• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

19. srpna 2008 
Ahojte holky, taky si dovolím přidat svůj názor. Pokud od začátku máte nemocenskou (rizikové těhotenství), tak pokud výslovně nezažádáte u doktora o skončení, tak ji nechává.

Já jsem také na rizikovém od začátku. Máme to vymodlené dítě a i doktor byl sám překvapen, že se nám to „přirozenou cestou“ povedlo. Dle mých zákroků v minulosti, indikací, co mám … Sami jsme byli moc překvapení, že se nám konečně poštěstilo…. (v září, říjnu jsem plánovali další IVF) a nechci ničím ohrozit své těhulkování. Sice mám kancelářskou práci, ale když si představím ty stresy, nároky při rozjíždění nové situaci v práci.. opravdu se na to necítím. Sice peníze jsou důležité a potřebné, ale věřím, že to i tak zvládneme.

První dva měsíce a ještě i před tím než jsem zjistila, že jsem těhu, jsem totálně byla utahaná a prospala jsem 1/3 dne… Komplikace špinění na začátku ustály, cysta se vstřebala… Taky jsem zvažovala, že na 2-3 měsíce bych se vrátila do práce… Ale jak slyším od plno žen… a souhlasím s JESIKOU, že je to jedno s nejkrásnějších obdobích ženy v životě a až přijde druhé mimčo, tak to bude zase jiné, ale už si to tak neužijete... jako své prvotní těhulkování…. Konečně mi není slabo, ale i tak se nemá člověk přeceňovat. Stačilo mi když jsem předávala kolegyni v práci nějaké věci a řešily jsme „méně závazné záležitosti“ a to jsem tam byla jen ½ dne. Večer jsem byla utahaná a ráno dospávala. Kolikrát psychický stres je horší…

Ať se všem daří, prolomí dilema a hlavně necítí výčitky, když zůstanou doma. Je to individuální a opravdu zaleží, co doktor řekne… a jak se cítíte. S tou praktickou je to pravda, pokud někdo má nějakého „inteligentního“ gynekologa, tak záchrana je praktická doktorka. Ale nedokážu si představit, že bych se přela s gynekologem, zda je mi nebo mi není dobře…. Pěkné těhulkování a končící léto.
19. srp 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem taky cele tehotenstvi doma, ne protoze by melo byt rizikove, ale bylo mi prvni 3 mesice strasne zle, a porad jsem spala.. Nemyslim si ze je na tom neco spatnyho.. Ba naopak aspon si odpocinete, makat budete celej zivot :wink:
19. srp 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlas....ještě se napracujeme :grinning:
19. srp 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne, ja uz do důchodu stejne nepůjdu to ho zrušej takže si od 5tt uzivam doma :slight_smile:
19. srp 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heresta,

já taky holka!! Pracovala jsem v nepřetržitém provozu,nejsem nejmladší a na mimi jsme čekali dlouho... Takže po nějakém špatném svědomí nebo hloupém pocitu není ani památka... :slight_smile:
19. srp 2008 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem taky od začátku doma. Pracuji v nemocnici, na dost infekčním oddělení, takže jsem ráda, že jsem se s dokym domluvila. Kolegové se na mě sice dívají skrz prsty, nechápou mě. Ale co, teď už je mi to úplně jedno. Hlavně ať je mimčo zdravé :wink:
19. srp 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak to deláte finančně? Asi máte všechny nemocenskou, že? Já ji jako OSVČ bohužel nemám. K práci mě nutí klienti a nějak se musím uživit... Manžel sice navrhoval, že mi bude posílat nějaké peníze, ale neumím to přijmout. V prvním trimestru mi bylo hodně blbě, ted mě po delší době u PC pobolívá v podbřišku, takže hodinu makám, hodinu ležím. No, a tak dál od rána do večera.
19. srp 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky... tak já sem doma od 7tt.... Dr. mě nechala doma kvůli častému píchání v podbřišku a často se mi motala hlava... dělala sem práci prodavačky v obchodě z oblečením a nebyla tam klimatizace... resp. klimatizace tam byla ale nefungovala... a nebyl nikdo, kdo by to opravil... tak sem zůstala doma na nemocenské.. a dělaly sem tam 12ctky což bylo velice únavné... a 12 hodin. nesedět...je v těhotenství fuška.... když bylo moc lidí, tak sme měli rtychlou přestávku jen rychle něco sníst, na wc a šup do práce... což bylo i na začátek těhu náročné.... takže bych si s ničím hlavu nelámala... i když už sem doma pěkně dlouho, tak se nenudím a mám čas si vše uklidit a uvařit, atd... a zajdu si do města, na kafíčko...no letí to letí... celý den mám hned fuč :grinning: takže nestresujte... a s těma penězma... to vůbec neřeším... mám o 4.000,- mín než co sem si vydělávala... ale zas tolik mě to nevytrhne... sice ono 4.000,- jsou 4tis....že... ale jak nastoupím na mateřskou tak budu mít zase o 4.000,- víc... takže sem v klidu :slight_smile: práci bych v těhu absolutně neřešila... na to jsou tam ti, co děti nečekají :slight_smile: ne??
19. srp 2008 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek