Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

smajlik
3. čer 2008

ahoj holky, tak i já přidám svou troškou do mlýna. Jsem na tom podobně jako lencourek - taky 8,5 hodiny denně u počítače, ale v kanceláři. Jenže bohužel ze strany zaměstnavatele velký stres, který jsem hned na začátku těhu nevydýchala a skončila v nemocnici se srdeční tachykardií, která se zlepšila až po 14 dnech klidu doma. Takže mi pan doktor sice výslovně nezakázal jít do práce, ale řekl že by tam bylo pro miminko velké riziko. A tak na neschopence zůstávám a budu asi až do konce těhotenství.

korcula
3. čer 2008

ahojky, taky jsem doma, asi od 9tt, jezdím služebně hodně autem, kolem 3000 km měsíčně a Dr. i všichni okolo mě od toho zrazovali, abych jezdila. a přiznám se, když si v těhlech vedrech představím trávit půl dne v neklimatizovaným autě, jsem ráda že mám neschopenku a klid a nerozčiluju se s klientama a problémama.... 😅

smajlik
3. čer 2008

spíš bych řekla, že není nic špatného zůstat celé těhu doma, ale zabavit se 😀

korcula
3. čer 2008

no já teda zatím pořád spíš nestíhám.... 😀 vždycky si naplánuju co udělám a stihnu toho půlku.... 😅

sluninka
3. čer 2008

ahojte holky...tak já jsem zatím taky nakonec doma...ještě nevím jestli se do práce vrátit nebo ne...sice se občas doma nudím, ale v práci bych to teď nezvládala...zatím jsem doma ze zdravotních důvodů a vážně přemýšlim, ž ei zůstanu...sice o pár peněz na chvilku přijdu, ale za to aby se prcek měl fajn mi to stojí.... 😵

1980mat
4. čer 2008

Taky napíšu svůj názor na toto téma. Já jsem ve 37 tt a chodila jsem do práce celé těhu. Za celé těhu jsem nečerpala ani jeden den nemocenské a to mám pracoviště 50 km od domova. Takže mi spíš než práce vadilo to šílené dojíždění. V práci jsem si ale vyjednala, že můžu poslední dva měsíce před nástupem na mateřskou pracovat doma a do práce jezdit jen jednou týdně odevzdat to, co jsem doma udělala, což bylo super. Měla jsem víc času na sebe a na mimčo, pořádně jsem se prospala, nenudila jsem se a taky jsem nepřišla o šílené peníze, o které bych přišla, kdybych byla na nemocenské. V mém případě bych měsíčně přišla o cca 8 tisíc čistého měsíčně a to jsme si s manželem opravdu nemohli dovolit, protože on byl dva měsíce na nemocesnké z důvodu operace kolene, takže jsem rodinu "musela živit i v těhu já". Samozřejmě kdyby byly nějaké zdravotní komplikace, tak bych zůstala doma, ale já se celé těhu cítila celkem fit, tak nebyl důvod zůstávat doma. Navíc vím, že by se na mě v práci, doma i kamarádi dívali jako na flákače a to jsem opravdu nechtěla. Naopak kdybych mohla, pracuju klidně až do porodu, ale to bohužel zákon neumožňuje. Takže jsem musela 6 týdnů před očekávaným temínem porodu nastoupit na mateřskou. Mám sice maximální mateřskou /což je 479 Kč na kalendářní den - tedy necelých 15000 Kč měsíčně/, ale pořád je to méně než jsem si vydělávala a to mě trochu štve. Ten pocit, že jsem teď živená jen státem. Ale zase jsem roky přispívala do systému nemocenského pojištění odvody z platu, tak se mi to teď snad vrátí.

Jinak jak tu holky na začátku diskuze polemizovali, jak je to s výší nemocenské, tak nevím, jestli jsou některé z Vás naivní nebo mají nedostatek informací, ale člověk, který je na nemocenské nemůže mít nikdy stejný nebo dokonce vyšší příjem než mají pracující lidé. Proto nemocenská tvoří vždy určité procento z platu, které si nemocný vydělával v posledních 12 měsících předtím, než nastoupil na nemocenskou. Takže když je člověk na nemocenské, vždy má menší příjem, než když chodí do práce. A platí, že čím má člověk vyšší příjem, o to víc přijde, když je na nemocenské. U nás v práci si třeba lidé nedovolí být na nemocenské a raději v případě nemoci čerpají dovolenou, protože na nemocenské by přišli o velké peníze. Tak jsem to dělala i já v těhu. Když už mi bylo špatně nebo jsem měla chřipku, prostě jsem si vzala dovču, abych nepřišla o peníze, které pak mohu vložit třeba do výbavičky pro mimčo.

Ale obecně si myslím, že je to každého věc, jestli v těhu zůstane doma. Záleží na Vašem vlastním uvážení, na uvážení Vašeho doktora, zda Vás doma nechá a taky na jiných okolnostech (třeba právě i na rodinném rozpočtu).

lestep
4. čer 2008

ahojky.1980 mat.- tvůj názor se mě líbí. Určitě pokud to finančně jinak nejde a rodinu neuživí chlap, musí holt ženská jít i v těhu do práce prostě dál..Můžu se zeptat, jakou děláš práci? Se svým zaměstnáním si to totiž nedokážu představit.Pracuju na jipce v nemocnici, kde jsme měli celkem dost těžký případy, občas alkohöliky, nějaký absťáčky, zmatený lidi, bezdomovce, tuberkulózu, žloutenku B, C, MRSA, klebsielu a mnohem více breberek..Představa, že tam dělám celý těhu, tak bych to asi nedala..Mám dobrou zkušenost, když jsem byla poprvé těhu, tak jsem měla dost hnusnou noční, druhý den jsem pak začala krvácet a bylo.--spont. potrat. Po té zkušenosti jsem se zařekla, že až zjistím, že jsem těhu, tak jdu na neschopenku..Někdo by mohl namítnout, ať jdu na ambulanci, že tam není směnný provoz,ale na naší bohužel jsou i služby..tak co teď? chodit do práce z hrůzou a nechat se něčím nakazit a pak muset jít na potrat? Použitou jehlou jsem se už také několikrát píchla..Naštěstí mě pak testy vyšly negativní..Ten strach nikomu nepřeju..Není o co stát..
Takém si myslím, že je to každého věc.Tisíc lidí, tisíc názorů..Jen jsem chtěla napsat ten svůj, tak doufám, že jsem s tím nikoho nenaštvala.. 🙂

gabka.d
4. čer 2008

lestep: ono je to jak píšeš... tisíc lidí tisíc názorů, kdybych si mohla brát práci domů, tak neváhám a klidně jsem v práci jak jen to jde, bohužel moje profese to neumožňuje, navíc se necítím na vstávání ve 3ráno a celý den na nohou.., tak jsem doma od začátku, čekáme vymodlené miminko a nechci nic riskovat. Nějaký přivídělek mám, mezi lidi se dostanu a to mi bohatě stačí.. navíc přítel nás žíví dostatečně..takže, každá musíme uvážit jak se cítíme, jak to doma zvládneme (nuda atp.-což mě nehrozí 😉 ), a co si můžeme dovolit. prostě jinak řečeno, není nic divného být doma stejně jako chodit do práce.. 🙂

karot
4. čer 2008

1980mat................já.na.tom.byla.fin.stejně,jako.kdybych.chodila.do.práce,když.jsem.si.odečetla.jízdné.za.každýž.měsíc.Navíc.Ti.při.nemocenské.proplácejí.soboty.i.neděle,tak.to.taky.trochu.naskočí. 😉

berunka
4. čer 2008

ahojky holky.ja se take pridam se svou troskou do mlyna.jsem doma od 7tt,bohuzel jsem zacala spinit a doktor mi nasel hematom kousek od delohy.Takze dokud tam hematom bude musim byt doma a brat prasky.
Uprimne mi prace chybi,hlavne kolegove a to byt mezi lidmi.

Co se tyka vyse nemocenske,bavila jsem se o tom s kolegyni z uctarny a ta mi rekla,ze nemocenska se mi vypocitava z poslednich trech mesicu a pokud se po neschopence vratim do prace a nedej boze budu muset na neschopenku zpatky bude se mi druha nemocenska vypocitavat ze zakladu kam se zahrne prvni nemocenska.

Takze si dokazete predstavit,jak velka by ta nemocenska byla.Takze ted vazne resim,jestli jit do prace a riskovat,ze budu muset jit zpatky na nemocenskou nebo rovnou zustat doma.Preci jen penizky se hodi,platime hypoteku takze kazda korunka na vybavicku bude super.

berunka
8. črc 2008

zdravim vsechny tehulky🙂
jak se dari? tak dneska jsem se od kolegyne dozvedela,ze v podstate at uz zpatky do prace nechodim,ze uz by tam pro me nebyla prace,protoze se moje prace rozdelila mezi kolegy. je to docela pecka protoze jsem myslela,ze pujdu na zari a rijen do prace,ale ted nevim. ta kolegyne je na me docela ostra a orad mi neco vycita. takze kvuli tomu stresu mi tn navrat asi ani nestoji za to:(

toni78
8. črc 2008

ahojte-já jsem taky asi od cca 6tt doma,kvůli mému zaměstnání(pracovala jsem v nemocnici) a to prostě néjde zůstat-to bych musela mit sedavé zaměstnání jako např, sestra v archívu atd. a já pracovala na oddělení 😉 ze začátku to byl oddech ale ted už se doma docela nudím 😒

dagina
9. črc 2008

1890mat - tak to buď ráda, že ti bylo od začátku těhu dobře, a že také nevíš, co obnáší rizikové těhotenství. Každá takové štěstí opravdu nemá a někdy i samotná cesta za početím je spíše horor než příjemný prožitek. Většina těhotných (mezi ně patřím bohužel i já), kdyby cestovalo denně cca 50 km autobusem by pozvracelo co mohlo. Mě stačí když 1x týdně jedem k rodičům autem cca 25 km, hlavu musím mít z okna, a držím se zuby nehty abych se nepozvracela. Jak psala Gabka - něco jiného je, když někdo má náročnou práci, stojí celý den na nohou, tahá těžká břemena, infekční prostředí..., a něco jiného je sedět u PC a popř. dělat práci z domova.

kacka2
9. črc 2008

Tak já jsem taky od začátku těhu doma, sice nemám žádné vážnější komplikace, ale ono stačí viroza a pak dva měsíce zvracení, při kterých bych opravdu hoďku a čtvrt dojíždět nemohla 😒
Taky jsem si myslela že jsem fit a nebudu mít při těhu problém, ale pak stačí pár dní práce na zahradě a šup máte krvácení a už se to rozjíždí, takže jsem opravdu ráda, že do práce nemusim protože ani ty peníze mi za to nestojej, to radši oželim drahej kočárek a zbytečný věci pro mimčo 😉
Ono se to nezdá, ale s cestou práce může trvat i 11 hodin a už jenom to je dost velká zátěž ☹ Zvlášť v těhle vedrech..

dnada
9. črc 2008

Ahojky všem... také trochu přidám do mlýna... já sem chodila do práce do půlky 7mého měsíce,pak sem bohužel měla dopravní nehodu,málem sme já i mimčo v autě umřeli,takže mě doktorka nechala doma a po zbytek těhotěnství sem měla rizikové,nejdříve riziko samovolného potratu a pak předčasného porodu.A věřte mi,že jsem ráda ,že sme to oba dva vydrželi až do teď(38tt). Jinak finanční situace je důležitá,chodila bych do práce,i sem chtěla,ale prostě to nešlo.Buď donosim prcka nebo budu vydělávat... Takže mi nic jiného nezbylo,než si vypomoct nenáročnou prací doma,aby penízky stačili,protože sem sama. Hezký den všem

pindruska
9. črc 2008

Souhlasím s 1980mat.

Já těhotenství prožívám bez nevolností (špatně mi bylo jen jeden týden, ale nějak jsem to ustála), žádné zdravotní problémy nemám, proto nevidím důvod, proč bych měla být na nemocenské. Nedokážu si představit, že bych byla 9 měsíců doma, takhle chodím do práce a alespoň mi to těhotenství rychleji utíká 😀 .

berunka
9. črc 2008

pindruska: ono to ze je ti fajn je jedna vec,ale musi se brat ohled taky na to,jak stresovy by navrat do prace byl. ja jsem skoro od zacatku musela byt doma kvuli hematomu.ted jsem zacala premyslet o navratu do prace,ale kdyz ti kolegyne zacne rikat ze si moc nepreje aby ses vratila a ze tva prace je rozdelena kolegum a pro tebe uz by tam v podstate nebylo nic tak jak by ses hrnula zpatky?do stresu kde lita reditelka a tahle kolegyne ti porad jen neco vycita. ☹

pindruska
9. črc 2008

berunka: jak říkám, je to každého věc, já si prostě nedokážu představit být opravdu celých 9 měsíců doma. pokud má někdo zdravotní problémy, tak je samozřejmé, že je doma. já také nemám extra klidnou práci, ale snažím se nestrestovat, dělat ne do "padnutí". v práci mám super kolegyně, což bohužel u tebe tak není ☹ a to bohužel také dělá hodně...

nechtěla jsem se nikoho dotknout, jen jsem psala, jak to vidím já.

jinak koukám, že čekáme mimi skoro stejně, tak ať se tobě i miminku daří. 😉

berunka
9. črc 2008

dekuju 😉 bohuzel nekdy se proste nestresovat nejde. kdyz ti z oddlenei o 4 lidech zbydou dva a z toho ja bych mela byt ten jeden a pak jsou tam jen brigadnice a kolega ktery dla jeste pro jine oddeleni proste se stresu nevyhnes. s kolegyni se to sice dava dohromady ale reditelku nezmenim. kolegyne mi ted pise at se opravdu nevracim,ze tje to tam fakt husty a ona kdyby byla na mem miste tak by nesla do prace ani za milion.

kacenka25
9. črc 2008

ahojky holky, můžu k vám? Přidat názor? Četla jsem celou diskuzi, chci se taky zapojit s názorem. Nedokázala jsem si předavit být v těhu doma a nepracovat. Svoji práci miluju, fakt miluju. Bohužel i mě potkal humus v podobě hematomu, u branky, byl malý 14x16 mm. Krvácel a já skončila v nemocnici, 7tt. Pustili mě domů, ale pod podmínkou neschopenky. Ležet ležet ležet. Po dvou týdnech doma jsem ukecala svého pana dr. že chci do práce. Já totiž sejdu dvě patra a jsem v práci. Sedím 8,5 hod na zadku u počítače, nic náročného. Měla jsem strach, hroznej, ale mám sedět doma u koníka nebo v práci u počítače? Je to jedno. Naštěstí hematom už je fuč, nešpiním, nekrvácím a mimi se má dobře. Už uvažuju, že půjdu domů dřív, než oněch 6 týdnů před porodem, nezvládám stres a usmívat se na klienty a vyřizovat stížnosti, že jim na dovolené pršelo a tak. Prostě nemám už tolika trpělivosti. Pracovní stres mi taky vadí, stíhat termíny, připravit to a to, řešit průšvihy.... Nejde to no, prostě už nezvládám. S těžkým srdcem fakt uvažuju, že v září půjdu domů.

Snad jsem vás neotravovala. Kdyžtak promiňte. Bylo to spíš hodně psaný pro berunku.

berunka
9. črc 2008

kacenko to je prestne to,c ted resim ja. bohuzel ja navic dojizdim do prace hodinu.navic je v oddeleni krizova situace,reditelka tam sili a do toho bych se mela na 2 mesice vratit:( stres je hrozna vec a ja vim,ze ho zvladam pomerne spatne. takze nechci prckovi jeste ublizovat tim,ze se budu nervovat. jinak mam svou praci taky rada,bavi me a kolektiv v praci az na tu vysiluji ci kolegyni je fajn.ale ted je dulezitejsi mimco 😉

kacenka25
9. črc 2008

Berunko, jsi těhu jako já, koukám. Řešila jsem to taky dlouho, jestli se chci vrátit, ale hrály roli i peníze. Měla bych fakt hrozně málo. Taky se mi nechtělo doma čekat, až potratím. Nu je to za mnou a vesele dál, na Vánoce. Stres je blbej, proto o tom uvažuju i já. V tvé situaci bych už zůstala doma a nevracela se. Přeci jen jsi doma už dlouho a z vlastní zkušenosti můžu říct, že čím déle jsi těhu, tím méně máš nervů na šéfový, kolegyně, protivné zákazníky. Bolí tě záda, hlava, chce se ti spát a do toho ti někdo řve do ucha a nadává. Čím víc jsem těhu, tím míň zvládám stres a tím víc mě bolí záda ze židle a toužím si natáhnout nohy a záda. Už se nevracej, zůstaň doma.

zipik
10. črc 2008

Ahojky holky, taky se přidám z názorem. Já jsem doma od necelého 6tt, bylo mi v práci hrozně tzle a pak se přidalo špinění, DR mi řekl ať PN zvážím už při první návštěvě, ještě týden jsem vydržrela a pak šla. Sice mám svoji práci ráda, ale být v práci 12h nebo 24h, většinou venku a v autě a řešit krizové situace. . To mám raději mimíska 🙂 . Akorát mám troch strach, co celou dou bude dělat, ale zatím to jde, mám polehávat a je mi půl dne blbě, tak spíš nestíhám dělat, co si naplánuji. A až se to ustálí, tak to pak budu řešit dál.
To byl další z tisíce názorů 😉

jesika
10. črc 2008

Já na tom nevidím nic špatného, být celé těhu doma... 😉
U prvního těhu jsem pracovala do 12 tt, pak jsem šla na rizikové.( pracuju ve špitále v laborce a neviděla jsem jako vhodné pro mě i mimi pobývat v takových prostorách), i když mi nic nebylo - na nějaké nevolnosti jsem netrpěla a tudíž jsem klidně do práce chodit mohla.Ale říkala jsem si proč!!!?Proč to riskovat?

U druhého těhu jsem zůstala doma už od konce 6 tt.Sice jsem to naší vrchní v práci asi trochu zkomplikovala, páč nás v té době bylo těhu víc...( k dnešnímu datu už 6 😀 ), ale zdraví mimíska mi prostě bylo přednější.Pracovala jsem totiž s jedy a různými kyselinami a i když mě špatně nebývalo, tak jsem se prostě nechala zneschopnit.Vůbec toho nelituju.Doma jsem spokojená, mám a měla jsem čas na rodinu, na malého....Atd.Finančně jsem na tom zase až tak bitá nebyla.
Je to asi věcí názoru, zda zůstat doma nebo až do nástupu na mateřskou chodit do práce.

A pokud jde o návrat...? Klasika po třech letech, žádný spěch... 😅 😉 Však oni to tam beze mě nějak zvládnou, ne? 😉

flufla
10. črc 2008

Ahoj, já sem na tom byla podobně jak toni, sem zdravotní setřička na JIP , takže stres, 12h lítačka a ještě 3 h cestování ,i když mě práce bavila. Navíc už s jedním nepovedeným těhu. Doma sem byla od 5tt, eště ani prcek neměl srdeční akci. Ale fakt bych to v práci nezvládala, už v poledne bych jim tam usnula. Byla sem strašně unavená první tři měsíce. A nemocenská v poho- skroro jako kdybych chodila do práce. Já si nestěžuju, ale je paradox, že holky v práci ltaj, maj víkendy a noční a maj o pár tisíc víc.
a jak píše jesika zdraví mimi je nejpřednější

berunka
11. črc 2008

holky dekuju moc za nazory a podporu 😉 bavila jsem se o tom i doma s mamkou a taky mi rikala,ze mi za to ty stresy nestoji. vratit se uz v pokrocilejsim stadium tehotenstvi na 2 mesice do prace,zase si zvykat na vstavani,cely den na nohou a jeste pak fungovat doma.radsi si opravdu budu uzivat pripravy na miminko a klidu,ktery mam doma 😉

kacenka25
11. črc 2008

berunko proč na dva měsíce? teď to nechápu.......však na MD se chodí 6 - 8 týdnů před porodem.......

berunka
11. črc 2008

chci byt jeste v srpnu doma protoze se stehujeme takze bych sla do prace na zari a rijen prootze termin mam zacatkem ledna. a 8 tydnu jsou 2 mesice - tudiz listopad a prosinec 😉

dagina
11. črc 2008

Beru, to vidím také jako blbost, mít to takhle roztrhané, navíc když jsi psala, že v práci máte nějaké problémy 😖 . Ale jak myslíš. Koukám, že máme úplně stejný termín 🙂 , jsem zvědavá, jak nás ty mimča překvapí 😉 .

pink_blossom
11. črc 2008

Ahojky,toto je mé oblíbené téma....a myslím si, že je to dost individuální, nedá se odpovědět jednoznačně. Víceméně se shoduji s názorem 1980mat. Já to mám sice do práce hodinu autem, ale nemusím se nikde kodrcat mhd mezi bacilama, v práci se zase nepředřu, někdy je toho víc, někdy méně,ale tempo prostě přizpůsobím tomu, jak se cítím.¨Pracuju v kanceláři, je tu příjemně, mám fajn šéfa, kolegy. Nejdůležitějším aspektem je to, že zatím nemám žádné větší problémy, takže nevidím důvod,proč zůstat doma. Jestli si někdo myslí, že tím zabrání problémům v těhotenství, tak se mýlí. Tím chci říct,že je spousta holek, co toho zneužívají, ale pokud jim ty peníze za nemocenskou stačí...proč ne.

Pak jsou holky,co mají v práci stresy, musí vstávat brzy nebo hodně dojíždět, nebo nosí něco těžkého apod, tak tady je to bez debat. Ale to snad každý ví.

Přeji pěkné odpolko a příjemné těhulkování.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru