Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

molicova
autor
6. kvě 2008

aha, tak to jo. budu drzet moc a moc palce. 😀

haninka
6. kvě 2008

Ahoj holky,
já nevim jak je možný, že máte jen o 1500 míň, já mám cca o 6tis míň. Přesně podle kalkulačky kterou vložila Len.
To by přeci nechodil do práce žádnej, mít skoro stejný prašule, ne? 😒

natali.m
6. kvě 2008

ahoj holky, no já mám taky jen o těch 1500 mín.sice jsem tím spadla na nějakých 15 000, ale na druhou starnu těch 1500 bych dala za benzín na cestu do praáce, takže si nemůžu stěžovat... 😉

martinka79
6. kvě 2008

no já jako učitelka měla míň sice asi o 2,5-3tis, ale pro mne pohoda dost peněz na nic.

sluninka
6. kvě 2008

ono je to vážně individuální 😅 tak a teď babo raď 😕

haninka
6. kvě 2008

Já to mám přesně takhle: 24000 a více-10368-12660-13830, jak uvedla Len. Taky bych měla ráda jen o 1500 míň, takže bych chtěla vědět, jestli naše účetní dělá něco špatně..páč 6tis, je dost velikej rozdíl. (podle mě ale férovej, když jsem doma) Ale kdybych mohla mít víc, nejsem samo proti.. 😉

Ahoj Sluni, moc gratuluju k //! 🙂 a držím palečky, ať se špuntík tentokrát udrží 🙂

martinka79
6. kvě 2008

no baba nám neporadí azaměstnavatel si to spočítat snad umí, já ted balprvní měsíc dosti naštvaná, že beru tak málo,a le ony tam byly ty 3dny neplacené,a le potom šlo nahoru apohoda. doma klid relax požitek a plat spušný(nemocenská) no ateď ještě lepší na mateřské. já si nestěžuji Fandím všem kdo jsou doma umí si to užít a ten kdo doma musí hajt toho obdivuji a vzkazuji mu. Holky vidžte je to oprzu,a le dá se to. Já ležela s dcerou doma skoro celé těhu a 2měs. v nemocnici a hrůza.ale potm ten zázrak stál za to.

molicova
autor
6. kvě 2008

ahoj holky, omlouvam se, ale tohle tema jsem zalozila ne ohledne platu, s tim opravdu nic nikdo nenadela. Zalozila jsem ho s umyslem, aby jsme si rekly jestli je nebo neni spatne byt cele tehotenstvi doma. Jak se da treba zabavit, co delate, kdy zacnete chystat vybavicku. Penize se stejne shodneme, ze jsou na druhem miste. Prvni je proste mimo. Dekuji moc.
Misa 🙂

haninka
6. kvě 2008

Ahoj Míšo,
máš naprostou pravdu, že mimi je na prvním místě. Já jsem doma od 7tt a za nijak špatný to nepovažuju. Ale setkala jsem se s nechápajícíma reakcema u pár snažilek..někdo to nechápe, ale v současný době je pro mě nejdůležitější mimi a jeho zdraví. 🙂

K tý nemocenský. Setkala jsem se s tim, že naše mzdovka občas něco počítá blbě, takže jsem chtěla vědět, jestli zbytečně nepřicházím o nějaký penízky, přecijen i mimi a stavba baráku něco stojí, a zakládat kvůli pár odpovědím novou diskuzi se mi nechtělo. Takže se omlouvám..

martinka79
6. kvě 2008

Míšo máš pravdu a jsem pro aby jste se na finance vykašlali stejně je nikdo nezměníte. Být doma s mimi je požitek a jestli je už narozené nebo v bříšku to je naprosto jedno užívat si ho můžete v obou směrech. jinak si myslím, že máte více času na věci které jste nestíhali v pac. shonu.

lenkabu
6. kvě 2008

sluninko: finančně jsem na tom byla hůř asi o 3-6 tis, pracovala jsem na směny a výplata se mi dost lišila podle přesčasů, ale i tak mi nemocenská dala tak 13 500 - 14 500 a to stačilo i na nakoupení výbavy.Pak mi proplatili nevybranou dovolenou a to taky dalo docela dost,tak na peníze jsem si nemohla stěžovat.

Kdybych pracovala v kanclu u PC a neměla složitý dojíždění,tak bych v práci zůstala,ale v nemocnici jsem se bála..a zaměstnavatel mně nikam přeřadit nechtěl, rovnou mi řekli ať si zařídím neschopenku..tak proč bych to neudělala 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

haninka to vubec nebylo mysleno na tebe. Prispela jsem k tomu i sama, kdyz jsem reagovala na otazku penez. Ale kazdy to ma opravdu jinak. Nevim co na to vice rict.

Drive se jsem vysivala, mozna s tim zase zacnu a mimiskovi neco vysiju nebo neco namaluju. A co delate takhle holky vy doma? 🙂

apfele
6. kvě 2008

Ahoj,
můj názor je ten, pokud se těhulka necítí dobře, má náročné zaměstnání, tak je lepší zůstat doma už od začátku Jak píše Haninka, že mimi je na prvním místě. V mém připadě mám velké štěstí, nebot mi bylo špatně jen 2 týdny, což jsem byla doma. Ale od 11tt jsem v pohodě a chodím normálně do práce, práci mám v kanceláři, nenadřu se, a jsem ráda mezi lidma, takže u mě nebylo co řešit. Ale od 1.7. už zůstávám taky doma, protože dojíždím do práce vlakem a pokud bude vedro, asi bych to s bříškem nerizkovala.

sluninka
6. kvě 2008

hani..moc děkuju 😉

moli...jestli se omlouváš za to,že jsi ho založila,tak já se omlouvám za to že se ptám na peníze...mě to ale vážně zajímá i z té finanční stránky

martinka79
6. kvě 2008

No já tedy začala třeba pléct z pediku a udělala takové ty opedikované sleničky a lehev na víno. jinak různé věci. Jinak šiju takže jse šila. a celkově si užívala pohody, četla knihy.

martinka79
6. kvě 2008

holky vše souvisí se vším. je dobré se zptat na vše a k tomu si dát nápady jak trávit chvilky volna když jste těhu.

molicova
autor
6. kvě 2008

holky piste si co chtece, nemam pravo neco nakazovat ci zakazovat. jen me nastvalo, ze kdyz stejne napisu, ze budu mit stejnej plat, tak mi nekdo odpovi, ze to neni pravda. ale to je uz fuk. proste to ma kazdy jinak. a kdyz ja to mam takle tak nekdo to bude mit uplen jinak. takze si myslim, ze se stejne k zadnemu vysledku nedobereme. to jen muj nazor.

sluni ja jsem se neomlouvala za to, ze jsem zalozila tohle tema. jen jsem chtela zduraznit myslenku toho tematu. 😀

sluninka
6. kvě 2008

moli...no mě to třeba zajímá,protože jestli jsem v pořádku a měla bych být doma a mít o 6tis míň,tak to radši budu makat 😉
jiná věc je ta,když bude problém,tak to budu doma i zadarmo, chci mít zdravé mimčo 😉

janda79
6. kvě 2008

ahoj, taky bych si s tím nedělala hlavu, jestli zůstat doma. při prvním těhu jsem byla doma od začátku, byla jsem těhule po ivf. teď jsem těhotná znova a už není tolik klidu, protože s dítkem je to prostě jiné. takže si užívej, odpočívej, dělej co chceš, kdy chceš a buď v klidu 🙂 😉

lenkabu
6. kvě 2008

Já jsem vykecávala na MK 😀 , ubrouskovala, chodila plavat,tancovat břišní tance,cvičit, za kamarádkama, nakupovat..nenudila jsem se celé těhu.

molicova
autor
6. kvě 2008

sluni ale to uz ti preci napsala len, tu kalkulacku. a pokud to nemas jinak, tak asi budes ztracet. ja bych doma zustala asi i presto, ze by mi tolik ztrhavali, protoze mi neni porad tak dobre, abych to v praci od rano do vecera zvladla. 🙂

molicova
autor
6. kvě 2008

lenkabu diky za rady, neco vyzkousim, asi se objednam na nejaky cvico a zacnu neco vytvaret pro mimi

sluninka
6. kvě 2008

holky..kdy jste dostaly průkajdu?? 😉

molicova
autor
6. kvě 2008

ja jsem ji dostala nekdy v osmim tydnu, bylo to pri druhe navsteve u doktrora. prislo mi to docela brzo, ale sestricka rikala, ze neni proc cekat? sluni v kolikatym jsi tydnu? 🙂

sluninka
6. kvě 2008

moli...no já jdu poprvé na kontrolu v pondělí..teď jsem podle MS a koníka 6tt,takže v pondělí 7tt a to mi dr něco poví a budu určo chytřejší

molicova
autor
6. kvě 2008

no tak to budu drzet palce i na nohach aby to bylo vsechno OK, vis co by me taky zajimalo, kdy si tak zacit porizovat vybyvicku. nechci to nejak zakriknout, ze uz zacnu nejake veci kupovat. co myslis? 🙂

sluninka
6. kvě 2008

moli..snad bude vše v pořádku...
já jsem zastáncem toho názoru,že pokud se má něco stát,tak se stane bez ohledu jestli máš doma kočár, nebo sis něco koupila... já na tohle nevěřím a pokud máš teď čas a je Ti dobře,tak lepší dřív než pozdě...už máte vybranej kočárek?

molicova
autor
6. kvě 2008

kocarek uz jsme vybrali. chteli bychom cortinu x3, je to trojkombinace, s autosedackou a se vsim vybavenim. s timhle kocarkem maji uz tri moje kolegyne z prace zkusenost, takze jsem si nechala poradit a co ty? 😀

sluninka
6. kvě 2008

On this pictures I only see 3 small demiges on the boxes. Please change this boxes. What plus cost you would like to charge us for it? For this work what you need from us not enough 1 working day, but I dont really understand how you need it. Open different warehouses in dirwet? Or just phisically separate them? When we get these type of demages from CZ we solve it without rechargings, or if send reclamations to the headoffice the answer is charge to the transport,

sluninka
6. kvě 2008

😀 pardon

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru