnit, ale nijak dramaticky (hlavně ty první dny).

molicova
autor
5. kvě 2008

no tak jestli je strop 15000 tak se mi to porad vyplati byt doma, protoze, kdyz si zpocitam moje obedy to je 2000 mesicne, manzel by musel chodit na jidlo, tak jsem na stejno jako ne-li lip kdyz budu doma 🙂

jadviga
5. kvě 2008

já jsem teda státní zaměstnanec,takže nevím přesně,ale druhý měsíc je nejhorší a pak se to dorovnává.Právě budu mít tu druhou výplatu a nechala jsem si to na mzovce spočítat a dělá mi to asi o 4000 kč míň než normálně beru.Ale pak je to rozdíl něco přes 2000 kč, což není tak šílený.Právě je tam ten strop. ☹

sluninka
5. kvě 2008

co znamená ten strop?

molicova
autor
5. kvě 2008

no me rekla, ze mi ted budou dorovnavat plat, no proste uvidim, necham se prekvapit 🙂

jadviga
5. kvě 2008

ten strop je,že Ti víc nedají 🙂 🙂

sluninka
5. kvě 2008

takže když mám plat víc jak 15tis, tak mi stejně víc nedají? 😕 to nechápu 😀

molicova
autor
5. kvě 2008

no tak asi jo, fakt nevim, pisu jen co jsem se dozvedela, ale mozna, ze to tak neni. musim si pockat do patku

sluninka
5. kvě 2008

moli...teda tak to já počkám s tebou, jestli Ti to neva....teda né že čekám kolik mi dáš,ale jestlise Ti to trošlu vyplatí 😉

len
5. kvě 2008

Spočtěte si to na té kalkulačce, co jsem sem dala 😉
Je to tak, že člověk dostane určité procento z platu, ale jenom do nějaké hranice, potom už dostanou všichni stejně... Ta hranice je někde kolem 24 000 (hrubého) - do téhle částky nemocenská narůstá a pak se to zastaví cca na 10 000 Kč za první měsíc (13 000 za druhý a každý další) a pak už je jedno, jestli jste braly 25 000 nebo 50 000 nebo 150 000, víc jak těch 13 000 měsíčně nedostanete ani za zlatý prase (byť jste předtím dávaly každý měsíc mnohokrát tolik na daních) 😉

jadviga
5. kvě 2008

taky přesně nevím,mám teprve první výplatu-nemocenskou,právě teď bude druhá - tak jsem mooooc zvědavá,ale bude to prý ubohý.Ale tak mi to vysvětlovali, mám plat víc než 15 000kč, ale víc nedostanu jak píše sluninka. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru