Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

molicova
autor
6. kvě 2008

🙂

sluninka
6. kvě 2008

moli...jsem zkopírovala mail místo toho co jsem psala 😀 ehm..jsem chtěla napsat,že mě se líbí Herqules,ale je hrozně drahej,jinak teda V3 nebo Millenium... dělala jsem v Chiccu,takže Cortinu taky znám 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

a co myslis, je dobrej? 😒

sluninka
6. kvě 2008

moli...mě se líbí,ale já s tím moc dobrý kušenosti nemám, je brzy rozvrzanej, a z toho já jsem na prášky... ale na druhou strnu hodně maminek je spokojených..já nikomu nic nevymlouvám,ale já bych do něj nešla 🙂

xsuzzi
6. kvě 2008

Moli já byla taky doma od 7tt a ničeho nelituju,skvěle jsem si užila těhulkování jak jsem mohla a mohla jsem se tak plně věnovat svému těhotenství což mi dělalo obrovskou radost.Vyloženě jsem si těhu užila a těšila se z mimiška 😵 ohledně peněz,to jsem moc neřešila,ale můj plat byl pouze o 1000Kč méně než,když jsem chodila do práce 🙂
Tak si to hezky užívej 😵

holly1
6. kvě 2008

ahoj, tak já za chvíli začínám 4. měsíc, chodím normálně do práce. Jsem v podstatě vděčná za to, že mi nebylo zle a dosud jsem neměla žádný jiný problém, (teda kromě zvýšené únavy, to jo) takže by mi asi bylo blbé jen tak si říct o neschopenku. Je pravda, že vždycky začátkem týdne, tj. po víkendu si říkám, co bych za to dala, moct ještě chvíli zůstat doma, ale pak se ten pracovní týden rozjede a jsem spíš ráda, že můžu normálně fungovat. Popravdě jsem na to trošku "hrdá". Večer ještě zvládám připravit večeři a vlastně i jinak funguju normálně jako dřív. Pokud má někdo nějaký problém nebo velké stresy v práci, tak v pohodě. Myslím, že těhotenství může být legitimní důvod pro pracovní neschopnost. Je to jako všechno individuální.
K molincove mě napadlo, jestli jí někdo nedal najevo nebo nenaznačil, že je lenoch líná, protože jinak mít výčitky, to není nutné. Kdybych je měla, asi bych pořádně pouvažovala jestli na tom něco není a třeba svoje rozhodnutí přehodnotila. Ale to je takové "kdyby". Jsem ráda na svém místě 😎

gabrus
6. kvě 2008

ahoj holky, tak tady pročítám vaši diskuzi, jsem na tom stejně jako Molicova..jsem na PN od 11týdne, protože jsem měla chřipku a doktor mě PN ještě prodloužil, popravdě jsem už chtěla jít do práce, protože je jich tam málo a pod, ale nakonec jsem si řekla, proč ne, mám sice blbej pocit, protože tam nemá kdo být, je to kvůli kolegyním blbý, ale na druhou stranu si to musí vyřešit šéf. Je to tam od deseti k pěti, stres a nervozita, šíleně moc práce, která se nestíhá udělat a do toho ještě náročněj šéf a protivný lidi, člověk se ani nenaobědvá..takže přemýšlím taky, že zůstanu doma. protože to odnesu pak v práci já a mim, to mně nestojí za to. Ještě ke všemu se mi objevily extrasystoly, no problémy se sdríčkem, není to ic vážnýho, ale právě strtes mi to vyvolává. Doma jsem klidnější a vyhovuje mi to, i když jsem si vždycky myslela, že bych se doma ukousala nudou, ale zatím to tak nemá. Tak nevím, jestli se uschopnit.

gabrus
6. kvě 2008

asi to zkusím jít ještě do práce a uvidím, jak to bude, ale bude to pěknej záhul a hlavně já než se dokopu potom zajít k doktorovi nechat si PN napsat, to už musím totiž umírat, takže nevím, jeslti bych znovu na PN šla..

holly1
6. kvě 2008

gabrus, tak asi bych si napsala + a - pro obě varianty a pak se rozhodla 😉

xsuzzi
6. kvě 2008

holly myslím si,že moli nemusel vůbec nikdo nic říkat,ale typy lidí,kteří se jen tak neflákaj doma pro nic za nic a jsou poctivý prostě takovýhle myšlenkový pochody mají a měli by je,i,kdyby doma leželi třeba s oběma zlomenýma nohama!!!! 🙂

holly1
6. kvě 2008

xsuzzi, asi máš pravdu 😀 😀

bobinna
6. kvě 2008

ahoj holky, můžu se přidat? já jsem na PN od 9.tt a vůbec mi to nevadí 😀 , pracuju jako pokladní v globusu, máme tam jenom 12 a 13ctky žádné ranní nebo odpolední takže mi to teda vůbec neva... že jsem doma ... rozčilovat se s těma lidma to budu radši sedět doma toť můj názor 😉

maxkatka
6. kvě 2008

taky se přidám...

doma jsem od 6 týdne... práce sice o.k., ale vedení nic moc... a dohadovat se kvůli každému slovíčku mě už moc nebavilo a mimo to mi končila smlouva na dobu určitou a nechtěli mi ji prodloužit, tak mě dr. nechala doma... nechala mě bez řečí, protože jsem měla už diagnostikovanou neplodnost, takže když jsem otěhotněla (bez jakékoliv pomoci léků či lékařů.... ), tak i doktorka byla ráda a naznala, že příroda je mocná a já odcházela s neschopenkou...

ze začátku jsem měla sice jako by výčitky, že zneužívám náš sociální systém, ale stejně nové místo bych nesehnala a být po celou dobu na pracáku, tak bych měla ještě daleko méně peněz a ke konci už vůbec nic...

alespoň si těhulkování užívám i když teď už je to spíše trápení... 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

jsem rada, ze nejsem sama kdo je doma. musim priznat, ze jsem se u nas v praci setkala s lidma co proste odesli na nemocenskou a byli na ni hodne dlouho a taky to neresili jestli v praci chybi ci nikoli. treba ja jsem musela s kolegy obsluhovat klienty trech kolegyn, ktere zustali z duvodu tehu doma a taky neresili, ze mi v praci padame na hubu a nestihame svou praci. kdyz to tak vemu, v praci budu mit jen stres ze neplnim plany, neprijemny klienty a neprijemny vedeni. takze pro me je vysledek jednoznacne zustat doma. myslim si ze lidi kteri pobiraji od socialky je mnohem vic nez tehulek, ktere chteji mit pohodove mimi a proto zustavaji doma. znam plno lidi, kteri jsou doma jen proto, ze se jim proste nechce makat 😀

leryl
6. kvě 2008

ahoj,já jsem doma od 6tt.Měla jsem jednorázové špinění a pracovala jsem v infekčním prostředí,takže bych tam stejně nemohla zůstat.Všechny kolegyně co otěhotněly byly skoro hned doma.

makak21
6. kvě 2008

Ahojky...já jsem doma od 8tt a nic špatného na tom nevidím...Užívám si...někdo potřebuje práci, že by se doma nudil a to teda není můj případ 😅 Já si to doma užívám 😉

evicka1
8. kvě 2008

ahoj holky,.. no neviem ci sa k vam mozem pridat.. ja som doma hned od zaciatku tehulkovani a musim uznat, ze mi to lezie na mozog... racej by som bola v praci no bohuzial to nejde ☹ A najhorsie na tom je , ze som v prahe sama len s priatelom a nikoho ineho tu velmi nepoznam tak sa neuveritelne nudim 😅
krasny den

chell
9. kvě 2008

ahoj holky,
tak vam trochu přispeju do diskuze.. nejdriv k tomu jak ste resili ze vam to nevychazi podle ty kalkulacky za prvni mesic.. nejspis ste asi podle me nemeli nemocenskou od prvniho a par dni byly v praci tak proto ty rozdily a ono jak je to pak soupnuty tak to moc nevychazi ale je to opravdu tak...

ja jeste porad chodim do prace ale prvni tri mesice sem lezela doma.. ne proto ze by mi bylo nejak extra zle ale mela sem anginu a nemohly me lecit tak me sledovaly a cekaly az se prehoupne treti mesic a budou mi moct nasadit antibiotika abych byla ok.. ze zacatku sem mela trochu nevolnosti a unavu tak sem byla fakt rada ale ty tri mesice byly fakt neskutecne dlouhy a kdyz mi doktor rek ze mi napise neschopenku hned jak skoncim anginu na rizikovy protoze pracuju na rizikovym pracovisti, tak sem myslela ze se zblaznim... nastesti sem se v rpaci mohla domluvit a do vyroby nemusim a dëlam jen to co uznam za vhodny takze sem moc rada ze sem do prace mohla jit pac bych se asi doma zblaznila.. navic kdyz mi je dobre prislo mi zbytecny si valet sunky a nechat na sebe pracovat ostatni...

ikdyz moje nemocenska a plat jsou skoro srovnatelny, je tam rozdil asi 2000 tak si rikam ze i ty se budou hodit a ze proste sem aspon mezi lidma a neco delam...

tim nechci schazovat ty co sou doma.. samozrejme kdyz sou k tomu nejaky racionalni duvody jakoze riziko potratu nebo nevolnosti nebo naky jiny zdravotni komplikace nebo blby zamestnani ktery by se fakt nedalo zvladat tak je to jasny ze do prace chodit nebudete...

kazdopadne na posledni prohlidce sem prave resila s porodnima asistentkama kdy mi daj naky papiry na materskou.. tak mi nejdriv chteli davat nakou neschopenku pak me posilali na socialku jako nezamestnanou a asi po peti minutach sem jim vysvetlila ze normalne chodim do prace ze nic z toho nepotrebuju tak mi rekli ze sem asi jedina pracujici mamina co maji...

podle me se to s tema rizikovkama posledni dobou prehani.. respektive pokud zenska trochu chce tak se dycky neco najde a ono ze zacatku je fakt unava a tak ale pak uz je to podle me jenom o pohodlnosti....

samozrejme ze ted u me v naky 33tydnu je docela uz narocny taky dojizdet pul hodiny mhd do prace ale zase si rikam ze ten tejden uz to zvladnu ze mi je fajn a uz to proste dochodim 🙂

sluninka
9. kvě 2008

moli...ahojík,jsi tadýýýýýýýýýýýýý? 😅 😉

laola
13. kvě 2008

Ahoj holky,

já jsem na neschopence od včerejška. Loni jsem měla zamlklý potrat, u tohoto těhu ze začátku špinění. Takže pro jistotu...

porodni_baba
13. kvě 2008

hezké dopoledne 🙂
ráno tady kecáte a když sem dolezu já tak tu nikdo není 😝 no tak já jdu teda k TV žehlit ale nechce se mi 😀

fiallinka
13. kvě 2008

vůbec se tím netrap, do práce se nachodíš ještě dost a nejdůležitější je spokojená mamina. Já třeba do práce chodím, ale práci mám blízko domu, baví mne a vydělám si, a je mi dobře, takže doma být nechci, ale pokud bych byla v jiné situaci, neváhám.

natali.m
13. kvě 2008

Přesně jak říká fialinka, hlavmí je klidná mamina, já bych taky ráda chodila do práce a místo toho sedím od začátku doma, jen proto, že mám rizikové pracoviště.ale na druhou stranu mi dost času zabere výška, takže se nenudím, ale učím se kdy to jde.některé nás prostě nemají na výběr... 😉

lestep
15. kvě 2008

ahojte. zdravím všechny těhulky. Tak přidám svůj názor do diskuze. Jsem doma od 6tt.Pracuji na jipce, takže super infekční prostředí..Máme tam občas lidi co mají heptitidu B, C a jiné milé breberky, které bych v těhu a ani nikdy v životě dostat nechtěla.. Jsem po potratu v 6 tt, takže dost velký důvod,abych zůstala doma. potratila jsem po jedné vydařené noční, takže pracovat budu ještě hodně dlouho, až budou děti velký..teď jsem doma..
Chtěla jsem se Vás zeptat, jaký je váš denní režim, co přes den děláte, cozvládáte, čemu se vyhýbáte.Dík 🙂 těším se na vaše příspěvky.

molicova
autor
15. kvě 2008

ahojky lestep, ja jsem doma od 9 tt a uz se asi do prace nevratim.
takze den zacinam tak, ze udelam snidani pro sebe a manzilka, pak se jdu koukat na telku, davaj vareni s Jamim Oliverem. V klidku posnidam. pak zacnu pomalinku delat obed. s manzilkem se najime, no a potom podle toho jak se mi chce, tak poklidim v bytecku. rekonstruujeme baracek, takze je tu porad prach. take mame dva male psiky, kteri kdyz litaji cely den venku, tak je pak vykoupu a vycesu. to mi taky zabere nejaky ten cas. pak se podivam na konika, na ruzne bazarky a pokouknu co bych si predstavovala koupit. musim si casto sedat mezi pracemi, protoze se rychle unavim. ted me boly prava kycel, takze je to neprijemne. no proste receno se doma vubec nenudim. stale mam co delat. 🙂 cetla jsem tu prispevky, ze se holky kousou nudou, ale asi jsem domaci typ, takze me to doma vubec nevadi. obcas se jdu projit, nebo si jdu take sednout na zahradku, kde si opekame masicko. 😀
Neni to nic moc co pres den delam, ale me to opravdu zabavi na cely den a obcas se priznam, ze si jdu po obidku lehnout, takze se kolikrat zbouzim az na veceri 😅

Tak papa Misa

dida_tn
15. kvě 2008

Ahoj tehulky, tiež som doma od 8. tt a do práce sa asi nevrátim. Viackrát sme prišli o mimi, takže najskôr ma dr. nechala doma kvôli rizikovému obdobiu (u nás prelom 2-3 mesiac), neskôr som mala trošku problémy so špinením, teraz je to už ok, ale kvôli dochádzaniu ma dr. do práce pravdepodobne nepustí. Tiež som mala zo začiatku výčitky, ale priority sú u mňa jasné, takže sa tým netrápim. V práci je človek nahraditeľný, ale vo vlastnej rodine väčšinou nie 😉 Takže žiadne trápenie, ale užívať tehulkovanie 😉

knobloska
15. kvě 2008

Není na tom nic špatného, já byla taky celé těhu doma. Máš to dobrý, že bude léto. Odpočívej, je to opravdu naposledy 😉

sylvka
16. kvě 2008

já jsem doma od pátého týdne 😠 a není na tom špatného nic 😀

andy21
16. kvě 2008

Já jsem doma od začátku, mám po AB missed a jsem radši, že se nebudu nikde nervovat. Je to lepší, máš čas na procházky a na koníka 😀

nadad
17. kvě 2008

Ahoj lestep- také jsem dřív pracovala na Jip-kardiochirurgie, ale už to několik let nedělám. Doma jsem od 6tt a celkem si to užívám. Můj denní režim je pořád podobný, ale nestěžuju si 🙂 ráno vstanu kolem 9, dojdu vyvenčit pejska, pak se nasnídám ( to jsem dřív nedělala, ale teď musím ), pak trošku uklidím, někdy se do toho pustím pořádně a někdy jen tak lehce, pak kouknu na net - postupně dávám dohromady výbavu a to je celkem zábava 🙂 Odpoledne jdu někdy za kámoškou, jindy se jen tak cournu po krámech a vyvenčím zase pejska. Teď, když je hezky, tak děláme docela dlouhý procházky. No, a pak něco uvařím k večeři nebo si někam na něco dobrýho s miláčkem zajdeme a pak už jenom odpočívám 🙂 🙂 teď už jsem začala prát oblečky na mimíse a žehlit- to taky zabere nějaký čas, ale baví mě to. Někomu se to může zdát nudný, ale já jsem spokojená, nikam nepospíchám, nestresuju se a hlavně- ten den mi utíká snad daleko rychleji než v práci🙂🙂 Tak si to hezky užívej!! Napracujeme se ještě dost🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru