Je něco špatného na tom zůstat celé těhotenství doma?

molicova
5. kvě 2008

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, jestli není něco špatného na tom, zůstat celé těhotenství doma. Budu končit 4 měsíc a od druhého mi začaly příšerné nevolnosti. Musela jsem kvůli nim i do nemocnice. Nyní začínají nevolnosti ustupovat, ale unava stále přetrvává. Jsem doma tedy dva měsíce a už jsem si našla takový denní režim, že se nenudím, ale všechno mi trvá mnohem déle než normálně. Nedokážu si představit, že bych ráno vstala v sedm a domu přišla v půl sedmé večer, ještě se postarala o domácnost a o manžela.
Proč to vlastně píši. Mám prostě špatný pocit, jako když se doma flákám, místo toho abych to překonala a šla hezky do práce.
Poraďte mi, jak jste na tom vy?
Díky Míša 🙂 🙂

jitulka
27. kvě 2008

Ahoj holky, poradíte mi někdo jestli na těhule chodí kontroly ze sociálky? Mam jít na neschopenku, protože jse epileptička, ale nedokážu si představit, že bych mohla jen sedět doma.

gabka.d
27. kvě 2008

jitulka: já jsem na neschopence od 10tt, vlastně hned jak mi potvrdil těhu, ještě kontrola nepřišla, tak to zaklepu... a hodně jsem tady o tom někde četla, že na těhule prý nechodí... ale náhoda je blbec... ale spíš si myslím, že fakt moc nechodí, jsou to přece jen lidi a snad ví že těhule potřebuje pohyb.
nadad: mám obdobný režim jako ty, jen pejsek nám umřel... ale máme ještě kočičku, tak nuda není, taky mi to rychle utíká a doma mě to baví, hodně na miminko pletu a háčkuju, jen bych už potřebovala vědět jestli je to holčička nebo chlapeček, mám spoustu popisů a těším se až je vyzkouším...

jitulka
28. kvě 2008

Tak jsem včera byla na gyndě a ptala jsem se jak to bude s vycházkama a dr mi řekla, že mi tam napíše neomezeně. Takže si myslim, že se bát nemusím 🙂

medvide1
28. kvě 2008

Ahojik holky tak tu čtu jak řešíte zda zustat doma či ne..ja mam stejny probllem...zjsistila sem že sem těhu ted v sobotu a na gyndu jdu zitra jestli je vše v poho a jestli je mimi tam kde ma byt..jinak ja dělam zdravotní sestričku na chirurgii tak nevim zda mam jit na 'PN neboco mam delat?

mikulka
28. kvě 2008

Ahoj holky, já jsem doma od 6 tt. Jednak jsem po umělém a pak, do 17 tt jem zvracela jak Alík, byla jsem naprosto vyčerpaná, ani ven jsem kolikrát nemohla, hubnula jsem. A ráda bych zůstala doma celé těho. Teď chystáme byt na rekonstrukci, je s tím hodně běhání a hlavně práce doma. V práci jsem měla velký stres, tak to bych fakt neriskovala, že se to nějak odrazí na mimi. I když teď mám atky stres před tou rekonstrukcí, abychom stihli vyklidit celý byt a tak.

medvidku, tak jako zdravotní sestřička bych být tebou na PN určitě šla, pokud děláš na lůžkovém. (já jsem dětská sestra)

medvide1
28. kvě 2008

mikulka:ahojik jj delam na lužkovem...takže práve take serozhoduji ..zitra jdu na kontrolu zda je mimi dobře uložene a když to bude ok tak v pátek jdu k obv gynekologovi a pujdu na PN

nadad
28. kvě 2008

medvidku- myslím, že vzhledem k tvý práci ti dr. napíše neschopenku. Dříve jsme pracovala taky jako zdr.sestra a vím, že všechny holky, co byly těhu do práce nechodily ( je tam určitý riziko nákazy apod..) Gratuluju a užívej si těhu 🙂

lindex
28. kvě 2008

Ahoj holky, tak ja se taky pridam. Ja jsem doma na PN od 6tt. Zacala jsem krvacet a tak jsem lezela v nemocnici. No a ted jsem v 15 tt, stale jsem doma, protoze jsem az do ted zvracela snad porad a taky jsem nechodila vubec ven. Ted uz mi zacina byt lepe. Zvazovala jsem jestli se vratim do prace, hlavne kvuli kolegynim. Abych je nenechala ve "stychu" ale rekly mi at klidne zustanu doma. Citim se hloupe, ale asi uz teda zustanu a konecne si to tehulkovani zacnu uzivat 🙂

medvide1
28. kvě 2008

nadad:dekuji za nazor a podporu snad bude na zejtřejší kontrole vše v poho a ja se budu těšit z těhulkováni🙂 ale asi fakt dr řeknu že chcu zustat doma

lindex
28. kvě 2008

Medvidek : No ja myslim ze pri tve praci by to bylo vhodne.

medvide1
28. kvě 2008

lindex:ahojik a ty jsi doma nebo ne??ja asi fakt budu i skoromanža řika že by to bylo lepší...

karot
28. kvě 2008

Ahojky!
Já byla na kontrolce od 6tt a vůbec z toho nemám špatné svědomí,jelikož to předchozí těhu skončilo v 9tt potratem.Mám dost fyzicky namáhavé zaměstnání,takže jsem byla doma oprávněně,ikdyž mě celé příbuzenstvo(včetně mojí mamky)propichovalo očima. 😅
Vycházky jsem měla původně od 11ti do 13ti a od 15ti do 17ti,ale pak mi je prodloužili na od 11ti do 17ti.Nevadilo mi,že jsem doma(viz.příspěvek nanad v 19:18)a vycházky jsem dodržovala,ikdyž na mě kontrola vlastně vůbec nepřišla. 😅

medvide1
28. kvě 2008

karot:a mužu swe blbě zeptat proč první tšhu zkončilo potratem?bylo to tou namahavou praci??a jinak je mi to moc lito...

karot
28. kvě 2008

Myslím si,že bylo.Protože jsem potratila 3.den po nástupu do práce. 😖 Navíc mi gyndař potom řekl(šílenej flegmouš,kvůli kterému jsem nemohla další 3 roky otěhotnět 🙄 ),že to tím nebylo,protože na to namáhavá práce nemá vliv.Vysvětloval to tím,že plod plave ve vodě a moje práce mu neuškodí,...............blbec. 🙄

medvide1
28. kvě 2008

hm..tak to mi je mo lito...tak ted si uživej klidku a uvidiš vše bude v poho🙂

misicka455
28. kvě 2008

Holky čtu vaši diskuzi a docela mě to začiná hlodat jestli taky nemám zůstat doma, jsem na začátku 8 týdne a chtěla bych ještě dva měsíce do práce chodit , sice ji nemám namahavou fyzicky, ale trošku psychicky tak nevím. doktorka by měla napsat neschopenku kdykoliv se rozhodnu, že jo 🙂

karot
28. kvě 2008

medvide...............já už mám doma roční mimčo!.................. 🤐 🤐 🤐
misicka,.................záleží na doktorovi.Některý dává kontrolku každé,která si řekne a některý se kroutí a vymlouvá. 🙄

petule.h
29. kvě 2008

četla a slyšela jsem několik doktorů, kteří jsou toho názoru, že plod se má, nebo nemá udržet, ať už neděláš nic, nebo děláš...Jasně, nějakou prací tomu potratu , nebo poškození plodu ublížit můžeš, ale to by ti doktor neschopenku dát měl, třeba jako někde, kde čucháš nějaké barvy, ...apod.
První těhu jsem makala až do konce, práce mě bavila a rychle to uteklo to těhotenství, navíc mi bylo skvěle...
doktor by mi to taky napsal tu neschopenku
druhé těhu(teď): je horší, protože má dítě, od kterého se nezastavím a řekla bych, že je to psychicky i fyzicky náročnější jak kterákoliv práce...tahám ho, dokola uklízím, dělám s ním různé aktivity, odpočinek žádný..
Tím jsem chtěla říct, že pokud se bojíte te´d potratu, tak až budete chtít druhé, tak se budete bát 10x tolik.
Pokud bych měla hodně namáhavou práci, tak bych to určitě zabalila taky..rozhodně si to každá udělejte sama, jak se cítíte

lindex
29. kvě 2008

Medvidek1: Ja jsem doma na nemocenske od 6tydne. Mela jsem ze zacatku problemy s krvacenim, lezela jsem v nemocnici a pak od 8tt jsem az doted porad zvracela a hubla. Takze jsem zustala doma. Ted uz nevolnosti ustupuji a nespinim, ani nekrvacim. Chtela jsem jit jeste do prace, ale nevim. Mozna zustanu doma uz do konce.

medvide1
29. kvě 2008

lindex:tak ja byla dnes na ko uz a nic moc...ještě tam pry neni nic videt...tak nevim...musim doufat že to bude lepší a bude tam v ponděli neco videt..asi sem to zachytila moc brzy...ale straší me i mimoděložkrm☹

lindex
29. kvě 2008

Medvidek : to snad ne, nesmis myslet na nejhorsi. Jeste se nechce urcite ukazat. Neboj v pondeli uz to snad bude lepsi !!

medvide1
29. kvě 2008

jj ja doufam uvidime...v nedeli sem mela hcg 256 a dnes 977 tak snad poroste🙂 a mimi bude v děloze a bude rust

mabe
30. kvě 2008

Ahojte holky, ja jsem doma uz 2 tydny. Od vynechani MS. Nejdriv jsem krvacela, ted je to spineni. Minulej rok jsem mela v 10tt zamlkle tehotenstvi. V praci se nervuje. Takze zatim s tim spinenim asi budu doma.

Medvi, vcera jsem byla na kontrole, je tam videt vacek, ale plod zatim ne. Podle HCG pekne roste, takze by to melo byt v poho. Za tyden jdu na dalsi UTZ, uz snad bude neco videt. Drzim palecky. 😉

Lindex, muzu se zeptat, kdy ti skoncilo to spineni? Vypada to, ze mam stejnej problem jako ty.

medvide1
30. kvě 2008

mabe:děkuju ti za podporu snad to bude v poho ja jdu nauz v ponděli tak tam snad neco uvidi a když jo tak končim v práci!

kocka5
30. kvě 2008

No já jsem si vzala na 2 dny dovču, protože jsem si myslela, že ten blinkr ukonejším.....a nic.....začalo to opět 😒 . Snad brzy přejde. Ale doma bych asi nechtěla být...... mám ponorku😀 Jedině, kdyby se vyskytly komplikace.

campi
30. kvě 2008

Mikulko: nechodila jsi driv na diskuzi Pronatal?

Taky zvracim, i kdyz teprve koncim 5. tyden. A jsem moc rada, ze pracuju z domu jako prekladatelka a nemusim nikam jezdit a tvarit se mile. Zajdu na zachod, chvilku si lehnu, pak zase sednu k PC. Tlumočení jsem odbourala, občas musím teda na nějakou schůzku, ale zatím jsem je zvládla.

mikulka
30. kvě 2008

campi, jj, chodila 😉

campi
30. kvě 2008

A to IVF se podarilo v Pronatalu? Musim rict, ze se mi devcata ze zacatku trochu pletla, ty jsi mela ten hyperstimulak?

lindex
30. kvě 2008

Medvidek : Hcg roste , poroste i mimi. Musi !! Budu drzet pesti pro stesti .
Mabe : Zacala jsem v 6tt krvacet . Nic na UZ nebylo videt ani akce, ani z ceho to krvaci. Tak si me nechali v nemocnici. Za tri dny jsem sla na Uz a uz byla videt akce a pak i to z ceho jsem krvacela. Byl to hematom. Nastesti maly a neohrozoval plod. Pak jsem jeste asi do 8 tt spinila. Pak to preslo. Hematom zmizel a spineni prestalo. Moje mamca spinila i krvacela az do poloviny tehotenstvi. A znam spoust lidi co v tehotenstvi spini a nic to neni. Takze snad to nic nebude. Neboj se . Pekne lez a odpocivej a nech se chvili obsluhovat .

lencourek
30. kvě 2008

ahoj holky, já jsem na chodila do práce do konce pátého měsíce. Poté mě to už psychicky deptalo. Moje práce není fyzicky náročná, ale sezení 8,5 hodiny stále u počítače a mít trpělivost na lidi, to bylo něco. A hlavně každý den, půl hodina autobusem do práce a další půlhodina z práce. Dost náročné. Poté jsem si došla za doktorkou, že už to nezvládám a tak mi dala neschopenku. Mám sice blbé vycházky, ale stojí to za to. Teď jsem doma, v klidu... No prostě, mohu doporučit. 😉 Žádné špatné svědomí vás nemusí trápit. Samozřejmě jde i o finanční stránku, jelikož s manželem máme hypotéku, ale i tak to jde. 😒 A teď zrovna začínají pořádná tepla, a v těch bych to ve městě nezvládala. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru